Televizijska Emisija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako je emisija odlozena zato sto se niko sa fopruma nije javio onda ni ne treba da je bude.Jer znaci da njih uopste ne interesuje tema kao tema nego ih je intresovalo nesto sasvim drugo.Verovatno malo paranojisem ali izgleda im je trebala "zrtva".
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Sve u svemu, isto bi nam bilo i da se prijavio i neko nem, jer je onaj matori hipik, kako neko rece, retko otvarao usta. Stvarno. Pametnije stvari je rekla voditeljka koja je plavusa i onaj celavi matorac sa leve strane. Ne kazem da su oni rekli bog zna sta, samo konstatujem da je onaj "nas" bio izuzetno neubedljiv.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bila je emisija. Gledao sam. Na protivnickoj strani su bili advokat i neki psihijatar. A na nasoj strani neki predstavnik umetnika i neki celavi lik (valjda lekar). Ova dvojica sto su protiv kanabisa nisu usta zatvarali... Iz usta su ima izlazile nebuloze uglavnom vezane za kanabis kao sto je fizicka zavisnost posle 3 nedelje itd...

Hipik (predstavnik umetnika) je rekao nekoliko pametnih stvari o dekriminilizaciji i o medicinskoj upotrebi. Ali sve u svemu preovladavali su protivnici kanabisa.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
A jesi li spomenuli u toj emisiji postojanje ovog sajta?A i taj "nas" je verovatno neki idi mi dodji mi...jer budimo relani,ko bi se pojavio u emisiji tog tipa tek tako...mislim zivimo u Srbiji,ovde bi svakim pojavljivanjem automatski svako od nas bio obelezen kao narkoman,propalica,neradnik...A to ipak,priznacete nikom od nas ne treba...zato se front mora siriti i mora se raditi na obezbedjivanju finansijskih sredstava.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Gledao sam preko satelita,ne baš od samog početka(propustih predstavljanje gostiju).

"Matori hipik" je onaj lik iz "Del Arno Band",ili njegov brat blizanac.Istina da nije previše pričo,al sve što je reko-dobro je reko. SVAKA ČAST JOVANE! Čovjek je iskreno i realno govorio bez suvišnih hvalospjeva,već samo činjenice.Po meni je njegov nastup bio odličan,dok je voditeljka u nekoliko navrata ispala malo bahata,i ako se stiče utisak da je na našoj strani.Poslije par izmjena argumenata između Jovana i onog doktora što je protiv legalizacije,jedini argument što je doktoru ostao bio je:"šta će nam još jedan porok pored duvana i alkohola".Na što mu ovaj odgovara"sloboda izbora za punoljetne odrasle osobe, ako smo zaista slobodna bića".A predhodno su se složili oko toga da je trava po štetnosti u razini alkohola i duvana,čak ispod alkohola.
Uglavnom čovjek je odlično pričao,ne previše (nije ni mogo od onog pandura i voditeljke),ali pametno i zaključne rječi su mu bile odlične.

A onaj stari pandur,šta je onaj trkeljisao pa to je strašno!Stvarno čovjek nema blage veze o životu.Sve mu isto,svi su kriminalci i narkomani.I da ljudi za koga radite?Čiji lobi stoji iza legalizacije..haaa?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
nisam ni ja gledo
ali ako je tak kak je reko vanzemaljac onda ok

u ovim uvjetima i nemoš očekivat i nešto drugo

nego pohvalio bih samo greena što je kratko spomenio financijske novčanice hehehe
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Nisam dugo bio na ovom forumu, iz privatnih razloga, i evo svratih i vidim da se na ovu temu dosta toga govori. To mi je drago, sto ljudi zele da se bore za svoja osnovna gradjanska prava, pa makar i na ovaj nacin, preko informativnog websajta kakav je vutra.org. Pre par godina dok sam radio na Irie People websajtu, posvecenog svim irie, stoned, i drugim ljudima koji vide nepravdu u aktuelnom sistemu koji vlada Srbijom, dosao sam na ideju da je Srbiji zaista potrebna kvalitetna grupa ljudi, i da su hitno potrebni veliki potezi da se nesto promeni. Kako je Irie People bio websajt koji se zaista na pozitivan i objektivan nacin odnosio prema kanabis subkulturi, sa prijateljima sam odlucio da pokrenem javnu inicijativu o legalizaciji.

Naime, cela ideja kanabis protesta u Srbiji je pocela jako davno, verovatno osamdesetih, ako ne mozda onog trenutka kada se shvatilo da je ilegalna. Medjutim tek se realizovala pocetkom dvehiljadite godine. Prva ideja kanabis protesta potekla je sa filozofskog fakulteta u Beogradu, od strane meni dragih prijatelja, i tada je planirano da se krene sa Platoa u Beogradu i mirno pesaci sve do Botanicke baste i tamo simbolicno zasadi semenka kanabisa. Steta, ta ideja nije zazivela, i skup se sveo na desetinu ljudi sa fakulteta koji su isprotesstvovali, ali bas, rolajuci sprave do kraja tog dana. Aprila 2005. godine, poceli smo da aktivno promovisemo (koliko je to bilo moguce, sa obzirom na skromnu sumu novca i logistike koju smo imali), i dobili smo pozive mnogih tv i radio stanica, koje su zelele da ekskluzivno prate skup. Tog prolecnog dana 6.maja novine su bile pune naslova o protestu, a u Kuriru na naslovnoj strani Monaliza sa dzointom.

Od poznatih faca se pojavio Jovan iz Del Arno Benda, koga pozdravljam ovom prilikom. A mi (dvadesetak ljudi) smo se nasli pred kamerama, hteli ili ne, i naravno, nismo propustili priliku da kazemo da rolanje marihuane nije kriminal, i da je alternativa prohibiciji moguca, i realna. Naravno, to je bio samo delic onoga sto moze da se uradi, a mi smo tada zeleli samo da pokrenemo, nadajuci se masovnoj reakciji. Tada su mnogi dosli, i prosli smeskajuci se, ali daleko od kamera i aktera protesta. Mnogi su izostali tog lepog dana, a mi smo se nasli na Kalemegdanu, napravili lulu mira, i okrenuli par krugova. Od tada imam jedan par odlicnih slusalica, koje dobih na poklon. To je bila nasa prica, jedan neobican dan u Beogradu, sa neobicnim ljudima.

Od tada do danas, imao sam mnogo avantura, koje su me malo udaljile od price aktivizma i legalizacije kanabisa u Srbiji. Poceo sam da se bavim reggae muzikom, koja je opet ostala dosta bliska tim idejama, i danas still rollin, still speakin out the words, here and there, and everywhere, have to legalize the herbs. I razmislite, da li mozete i vi da promenite, pokrenete ili nastavite ideje sa kojima se potpuno slazete? Zar je tako malo ljudi koji su zaista spremni za direktnu akciju, na akcije holandskih Provosa, na akcije madjrskih aktivista? 2006, 2007, i niko se ne javlja?

Nema potrebe za skiravanjem vasih stavova, ideja, afirmacija, jer svako od nas je osoba koja nosi odgovornost, pre svega da bude pojedinac koji pruza pravi primer, da bude objektivan, i naravno, da bude uvek potpuno otvoren. U ovom slucaju, roditelji, rodjaci, prijatelji, komsije, nastavnici, sve je to jedan deo nase svakodnevnice, i zbog cega biste se svoj stav krili od bilo koga. Bilo da pusite travu ili ne, bilo da ste za legalizaciju ili ne, ako niste protiv kanabisa, i ne zelite katastrofalno represivne metode bez rezultata, izadjite i kazite. Na svoj nacin. Pronadjite svoj nacin da se ukljucite, procesljajte internet, pogledajte kako se to radi

A sto se tice samog pokreta, potrebno je zaista veliko zrtvovanje, velika harizma, velike ideje, mnogo halabuke, dosta para. Ne treba ni pricati o necemu ukoliko nije moguce realizovati na najbolji nacin. A marihuana mars i srpski NORML jos uvek nisu na vidiku. Potrebni su aktivisti, revolucionari, pogledajte Marc Emery-a, Mumia abu Jamala, Woody Harelssona, Jack Herera, spanske, meksikanske, kanadske, engleske aktiviste. Srbija treba da preraste komplekse, prazne price i da svaki njen stanovnik pocne da radi na licnom aktivizmu, u svojoj zajednici, na konkretan, realan, konstruktivan nacin, koji donosi rezultate. Imamo primere, zasto ih ne slediti, a onda ce imati o cemu da se razgovara. Zar ne? Svako moze da doprinese globalnom miru, svkao moze da doprinese globalnom prestanku prohibicije, samo ako se zaista bori u svojoj sredini, svom gradu, svojoj drzavi. Do tada, svi koji se bave informisanjem, informisite, aktivisti borite se, a ljudi ce da prate i ostanu u toku sa svim nama...

A sada, zelim da vam skrenem paznju na ideju na kojoj radimo.

--------------------------------

SOULFOOD Magazine


Pridruzite nam se u realizaciji ove lepe ideje. Mi grupa entuzijasta sa idejom, nismo nikakva globalna organizacija, niti tajno udruzenje. Nasa zelja je promovisemo urbanu muziku, alternativnu i sub-kulturu, kao i tradiociju Balkana. Radimo na novom izdanju magazina, koji bi bio naslednik IRIE PEOPLE magazina, i paralela americkom HIGH TIMES magazinu. Nasa zelja je da na konstruktivan i objektivan nacin obuhvatimo citav spektar tematike koja bi zanimala sve subkulturne krugove. Casopis ce izlaziti dvomesecno, u full coloru. Trazimo saradnike, i pozivamo vas sve da nas podrzite, i da se pokrenete i sami napravite velike korake, realizujete svoje ideje i pokazete svetu da postojite, da ste jos tu.

www.rootsandsound.com

IRIE PEOPLE MAG - ovako je bilo pre dve godine...

(http://web.petabox.bibalex.org/web/...ople.com/2005/june/index.php?go=article&id=13)

Ako neko zeli pet izdanja IP casopisa, potpuno besplatno neka mi se javi na email...

Ocekujemo vase komentare, predloge, ideje. ISkreno, ocekujemo da se pokrenete, da nas zaspete pismima da zelite da podrzite, da pisete, da nas pitate sta mozete da uradite u vasem gradu. Znam, ocekujemo mnogo.. Ali, hajde da pokusamo.. SoulFood je tvoj casopis.

http://forums.vutra.org/cannabis-aktivizam/2777-soulfood-magazine-beograd-zagreb-sofia.html

[email protected]


--
 
16.04.2008
4
1
0
34
svaka chast dread irie...

meni je palo na pamet da odshtampamo flajere neke,neshto tako,kao sa sloganom nekim,neam pojma,za legalizaciju. i da nocu ubacimo u sanduchice,bar u nekoliko zgrada,ili vec gde kome odgovara.... mislim da bi se ljudi malo trgli i mozda bismo nacheli temu legalizacije...npr,ja sam pala kod mojih za vutru,i kad god neshto bude na tv-u o marihuani ili kad ide neka pesma pa se spomene vutra,bude jako neprijatna situacija pred kevom. ali kad bi ona doshla i iz sanducheta izvadila flajer koji je vezan za vutru(legalizaciju),i pritom chuje kako je pola grada dobilo isti takav flajer,mislim da bi situacija bila malo drugachija.... samo naravno,moramo biti pazljivi,zbog pandura i ljudi,da neko nas neko ne navata u akciji.:) ali mislim da nije teshko i da nije problem da se to obavi.... mozda vam zvuchi smeshno i glupo,ali neam pojma...nije loshe. a?
ajde ako vam se ideja dopada mozemo ovde da postavljamo primere flajera,ko voli da se zaludjuje i pravi to,i mozda vec neko ima ideju. hm? shta mislite?
:maryjane:
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
sad sam gledao ovu emisiju kljuc ova voditeljka je odradila dobar posao,a ovaj nicovic bolje da je nastavio da trenira karate...