Temperatura

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vukovarac

Banned
Banovan
25.01.2010
0
0
0
64
Molim za pomoc!
Primetio sam vrhove da su spaljeni,koristim svetla od W600,na 100kvadrata imam 55 svetala,,bojim se da je prevelika temperatura,zanima me koja je optimalna temperatura i sto da radim da je prilagodim? Zahvaljujem se na svakom dobronamernom savetu!Pozdrav!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Neznam jesam te dobro skužio ili imaš 55 sijalica ili kako već ???
Od 600W koje su jeli HPS ili MH ili nešto treće????
Koliko ih od vrha držiš udaljene ništa nam nisi rekao ???
Jeli imaš koji vent.. da uvlači zrak pa isto tako i da izvlači neki drugii vent... za unutar boxa koji simulara vjetar tj, da vrti zrak koji je unutra tako i temp... po cjelom box-u kako bi bila jednaka u priliku...
Temp je okvirna od 22-3 pa do 28-30 gore dole 2 stepena max .
Odmakni lampe nabar nekih 40-50 cm ako su solo bez zaštite ili nekog reflektora u kutiji .
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
100 m2, na 1 m2 recimo 4 biljke, sve skupa 400 biljaka, oko 16 tona suvoga...jos na to 33 kw po satu...hmmmm...vukovar bas i nije toliko velik:icon_lol:
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
hej vukovarac,baci koju fotku pliz
posle ce da dobis konkretnije informacije,sve po ps-u.
nemos tako upast bez neke dokumentacije.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
Tropico je napisao(la):
100 m2, na 1 m2 recimo 4 biljke, sve skupa 400 biljaka, oko 16 tona suvoga...jos na to 33 kw po satu...hmmmm...vukovar bas i nije toliko velik:icon_lol:


uuu al si ga razvalio nesto ti ne ide mata,po mojoj nekoj racunici to je oko 600 kg u svakom slucaju na VELIKO!!!ovaj vukovarac il kenja il je vec pao:icon_lol:
 

Vukovarac

Banned
Banovan
25.01.2010
0
0
0
64
Postovani!
Da imam 55lampi od w600(alkalne ne znam tacno koji model ali su kvalitetne) na100kvadrata,4ventilatora koji uvlace vazduh,8 malih koji duvaju tj rasprsuju vazduh,4 ventilatora tj filtera da se ne oseti miris,biljke su 4nedelje na cvetu,svetla su podignuta na tu visinu,medjutim velike su vanjske temp.(da ne otkrijem gde se nalazim).Ovo mi je prva postava i nemam neko veliko iskustvo zato mi je potrebno malo pomoci tj.saveta.Listovi su na vrhovima zuti kao spaljeni kako u vrhu tako i usredini,bojim se da mozda nije u pitanju i hrana:sada ih drzim na 18-20 ranije su bile na 20-22.Upotreljavam vise preparara,vit.A i B,super trive,root 79 i neki potas(nutrifield)dali je mozda nesto od te hrana izazvalo da biljka pozuti,dali mozda dobijaju previse vode(drzim ih na 12.min tti puta u 24.sata dok rade svetla)Temperatura je vrlo visoka preko 35.veliki je problem vanjski faktor,sto raditi,prostalo je jos 4.nedelje do berbe.Puno hvala svaki savet mi je dobrodosao.Najsrdacniji pozdrav!
 

Vukovarac

Banned
Banovan
25.01.2010
0
0
0
64
Jedno svetlo je jedna biljka dakle 55.To je to i plasom se da je i to previse na prostor od 100kvadrata.Pozdrav
 
23.12.2009
21
2
0
41
vukovarac koliko je meni poznato ovde nisu pozeljni komercijalni uzgajivaci. tolika kolicina bi ti bila dosta za ceo zivot!!!! a od te kolicine vecina ce doci do maloletnika kojima je to mozda i prvi put, mozda i putanja ka tezim drogama. da li bi voleo da sutra tvoje dete ide tim stazama!!! molio bih administratore da banuju vukovarca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow and gmirka
03.07.2009
1.740
2.317
188
weedman82 je napisao(la):
vukovarac koliko je meni poznato ovde nisu pozeljni komercijalni uzgajivaci. tolika kolicina bi ti bila dosta za ceo zivot!!!! a od te kolicine vecina ce doci do maloletnika kojima je to mozda i prvi put, mozda i putanja ka tezim drogama. da li bi voleo da sutra tvoje dete ide tim stazama!!! molio bih administratore da banuju vukovarca

Molim te ne dramatiziraj....Putanja ka tezim drogama, evo jos jedan od 97% ljudi koji tako misle...
Teglo u pravu si dobro sam se preracuna, isa sam oman iz grama u tone bez da sam se sitija da imaju i kile haha
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ammm, vukovarac pročitaj pravilnik

16. Zabrana komercijalnog uzgoja.
Vutra.org ne podržava uzgoj marihuane u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju marihuane, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma.
banan si s foruma i ova tema će uskoro biti obrisana

grow moderi na ovakve stvari se mora reagirat što brže, opasno je i za njega i za vutra org
 
  • Sviđa mi se
Reactions: raso32 and justgrow
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.