Teror Ili Sta!!!!!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
E ovako:

Danas sam se vrati iz jednog grada u Crnoj gori gde smo ja i jos cetiri druga preziveli pravu torturu od strane policije.
Zaustavila su nas dva inspektora u civilu, izvrsili pretres i kod jednog druga su nasli rizlu.
Mi smo vec ranije tog dana popusili svu travu tako da kod nas nije imalo nicega medjutim oni su nas priveli i kod tog ortaka su u torbici nasli 4-5 semenki i malo prasine od trave. Posle izivljavanja koje je trajalo nekih8-9 sati pustili su nas cetvoricu a taj drug je zadrzan, sutradan je saslusan pred visim sudom u Bjelom Polju i sudija je rekao kako ce ga teretiti zbog unosenja trave u drugu drzavu i da ga za to ceka od 2 do 10 godina.
U zapisnik su uneli da je bilo 0,5 grama trave mada je polovina toga bila duvan koji su oni izvadili iz torbice.
Sta vi mislite o ovome, koliko bi stvarno moga da bude osudjen?

P.S. U vreme dok smo mi bili u stanici priveli su i jednog domaceg dilera kod koga su nasli 2 grama spida i pustili su ga posle 7-8 minuta.
Jel ovo sa nama bilo zato sto smo Srbi ili zato sto je strasno imati kod sebe 0,2 grama trave?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Koja nebuloza 2-10 god. Ne verujem da ce bas tvoj drug zaglaviti toliko u zatvor... Eventualno mozda dobije 6-12 meseca uslovno... ali opet par semenki i prasina... znaju li oni koliko je 0.5g Nek dokazu da je imao 0.5g...
 
05.02.2007
19
5
0
34
Ovako, par stvari koje sigurno znam:

1. Crnogorska policija poznata je po tome što redovno hapsi/maltretira ljude za posjedovanje marihuane, navijače na fudbalskim utakmicama, i sl. dok dileri, lopovi i ubice ne samo da izmiču pravdu, već i upravljaju jebenom policijom.
2. Zbog posjedovanja može dobit do godinu zatvora koliko ja znam, mada rijetko ljudi uopšte padaju zbog toga.
3. Pola grama jebote! Koji ***** sude čoeka za po grama, ne mogu vjerovat. Bruka... Ne znam, ništa me ne čudi više od naše policije, pa ni ovakve stvari...

A.C.A.B. :icon_mad:
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Obozavaju da bacaju nevine ljude na travu i da je krive za sve dok se bave svercom cigara, heroina i kokaina. Sigurno nije zato sto ste iz Srbije, ima mnogo ljudi u CG koji imaju veze sa Srbijom i obratno, ne bi mogli to da rade. Moj drugar i drugarica posli su na utakmicu sa jednim jointom, kada su ih pretresali provale im to i odvuku ih u muriju. Lik je bio u betonjerki 3 dana, mislim da su samo platili kaznu. Izvlacili su se na to da su uzorni studenti...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Ma jok Rade , htjeli su vas samo malo isplasiti ne bi li vidjeli da li ste voljni malo suradjivati s njima. Znas ono nemoj ciko da moram u zatvor evo ima taj i taj radi to to i to.
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Šaman Šandor;29924 je napisao(la):
Priveli vas zbog rizli kak je to moguće jeste rekli da je to za motat duvan?

Rekli smo mi da je to za duvan, onda je on tom ortaku rekao da pokaze.
Mi smo rekli kako nam je nestalo duvana i da smo sad kupili cigare posto nismo nasli gde da kupimo duvan.
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Inq je napisao(la):
Koja nebuloza 2-10 god. Ne verujem da ce bas tvoj drug zaglaviti toliko u zatvor... Nek dokazu da je imao 0.5g...
Prvo taj ortak je zadrzan u Bjelom polju u pritvoiru 30 dana.
Ne mogu da dokazu da je bilo 0,5gr trave zato sto sve sa duvanom nije imalo ni 0,3grama.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Zasto su vas pretresali inspektori u civilu, da li ste bili sumnjivi? Da li je to po zakonu, pretresati nekoga iz cista mira? Ne bih volio da se to meni desi...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A što se tiče pretresanja nemoraš biti sumnjiv ni najmanje kodmene sam nalete pretresu cijelu ekipu mal nas pitaju gluposti i odu
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Vi ste jos plus maloljetni... mislim da tek vas ne smiju da diraju. Makar sam tako negdje procitao, ali to bjese davno. To rade na svoju ruku, ako nisi uhapsen ne moras da kazes nikome nista i ne mogu da te pretresu. Znaci ilegalni pretres? Nisam siguran za ovo, samo pitam.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma ja znam jedne čikove mojeg godišta što su ih u 8 razredu natjerali da u bari leže na stomaku
Mal pretjeruju ti murjaci nekad - često
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Da se ispravim... kada si uhapsen imas pravo da se branis cutanjem, sve sto kazes moze i bice upotrebljeno protiv tebe na sudu.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Rade je napisao(la):
Prvo taj ortak je zadrzan u Bjelom polju u pritvoiru 30 dana.
Ne mogu da dokazu da je bilo 0,5gr trave zato sto sve sa duvanom nije imalo ni 0,3grama.

U pritvoru 30 dana zbog rizle i teorijskih 0,5 grama vutre?Advokata i nek ih tuzi!Nek' im uzme lovu.To sto su nasli neka se posalje na ekspertizu pa kad ne budu mogli da dokazu da je to uopste vutra onda neka tuzi drzavu Crnu Goru.Kakve majmuncine nemam reci.***** im materina seljacka,a za 100 eura su spremni da nekom dileru popuse qrac.Uzas!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Chmaka je napisao(la):
Zasto su vas pretresali inspektori u civilu, da li ste bili sumnjivi? Da li je to po zakonu, pretresati nekoga iz cista mira? Ne bih volio da se to meni desi...
mene su ispred kuće startala dva krimovca.
ja vozim bic. ulazim s glavne u sprednu ulicu di živim.iza mene auto.dodaje gas glasno koči ispred mene.izlaze dvaki sa svoje strane.
vade značke,traže osobnu,đepiraju, postavljaju pitanja.
u isto vrijeme ja pitam jel ovo zajebancija?pošto su taj dan bile maškare.
odgovaraju nije to nikakva zajebancija.nalazi mobitel u đepu i reče 'mobiteli a.daću ja tebi mobitele' (?!) ja počnem da se pravim pametan.kakav je to način?...
nisu našli ništ.nisam ni imo.i kažu da sam prebrzo izašo iz trgovine.i mislisli su da je pljačka.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
kanehbosem je napisao(la):
nisam ni imo.i kažu da sam prebrzo izašo iz trgovine.i mislisli su da je pljačka.

Koji mulci...za ne povjerovati. Dobro da ti nisu naplatili kaznu za prebrzo izlaženje iz trgovine. :))
A da je stvarno bila pljačka, ne bi ih bilo ni u krugu od kilometar...
 
05.02.2007
19
5
0
34
Chmaka je napisao(la):
Da se ispravim... kada si uhapsen imas pravo da se branis cutanjem, sve sto kazes moze i bice upotrebljeno protiv tebe na sudu.

To su tzv. Miranda rights (toliko forsirana u filmovima :icon_lol: ), koja važe samo u SAD. Takođe se primjenjuju u nekoj varijanti (ili su u planu) u Australiji, Kanadi, Francuskoj, Engleskoj, Francuskoj, i svim zemljama EU. Pošto mi u EU nećemo uskoro, takva pravila, kao i normalno djelovanje policije ostaće samo dobra ideja...
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Mislim da i kod nas imas ta ista prava, mozda ih ne praktikuju zbog korumpirane policije, ali ih sigurno imamo. Odmah mozes zvati advokata bez dalje rasprave, ili pak nekoga da dodje, to ti je pravo. Pricao mi je lik ciji je brat advokat, mozda se istripovao. :D
 
05.02.2007
19
5
0
34
Možda ste bili sprženi dok ste pričali o tome? :icon_lol: Ozbiljno sad, vjerovatno i postoje ta prava, ali misliš da ove irvase boli ***** za to? Imaju oni načina da te naćeraju da progovoriš, vjeruj mi! A i da im riječ ne kažeš, ni to ne predstavlja prepreku da se iživljavaju i liječe svoje frustracije nad tobom...Govna.