Testing the Growing CFL 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.07.2009
18
7
3
37

Pozdrav ekipi!

Vec neko vrijeme intenzivno pratim ovaj forum, te nakon prikupljanja osnovnih
znanja uzgoja odlucih se i ja na pokus...:costumed-smiley-027

BOX:
Korpa za ves :sun2:

DIM:
40x40x80

Zemlja: Composana
Pitare: oko 6l ( nisam bas siguran)

3 CFL 23W Philips 827

Ventilacija:

2 pc venta sa regulirajucim adapterom.

Sjeme: iz panja


Ovako,3 sjemenke bacene u zemlju 28.12.2010.-proklijalo 1.1.2011:icon_lol:
Od samog pocetka rezim je 12/12. Ostavio sam samo jedu biljku nadajuci se da ce bas ona biti zenka. Ovo mi je prvi grow i samo je u svrhu ucenja
i prikupljanja iskustva. na biljci je radjen LST, zalijevana je sa obicnom vodom iz pipe,
bez mjerenja PH vrijednosti. temperatura nepoznata (nemam termometar, negdje sam ga izgubio u stanu) vlaga takodjer. Nikakva gnjojiva nisam koristio. da ne duzim dalje evo vam slike
pa sami recite svoje misljenje,
SVI KOMENTARI I KRITIKE DOBRODOSLE!!!



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us






Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us




:sun2::sun2::sun2:
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
sviđa mi se biljka, bez obzira što raste u kanti za veš. :icon_lol:
a i ti pušiš virginiju. hahaha
lijepo, pratim, samo nastavi.:sun2:
s obzirom na to da je od samog početka na 12/12 i da je već skoro mjesec i pol pod lampama, jel pokazala spol?
 
15.07.2009
18
7
3
37
Pokazala je spol, naravno da je zenka u pitanju.
Nekako sam to znao od pocetka...
ma samo nek raste, bit ce nesto od nje...pa ce lagano u virginiji zavrsiti
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
smiješan mu je box, ali to samo pokazuje koliko entuzijasti mogu biti kreativni...
biljka je dobila sve kaj joj treba, a kutija u kakvoj se nalazi je manje bitna...
bitno da dobije sve što joj treba za optimalan rast i puno ljubavi i nema tu neke prevelike mudrosti. :icon_lol:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ko prvo dobro nam došo!
Slažem se sa Osirisom u potpunosti!
Mora da priznam da na zadnje 2 fotke se kuži da je ženka.I svaka ti čast za prvi put imaš prekrasnu biljku i dobar LST vidim.
E sad neznam dali si razmišljao o još kojoj lampi.Jer samo sa ove 3 nebudeš dočekao nekog ploda.Jako slaba berba ti se smješi ako misliš tako do kraja.Bila bi šteta ne pogurat malo ovu ljepu curu.
A za sve ostalo rep+ do neba.Jer si čitao,učio i napravio inovativni box.
Još da si nas počastio kojom sličicom boxa da vidimo kako to sve izgleda!
 

numero uno

Aktivan Član
22.04.2010
62
0
0
35
i ja isto tako mislim samo meni nikad nebi palo na pamet u korpi za ves stvarno svaka cast da bi rijeci reko!i sto smok kaze vec kad ti je biljcica vec tako dobro mazni jos koju lampu da ipak imas dobar urod!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Dobro dosao...

Bilja izgleda odlicno s obzirom da su samo 3 zarulje i nemas mjerace...

Treca od kraja mi se najvise svida...zelim ti srecu do kraja growa i nadam se sto vecem urodu...

I naravno rep+ za inovativnost... =)
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
:thumb: za kreativnost i snalazljivost,biljke lepo napreduju,samo poslusaj savete iskusnijih clanova da izvuces maximum.Srecno,pratim!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
svaka čast telac. bilje izgleda fino, zdravo i obečavajuće
kažeš da znaš spol, super samo nastavi tako, i možda, ali nemoraš me poslušat, ja bih recimo ubacio ako si u mogučnosti još dvije cfl crveni spektar.. oznaka ti je 2500-2700
pod tim bi onda trebalo podivljat...

svaka čast, pratim... fino si to sredio

P.S. kompa napuni ovo do vrha... što više zemlje to bolja http://img25.imageshack.us/i/22012011103.jpg
 
15.07.2009
18
7
3
37
hvala SID na savjetu. rado bih ja to sve tako slozio, i zemlju i CFL-ke. ali me je sad neka financijska kriza
strefila da si to sad ne mogu priustiti.:eek:hno::eek:hno::eek:hno:
cekam bolje dane...

:spliff:
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
nekak mi se čini da nas je sve financijska kriza strefila...otišo danas u dućan po grla za žarulje, kabel, utikač, duct tape, redne stezaljke i još par sitnica i ode 100 kn, a prije mjesec i pol, kad sam se pripremao za slaganje boxa sam sve to isto platio nekih 70 kn...duct tape do prije tjedan dana bio 39.90, danas rolu od 50m platio 49.90
katastrofa.
sva sreća pa su CFLke sve jeftinije i jeftinije...
baš danas u trgovini mi kaže lik da imaju neke bijesne kineske štedne, na koje su imali manje reklamacija nego na philipsove, tak da ću uzet jednu na testiranje...
za isto W daju više lumena - žarulja od 20 W daje 1300 lumena, a ova od 23 W, koja je skuplja 8kn daje 1700 lumena...osim ako kinezi ne muljaju nešto...samo me sad zanima kvaliteta...

sad kak gledam kak ti to sve imaš u košari za veš, sve si nekak kemijam kak bi i ja to složio. :icon_lol:
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Samo da javim, onaj moj grow 12/12 od pocetka, što mi je zoki savjetovao da produzim vegetaciju, je završio. Zoki je dakako bio u pravu. Trebalo je tu još vegetacije. Barem 2 tjedna. Da podsjetim, imam 5 štednih žarulja od 20W i PC box visine 70cm.

Biljčica je uspjela, nije imala neki značajan miris, tek kad bih je protresao onda bi malo zamirišalo.
Prozvela je glavni vrh, budući da sam one manje odrezao jer su bili presmiješni :)
Krajnja visina, nekih 30ak cm (uvrh glave!!).

Moje zaključno mišljenje: od početka 12/12 na 5CFL lampi se ne isplati.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro dosao pod prvo:)...rep+ za inovativnost u growu,a i nick je fora:D...biljke su sretne,primjeti se...samo tako naprijed:)
 
15.07.2009
18
7
3
37
Evo mali update: 9.2.2011
Sa prvim updateom i prvi problemcic. Naime, nestaje joj prostora po malo:icon_lol:
sva je se dala u rast sada, ali je obuzdavam nekako :sun2:
sad je vec 7 dana u cvatu. i dalje je na 12/12 ti tako ce do kraja.


TEMP: Nepoznata

VLAGA: Nepoznata:icon_lol:

CIKLUS ZALIJEVANJA: Po potrebi, sad u cvjetanju malo cesce, u prosjeku svaki
drugi dan sa pola litre obicne vode.

GNJOJIVO: Nista




Još da si nas počastio kojom sličicom boxa da vidimo kako to sve izgleda!

evo i kante za ves :bananallama:





 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Savjetovao bih ti da promijenis tu alu foliju sa necim drugim...ona zna izazivati probleme sa hotspotsima i moze ti oprziti biljku... ;)
 
03.02.2011
1
0
0
46
Vrlo lijep i kreativan grow :icon_mrgreen: Ja sam isto mislio zapoceti svoj prvi grow pa bi me samo zanimalo posto sam isto mislio ici odma od sjemena 12/12 dali onda trebam uzimati zarulje za vegetaciju ili da samo uzmem one oko 2700K za cvjetanje? Hvala :rasta1:
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ja imam alu foliju, pa nemam nikakvih problema, barem za sad...jest da sam se trudio lijepiti je da bude što ravnija, ali opet...nikad se ne zna.
jedino mi se čini ko da ti box ne dihta dobro svjetlost...
ko da u mraku nisu u potpunome mraku...jer ak nije potpuni mrak, nebu dobro. :sadbanana:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......meni se pod alu folijom jako temperatura dizala, sad sa ovom bijelom mat folijom sam zadovoljan po pitanju temperature......