Teorija evolucije, kreacionizam ili nesto trece?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Da bi uspjesno zavrnuo obicni saraf, moras poznavati teoretski dio, inace ces piljiti u njega kao tele.
Totalno netačno... majmuni i drugi primati putem pokušaja i pogrešaka rešavaju i komplikovanije radnje bez da znaju teoriju o šarafu i matici. Ne kažem da poznavanje teorija ne može da nekog odnese do razumevanja. Ali često se dešava da ljudi jako lepo barataju tomovima knjiga o filozofiji, a da pritom nemaju nikakvo razumevanje oonoga o čemu pričaju niti da su ijednu od stvari koje potenciraju doživeli i osetili na svojoj koži.
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
Draze su mi igre bez granica nego filozofija.vjecito traganje i otkrivanje uzroka i posledica ljude udaljava od sadasnjeg trenutka i jedinog moguceg momenta u kojem istinski mozes biti srecan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr. Mojo Risin

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
mi smo križanac, ništa drugo, primitivni loši tip križanca, negdje par s.g. dalje ima bolja tipa koji su izbacili kasnije....mi smo jedina vrsta na zemlji koji radimo kardinalne greške po samu zemlju, mi smo pokus...
majmun je za nas nadbiće
:smoke:
 
19.05.2019
10
36
13
Tema je stara, ali zanimljiva.
Na temu evolucije dosta toga ima reći Tomislav Terzin, naš čovjek, a radi u kanadi. Mislim da ga vrijedi poslušat jer da bi odbacio nešto moraš se s tim upoznati iz više kutova.
O smislu života...
Moje subjektivno mišljenje je da je čovjek stvoren da radi i stvara, konkretno, uređaje/strojeve koji će proizvoditi uređaje/strojeve koji će biti u službi čovjeka/čovječanstva.
U slobodno vrijeme da se posveti duhovnosti i razvijanju one žlijezde u mozgu za koje znanstvenici tvrde da ne znaju čemu služi, one koja izgleda kao statua u rimu, podsjeća na češer naopako okrenut.
 
  • Love
Reactions: huana.meri

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
A što ako je čovjek stvoren da se bavi duhovnošću, a ne materijalnim tricama? Što nas dijeli od ostalih životinja nego mentalni kapacitet za filozofiju i duhovnost (iako i to ne znamo sa sigurnošću, možda i npr dupini imaju duhovna promišljanja :p)?
Što više stvaramo materijalne stvari, više smo udubljeni i opsjednuti njima i više se udaljavamo od duhovnosti zbog egotripa, divimo se sebi koliko smo pametni i sposobni stvoriti nešto (samo otkriti i primjeniti zakone fizike koji bi postojali neovisno o tome ima li nas ili nema).
 
19.05.2019
10
36
13
....znači stvoren je, nije nastao od nežive tvari, ok.
Nakon duhovnog uzdizanja materijale stvari gube na vrijednosti, pod predpostavkom da imaš minimum minimuma za život (nekima treba više, nekima manje, sve ovisi o apetitima).
Nisam rekao da svi moraju raditi fizički posao, mislio sam na to, da bi svatko, ovisno o svojim fizičkim i mentalnim sposobnostima trebao doprinjeti društvu (učitelji i profesori ne rade fizički, a cjenjeni su u društvu, barem ih ja cijenim).
O duhovnosti životinja, paaa, možda, ako vjeruješ u reinkarnaciju.
A za dupine, znam da su opičeni i vole se "drogirati" :respect: , lickaju meduze da dobiju "high":p
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Homo Sapiens je splet okolnosti i nista drugo. Kao i sve ostalo u multiverzumu, pa i on sam. Tek je pred naukom da provali kvantnu mehaniku, elektromagnetizam, gravitaciju, a da to ima ikakvog jebenog smisla. Evolucija odavno nije teorija, to je cinjenica i mi joj svjedocimo. Bez obzira da li smo imali neki evolutivni push ili ne, evolucija se desila i desava se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
zasto bi zivot morao imati smisao. a pogotovo zasto bi nekome neka mitologija nametala smisao. to je suprotno od slobode.
sanse da postojis su 1 naprama pun k. i 500 i jos tolko nula, cijeni to i napravi sam sebi smisao zivota i zivi ga univerzalnim moralom/etikom. Na taj nacin smo i dogurali od spilja do moderne civilizacije.
cijeli svemir je samo prijenos informacija. cijeli zivot jedino sto radimo je da prenosimo informacije
postoji razlika izmedju materijalnog i posjedovanja neceg. informacije nisu materijalne a mogu se posjedovat, dijeliti ili ne dijeliti.
materijalno ne postoji na kvantnoj razini. ni mi ne postojimo kao neka doslovno fizicka materija. isto vrijedi i za stvari oko nas.
fizicki zakoni i nasa osjetila uzrokuju privid da je nesto materijalno. sve ovisi iz koje perspektive gledas.
kreator treba kreatora. i totalno nije potreban ni u cemu. svemir moze nastati iz "nicega" a kreatora mora netko kreirati.
ako je nesto primjer nepobitne cinjenice, onda je to evolucija. sve sto funkcionira onako kak se predvidja i nikakvi kreatori ni magije nisu potrebne i samo su visak u cijeloj toj prici.
a to sto je nekima tesko to prihvatit da nije potreban nikakav kreator i da ne postoji zadani smisao zivota, to je vec treci par rukava. nekima pojam o takvome izaziva paniku misleci kako je jedina druga opcija nihilistickoh smjera. u biti ako se previse zaglibi u znanost i kvantni svijet.... nije tesko postat nihilista :) osim ako ne pocnes cijeniti zivot, prirodu, zakone univerzuma i divit se magiji koja se desava oko tebe a stvarna je :)

14 miljardi godina nismo postojali. sad postojimo i imamo priliku zivjet 80ak godina plus minus. ima li sta poslje? nitko ne zna. trebali bi zivjet svaki trenutak kao da nema i uzivat u svakom danu.... a ako i ima, to je samo bonus :)

ljudi ratuju i mrze se, potrose cijeli zivot na nista..... kao da postoji neki drugi, bolji zivot nakon ovog. jedino ne shvacam sta odma ne odu u taj drugi zivot ako doista vjeruju u to, umjesto da unistavaju druge zivote koji cijene ovih par trenutaka sto sto smo zivi.

critical shock. (isprike na monologu) :D
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
pre koliko, 15, 20k godina smo izasli iz pecina?
ma ni tolko. 10k mozda
a u kosmickom smislu smo tu manje od trena
cca kad bi sveo zemlju u 24h sat, mi smo stigli u 23:59 :D i syebali sve u pola minute.
ovo je vec metafizika, al ok, spada u nesto trece :D
ne bas. ako netko vjeruje da nakon ovog dolazi vjecni raj i da je miljardu puta bolje..... onda bi se odavno bacio sa 20og kata.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
namjerno jer je offtopic.
zrake sunca, nikola tesla, lažu nas, flat earth i daljina ljudskog pogleda nemaju veze sa teorijom evolucije niti sa kreacionizmom.

ova tema je opcenito na rubu pravilnika jer je o religiji zabranjeno pricat na forumu a kreacionizam i religija idu ruku pod ruku tako da... vidjet cemo kolko dugo ce opstat.
teorije zavjere sa youtube-a su jos zabranjenije jer su 1000x ludje od kreacionizma i danasnjih religija zajedno.

tako da.... mozemo pricat o evoluciji, to je cool. dost jednostavna prica. ak si sposoban, prezivis, oplodis zenku i preneses gene, ak nisi onda krepas jer se nisi uspio dost brzo prilagodit. onda kroz par miljona godina imas i tisuce mutacija, 999 ih ne prezivi, 1 prezivi i nastavi se mrcit okolo i prenasat gene.
kreacinoziam je isto jednostavan al besmislen. netko ili nesto nas je kreiralo. i sta sad? imam jos miljardu i jedno pitanje na to i niti jedan odgovor. ili miljardu odogvora od razlicitih ljudi i svaki je razlicit od onog prethodnog.

i di si ti sad tu uguro zrake sunca i nikolu teslu?
 
  • Haha
Reactions: budalin
19.05.2019
10
36
13
Hm, iako se ne slažem, ok, nisi napravio ono što sam preporučio, što je isto ok.
Ja se jednostavno moram pomiriti s tim da ljudi ponekad ne žele. Stay high:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe