Terra Magma - loše iskustvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
deda je napisao(la):
... bile su nekih 50 dana stare (30 vege + 20 cvjetanje) ...
jedino me buni, ako je zemlja losa, kako se to ranije nije primetilo na biljkama, koliko sam skontao tebi je problem nastao nakon 50 dana... racunam da kod lose zemlje to mora da bude vidljivo znatno ranije, a ne skoro pred kraj
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Creative je napisao(la):
prituzbi ima na TM hmm.....ja sam u zadnje 2 godine isprobao 10 ak razlicitih zemlji i u svakoj turi je bila i TM ..osobno jos nikakvih neobicnih problema s njom.
no moram natukniti da sam uzeo jos proljetos kad je bila dosla nova paleta ,par vreca iz sredine :D palete i jos uvijek imam to ....tako da mozda ako je ovogdisnja serija losa ,nisam kompetentan :)

Kod mene isto bez ikakvih problema, vidjeli ste i sami. Moze li biti da su vrece previse izbusene pa se vanjski utjecaji (skladistenje) odraze dosta na kvalitetu.

Bilo kako bilo, sljedeci put idem miksom composane, perlita i terramagme pa da vidimo.


Napomena: Flushao sam svaka 2 tjedna (4-5x ukupno ako se dobro sjecam)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Bogeyman je napisao(la):
jedino me buni, ako je zemlja losa, kako se to ranije nije primetilo na biljkama, koliko sam skontao tebi je problem nastao nakon 50 dana... racunam da kod lose zemlje to mora da bude vidljivo znatno ranije, a ne skoro pred kraj
to je detalj koji i mene yebe! jer vegetacija je išla odlično i onda odjednom iz vedra neba. i propadanje ide rapidno, ne kao kad nešto fali pa danima pati. ovo je baš čudno skroz. nisam se s ovim problemom još sreo nikako.umišljam da je neka beštija položila jaja u zemlju dok je bila u skladištu na livadi pa se taman izleglo tad ili koji q. neznam, stvarno mi nije jasno.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
pošto satori poznam jako dobro već dugo ga growam i znam da ne pita hrane njega uopće nisam hranio, far out jesam i obe vrste su se syebale na isti način, identično, u par dana razlike. s tim što su satoriji prvi poumirali. a inače kad hranim dajem jako slabe doze. ma neznam, nisam ih čak ni zalijevao zajedno. far out je bio žednica, njemu je stalno trebalo vode, satori je tražio jako malo. ma neki mi se sjeb dogodio i gotovo. ali dva puta za redom, prečudno...
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Moze bit da su u zemlji spore gljive Fusarium koje uniste korijen biljke.Ova gljiva je kao koristena od americke vlade da unisti plantaze cannabisa u ratu protiv droge googlaje malo totalno devastacija uroda i kao nema lijeka ako se biljka zarazi samo prevancija fungicidima
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
korijen je definitivno syeban i zato su umrle. Sad mi žena vidi da joj obično cvijeće (isto u TM) ima problema Našla je onog šugavog kornjaša u zemlji spod palme. Moja teorija je da se nešto zakopalo u tu kesu i okotilo kod mene doma i sad to smeće hara okolo.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
...da se i ja pridružim...u vreći od 60 l, doduše ne ove naše, nego neke zabunom kupljene Natural, pa tim još i više, bilo je pun kufer ostataka plastičnih crnih vreća za smeće, granja i drvaca ko u priči...a o vlažnosti uopće da ne pričam...

AgroCz što ju spominje Doomer je odlična i čista zemlja...ovaj put nisam ništa ni dodavala, jedino što nema Mg pa treba voditi računa o tome, a i konkurentna je cijenom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ja sam imao problema kod TM sa nekim sitnim musicama onako lice na vinske samo mrsavije. I jedna biljka je skroz pozutela, mislio sam da nece da prezivi. Musice sam resio tako sto sam u tacnu od solje za kafu sipao med i tu se nahvatalo pun k**ac tih musica - nisam brojao ali mislim da su stotine u pitanju i posle ih nije bilo. A biljku sam, cisto eksperimenta radi, nadjubrio plantellom i to zelenom (crvenu nisam imao) i ona se oporavila, delimicno. Listovi su ostali zuti samo su malo dobili zelenu boju oko zila a hedovi su dobili zelenu, zdravu boju. E sad nisam nikad dovodio u pitanje zemlju ni musice - mislio sam da sam ja zeaznuo stvar preranim zalivanjem. Al je cudno sto druga biljka pored nije imala nikakve vece probleme. Dzakovi su bili od 2 od 8 i 4 od 4l posto nisam mogo da nadjem onaj od 60 nego su samo ta 2 bila od 8 a ostalo od 4 i sad nesto razmisljam da nije stvarno do zemlje posto su razliciti dzakovi. A treba da pocnem sledeci grow i sad jbm li ga koju zemlju da kupim.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
s0va je napisao(la):
mozda nije do zemlje vec do tovg box-a... da nisu mozda ovi djavoli? https://www.vutra.org/topic/6518-fungus-gnats-pljesnive-mu%C5%A1ice/

Meni su terorisale jedno vreme biljku.
Pa lice na ove musice. Samo je cudno sto sam imao 2 biljke u boxu i samo jedna je bila na samrti. Ne znam... A kako mislis da nije do mog box-a? Mislis na uslove da nisu dobri? Pa moguce ali odradio je vec 3 grow-a uspesno. I to sve sa TM. Ma idem ponovo sa TM pa videcu sta bude.
 
Nazalost moram se i ja prikljuciti...
Sve je bilo ok u pocetku,onda listovi pocese gubiti pigmentaciju(pojavile se svetlo zelene fleke na njima),jesam noob u indooru al recimo da imam iskustva i to mi bi sumnjivo_Onda se pojavise GNATOVI(super im je ime-odgovara),poceo sam sa tretmanom koji sam nasao na forumu(krompir itd),medjutim kada sam menjao krompir
ne budem lenj i odnesem kod ortaka na vet. institut da pogledam pod mikroskopom.Covece uzas!!!Crv na crvu,da je leto pecao bih celo bez problema.Nije preostalo nista drugo do-rerna.Biljcicu sam presadio ok je sad oporavlja se,govana(ups!)gnatova vise nema.Nego da skratim TM je bila 18L kupljena u Mercatoru,znam da je do nje jer sam ostatak zemlje stavio blizu kotla i 2 dana kasnije imao muva za izvoz.
Zakljucak-rerna pre sadjenja i ne bi trebalo da bude frke(ko uzima manje kolicine kao ja).
Usput hvala opa cupa na podrsci kao i ostalim clanovima na cool i korisnim informacijama. :wave:
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Magma ima one "jastucice" za cuvanje vlage, vjerojatno samim time privlaci gnatove ili je pogodnija za njih. A mozda su i u sumi :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

zdepo

Aktivan Član
09.10.2012
55
23
8
43
6 fem sjemenki 3 različita straina, 3 različita breedera, niti jedna biljka nije izašla iz zemlje. Nakon 20-ak dana čekanja iskopao sam sjemenke. Svaka je proklijala, pustila klicu nekih 3-4 milimetara, stala i odustala. PH vode u redu. temperatura od 20-25. Zemlja teramagma 60 litarska, kupljena nekoliko dana nakon dolaska u veliki trgovački centar. Kupio sam veliku vreću jer sam mislio da će mi dobro doći za izmješati je sa običnom zemljom na outdoor sajtu. Sumnja dakako pada na zemlju. Dakle ove godine ništ od uzgoja, a vjerojatno ni od duvanja, jer od današnjih klinaca lerdija ne bih kupio ni da je džabe. Trudim se na to gledati pozitivno. Možda bih pao ove godine u outdooru pa je svemir odlučio da me spasi. Možda sam zapravo sretan! Hvala substral, hvala slovenci. Alenka Bratušek, ljubim te tamo di te nitko nije. Je li netko uzimao frišku terra magmu i imao ovakva ili slična iskustva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
meni se ista stvar desila.
10 regular freebies iz nirvane proklijale sve do jedne u jeftilen humusu.
5 fem. white widow isto iz nirvane u teramagmi nece niti jedna...vec tjedan dana nista...neznam dal sam ja nesto fulao ili je do zemlje.

oba puta su pustele klicu u vaticama pa u zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Exxplosive

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja sam imao prošle godine u substralovi/rade teramagmu/ zemlji za podtaknjence i uzgoj iz sjemena.
Ta zemlja mi je sj.ebala oko 10 sjemenki. Tu zemlju nikad vise.

Drukčije upotrebljavan Asef zemlju za podtaknjence i uzgoj iz sjemena. Za to zemlju sve 5.