Tekuce gnojivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Tekst ti je drama. Postoje točke ali rečenice su ti toliko dugačke da ću se morati vratiti kasnije opet pročitati šta si napisao. Izgubio sam se u tvom postu :let: Btw, ja nikad cuo za iguano gnojivo. Planetal zelena vege, crvena cvijet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
a jbg nisan inace od ovih foruma i gramatika i toga haha skuzaj,ma znan za plantelu koja je vege koja je cvit nego neznan jeli kavalitetno to gnjoivo jeli valja cemu to jer ocu dobar proizvod a previse biljaka je tu za gnjojit sa skupim gnjovima ,tipa iguano (ona sismisova govna i to)pa san tija samo pitat vas tu jeli valja cemu ta plantela list i cvijet i koju cu dozu davat biljaka koje u indoru vegetirale skoro 2 miseca i pribacene su u outdoor 20. 4. znaci ima tu i 5 mjeseci vegetacije koja doza te plantele jer ne nikad nisam koristio , uvijek sam hessi ali je em preskup em je za indoor dobar ima i boljih za outdoor po toj cijeni.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vidi frend, kazu koliko para toliko i muzike :) u nasem slucaju mozes se ti naslusati muzike i za manje para. pogledaj temu https://www.vutra.org/threads/koja-gnojiva-koristite.5200/ pa nadji nesto sto ti odgovara finansijski

jedno je guano, to sto pricas sismis i sl. a ima i iguana juice grow & bloom od AN, to je nesto drugo. a ti zapravo trazis nesto trece, puno srece i pogledaj temu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420
14.03.2015
3
3
3
32
de oces
Baba mi rekla da uzem Fito Fert 12-4-6, N -12%, P2O5 - 4%, K2O - 6%, da dva cepa sipam u 10l vode i da zalijem biljke svaki drugi treci dan s tim. Ona to koristi za cvece, vocke u basti... Pa me zanima da l je to dobro gnoivo i da li treba toliko cesto, mene brine da ne sprzim biljke s cestim zalivanjem?? Hvala unapred
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
kao sto rekoh prethodno,kod mene se ispostavilo da je vrlo moguce ;)

Ja verujem da je coveku to u struci ,ali ja sam morao izneti svoje zapazanje. Lincujte me ako sam pogresio,ali za sebe svakako znam da nikad necu dodavati djubrivo za vege pred cvetanje kako ne bih ponovo brao biljke sredinom 11. meseca na jednom sajtu a krajem 10. na drugom gde to nisam radio.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Po cemu si to zakljucio da si sa gnojivom produzio vegetaciju???
Pocetak cvjetanja aktivira hormon kojega aktivira mrak odn. trajanje mraka u ondnosu na trajanje svijetla.
2 su hormona koji se "natjecu" koji ce prevagnuti a kontrolira ih trajanje dana ili mraka.
Gnojivo i nutrijenti nemaju nikakve veze.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Deguistator
Izolirati Azot ili ga davati u vecim ili manjim kolicinama!
To je vec pitanje za Agronome..odnosno kod nekih kultura je moguce..berbom i obrezivanjem produziti vijek vegetacije tako da si donekle u pravu .marihuana nespada u tu grupu.
Ako imas iskustva u tome slobodno pisi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Zakljucio sam ,a vec sam gore napisao da sam klonove sa iste majke posadio na dva razlicita mesta i u razlicitim uslovima. Tamo gde sam djubrio biljke samo sa djubrivom za vege ,mnogo kasnije su pocele cvetati od onih koje nisam djubrio uopste ili sam koristio djubrivo za cvet,odnosno sa manje azota...nevezano za dan/noc. Razlika postoji,zao mi je sto nemam strucno objasnjenje,to je moje zapazanje. A kome treba da se produzi vege,sigurno da ce bar pokusati to sa dodavanjem djubriva sa vise azota.

nije kasno da se odradi test,ali naravno da to niko nece pokusavati,ali ja jesam jer nisam imao drugo djubrivo na tom mestu kad god sam obilazio,a kontao sam,bolje i to nego bez,al nikako nije mogla sazreti. To je u jednom slucaju,sad se prisecam,a u drugom sam djubrio biljke za vege konstantno jer nikako nisu izbacivale pol...to se oduzilo i na kraju su kasno i procvetale a neverovatno kasno zavrsile,i to ne do kraja cini mi se,ko ce ga popamtiti vise!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Drugar,kad vec tako gledas,obrati paznju zemlje,jeli ista zemlja gde si sadio ta dva klona,jesi li pogledao ili merio kolilo je bogata zemlja? Sad imas tu mnostvo faktora zasto si imao berbu pre a ovamo kasnije... kad bi znao sve cinjenice o kojima pricas,onda bi znao odgovor... ali sa tvrdnjom kazem da gnojivo ne moze da promeni vegetaciju ili ti cvetanje... ako je tako kako ti pricas onda bi mogli da pozurimo sa cvetanjem,da pocemo vec od sad koristit neko gnojivo za cvat... al ok je to sto si izneo svoje misljenje... Al kad vec tako nesto radis,odradi sa istim uslovima za oba klona,a ne kao sto si ti naveo... peace
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Evo ovako cemo/
kao sto ti sa sigurnoscu tvrdis da ne moze da se utice na produzetak ili skracenje vegetacije,tako i ja tvrdim da moze s'tim da napominjem da sam svedok tome...jedino ako je razlog da je jedna grupa biljaka kasnije procvetala to sto su se pojavili neidentifikovani leteci objekti a ne sto sam ih duze prihranjivao djubrivom za vegetaciju.:confused:
Pominjes razlicitost zemlje,naravno da utice,ona koja ima manje hranljivosti ranije ce zavrsiti dok ce obogacena zemlja duze odrzavati biljku u zivotu,kao i vremenske prilike,temperatura,vlaznost i sta sve jos.
Odlaganje cvetanja se ne moze raditi u nedogled. Po slobodnoj proceni,nekih 15-30 dana bi trebalo da moze. Ma i 7 dana je dovoljno da pobije tvoje/vase sumnje. Nemam sad mogucnost da izvrsim zvanicno testiranje i poredjenje,pa u manjini mozda zvucim umisljeno,ali vreme ce pokazati sta je zaista tacno i onda ce se preko ovoga pretrcavati kao preko spamova.
*Vecinu sam stvari naucio na forumu i time sam se vodio tokom uzgajanja,ali razlicitost se isticala kod pojedinih situacija... Jednostavno,normalno je promeniti misljenje,iskustvo je neprocenjivo bogatstvo.
Trose se ogromna sredstva kako ne bismo ziveli u zabludi ili naprotiv,jos vise truda u dezinformacije.
Nemam razloga da izmisljam,ja sam prvi koji uci na osnovu iskustva. Ne kazem,moze da se desi da nesto pogresno shvatim i time se vodim dok ne ukapiram da sam omanuo,ali greske brzo izadju na videlo. Ako se ispostavi da sam istripovao,pojescu :poop: pred svima,a do tad neka smrdi ovde u temi !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BA-KA-LU-LA

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Drugar,nisam ni u jednom trenutku rekao da gresis,to je tvoje misljenje i tvoje iskustvo,ja to stvarno postujem... i drago mi je da si to izneo ovde,evo ja imam 6 streinova na sajtu i bas cu zrtvovat dva,da vidim sta se desava sa tim ;) al sto se tice gnojiva,njih sam stvarno doktoriro ako se tako moze reci,bar sto se tice organskih,velike razlike postoje u tecnim gnojivima,na kvalitet i kvantitet,prosle godine sam koristio plantelu list i ovcije u vegi,na 2 biljke,ova sa ovcijim je bila monstrum,s rastom je bezala 70cm duzine,sa sirinom nznm tacno... a cvetanje je pocelo u 1-2 dana razlike... Dok sam na druge dve radio trening,normalna(bez treninga) pocela je da cveta 23 dana pre od ove koju sam trenirao... koristile isto gnojivo tokom vege... tako da mslm da se moze produzit vegetacija samo ako je biljka pod stresom ili nekim jacim treningom :) zelim ti srecu sa tim experimentom i drago mi je sto to radis,da mozemo delit iskustva i komentarisat o tome... budi dobar i peace :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator