Tema o POSLU!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Naravno da nisam mislio na jadransko more jer tu kruha nema osim ako ti ne uleti bas.

Da istina krvav je to posao pogotovo na pocetku ali ako si dobar moras napredovati jer to tako ide.

Matrikula je potrebna samo za bridge tj za mornare znaci casnike kadete itd a za ostatak poslova na brodu je potreban ljecnicki pasos i viza. Mozes preko agencije ima u zagrebu splitu makedoniji nisam siguran za beograd a gle ako ides na varijantu sa agencijom racunaj da ces na neku entry poziciju relativno brzo upasti jer toga uvijek treba i puno se tu radnika trazi pa je i procedura brza ali ces agenciju i platiti ne puno ali hoces a mozes ici i na varijantu da se prijavis direktno na stranicu firme (guglaj malo najpoznatije su ti carnival, royal carribean, disney, msc, celebrity ugl ima ih ko blata) ako se prijavis direkt racunaj da si sam na svome nikome nista ne placas sto se tice agencija ali ces se i nacekati vjerojatno jer se tu prijavljuju ljudi iz cijelog svijeta...
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Meni je bratić 1. časnik na jednom od kruzera od Royal Carribeana. 7 godina mu je trebalo do te pozicije. Naravno plaća mu je vjerojatno 5-6 tisuća dolara ali za doć do tud se napatio samo tako, veli da je tad znao kaj treba proć do te pozicije (pakao doslovno), da bi razmislio bi li se uopće prijavio na kruzer.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®
22.02.2015
112
129
43
A i kruzer samo na razglednici mozemo videti ;)

:lol::lol: koji si car :D Obozavam ljude s dobrim smislom za humor..

Fakat ste odradili svoje..puno informacija sam dobio nemam rijeci..hvala ekipa, puno hvala. Svakako cu prvo jos malo stisnut guzicu i pokusat se snaci tu doma, pa ako bas nebude srece onda otvaram vrata svim drugim opcijama (kruzer, Njemacka; Hvar itd.) no fakat bi volio tu negdje jer kako cu da gojim biljoze na kruzeru ??? :rasta:

Hvala svima jos jednom i naravno ako ima tko jos koju korisnu informaciju pretvorio sam se u uho (ili oko u ovom slucaju :p )

Bizzzo di je taj zivotopis :zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Stari moj ako odeš na kruzer neki koji radi rute po Karibima (većina njih), nećeš morat uzgajat jer je to tamo praktički besplatno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Miami-Caribbi-Jamaica ti je standarda ruta "Carnival" kruzerske plovidbe, ujedno i najjače plovidbe. Imaš u zagrebu u branimirovoj ulici njihovo sjedište di se moš prijaviti i onda ideš na polaganje.
To je definitivno posao za nadljude, lome te i psihički i fizički, tamo tek naučiš šta je mobing kad ti se glavni menadžer dere na megafon u kuhinji na konobare "common, lets go, faster faster" ako ga samo krivo pogledaš priđe tebi, prisloni ti megafon na uhu i počne se derati ko konjusina, a neki filipinac od metar i ćevap, brijem da mu zaljepiš šljagu da bi letio među morske pse u more, al nesmješ jbg. Imaš mali milijun menadžera koji su ti šefovi za ovo za ono pa sve do glavnog menadžera. Taj posao tko odradi jednu plovidbu može sa sigurnošću prihvatiti bilo koji posao kod nas bez da brine za stres i mobing na poslu jel nema tog tlačenja kao na takvim plovidbama. Za tak šta moraš imati konjske živce inače pukneš polomiš nekome koske pa te odma u prvoj luci spakuju za let i doma. Bježžž od toga!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
A nemoj tako sad *kao ne idu.,pa nisu ti*..videla ja jedan u Dubrovniku /jos pre neku god.sve dok niste bili u EU :) / i meni dosta ;) .

Mi smo pričali o ovima za posao. A kruzera naravno ima, u Splitu i Dubrovnik doslovno svakih par dana uplovi kruzer sa po par tisuća ljudi :)

Inače ovo kaj No Joke priča, živa istina. Imam par prijatelja pomoraca (i na kruzerima i na teretnjacima/tankerima) i svi jedno te isto vele za te Filipince - daleko najveća stoka od ljudi koju su ikad vidjeli. Bezobrazni, kleptomani, patološki lažljivci i sl. (čast iznimkama). Vele ak se zamjeriš Filipinosima da dođu čoporativno i samo dobiješ nož pod rebra i bace te s broda. Ne bi ni ja vjerovao u ovo da tako već nisu stradala dva Hrvata i jedan Srbin. Inače vele da je uzrečica Filipinosa po brodovima - ''More days, more money'', vele ljudi se ne skidaju po dve godine s broda :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Salila sam se naravno :)
A jesu se neki ne znam ni ja tacno*mongoli*iz kruzera samo razleteli po Stradunu.Ono napolju +40c oni po najnovijoj modi*Rumuni 70.tih-uredno bele carape muski ispod sandala,zene sa rukavicama!/ali sve sa bubicom u uvetu,najnovija tehnologija/.
Tu sliku nikako ne mogu zaboraviti :lol:
izvini @Monk Reborn ® necu vise da spamam :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ma turizam je dušu dao. Mi imamo obiteljski kuću/vikendicu već jedno 70ak godina na Dugom Otoku. Prije par godina smo napravili apartmane, ide to fino, lijepo se živi od turizma :)
 
22.02.2015
112
129
43
Inače ovo kaj No Joke priča, živa istina. Imam par prijatelja pomoraca (i na kruzerima i na teretnjacima/tankerima) i svi jedno te isto vele za te Filipince - daleko najveća stoka od ljudi koju su ikad vidjeli. Bezobrazni, kleptomani, patološki lažljivci i sl. (čast iznimkama). Vele ak se zamjeriš Filipinosima da dođu čoporativno i samo dobiješ nož pod rebra i bace te s broda. Ne bi ni ja vjerovao u ovo da tako već nisu stradala dva Hrvata i jedan Srbin. Inače vele da je uzrečica Filipinosa po brodovima - ''More days, more money'', vele ljudi se ne skidaju po dve godine s broda :D

Pa moralo bi ih bas 20 doci inace bih ovih 19 porazbaco bez beda..ali sve se nekako nadam da je ovo samo trac prica :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
eo, ja sam upoznala jednu Filipinku, recimo neki poslovni odnos u kojem se zapravo ne zna ko je kome "šef" i još njenu sestru kasnije, i ja ljubaznije ljude ne zanm
eo, šta da velim, uz tu Filipinku sam se nekako "naučila" vrlo često, pa i bez razloga, smješiti se , why not :) , kad je čovjek nasmješen bez razloga nekog posebnog, nego eto, zato, odmah se bolje i osjeća u svim pogledima :) :) :),

daklem, hehe, nemojmo stvarati predrasude :)
mogla bi ja još nastavit :)
 
22.02.2015
112
129
43
Obranit cu malo bakalulu - moguce da su po tim kruzerima smetlari..sto naravno ne govori da su svi smetlari..kao sto sam gore napiso i ja mislim da je to trac prica, ali takoder znam koliko je danasnji svijet iskvaren tako da nisam siguran ni u jedno, a ni u drugo..ne poznajem nijednog/nijednu filipinku (rado bi je upozna e :banana123:, filipinku naravno) pa necu ni sudit niti terat predrasude smiley9934
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ti pričaš o 'običnim' Filipincima, ja pričam o pomorcima Filipincima.

Ja nemam predrasude prema nikome, samo velim kaj su mi ljudi rekli. Evo ti nađi jednog pomorca koji ima lijepu riječ za njih i ja ću se posut pepelom. Možda iz Filipina na brod ide ološ ili tako ti neki društveni paraziti, ne znam, ali znam da mi je petoro ljudi reklo istu stvar.

Uostalom imaš forume od tih pomoraca, potraži pa pročitaj kaj vele ljudi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®
14.02.2015
9
12
3
care, sjednes u auto i od kafane do kafane..
pitas ima posla, nema posla, kaki krc zivotopisi mama ku*va
nema u kafanama, ides dalje restorani,nema tu, daj sta ima od obrtnika do obrtnika ides prvo u svom naselju paa onda nadalje, mora nesto uletit :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
148925338011795639317592.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and Monk ®