Temperatura Helppp

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.01.2012
3
0
0
40
Poz svima Ja sam nov ovde i nisam bas nesto iskusan po pitanju gajenja biljaka ovo mi je drug put kako gajim :3 e sad posto sam prvi put gaijo na polju i mesto mi je palo obro neko sve resio sam da gaim u kuci! to jest na tavanu :D e sad napravio sam grow box ima sve samo mu jedno fali ne mogu temperaturu da zadrzim grow box je isti kao iz prodavnice posto sam sve kupio kao sto je njihovo i sad meni dok su svetla upaljena temperatura dodje i do 29 30 ali zato kad ugasim drasicno pada, pa jer bi mogli da mi pobognete bilo kakv savet bi mi dobro dosao da nesto ubacim da mi greje biljeke ali da ne rosi mnogo struje :) hvala poz svima
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
WeedM je napisao(la):
... dok su svetla upaljena temperatura dodje i do 29 30 ali zato kad ugasim drasicno pada, pa jer bi mogli da mi pobognete bilo kakv savet bi mi dobro dosao da nesto ubacim da mi greje biljeke ali da ne rosi mnogo struje :) hvala poz svima
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Bolje i sijalicu od 100w nego kao sto sam vidio neke ljude ovdje da stavljaju peglu da im grije... ono pegla vuče 2-3 kw najmanje, tako da je to apsurdno!

Najbolja opcija bi bila kad bi nasao neku ULJNU grijalicu, tj mali radijator do 1kw koji koristi sinteticko ulje kao izolator, te namjestis na termostatu da ne ide ispod 20 stepeni i ona nece raditi stalno u tih 12 ili 6 sati mraka.

Trebao si temperature testirati prije nego sto si ubacio ista zivo u box ali zelim ti srece i da ga zavrsis.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Cvjetno drustvo je napisao(la):
ima i raznih grijaca za terarij kabelskih keramickih...

to bas nije preterano efikasno, ti grejaci su namenjeni za grejanje jednog dela terarijuma a ne celog, + growbox obicno nije velicine terarijuma i + ovde se radi o growbox-u koji nije u prostoriji koja se greje (tavan)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Rijamu Duva je napisao(la):
Bolje i sijalicu od 100w nego kao sto sam vidio neke ljude ovdje da stavljaju peglu da im grije... ono pegla vuče 2-3 kw najmanje, tako da je to apsurdno!

Najbolja opcija bi bila kad bi nasao neku ULJNU grijalicu, tj mali radijator do 1kw koji koristi sinteticko ulje kao izolator, te namjestis na termostatu da ne ide ispod 20 stepeni i ona nece raditi stalno u tih 12 ili 6 sati mraka.

Trebao si temperature testirati prije nego sto si ubacio ista zivo u box ali zelim ti srece i da ga zavrsis.

Sve rečeno, osim jednog detalja, pa evo, da se nadovežem :) Izolacija samog boxa uz pomoć stiropora ili kamene vune će pomoći u zadržavanju topline.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
pozz

Kada ti je svetlo upaljeno u box-u ?
Najbolje bi bilo da ti svetlo radi ( u box ) kada je napolju noc. Recimo kao kod mene pali se u 21,00 i gasi u zavisnosti dali je u cvetanju ( 12 h ) ili u rastu ( 18 h ).
Izolacija box-a sa nekim izolacionim materijalom i obicna sijalica prefarbana u crno ili mali uljani radijator.
Nisi kazao koliki je box-s "kao onaj iz prodavnice"???
Cisto sumnjam da ti taj kamen za akvarijume, terarijume moze pomoci.
 
23.10.2011
23
1
0
34
Dakle treba mi savet neki. Posto cu box premestiti na mesto gde se ne greje i gde je hladnije nego ovde gde je sada.
Kako bi mogao da ugrejem box za tih 6 sati kada su ugasena svetla ? Dok svetla rade nije problem temp ce biti okey. Ali sta kada su 6 sati ugasena ?

Na netu sam nasao da pricaju o zelenim sijalica koje ne uticu na biljku kada su svetla ugasena. Znaci kao da nema te zelene sijalice.
Da li bi mogao da koristim zelene sijalice da mi greju box u toku tih 6 sati dok su mi ugaseni HPS i MH... ?

Potrazio sam po forumu ovako nesto po forumu, cini mi se da nema nista.
Pa Vas molim za savet!

Srdacan pozdrav!

spojeno
 
07.01.2012
3
0
1
Uzmi stiropor min 8 cm i obloži box, a unutra ubaci uljnu grijalicu sa termostatom, ja koristim za box 1x2 el grijalicu sa ventilatorom a usmjerena je u nakvašenu spužvu zbog vlage i vzualno je odjeljena od biljaka pošto ima žarne niti.,pali se u toku 6h nekoliko puta po 1-2 min.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
ima raznih nacina da zagrijes sve ovisi kolko si watti mozes odvojit za grijanje.ja npr imam kalorifer koji upalim na pola grijanja znaci 1kw i stoji u boxu.ne puse u biljke i skroz je dolje.moj savjet ti je(posto je razlika velika) da uzmes grijalicu na puhanje jer ona najbrze i jace zagrije.jedina mana je sta isusuje jako zrak.imam i termostat za inkubatore pa on pali gasi grijalicu.tak da mi je to spas.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
ZeleniSaPetListova je napisao(la):
Dakle treba mi savet neki. Posto cu box premestiti na mesto gde se ne greje i gde je hladnije nego ovde gde je sada.
Kako bi mogao da ugrejem box za tih 6 sati kada su ugasena svetla ? Dok svetla rade nije problem temp ce biti okey. Ali sta kada su 6 sati ugasena ?

Na netu sam nasao da pricaju o zelenim sijalica koje ne uticu na biljku kada su svetla ugasena. Znaci kao da nema te zelene sijalice.
Da li bi mogao da koristim zelene sijalice da mi greju box u toku tih 6 sati dok su mi ugaseni HPS i MH... ?

Potrazio sam po forumu ovako nesto po forumu, cini mi se da nema nista.
Pa Vas molim za savet!

Srdacan pozdrav!

Kao prvo, ne otvaraj teme bezveze. Forum služi za raspravu, a ne za postavljanje pitanja kako kome pada na pamet. Ako si toliko lijen čitati, ima tema u kojoj je dopušteno lupati pitanja, pa izvoli, ali nemoj se žalit kad te isprdaju.
Drugo, zeleno svjetlo se spominje i da si barem malo čitao po forumu, shvatio bi da s tim nećeš ugrijat box. To se koristi za rad u boxu po mraku. Osobno to smatram totalno nepotrebnim. Zeleno pofarbane sijalice ne emitiraju zeleno svjetlo. Fluo ili led dolazi u obzir. Posebna tema za raspravu o tome nije potrebna.
Treće, ovdje imaš odgovore kako zagrijati box.

I da, sad prolaziš gratis, al slijedeći put ću ti uzeti privilegiju otvaranja tema dok se ne naućiš čitati.
Srdaćan pozdrav i tebi.
 
23.10.2011
23
1
0
34
zlo&naopako je napisao(la):
Kao prvo, ne otvaraj teme bezveze. Forum služi za raspravu, a ne za postavljanje pitanja kako kome pada na pamet. Ako si toliko lijen čitati, ima tema u kojoj je dopušteno lupati pitanja, pa izvoli, ali nemoj se žalit kad te isprdaju.
Drugo, zeleno svjetlo se spominje i da si barem malo čitao po forumu, shvatio bi da s tim nećeš ugrijat box. To se koristi za rad u boxu po mraku. Osobno to smatram totalno nepotrebnim. Zeleno pofarbane sijalice ne emitiraju zeleno svjetlo. Fluo ili led dolazi u obzir. Posebna tema za raspravu o tome nije potrebna.
Treće, ovdje imaš odgovore kako zagrijati box.


I da, sad prolaziš gratis, al slijedeći put ću ti uzeti privilegiju otvaranja tema dok se ne naućiš čitati.
Srdaćan pozdrav i tebi.


Znam ja da se koristi zeleno svetlo za rad u mraku jer ga biljke ''ne vide'' Ali takodje se sijalice greje. Pa ako se greje mozda bi je prikljucio za tajmer i da se pali povremeno da dogreje.
Hvala..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a koliki to box planiras da dogrejes sa tom sijalicom? i od koliko je vati, 40 ili 60? slabo je to za dogrevanje prostora, emitovace nesto toplote na 10~15ak cm i to je plafon, nije neka solucija
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
kako ti je pover rekao.ak ti je box pc kuciste zagrijat ce.ako je spajza nece.mozda kad bi rekao dimenzije bi ti ljudi konkretnije rekli.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ako lampa ima samo zeleni dio spektra, znaći da ne grije. Ako sam u krivu, neka me neko ispravi, ali ovo je logićno.
Ponavljam, zeleno pofarbane ne emitiraju zeleni spektar. To služi samo za dekoraciju. Znam samo za LED i FLUO koje emitiraju zeleno svjetlo, a LED i FLUO i ovako ne griju baš.
Pogledaj nekoliko postova iznad. Ako ti je box manji, onaj keramički grijač bi ti mogao poslužiti. 30+ eura nije malo, ali barem ne svijetli, a grije sigurno. Imao sam slićnih problema sa temperaturom i shebo sam si biljku jer sam eksperimentirao, pa ti sad izvoli ako ti se da sve iznova...sve što svijetli van iz boxa u periodu mraka.