Tema je otvorena za sve,pre svega za iskusne,jer su mi potrebni iskreni saveti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2011
29
0
0
38
UNAPRED PUNO HVALA SVIMA KOJI SE BUDU UKLJUCILI U DALJU DISKUSIJU! Pratim forum vec duze vreme ali sam imao neke probleme sa otvaranjem ove teme pa sam morao novi profil da otvaram.



USKORO PLANIRAM DA NAPRAVIM 2 GROW BOXA,JEDAN ZA VEG FAZU,A DRUGI NARAVNO ZA CVET FAZU. PLANIRAM DA BUDU OD SPER PLOCE JER SAM BAS NASO NEKU TEMU U VEZI TOGA I KOLKO SAM MOGO DA PRIMETIM NEMA NEKIH POSEBNIH KRITIKA U VEZI TEME.

OD OPREME IMAM :
600W HPS
250W MH ZA VEG FAZU
PHILIPS BSN PRIGUSNICA 600W HPS/MH
PILIPS BSN PRIGUSNICA 250W HPS/MH
UPALJAC SN 58S ZA 100-600W 2X
TAJMERI ZA TEMP I VLAZNOS VAZDUHA

GROW BOX ZA VEG FAZU 1m KVADRATNI VISINA 150-170cm
GROW BOX ZA CVET FAZU 1.5m KVADRATNIH VISINA 210-230cm

MENE SADA INTERESUJE VENTILACIJA ZA OVA DVA GROW BOXA. KOLIKA JACINA TREBA DA BUDE NA OVIM VENTILATORIMA KOJI UBACUJU I IZBACUJU VAZDUH U ODNOSU NA METRAZU GROW BOXA?

I KOLIKO TREBA DNEVNO RADITI VENTILATORI I OVI STO UBACUJU I IZBACUJU VAZDUH I OVAJ MALO VECI KOJI CE DA SLUZI DA CIRKULISE VAZDUH UNUTAR BOXA.

OPET HVALA UNAPRED!
 
09.02.2011
29
0
0
38
I da,na ovom forumu za pola dine sam naucio neke nenormalne stvari za koje nisam ni znao da se koriste u svetu marihuane! Ima dosta iskusnih ovde.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
pazi di otvaraš teme, i nemoj pisat duple postove, imaš opciju "Ispravi post"

:premješteno:
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Sve ovisi o tebi koliko si sposoban da napravis nesto sam. Evo par savijeta od mene.

Pokusaj napraviti sam COOLTUBE za obadva boxa, jer to ce ti puno pomoci pri ventilaciji pogotovo u ljetno vrijeme kada su temperature previsoke. Za COOLTUBE napraviti imas tutorijal tu na forumu, i ako se snades mozes ga napraviti od starih tegli i malo iso fluex cijevi koje sluze za kuhinjske prostore i klima uredaje.

Sto se tice same ventilacije boxa osnove su tu:
Izlazni ventovi moraju izvlaciti vise zraka nego sto ulazni ubacuju. naprimjer imas went od 10w(NPR Onaj za wc-e) onda na ulaz ubacis jedan od 5w.
E sada tocno od koliko wati ti trebaju ja ti nemogu reci jer se to razlikuje od wenta do wenta. Uglavnom izracunas volumen boxa, (a*b*c). I onda nades went koji izbacuje toliko kubicnih centimetara ili kubicnih metara ovisno u koju jedinici racunas volumen boxa. E sad nemora to bit bas tako mozes ti staviti da ti je ulazni zrak jednak izlaznom ali preporucuje se da da je jaci ispuh od upuha.

I na kraju ako radis nesto takvo nemoj ni pomisljati napraviti ventilaciju bez filtera zraka. Zaboravi na limpuro air fresh gelove i te *****rije.. Ja znam iz iskustva da ti oni nece pomoc. Pogledaj kako se radi filter zraka od aktivnog ugljena tu na forumu, nije tesko. Ja sam sebi napravio jedan za 50kn. I bolji je od onog koji se prodaje po cijeni od 300 kn.

moj savijet ti je Ebay, tamo nades brdo stavri za malo para..
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
A moj savjet je da si prelistaš gotove dnevnike.Tamo ima svakakvih setupa i svašta pametno češ naučit.
Samo treba malo čitati i nači češ nešto šta bi udovoljilo tvojim željama.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pozdrav :)
Vidim da na rasvjeti nismo šparali :) to je super što si uzeo :)
Ako imaš namjeru i dalje uzimat kvalitetnu opremu bez škrtarenja (ako si u mogučnosti),uzmi si za 600W minimalno ventilator od 350m3/h (centrifugalni),a ako češ i filter,koji i ja toplo preporučam,uzmi jači ventilator (snaga je oko 60 do 70 W ).Ako ideš i na cool tube reflektor ili neki drugi zrakom hlađeni reflektor,spomenuti vent od cca 350 kubika će sa filteron odradit posao uz pomoć oscilirajućeg ventilatora unutar boxa (oni sobni ili stolni za mješanje zraka).
za 250-tku bi ti bio dovoljan i jedan kupaonski (oni plastični) od cca 180 kubika,a ako bi i tu išao filter,onda centrifugalni,jer nisu ovi kupaonski baš za primjenu sa filterom.Mogao bi krepat od opterečenja.
evo ti linkovi na slike ventova o kojima ti govorim :
http://vents.ua/images/cat/62_b.jpg - centrifugalni
http://vents.ua/images/cat/103_b.jpg - kupaonski iliti aksialni; cjevni
http://vents.ua/images/cat/489_b.jpg - kupaonski iliti aksialni; zidni
http://www.chinatraderonline.com/Files/AUTO/Car-Fan/8-INCH-OSCILLATING-CAR-FAN-19302142416.jpg - oscilirajući
 
09.02.2011
29
0
0
38
Znam naso sam taj tutorijal za cooltube bas odavno i planirao sam da experimentisem nesto oko toga ali otom potom. A jel mislis na karbon filter? Ja mislim da bi mogo i bez njega,jer planiram samo 5 biljcica da stavim na grow za pocetak alo mislim da to nema veze sa brojem biljki. Ne znam ja imam VAPORTEK.

http://www.***********.com/?id=c312f9b38e7ae921be854a76ab7579d6

Za ZLO&NAOPAKO-Hvala na savetu,ova informacija mi je bila i vise nego potrebna.

E SAD,VREMENSKI KOLIKO DNEVNO BI TREBALA DA RADI VENTILACIJA U BOXOVIMA? Verovatno i to zavisi od jacine ventova,ali dajte bar neki primer,a ja odoh da se informisem dalje sa vasim korisnim savetima. :)

USPUT-PLANIRAM DA STAVIM NEKI SUPER LEMON HAZE I LEMON SKANK NA GROW,NARAVNO KAD TO OKOLNOSTI BUDU DOZVOLILE!
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Filter od aktivnog ugljena ti je isto sto i carbon filter. Carbon=Ugljen
Neznam ja nemam vaportek niti sam ga ikada imao prilike koristiti, ali mislim da se nemoze mijeriti sa carbonskim filterom. Bez filtera nemoj pokusavati uzgoj jer osim ako si negdje daleko od civilizacije uhvatit ce te kad tad. Ja sam usred growa morao prenositi opremu na potpuno drugo mjesto i tad sam pruzio mnogo nepotrebnog stresa biljki. A miris ti dop.. nakon samo par dana, osijeti se daleko. Kad si vec kupio toliko brdo opreme, potrudi se i napravi homemade filter za svaki box i miran si.

EDIT: I da sto se tice ventilacije, mora ti raditi 0-24.
 
09.02.2011
29
0
0
38
Ma da,znam da je filter otac za sve te stvari i nista drugo ne moze ni da mu pridje,ali jbg nije bio u artiklima kad se oprema nabavljala,ali pored svega ovog oko premestanja biljki jer mi je i to padalo na pamet sta ako se desi,to je previse cimanja i plus je veliki stres za biljku tako da bez filtera ne krecem nikako. Samo jel mozes da mi pustis neki link u vezi homemade filtera ako znas neki,posto to nisam trazio ali cu sad da pogleadam,to bi me stvarno zanimalo,ako dosta jeftinije izlazi nego kad bi se kupio gotov.
I ovo za ventilaciju mi je bilo prekopotrebno,jer bunila me je jedna stvar,gledao sam na desetine snimaka i na svakom snimku kazu da imaju tajmer za ventilatore,i onda mi je logicno da ako ima tajmer za ventilatore znaci da oni ne rade celih 24h,ali ok sada mi je ta misterija resena.
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Dobro ti to spremaš, biće mala tvornica kad krene. Kod mene je sve improvizacija i po nekom instinktu (šta'ć kad sam majstor:icon_lol:) ali stvar šljaka jako dobro za sada, cvijeće raste milina... Nego, prvi grow će ti otkriti sve dječije bolesti onoga što sklepaš, vremenom ćeš dorađivati, mom je od početka pripreme do sada kad sam pred cvjetanjem već 2 mjeseca stalne dorade , prilagodbe, majstorijanja. U svakom slučaju dobra i zdrava zanimacija. Bolje nego da se besposleno vučeš okolo po ulici i nedajbože drogiraš:icon_lol::icon_lol::icon_lol:.
 
09.02.2011
29
0
0
38
Taj rad,ma kapiram ja sve to oko doradjivanja,dok krene,posle samo lagano. E sad me interesuje temperaura. Kolika minimalna temperatura treba da bude u boxu kada biljke spavaju tj. kada su svetla iskljucena,jer ako ventovi rade i nocu onda temp znatno pada? To mi je vrlo vazno.
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Kod mene je 15-16, kako većina ovdje piše prihvatljiva je, max neka ti bude ispod 30 ali to si mogao saznati i da malo čitaš. Pitanje temperature je potegnuto ovdje više puta nego pištolja na divljem zapadu... Vrati se na čitanje pa onda dalje pitaj nešto što se baš neda naći ili je specifično pitanje.
 
09.02.2011
29
0
0
38
Ok,kapiram,za max temp sam znao ali za min nisam mogao bas neki konkretni odgovor da najdem pa sam zato morao ovde da postavim to pitanje,al ok sad sam resio i to.
A kada bih stavio carbon filter,da li bi to bio jedini izlaz vazduha napolje ili bi morao jos neki da se napravi,verovatno i to ima negde na forumu ali kad je vec potegnita tema,neka ide.
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Sklepaj ti to, stavi semenke na klijanje pa ces temperaturu, vlaznost i sve ostalo u hodu. Takodje ti savetujem da prvi put odgajis domaju da bi naucio kako da se izboris sa raznim problemima pa i da se desi katastrofalan problem manja je steta nego da bacas firmirano seme. Znaci, kreni i sve ce to biti ok. Od svih inforacija ce ti puci mozak,a dotle si mogao da odadis vegetaciju. Pozdrav
 
09.02.2011
29
0
0
38
U pravu si,samo lagano,samo mi je frka,imam opremu a nemam gde da je instaliram,trenutno trazim neke stanove posto trebam da se selim,pa lagano. Nadam se u skorije vreme da krenem pa se javljam sa nekom temom od starta.

SAMO ME SAD INTERESUJE JEL MOGU JA DA NAPRAVIM CARBON FILTER SA AKTIVNIM UGLJEM KOJI SE KORISTI ZA AKVARIJUME I OD CEGA MOGU DA NAPRAVIM FILTER? NASO SAM NEKE TUTORIJALE ALI NIGDE NEMA DA PISE OD CEGA JE ONAJ FILTER,NEKI LIM NE ZNAM STA JE I OD CEGA JE?
 
09.02.2011
29
0
0
38
Jel moze na ovaj cevni ventilator (http://www.***********.com/?id=12c687db166d25676ca1f2eb983ba0d6) da se prikljuci ovaj carbon-filter (http://www.***********.com/?id=e85011bf6ff090bc25d7941f4224dc26) i da sluzi po propisima gajenja? Ili je opet potrebna turbina koja je dosta skuplja (http://www.***********.com/?id=d4ba2bb84ac5756cd93209277fba5d5a)