Temperatura Helppp

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
kako je gore vec napisano,
zarulja bi svojom toplinom mogla eventualno zagrijat pc box
ako imas grow sator u hladnoj prostoriji
a ventilacija radi i vuce zrak iz te prostorije
onda logicno da moras grijat tu prostoriju,
razmisli o grijalici, nadji neku koja manje trosi
i neka radi na timer dok je biljkama mrak,
ali kontaj potrosnju jer ako ti grijalica od 1 - 2 kw radi npr 12 sati dnevno,
x tri, tri i po mjeseca growa,
matematiku odradi sam..
 

Holyherb

Banned
Banovan
13.02.2012
6
1
0
37
Jednostavno ubaci par cfl-ki koje troše ništa struje i približi biljke svijetlu te zatvori prostor i stavi ventić pc ili slično da puše u lampe..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Holyherb je napisao(la):
Jednostavno ubaci par cfl-ki koje troše ništa struje i približi biljke svijetlu te zatvori prostor i stavi ventić pc ili slično da puše u lampe..

pitanje je bilo kako da zagreje box na tavanu kad lampe ne rade, jesi ti procitao postove, kakve cfl...
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Ja grejem fenom koji se koristi za skidanje farbe sa drveta ili metala,on mnogo greje,mada zbog potrosnje struje je bolje da se koristi obican za susenje kose,prikaci se na termostat da se pali kada temperatura u box-u padne ispod 17 stepeni.Ija sam imao taj problem sa zagrevanjem,tako sam resio.Ma procice i ova zima.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
neznam... i ja sam ispočetka bio luuuud oko te temperature kad su ugašena svijetla i na kraju sam odustao od bilo kakve ideje da zagrijavam box... temp padne i do 10c nekad čak i na 8-9c u sobi..preko dana radim a kuća se ne grije.. a na biljci nisam primjetio da joj to nešto smeta..budovi se pumpaju kao i kad je ljetoo... isti klinac.. ma izdržljiva je to biljka.. sad..zavisi i koji je strain..uglavnom ja sam odustao od tog grijanja...pa nije ljubičica:icon_smile: