Temperatura u boxu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.10.2011
6
0
0
33
Pozdrav!

Evo novi sam član i imam relativno malo iskustva sa indoorom.
Pa da krenem odmah na problem:

Veličina boxa: Širina 67cm, Dubina 47cm, Visina 115cm
Svijetlo: HPS 250W
Temperatura: 30-31°C
Vlažnost: cca 50%
Ventilator: 12cm upuhuje zrak u box (ispuh trenutno nisam slozio, zasad držim box otvoren)

Sonda od termometra je na dnu boxa, gdje su i biljčice. Kad biljke porastu, pretpostavljam da će ih sijalica spaliti.

Molim pomoć, ako netko ima ideju kako snizit temperaturu, ili da mi preporučite štedne žarulje (koliko ih treba i kakvih).
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ventovi, ventovi i jos jednom ventovi..bez dobre ventilacije nista neces postici, samo ce ti biljke patiti bezveze te kako budu rasle temperatura ce ici gore a prostor dolje. Ponavljam, vent, vent i jos jednom vent ^^

Sredi ispuh i ubaci jos jedan kucni ventilator da zrak sto bolje cirkulira i temperatura ce ti past za 4-5 stupnjeva pa i vise
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Naravno da hoće. Sve si naopako počeo :) Naj bitniji ti je ISPUH. Ulaz zraka u box može biti pasivni (rupa, odškrinuta vrata...), ali vent mora izvlačiti zrak iz boxa (gore naravno-topli zrak ide gore...)
Sad sredi još ispuh i imat ćeš dobre uvjete :)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Nisi napisao gdje ti se nalazi box.mozda ako je u nekoj prostoriji di ne boravis pa mozes imat prozor otvoren posto je zima pa ce hladit.ili da napravis da ti dovodi zrak hladan izvana ako je u blizini prozor.onda mozes napravit ili kupit cool tube da ti hladi.ako su biljke na 12/12 rezimu neka ti svjetlo bude upaljeno u boxu npr od 10 navecer do 10 ujutro.posto je preko noci hladnije.mozes imat otvorena vrata boxa pa da ulazi vise zraka makar onda rasipas svjetlo i nije diskretno.nije dobro da su ti biljle na tolko velikoj tempetaturi ali jos bitnije je da temperatura ne oscilira puno.npr jedan dan ti je 31-32,a drugi dan 23-25.jer ce tako dozivjet veci stres.meni je npr preko ljeta u boxu bilo 30-35 stupnjeva i urod nije bio dobar,nisam dobio hermice niti nametnike hvala bogu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mozes montirati i staklo izmedju hps-a i vrhova, kad porastu, i sondu dizi kako rastu + pojacaj malo ventilaciju i ne bi trebalo biti problema, sretno
 
26.10.2011
6
0
0
33
Box se nalazi u prostoriji od 4 kvadrata i nemam mogućnost otvoriti prozor. Problem je bas u tome sto je prostorija mala pa se brzo zagrije. Za par sati ću staviti jos venta pa cemo vidjeti
 
26.10.2011
6
0
0
33
Evo vent za ispuh ugrađen na gornju plohu boxa, postavio sam i reflektora (od pocinčanog lima)...temperatura je 34°C :(

Jučer je žarulja visjela pa je vent koji upuhuje zrak puhao po njoj djelomično. Temperatura prostorije je cca 24°C.
Da li da pokušam s cooltubeom? koliko je on efikasan?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ispuh van iz prostorije!
Ništa ne rješiš ako ispuh ide samo van iz boxa.Zagrije zrak u tih 4 kvadrata a taj isti zagrijani zrak ide nazad u box.
Tu nema ni svježeg zraka ni ništa drugo.Ljudi ventilaciju treba napravit kako spada!
 
19.08.2011
46
15
0
37
evo pratim vas vec dugo na forumu, pa evo imam jedno pitanjce. koliko znaci na rast mlade biljke ovisi temperatura? tj koliko su stetne dnevne varijacije od 20 C - 26 C?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bigpipe je napisao(la):
evo pratim vas vec dugo na forumu, pa evo imam jedno pitanjce. koliko znaci na rast mlade biljke ovisi temperatura? tj koliko su stetne dnevne varijacije od 20 C - 26 C?

jel to 20 kad su ugasene lampe a 26 sa upaljenim, ili varira u periodu dok su upaljene?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa, temperatura je naravno bitna, uradi sta mozes da poboljsas izolaciju, moze da varira u smislu nocna/dnevna, ali nije pozeljno da tako varira tokom "dnevne", usporices ih, i sve sto uz to ide, a i taj plafon ti nije bas velik, kazes 26C? moje su u periodu svetla na konstantnih 28~30, nema vecih oscilacija
 
23.10.2011
23
1
0
34
Chileanac je napisao(la):
Pozdrav!

Evo novi sam član i imam relativno malo iskustva sa indoorom.
Pa da krenem odmah na problem:

Veličina boxa: Širina 67cm, Dubina 47cm, Visina 115cm
Svijetlo: HPS 250W
Temperatura: 30-31°C
Vlažnost: cca 50%
Ventilator: 12cm upuhuje zrak u box (ispuh trenutno nisam slozio, zasad držim box otvoren)

Sonda od termometra je na dnu boxa, gdje su i biljčice. Kad biljke porastu, pretpostavljam da će ih sijalica spaliti.

Molim pomoć, ako netko ima ideju kako snizit temperaturu, ili da mi preporučite štedne žarulje (koliko ih treba i kakvih).

Nmg ti odg to ali ti mogu reci da moras staviti ventove. Radi donosenja svezeh vazduha i jos bitnijeg odnosenje starog.
Regulisanje vazduha i temp. Stavi sto pre to.

A ako se bojis da ti ne izgori, stavi staklo neko tek iznad biljke, Smanjices grejanje koje utice na biljku dosta, a biljka ce se opet normalno razvijati.
I temp mozes smanjiti sa jacim izduvnim ventovima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ZeleniSaPetListova je napisao(la):
Nmg ti odg to ali ti mogu reci da moras staviti ventove. Radi donosenja svezeh vazduha i jos bitnijeg odnosenje starog.
Regulisanje vazduha i temp. Stavi sto pre to.

A ako se bojis da ti ne izgori, stavi staklo neko tek iznad biljke, Smanjices grejanje koje utice na biljku dosta, a biljka ce se opet normalno razvijati.
I temp mozes smanjiti sa jacim izduvnim ventovima.

zeleni, pa sve smo to coveku vec rekli, imas neko novo resenje koje nije spomenuto
 
26.10.2011
6
0
0
33
Biljčice sam stavio pod običnu žarulju dok ne smislim neko rješenje (nemojte me napadati zbog obične žarulje, znam da nije nikakvo rješenje).
Trenutno imam ideju da odem po par štednih žarulja i to već sutra sve složiti, da biljke ne pate.
E sad ne znam koliko bi meni štednih žarulja trebalo, kakvih, te od koliko watta te da li mislite da je to dobro rješenje?
Molim vas za savjet što prije da to sutra montiram. :sick:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Imas hps i onda stavljas obicnu zarulju da bi snizio temp... Fail br. 1, 2 i 3...

Imas hps i onda namjeravas ici kupiti cfl-ke zbog temp... Fail br. 4...

Iskreno bi ti savjetovao da bacis biljke ako im tako nesto mislis raditi...ccc...

Nema velike mudrosti kod visoke temp...samo pojacati ispuh zraka... Po mogucnosti direktno sa zarulje(koristiti CT)...

A ionako ce ti za mjesec dana problem biti preniska temperatura kad zahladi...
 
26.10.2011
6
0
0
33
Krivo si shvatio, tj. nisam ja detaljno napisao.
Maknuo sam ih iz boxa, jer je sa HPS-om bilo 34-35°C, i drzim ih pod obicnom zaruljom jer nemam drugog izbora trenutno.
Cooltube nemam mogućnosti nabaviti, a i da imam nije rješenje jer je prostorija 4 kvadrata i nemam dovod svježeg zraka. U prostoriji uglavnom ne pada ispod 20°C jer stan ima dobru izolaciju.
Trebao bi biti lud da bacim 2 biljke White widowa.
Zato mi je jedino rješenje štedne...samo me zanima koliko ih treba, kakvih i koje snage
 
07.11.2014
10
4
3
pozz svima,,,meni je temperatura u boxu 28 stupnjeva kad je dan,,,preko noči je u boxu temp oko 26,5,,pošto su autosi koristim režim 24/0,,,koja je idealna temperatura??