terasa lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
pozzz drugari
otvaram ovaj dnevnik prvenstveno zbog saveta a i malo da se druzimo:vb_wave: pa da pocnemo sa slikama










dakle sorta je ,tako mi je receno, push no1 ili tako nesto posto pod ovim imenom nisam nasao (fem).
U zemlju je prebacena 01.06 a zemlja je florabela univerzal 20l + skoro 10l odgore substrat za cvece springer,u kanti probusenoj dole i po celom obodu za lst.
do sada sam dva puta prihranio sa pola doze blumi 5.8-4.6-3.5 i jednom sa pola doze fertikare 14-11-25+me i folijarno dva puta mikrobioloskim djubrivom eko buster(mozda sam pretero al su bas bile male doze)
posle drugog lst-a sam odsekao velike listove da oslobodim bocne grane koje su bile oko 2cm(isto mozda greska al mislim da nije bio velik stres).
zalivam svaki dan tj vece sa vodom iz cesme nepoznatog ph.
zadnjih nedelju dana nisam djubrio al se spremam:dadaevo sta imam na raspolaganju pa ako moze preporuka
1 substral vital aktiv(slovenacki) sa gvozdjem
2fitofert green 10-4-6
3fitofert bloom 3-8-6
4floravit za cvetanje 5-5-6
5fertikare
6kristalon specijal 18-18-18+MgO
7fitofert kristal 19-19-19+MgO+ME
8slavol mikrobiolosko
9biofor aktiv mikrobiolosko zemljisno
10ekobuster m.biolosko folijarno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Hvala tebi a ne meni ;) uglavnom super su ti biljoze i ne pretjeruj sa gnojivima ?.,za sjeme iskreno nisam nikad cuo ! obilnije zalijevaj ali cesche pusti da ti procuri voda ,koji ph vode koristish gle necu te nista pitati ima tu ostalih clanova koji te budu izresetali do kraja lp ;) hehe !
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ne brini se oko rezanja primarnih grana (veliki listovi). Ona ce jos vegetirati do jeseni a do tada ce razviti sekundarne grane uzasno.


Sto se tice gnojiva, moje misljenje je da ti niti jedno od tih gnojiva nije za vegetaciju. Tokom vegetacije najvise je potreban N (dusik) a onda sve ostalo a vidim da si ti krenuo odmah s gnojivom za cvijetanje. No biljka izgleda veoma zdravo, jako je lijepa nema sto.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ne reži FAN listove.
Već kada ti je sve pri ruci,šteta je ne poigrat se malo i sa vodom. 5ml sirćeta na 1,5 lit vode .Oko 7 eura košta ovo za mjerenje ph,ima u svakoj radnji sa ribicama zlatnim i srebrenim:icon_lol:
Gnojiva si nabrojao cijelo čudo,hehe..pa ti ja predlažem da si kupiš plantellu list za sada a kasnije plantella cvet....isprobano,provjereno i dobro.
Mala greška u startu je što nisi dao malo više love za neku bolju zemlju,tipa teramagma,composana i sl...ali šta je tu je:icon_lol:
Posuda je velika,te nemoj u ovoj fazi zalijevati svaki dan.Nema potrebe.Prorijedi to na svakih 4-5 dana u ovoj fazi...kasnije kad naraste biljka,po potrebi češće.Pokaže biljka kad je žedna,tj....kloni joj lišće.Prati to i nećeš imati problema.Ovako svaki dan zalijevanje,neznaš treba li joj ili ne !!!
Sretno:)
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
prije svega da ti kazem da imas jako lijepe sative i bravo za LST, dobro je ispao, samo bi bilo bolje da si te donje listove isto nekako pokrivio, al ako bas nisi mogao ok je i da si pokidao
ako imas volje mozes napraviti SCROG, malo potrazi po forumu o tom, a i ako to ostane na balkonu sa SCROG mrezom ce ti izgledati uredno poslagane kao cvijece
manje zalijevaj, imas tu zemlje da ti je dosta svakih 5 dana zalijevati, samo zabodeš prst u zemlju i vidiš jel ima vlage, ako je nema ili ima malo onda zalijes, al ja ti sa sigurnoscu govorim da ti ej dosta svakih 5 dana, nalijes dosta vode, al po malo da kad ti iscuru en iscuri bas sve nego ono pak kapi tek tako jer kad ti puno tece onda ispires zamlju tj gubis hranjiva svojstva
jeli to fem sjeme ?
sretno
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Mnogo sam srecan sto pratite i hvala vam na tome,odmah sam dobio samopouzdanje kad imam takvu ekipu za mentora.
Da ne bude zabune imam samo jednu biljcicu koja je za mene i nekoliko pravih drugara.Zalivao sam svako vece posto je nenormalno toplo,ali smanjujem od danas kao sto ste savetovali.Zemlja florabela(mesavina belog i crnog spagnum treseta i gline)bila je najskuplja u prodavnici pa videcemo kako ce se pokazati,al sledeci put tera magma.Radicu lst dok ne okruzim posudu a ako bude trebalo jos savijanja probacu i scrog(procitao sam skoro ceo forum lol).Ako moze savet u koje doba dana je najpreporucivljije raditi lst?Hvala unapred(trebalo bi da je fem seme ako me drugar nije zezno)Bocne grane su se od sinoc mnogo izduzile.
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Što se tiče imena strejna, jedino Kush no1 zvuči slično ali to kod tebe uopšte ne liči na kush nego na neku sativu.
Nebitno, koliko direktnog sunca imaš na terasi? To je jako bitna stvar.
Pošlušaj Venlo-a, oprezno s gnojivom da ne bi spalio biljku pa ćeš imati muku da izapereš tu količinu zemlje.Daj joj rađe H2O2, 3-5 ml na litar vode.Prijaće joj sigurno.
Kako to misliš da si je prebacio u zemlju 1.6? Gdje je bila do tada?
Aj sretno...
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Bila je u maloj plasticnoj casi,presadjena je 01.06 kad je imala 10tak cm.Terasa je juzna strana i ima sunca direktnog non stop pola terase gde se biljcica stacionirala,a kad sunce pocne padati ,sto je od danas ako se ne varam ,cela terasa se bukvalno uzari,ne smemo dici roletne do uvece.
Evo upravo odradjeno jos malo lst-a sa slikama pre:







i posle













Probacu veceras bez zalivanja poooz svima
 
28.03.2012
16
1
0
43
sretno sa growom,najvjerovatnije imas sjemenku pasion no1 ,od dutch pasiona ,ja ga imao i vuklo na sativu ful jedna,a druga do nje ispala mi kao autoflowering a cini mi se da je u info od bredera spadala kao indika tako da je sve relativno..
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Za sada sve ide ok
Zalivam svaki treci da sa 1.5l vode i samo je savijam hahaha evo malo slika od juce,primeti se napredak
Pre lsta






I slike posle "ravnjanjanjanja"






 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Pozzzz svima.
Imam problema sa postanjem slika(nece kao ranije)a bas sam je isliko haha prava manekenka,sto se ovde kaze "pokazala dzoru" haha.
Prestao sam sa LSTom i odd onih plasticnih merdevina sto se ubodu u saksiju i pocinkovane zice(ne greje se pipo) napravio mrezu i presao na SCROG.Lepo se rasirila i one donje grane sam skroz podigao do mreze.
Prihrana
Prakticno nista,jednom sam dodao pola doze blumia 5.8-4.6-3.5 i ekobuster(slicno slavolu) dodajem u 2 od 3 zalivanja
.Veceras planiram mix pola doze floravit za cvetanje i slvol
Voda
Nisam imao problem sa vodom iz vodovoda ali sam presao na vodu iz klime zadnja dva zalivanja i i dalje je ok.Trenutno na nju svaki treci dan ode oko 4l vode,bas pije.

Eto to je to za sada,posto nema slika i nije bas zanimljivo vama al meni je super,obecavam slicice cim resim problem(nek to bude jedini)
Poooooz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rh negativ

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Danas sam uzeo ph merac(onaj lakmus)i mnogo je bio visok,e sad evo slika pa ako moze komentar koliko sam uprskao,srecom dva puta sam zalio sa vodom iz klime ona ima malo nizi al opet previsok,zadnje zalivanje je bilo voda iz cesme i h2o2 juce.











Kad naspem kasikicu limuntusa na 4.5l vode iz klime,tecnost vuce skroz na crveno.E sad,da zalijem jednom sa extra niskim ph ili da peglam dalje izmedju 6 i 7 nijansa?Ko je koristio razume me,a ko nije kad proba shvatice pitanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ne razumijem zašzo bi sad zalijao sa skroz niskim ph,zbog toga što si do sad zaljevao s visokim pa miskiš da je i zemlja otišla gore,ili..Ako ti biljka ništa ne pokazuje zaljevaj samo s tom vodom narihtanom između 6-7,nemoj ništ kemijati gore-dolje jer ćeš nešto sj...ti,a onda je puno teže vratiti sve u normalu.Još si provjeri kod dodavanja gnjoiva dali ide gore ili prema dolje,znaći miks vode i gnjojiva pa onda opet štelaš 6-7,jednom dok nađeš omjere radiš po njima i samo ponekad provjeriš.Lakše bi ti bilo s octom raditi jer tu znaš koliko moraš toćno dodati,a limunsku na žlićicu nemožeš uvijek toćno odrediti pa moraš svaki put kontrolirati.Biljoza je divna..
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Super izgleda. Kakva je to priča sa vodom iz klime, o čemu se radi?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
biljka izgleda ok za sada... nego, jesi ti proverio da se ona ne vidi sa ulice, kad procveta bice sigurno upadljivija a na jednoj fotki se vidi neka garaza u blizini... proveravaj to periodicno obavezno, ne rizikuj puno sa terasom ako je na izvolite sa ulice/dvorista
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.