Terra Magma - loše iskustvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Čitav svoj growerski život sadio sam u raznorazne noname zemlje i bilke su normalno dolazile do kraja (uz plantelu cvet). Čitao sam hvalospjeve o TM i napokon je nabavio. I evo već drugi grow, svaki po 5 biljaka, PROPAST!!!! Sve bude ok i onda odjednom biljke propadaju. Neko čudno sasušivanje je u pitanju, liči na nedostatak fosfora, ali nije točno to. Ja sumnjam da je u TM problem. Totalna me depresija sad pukla, znači 6 manadala satorija i 4 mandale Far Out posljednja dva growa prdnule u rosu. Nikakvi flushevi nisu pomogli. Iskusan sam u svemu ovome, ne pretjerujem s gnojivom, vidim po biljci kad treba hrane. Sumnjam da su možda kakve beštije u zemlji koje joj pojedu korijen, mada ništa nisam našao kopajući. Inače zemlja je kupljena s mjesta gdje je uskladištena vani pod vedrim nebom. Pošto sam na netu naletio na još par ljudi koji su se u TM razočarali, stvarno mislim da je do nje. U zemlju nisam nikad dodavao perlita, stiropore i slično. Uvijek je išlo bez problema. Prošli grow je bio tokom ljeta pa sam se tješio da je možda od temperature, ali sad vidim da nije temperatura problem. Ph vode je uvijek uredan, koristim limun, imam pro ph metar. Kad sam primjetio to neko čudno sasušivanje odma sam flushao, ali nema pomoći, rapidno propadanje. Razočaran sam, čak ni ne tražim savjet, ovo je moja jadikovka. Hvala što ste saslušali... Ako još ko ima problema sa TM neka digne ruku.
 

grow_man_

Aktivan Član
13.06.2012
82
13
8
42
druze ja sam imao Fruitylicious od Mandale u outu,TM je bila i takodjer se nije pokazala kao nekim dobrim pogotkom,cijeli grow mi je podbacio ali nikad nisam ni pomisljao da bi moglo biti do TM jer nakon mnogih procitanih hvalospjeva o njoj odlucio sam se za nju,sad si me malo natjerao na razmisljanje jer godinu prije sam koristio obicni Florahum i rezultati su bili mnogo bolji...
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Sve vise ljudi se zali na magmu :/ ja bas uzeo dzak u tempu za novu turu (iako me zezala magma u seedling fazi) i planiram jos jedan dzak potground H 70l, .pa cemo vidimo ili su to predrasude ili se stvarno iskvarila.5 biljaka u magmu 5 u potground pa cemo videti razliku.

p.s. sad kad nagrnu branitelji magme :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
I meni havarija zadnji put, žutilo i smrt. Ali nakotilo se i larvi od muha, kad ispireš vidiš da su u vodi, jedva se vide ali lete vodom kao elektroni. Izgleda da je u HR trečerazredna pošiljka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja sam isto probleme sa TM imao... Ko da je prejaka postala.... Ali moram reci da i "druga najbolja" Composana je promijenila nesto... Barem kod mene se vise ne moze kupiti ona koju smo svi voljeli i koja jedina pase nasem sportu. Sad je neka balkonska, ali isto ok. Samo bez perlita.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Bogeyman je napisao(la):
koliko su bile stare biljke (out i in)? neko je spominjao da lose skladistenje utice na kvalitet, izgleda da se nesto tu po*ebe
Biljke su oba puta bile indoor u mom old boxu koji već skoro 10 ak godina radi posao! bile su nekih 50 dana stare (30 vege + 20 cvjetanje) Moj box je stealth, nije velik pa ni biljke nisu u prevelikim posudama, ali imam iza sebe iz tog boxa iz tih posuda odlične rezultate predhodnih godina. Skoro čitav mandalin asortiman sam s tim boxom i opremom odradio (Speed Queen, Mandala1, Ganesh, Point of no return, Safari mix, Satori, Sadhu, 8 miles high) No name sjeme da ni ne spominjem. Prije sam najčešće koristio zemlju iz onih velikih kockastih bala koje koriste vlasnici plastenika za sadnju svog cvijeća i izvlačio sam iz uvjeta koje imam maximum.
Sumnjao sam i na ph metar, resetirao, kalibrirao. Pa na spidermajtove ( s kojima sam se jednom sreo), ko debil čoravio s kineskim mikroskopom tražeći gamad, ja možda brijem al od kad sam nabavio TM gori sam od teškog amatera. Možda griješim dušu, ali život u ovim krajevima me naučio da teorije zavjere uopće nisu teorije nego često prakse zavjere. Da je u pitanju samo jedna vrsta sjemena zabrijao bi ja da je neki bolesni satori, ali da se na isti način syebu i satori i far out, i zaboravio sam čak i jedan Big Bang iz prošlog growa. To ne može biti slučajno. Imao sam još 4 sjemena fem Big Benga, sinoć sam ih stavio nanovo i idem s nekom drugom zemljom, pokušat ću opet do te kockaste bale doći ako mi budu htjeli prodati. I ako se pokaže da je grow ok, onda što reći... Tko zna što nam prodaju. Sve više je smeća u tim zemljama, frend me uvjerava da je on u svojoj TM našao komade onih salonit ploča. Ne bi me čudilo da se tako rješavaju problema s azbestom. Baciš pola litre tog otpada u 70ak litara zemlje i tako na par desetaka tona zemlje rješiš se tone sranja. Neznam, Razočaran sam toliko da bi platio analizu zemlje :D
Ne tvrdim 100 posto da je TM problem, masa ekipe je hvali, to ne može biti slučajno. Nekome valja, meni očito ne. Tko zna što se u nju zakopalo. Uglavnom razumijete moje razočarenje, znate onaj period kad se biljke krenu puniti? Pa ste sretni jer će biti dobrog dima za mjesec do dva nakon curinga. A umjesto da se nadebljaju one umru. Katastrofa!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mozda su poceli stavljat veci postotak komposta koji se dobiva od reciklaze graskog smeca i prerade mulja koji ostane od filtracije velegradskih otpadnih voda.
(citiram: www.agr.unizg.hr/cro/nastava/.../86040_gnojiva.pdf ‎):
na tom substratu,pored ostalih stetnih tvari ,ostane visok postotak zive,olova i kadmija koji su.... veliki zajeb za uzgajanje bilo cega.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zmajština and deda

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve je moguce mada sumnjam da bi se takva firma zaebavala sa takvim stvarima, sem ukoliko je ne prave posebno za balkansko trziste ;) meni su dve biljke trenutno mesec dana cvetanja u teramagmi koja je skladistena u zatvorenom, ne vidim rok trajanja, verovatno sam odsekao taj deo, ima samo neki kod: 3 105 A5 1558 (pakovanje od 18L), za sada bez problema, inace, koristim TM vec par godina i za sada nemam zamerki
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Probao TM jednom i nikad više. Ista stvar, biljke sve jadne i polumrtve, ali odmah mi je bilo čudno što je smrdilo gadno kad sam otvorio vreču, pa mislim da je do skladištenja, a ne do zemlje.

Poruka svima, bez obzira koja je zemlja u pitanju. Ako smrdi, bacaj! Nikako sadt u to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
423
1.740
143
Ja sam TM kupovao u raznim zapreminskim pakovanjima i najgora se pokazala ona od 60 litara, najlosije umiksana, puna nerazgradjenog smeca. Cak sam znao naci i plastike svakojake unutra...
Moj savjet je, kupujte manja pakovanja i dobro pogledajte u kakvom je stanju vreca pri skladistenju. Takodje, uzimajte neku iz sredine špila. Bolje su zasticene od vanjskih faktora. :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deda

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Kod mene su upravo problemi s tom od 60 litara!!!! A jednom sam kupio par onih malih, od mislim 4 litre i skroz drugačija zemlja je bila u pitanju!!!!Fina, bez ikakvih drugih 3.14zdrija u njoj, dok ove od 60l imaju u sebi svega! Znači ipak nisam lud! Ja vjerujem da je TM dobra zemlja, kad je dobra ;)
Baš gledam na mandala sajtu što oni preporučuju iz Evrope:
A selection of brands in Europe:
Compo Sana Universal/Flower/Bio/Plantacion/Seedling Mix
Klassman KT2 Potting Soil
CANNA Professional
FloraGard Vital Blumenerde & FloraGard general product range for potted/garden plants
Mislim da je ovaj Klassman dobavljiv u mojim krajevima i mislim da sam to čak par puta koristio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze and oz

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
slazem se sa zlocom Klassman potground H sam probao,bas je fine granulacije i nema nikakvih sranja u njoj.majke sam drzo u 10l 60dana bez deficita,zalivanje samo voda...sve preporuke za nju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: antonio80

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
prituzbi ima na TM hmm.....ja sam u zadnje 2 godine isprobao 10 ak razlicitih zemlji i u svakoj turi je bila i TM ..osobno jos nikakvih neobicnih problema s njom.
no moram natukniti da sam uzeo jos proljetos kad je bila dosla nova paleta ,par vreca iz sredine :D palete i jos uvijek imam to ....tako da mozda ako je ovogdisnja serija losa ,nisam kompetentan :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer and crunkisi

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Da se mene pita Composana i AgroCS su top 2 zemlje kod nas, ima za nabaviti i plagrona ali o tom po tom.

I istina ovo sto kaze Creative, bas si me na mene podsjetio. Ja razbacam pola palete prije nego dodjem do vrece koja mi se svidja : )
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nije ni to garancija. Ja sam izvadio isto iz sredine palete, vreča kao da je sad izašla iz pogona za pakiranje. Izgleda da je ključni problem skladištenje.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Potpisujem loša iskustva s Teramagmom..(što se outdoora tice)...nikad više sam sebi necu dozvoliti da da 10 eura za vrecu zemlje....u biti...prašine...
I sad ce me mnogi ismijati ali nema veze....još mi se najbolja pokazala ona kompovit zemlja ( zuta vreca sa zelenim i cvenim slovima)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Meni je trenutno mukica kad TM vidim kesu ili fotku na netu. Satori koji umire, bolno za moju dušu... Ali očito neki s njom rade sasvim ok. Mene samo zanimalo jesam li jedini baksuz, ali činjenica je da nisam! Nabavio sam danas opet onu veliku balu od 255 litara, s njom sam nekad super radio. Ovi je proizvode http://www.jiffygroup.com/. Proizvode more toga. Plastenik je ne prodaje nego je oni masovno koriste za sve što sade, ali ja sam bio uporan i dobio je za nula kuna.
Vizualno je TM tamnija, masnija ali puna nekih kao grumena nekih vlakana, i svakojakog sranja, nije jednolična. Ova treff je full jednolična.