temperatura u box-u

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Pozdrav,imam novi box velièine:širina 140cm,dubina 70cm i višina 105cm
U tom box-u mislim radit ScrOG tehniku jer sam omejen sa visinom,u box-u imam gore 2x120mm pc ventilator za van i dole 1x80mm za pritok svježog vazduha,imam i jedan ventilator za mješanje vazduha na 220V.
U taj box sam stavio sijalicu od 400W Philips Son-T,(dobio sam dva kompleta i rezervne 4 žarulje)sad mene zanima za vas koji koristite 400W sijalice,na koliki razdalji držite sijalicu od vrha biljke.
Ja je imam razdalju izmeðu vrha i žarulje 56cm i imam kod vrha biljke (one direkt ispod žarulje) 26*C,jeli to normalna razdalja?
Jer ja bi htio više iskoristit svijetlo i neznam šta da napravim da možem približit lampu,osim da nabavim cool tube.
Recite vaša iskustva sa 400W HPS sijalicami,hvala i lp. :wink:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa za 400w je udaljenost kao sto si pomenuo a i pominjali smo oko 45-50cm... svakako mora svak pored i proveriti temperaturu..Pa jedino sto je moguce ucinit je,da namestis ventilatore u box, koji ce puhat topal vazduh od biljik ka plafonu/stropu....
I da stavis malo jaci ventilator koji uvodi svez zrak.Ja imam u manjem boxu-ovo govance koje ide direktno na 220V i pokazalo se sasvim ok.Ne zelim reklame ali sunon se prodaj eu svim drzavama i cena je vrlo pristupacna-oko 10eura,isplati se uvek uzeti one sa aluminijastim lopaticama jer su manje glasne-to se poznaje posebno kad se ventilator malo istrosi-rasklima...plasticne su onda puno glasnije..
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Imam pitanje za one koji imajo iskustva sa HPS lampami,imam HPS sijalicu Philips SON-T 400W,to piše na samoj žarulji a na kutiji od žarulje (imam jih 4) piše samo PHILIPS SON.
E sad meni nije jasno jer nigdje na net-u nisam našao ovo žarulju,našao sam samo SON-T PIA,SON-T Plus,SON-T Master Grow...ali samo SON-T nema.
Sad se bojim da nije ova sijalica u redu za uzgoj i da sam bacijo pare,jer sam kupio dva kit-a plus dvije rezervne žarulje.
Molim da mi neko pomogne ako zna šta o tim sijalicama,Ero možda ti znaš jer si jedan put rekao da ti je do sad bila najbolja sijalica Philips-ova SON-T,ali koja??

Molim pomoè društvo,lp.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Baphomet to ti je standardna HPS sijalica, nema bas puno plavog spektra tako da je onako srednja za vegetativnu fazu ali mozes s njom vegetirat bez problema, a za cvjetanje je najbolja... peace 8)


EDIT : 400w = 50000 lumena na 1m2
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Neznam koliko da ti kažem jer radim scrog,ali cca 35cm.
Na visini od 18 cm imam mrežu i negdije 20cm imam grane duge koje su razpete po mreži.Znalo se desit da su koji dan grane izrasle do 3,5cm.
Imam 16 komada na površini š-55cm,d-140cm.
Danas sam stavio na cvatanje 12/12,lp.