temperatura u box-u

Hesi Canna Mills Nutrients

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
207
7
0
www.konoplja.org
Pozdrav,imam novi box velièine:širina 140cm,dubina 70cm i višina 105cm
U tom box-u mislim radit ScrOG tehniku jer sam omejen sa visinom,u box-u imam gore 2x120mm pc ventilator za van i dole 1x80mm za pritok svježog vazduha,imam i jedan ventilator za mješanje vazduha na 220V.
U taj box sam stavio sijalicu od 400W Philips Son-T,(dobio sam dva kompleta i rezervne 4 žarulje)sad mene zanima za vas koji koristite 400W sijalice,na koliki razdalji držite sijalicu od vrha biljke.
Ja je imam razdalju izmeðu vrha i žarulje 56cm i imam kod vrha biljke (one direkt ispod žarulje) 26*C,jeli to normalna razdalja?
Jer ja bi htio više iskoristit svijetlo i neznam šta da napravim da možem približit lampu,osim da nabavim cool tube.
Recite vaša iskustva sa 400W HPS sijalicami,hvala i lp. :wink:

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.819
482
108
47
pa za 400w je udaljenost kao sto si pomenuo a i pominjali smo oko 45-50cm... svakako mora svak pored i proveriti temperaturu..Pa jedino sto je moguce ucinit je,da namestis ventilatore u box, koji ce puhat topal vazduh od biljik ka plafonu/stropu....
I da stavis malo jaci ventilator koji uvodi svez zrak.Ja imam u manjem boxu-ovo govance koje ide direktno na 220V i pokazalo se sasvim ok.Ne zelim reklame ali sunon se prodaj eu svim drzavama i cena je vrlo pristupacna-oko 10eura,isplati se uvek uzeti one sa aluminijastim lopaticama jer su manje glasne-to se poznaje posebno kad se ventilator malo istrosi-rasklima...plasticne su onda puno glasnije..
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

OP
OP
B

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
207
7
0
www.konoplja.org
Imam pitanje za one koji imajo iskustva sa HPS lampami,imam HPS sijalicu Philips SON-T 400W,to piše na samoj žarulji a na kutiji od žarulje (imam jih 4) piše samo PHILIPS SON.
E sad meni nije jasno jer nigdje na net-u nisam našao ovo žarulju,našao sam samo SON-T PIA,SON-T Plus,SON-T Master Grow...ali samo SON-T nema.
Sad se bojim da nije ova sijalica u redu za uzgoj i da sam bacijo pare,jer sam kupio dva kit-a plus dvije rezervne žarulje.
Molim da mi neko pomogne ako zna šta o tim sijalicama,Ero možda ti znaš jer si jedan put rekao da ti je do sad bila najbolja sijalica Philips-ova SON-T,ali koja??

Molim pomoè društvo,lp.

OP
OP
B

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
207
7
0
www.konoplja.org
Molim vas ljepo za odgovor u vezi sa žaruljo SON-T,ako ko nešto zna nek napiše.
Možda ti Ero jer znam da koristiš ili si koristio ovu vrstu sijalice,hvala i lp. :wink:

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
950
1.521
163
Baphomet to ti je standardna HPS sijalica, nema bas puno plavog spektra tako da je onako srednja za vegetativnu fazu ali mozes s njom vegetirat bez problema, a za cvjetanje je najbolja... peace 8)

EDIT : 400w = 50000 lumena na 1m2

OP
OP
B

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
207
7
0
www.konoplja.org
Neznam koliko da ti kažem jer radim scrog,ali cca 35cm.
Na visini od 18 cm imam mrežu i negdije 20cm imam grane duge koje su razpete po mreži.Znalo se desit da su koji dan grane izrasle do 3,5cm.
Imam 16 komada na površini š-55cm,d-140cm.
Danas sam stavio na cvatanje 12/12,lp.