tekuchi THC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
EDIT by Genjo: nemoj zapocinjati molim te jedva sam ih smirio...barem se nadam. I ti edituj svoj potpis zato sto sam lijen da brisem diskusije koje mogu nastati zbog istog...uuuh ne mogu vise stvarno cu obrisati ovu temu jednom za vazda.
 
07.03.2007
23
1
0
40
pa ima situacija gdje je hash ulje zanimljiva opcija, esp kod ostataka sranja il ako iz drugih razloga zelis izbjeci udisati toliko toga... kako je sad ekstrakcija kemija?

Takodjer je prosto zanimljivo; redovito rastavim stvari koje rade da vidim kako rade ;)

I wonder, jel bi se uz neko nepolarno otapalo moglo dovoljno fortify-ati grass, tako da se ovo ispari na nesto obicne trave, tipa ko ekstrakti salvije, na pa ono 10X grass i sl :) Pitam se naime jel se dade tu innocent biljcicu pretvoriti u full-blown visionary trip :)

takodjer, koliko prema logici koristenja butana razumijem, THC je vrlo nepolarna molekula - jel bi onda umjesto acetona petroleter ('medicinski benzin', zippo fluid) bio bolja opcija?
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
aryah je napisao(la):
pa ima situacija gdje je hash ulje zanimljiva opcija, esp kod ostataka sranja il ako iz drugih razloga zelis izbjeci udisati toliko toga... kako je sad ekstrakcija kemija?

Takodjer je prosto zanimljivo; redovito rastavim stvari koje rade da vidim kako rade ;)

I wonder, jel bi se uz neko nepolarno otapalo moglo dovoljno fortify-ati grass, tako da se ovo ispari na nesto obicne trave, tipa ko ekstrakti salvije, na pa ono 10X grass i sl :) Pitam se naime jel se dade tu innocent biljcicu pretvoriti u full-blown visionary trip :)

takodjer, koliko prema logici koristenja butana razumijem, THC je vrlo nepolarna molekula - jel bi onda umjesto acetona petroleter ('medicinski benzin', zippo fluid) bio bolja opcija?


Fortificiranje može bez problema. E baš za to ti treba aceton, a ne npr. etilni alkohol ili benzin. Potonji kupe previše voskova, masti, klorofila...
Svejedno, sa acetonom nisan moga ič poviše 10X snage. Previše škalje. Ali nikad nisan cvitove extrahira, samo prpetinu ;)
 
07.03.2007
23
1
0
40
zleeqovski je napisao(la):
Nisam pratio temu.

Na pitanje zasto nije zdravo. Honey Oil se najcesce dobiva uz pomoc plina koji pod pritiskom van daje ulje.

http://www.growhigh.co.uk/catalog/product_info.php?products_id=943

pa da, al sto tu nije zdravo? Mislim jedini zdravstveni problem koji vidim je da eksplodiras ili se opeces il se toga nadises dok to radis :) al ako si provjerio da plin ne ostavlja talog, well, odakle problemi sa samim dobijenim uljem? Esp sto to uopce nije tako specificna metoda, za dobivanje mnogih supstanci se u nekom koraku koriste nepolarna otapala koja se onda ide ispariti (recimo u dobijanju DMTa iz biljke)
 
25.01.2007
44
22
0
Kada ga sam radis, onda mozes znati da li je sav zarobljen plin ispario (drzis na vrucoj vodi 2h). Ali kada kupis, nemas pojma. Zato je metoda sa etanolom bolja/zdravija. Ali metoda sa butanom daje finije ulje bez klorofila, biljnog ulja, voska itd itd.

Ne kazem da je kancerogeno ali kazem da je bilo dosta slucajeva po netu gdje su se konzumenti zalili da im se stvaraju krastice na jeziku i sl. nakon par tjedana pusenja ulja. Googlaj.

Radje od trima i lisca napraviti bubble hash uz malo vode i leda :sun2:

Ako se netko upusti u izradu ulja pomocu butana, da mu slucajno nebi palo na pamet da to radi u zatvorenom prostoru.. :) Na jednom forumu sam nasao i listu koji plin koristiti. Ne znam di mi je ta lista ali se sjecam da David Ross je bio izricito ocrnjen. Pa ako cete kupovati, nemojte kupiti njega.

http://www.cannabisculture.com/articles/3518.html
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Vuspra Buksnic je napisao(la):
Zanima me da li ako se namaze na pljugu hash ulje thc prolazi kroz filter od cigare.

Nebitno. THC se ne zaustavlja na filteru, tj. postotak koji se filtrira je nebitan.