Tekuce gnojivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.04.2015
22
111
33
Pozdrav
Cuo sam da mikoriza ima bolje ucinke ako koristimo organska gnojiva pa me zanima jel neko ima iskustva sa biobizzom u outu i dal se to isplati uopce (ili je to uglavnom za indor)
ili da se zadrzim na mineralnim gnojivima kao sto su plantella i yara
 
13.03.2019
19
28
13
24
Drugari stavio sam djubrivo NPK23:5:5 da li je to dobro ili nije posto sam citao da treba N dok je u fazi rasta da je najveci,da nisam pogresio mozda nesto novi sam hvala unapred ;)
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Valjda na dobrom mjestu pitam :)
zna li netko gdje mogu kupiti PK gnojivo tipa hesi pk , plagron greeen sensation osim u ovim specializiranim shopova, naravno ne moraju biti te dvije marke bio sam u par biljnih apoteka i nemaju... malo mi vunica narucivati tu gdje gajim a nemam druge opcije. ( iz HR sam)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ako nemaš drugo što ne. Samo dobro pripazi na doziranje, kreni s pola preporucene doze i na razmak između hranjenja, nezz točno koje je ovo ali imam iskustva s granularnim gnojivima za široku primjenu, može bit extra ali mozes lakse spalit biljku nego s tekućim.. Ako vidis da kiša ide baci onda, dobro ce im doc
Edit :falio si temu, ovo je "tekuća gnojiva" i sam sad tek vidim pa isprike moderima:confused:
 
Poslednja izmena od urednika:
15.07.2021
28
75
13
36
Vidim da tema dugo nije aktivna, ali ja imam jedno pitanje na koje se nadam da će mi netko dati odgovor. Radi se o gnojivu, u vegetaciji zaljevam s Plantela list i dobro mi napreduje, a za cvijet imam od prošle godine Iguana juice od Advance nutrients, e sad me zanima hoće li to biti dobra kombinacija ili da kupim pllantela cvijet za cvjetanje?
Kad je dobro početi sa gnojivom za cvjetanje, čim pusti 1. pistile ili je dobro malo pričekati?
 

Smooth smoke

Aktivan Član
08.06.2021
69
300
53
To ti je dobra kombinacija, a pocni gnojiti kada biljka pocne cvjetati. Znaci ne preflower nego bas cvijet zato jer i u zemlji ima nutrijenata koji sluze za cvijet tako da ne moras zuriti s gnojenjem.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Odlaganje cvetanja se ne moze raditi u nedogled. Po slobodnoj proceni,nekih 15-30 dana bi trebalo da moze. Ma i 7 dana je dovoljno da pobije tvoje/vase sumnje. Nemam sad mogucnost da izvrsim zvanicno testiranje i poredjenje,pa u manjini mozda zvucim umisljeno,ali vreme ce pokazati sta je zaista tacno
Sad je već dokazano, da davanje blooma prije swicha, skračuje strech i cvat za tjedan dana, više, manje... U outdooru nisam probao, ali u indooru, više puta!

@Grim_Rip ,ako imaš Iguanu juice bloom, onda možeš u cvat. Meni, jedan od boljih bloomova, jer je all in one proizvod, pa ima sve potrebno!
Postoji i Iguana juice grow. Ona je za vegetaciju!
 
Poslednja izmena:
15.07.2021
28
75
13
36
Ma znam da postojivi za vege, ali skupo mi je bilo pa sam ipak uzeo plantela list, vidim ovdje po forumu da se dosta koristi i pokazao mi se kao dobra opcija, a iguana juice mi je ostao od prošle godine skoro puna pa da iskoristim, šteta bacit.
 
09.09.2021
15
7
3
Pozdrav ekipa, uglavnom znam da 15 dana prije branja treba prestati sa gnojenjem gnojivima tipa plantele, hesi i ostalima. Ali zanima me kada je u pitanju slavol jel se isto mora prestati 15 dana prije branja ili slavol moze sve do branja. Nigdje nisam pronašao odgovor. Hvala
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
Slavol nije đubrivo, u pravom smislu te reči, to su bakterijske kulture.
Tako da u principu može, ali isto tako i nema preterano potrebe, bukv je na tebi.
Ja lično prestajem (u indoor-u, out ne radim) da dodajem bakterije poslednjih par nedelja, em im treba vremena da se razmnože plus im treba vremena da odrade svoj posao, a biljka već pred kraj.
Stipsa sam jbg :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Filifera