Tekuce gnojivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
,evo ja imam 6 streinova na sajtu i bas cu zrtvovat dva,da vidim sta se desava sa tim ;)

Ne znam zasto bi bilo ko produzavao vegetaciju i zrenje i nepovoljno uticao na sam prihod i kvalitet,ali ako si bas resio da testiras zarad mog obroka,onda samo hrabro napred i pored mog upozorenja kojim se resavam odgovornosti za posledice prouzrokovane nepropisnim odgojem.
Srecno lave,trebace ti :)
Ali svakako sve cestitke i veliki respekt na odvaznosti:clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
06.06.2015
5
5
3
46
kilogram ubranih svjezih kopriva namocite sa 10 litara odstajale vode i kisnice,neka odstoji 24 sata i sa time zaljevajte biljku svakih 3 do 4 dana...
Kopriva se upotrebljava protiv usiju.Vecinom je koriste farmeri za rajcicu. Da bi dobio gnojivo,nakon 24 sata maknes vodu,te koorivu ostavis nekih mjesec dana u hladu,sa jako malo vide(da se razgradi). Kada se kopriva razgradi didas vodu i time zaljevas biljke.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ne može se koristiti... Plantela Vrt je idealna za prehranu biljke u ranoj fazi njenoga života ! Dakle, onda kada biljka ima i crpi sve potrebne nutrijente iz zemlje, Pl Vrt dobro dodje kao dodatak... kao luk uz ćevape kako mudro primijeti mentor opa cupa ;) Kasnije, ukoliko želiš malo bolje rezultate, moraš dodavati adekvatan NPK sadržaj.... u vegetaciji zelena, u cvetanju crvena Plantela ;) Ili u vidu nekog adekvatnog substituta

Vege faza NPK 6-4-4; 6-5-4; 8-6-6 itd....

Cvijet faza NPK 6-8-8; 6-7-8 itd itd...
 
03.05.2015
2
0
1
35
Ne može se koristiti... Plantela Vrt je idealna za prehranu biljke u ranoj fazi njenoga života ! Dakle, onda kada biljka ima i crpi sve potrebne nutrijente iz zemlje, Pl Vrt dobro dodje kao dodatak... kao luk uz ćevape kako mudro primijeti mentor opa cupa ;) Kasnije, ukoliko želiš malo bolje rezultate, moraš dodavati adekvatan NPK sadržaj.... u vegetaciji zelena, u cvetanju crvena Plantela ;) Ili u vidu nekog adekvatnog substituta

Vege faza NPK 6-4-4; 6-5-4; 8-6-6 itd....

Cvijet faza NPK 6-8-8; 6-7-8 itd itd...
Ako sam dobro svatio k mogu je koristit u pocetku kasnije ovo dvoje ,naravno svojim redosljedom.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Tako je... mada ti možeš nju koristiti do kraja, ali samo kao prilog glavnom jelu ;) Npr Plantela List (Cvijet) 30ml+Plantela Vrt 20 ml rastvoreno sa 5 L vode.... Vidi da nadješ Slavol, pa njega dodaji umjesto Plantele Vrt, tada ti je priča o prihrani zaokruženija ;)
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Pozzz, kupio sam bio bizz (top max, bio heaven o bio bloom) posto su mi nedavno procvetali automatici zanima me kako da zalivam sa tim i na koliko dana i je l treba da zalivam sa sva tri u isto vreme tj da kombinujem, ako bi mogao neko malo detaljnije da me uputi u to jer ne razumem se bas najbolje a ne bih voleo da izgorim biljku.
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Kako sam razumeo treba da promesam za prvi put
1 ml bio bloom
2 ml bio heaven
1 ml top max
ali sa koliko litara vode jel to sve u 1 litar ili u 3 litra tj svaku posebno?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Kopriva se upotrebljava protiv usiju.Vecinom je koriste farmeri za rajcicu. Da bi dobio gnojivo,nakon 24 sata maknes vodu,te koorivu ostavis nekih mjesec dana u hladu,sa jako malo vide(da se razgradi). Kada se kopriva razgradi didas vodu i time zaljevas biljke.


Moram ispraviti ovaj recept:

U jednu posudu (npr. kantu od 15 litara) nasjeckati svježe koprive čim sitnije. Bitno je da je kanta plastična ili drvena, nikako metalna. Napuniti do vrha vodom i ostaviti nepokriveno na suncu (prektiri samo mrežicom da se ne utapaju insekti, smeće i sl.) Svaki dan bar 2 puta dobro promiješati i ostaviti da stoji minimalno dva tjedna, a poželjno i više - dok se sav biljni materijal ne razgradi. Nakon toga procijediti i spremiti gnojivo u npr. plastične kanistre. Prilikom zalijevanja dragih biljčica pomiješati s vodom u omjeru 1:10.

OPREZ...miris je dosta jak, kao gnojnica :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohanMail

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
To ti je mjera za 1 litar vode,a ako ti mislis da ti je biljkama dosta 1 litar vode onda se varas.
Racunas na jedan litar ide x ml onda na 5 litara ide xx .ml.Kuzis
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sipas 2l vode... pa onda napravis na 2l gnojivo i udri... to bi trebalo bit ok na volumen te posude... kako biljka raste, zahteva vise hrane, to jes jace doze i ucestalije (gnojiva) al prati biljku i prema njoj se orjentisi za prihranu... stej haj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SteMara33

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
S obzirom na to da radim outdoor u saksijama od 15 l nadam se da nece biti nikakvih problema sa bio bizzom, direktnu suncevu svetlost imaju nekih 8 sati i u fazi cvetanja su.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
SteMara33
Bio Bizz je kao kamilica :D Ja ga koristim zadnja 2 growa. Bio Bloom i Top Max. Svako zalijevanje.
Na 15 l posudu,kad dobro posude olakšaju ... znači,može zalijevanje,sipam svakoj 3 litre vode sa gnojivom. Preko 3 litre procuri a to je onda bacanje gnojiva.
Dal' će to biti za 3 ili za 5 dana,nebitno ... stavim u početku 2-3 ml na litru vode i jednog i drugog.
Uglavnom ne prelazim do kraja 5 ml po litri vode.
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Zalio sam samo jednom bio bizom sa po 2 litara vode sa preporucenom dozom.
(na 1 litar vode bio bloom 1 ml, bio heaven 2 ml i top max 1 ml)
pistili su poceli da se suse na vrhovima da li je mozda problem do djubriva tj bio bizz-a?
inace biljka je u 23 danu cvetanja na slici mozete videti o cemu se radi,
 

Prilozi

  • DSC07933.JPG
    DSC07933.JPG
    231,9 KB · Pregleda: 68
  • DSC07933s.png
    DSC07933s.png
    728,5 KB · Pregleda: 64