Tehnika SOG [sea of green] - pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
ma evo bas mi draqgo za ovu temu sto je jos tu hahah...vec sam se uplasio da ce ju udaviti pa bi onda morao Slo Eru daviti na pp hahaha
Meni ovo 7-8 litara u SoG varijanti nekako nije usteda prostora.Ja sam SoG shvatio kao dobra shema malo prostora za puno biljki pa me malo buni Botanik ili ja nisam shvatio poantu SoG-a
Prosvjetlite me..haha da izbijem flase od kole iz glave
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Evo da se i ja ubacim u temu,,,ja sam, jednom uzgajo SOG. Imo sam oko 50.klonova u posudama od 1,5 l. sve to u boxu 2m x 1m x 160cm visina,,dve 400w hps
80.dana ,,od pocetka na 12/12, po biljci sam dobio izmedzu 8 i 10 g suhoga,,,bez treniranja,bez mreze,,, puno posla ,,nikad vise,
A ono sto Botanik pise ,(dobio sam od njega Link za ono jeftino sjeme-usput receno) ,,,upravo na tom linku ,,Lik objasnjava o toj tehnici SOG-a,,sjemenom od pocetka i kolko sam shvatio ,,,posto oni prodaju jednu sjemenku za 1,2 € , a najmanja moguca narudzba je ,,mislim,,,250 komada,,onda je jasno zasto je sjeme kod njih tako jeftino.....i zasto im je SOG sa sjemenkama u interesu.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
rekao sam ja, nema sjemena za 1€, pogotovo fem, a da tu nije sakrivena još neka caka... (naravno, ima seedbankova koji nude regular sjemenke za 1€, ali fem nisam nikad do sad vidio za manje od 2-3€)

SOG is sjemenki mi ima logike samo kad bi radio selekciju, tj. kad bi tražio određeni fenotip kod nekog straina, ali i to ima svoje nedostatke. zbog malih posuda i velike gužve, biljke se ne mogu normalno razgranati pa je moguće da razlike između fenotipa i ne budu tako očite...

za sve ostalo, tu su klonovi... :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
semenke te firme je najmanja narudžba je 250kom. Ljudi ne mogu pisati bas javno bas o poslu sa semenkama ali je to takava zarada za brendove, da glava boli. Često kupite hibrid jednog branda iz Holandije,to uzgaja za njega-njih, brand iz Španije.

na temu:
pitanje koliko pustiti na vegetaciji?
semenka: sigurno moras pruziti duzu vegaticiju
klon: zavisi i od hibrida ali desetak dana sigurno, rade momci i sa 5-6 dana.


nastavicu sutra, ostanite mi ok
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica
17.11.2015
252
118
43
burazeri, na pretrazi sea of green ispadaju ova i jos jedna sa groblja.. a posto ovde nema dovoljno da razresim nedoumice, moze li uput na drugu temu (ako postoji a ja je iz nekog razloga nisam dobio na pretrazi), ili da iznesem nedoumice ovde? planiram da odradim sog, kod cilija na temi sam pitao osnove, on pomene mrezu, ovde rece neko da mreza nije za sog nego za scrog, pa rekoh sebi, ko zna sta sam jos propustio ili pogresno skontao sa neta, bolje ad prvo pitam sve pa onda da krenem :D hvala unapred
 
17.11.2015
252
118
43
e pa dobro je, tako sam i ja mislio, al me cili zbunio s mrezom.. pa nista, aj ja da ispisem sta imam.. slucajno mi se u outu oprasila fem white widow, imam sad 30ak semenki, i sog bih iz semena.. zemju imam florabelu, vidim da ovde svi pisu o miksu, a ja sam mislio da mogu prosto u zemlji, da guram hesi za vege, a jungle juice posle za cvetanje.. i sve to bih ne bih li se snabdeo malo bolje, ima li smisla sve to, kakva su vasa iskustva sa kolicinom, posto se ne bih cimao sa sogom ako vec nije neki prinos i to.. u proslom indooru sam radio nekijock horror, sativa neka, i imao sam 300+ suvog na kraju, sa 600w
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ne radim ja sog. Al ako si sa 600w skinuo samo 300+ g onda nemoj ici na sog nego prvo usavrsi osnove sa 4-5 biljaka dok ne dodjes priblizno do g/w. Sog prakticki nema vegu, vec se skidaju sve grane osim main cola i ide na 1212 odma.
 
Poslednja izmena:
17.11.2015
252
118
43
320 i neki gram suvog, da, vlazno nisam ni merio, iao samo 3 biljoze i prvi grow ever :D vidis, nisam skuzio da g/w moze veci da bude na 600w, suvog, ja sam mislio da to 1:1 g/w vazi za svezu biljozu, tek skinutu :D u svakom slucaju hvala na savetu
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nemoj se drzat toga ko pijan plota, nije mi bio cilj usporedjivat kolicine, vec samo pojasnit da bi trebao moci dobit vise od toga. Sa 600w hps i je neki cilj priblizit se g/w suhoga, sto nije uopce malo i to kad dostignes, mozes biti ponosan na sebe ;) .... naravno ako sorta dozvoli toliko. I da, moze se i preko g/w suhoga sa 600w, al za to se moraju poklopit neki uvjeti.....
Nemam nista protiv SoG-a, al nebi nikako prepoucio pocetnicima jer ima puno mjesta za gresku i puno posla oko toga.
Zamisli imat 25 biljaka u 25 posuda od 2L, i svaki dan prakticki moras zalit....i onda ti se desi da nemaju sve biljke iste potrebe....pa je jedna gladnija od druge, pa neke piju brze ili sporije od drugih.....i eto ti posla za poludit :D

5 komada stavis, topiranje...jedno-dva-tri i show program u boxu ;) Sog ostavi za neki drugi put :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mino