Testiranje učenika na droge?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
Rafazi_pihe je napisao(la):
Mislim da nema potrebe za dodatnim banaliziranjem već ovako i onako banalne situacije.

ne banaliziram, nego pokusavam ukazati na to da metodama kontrole kao sto je obavezno testiranje, kad se jednom ustale kao nesto pozeljno, nema kraja i da kad njihovu logiku dovedes do krajnje konzekvence, dobivas upravo to: drzavu u spavacoj sobi. to (prividno!) mozda i rjesava neke probleme, ali stvara toliko drugih da ih ne mozes ni pobrojati... al dobro, ovo je mozda vec lagani oftopik.



Rafazi_pihe je napisao(la):
Petice ili četvorke, nebitno...
Ono što sam napisao, prvenstveno se temelji na razgovoru sa dotičnim inspektorom koji je doslovce izjavio:"Onaj koji mi dokaže kako ga konzumacija lakih droga ne ometa u svakodnevnom životu proči će isto kao i ti."

e al pazi... kako da mu to dokaze? ako neko ima lose ocjene na faksu, je li to rezultat iskljucivo toga sto on svaka dva tjedna zapali pljugu? sta ako neko ima lose ocjene jer nije dovoljno pametan ili zainteresiran da dobije bolje, i njegove lose ocjene su as far as he can go. to isto znaci da njega marihuana ne ometa u svakodnevnom zivotu, ali kako da on to dokaze kad ima lose ocjene? takvo dokazivanje, i odluka hoce li ti inspektor vjerovati je krajnje proizvoljna i nema veze sa zakonom. sta da netko tko ima jos i bolje ocjene od tebe, i jos blistaviji CV zavrsi kod puno strozeg i tvrdjeg inspektora koji odluci slijediti slovo zakona (kako bi i trebao)? gdje je tu logika? po mom misljenju ovaj primjer dokazuje kako ne postoji izradjen sustav, dovoljno kvalitetno promisljena legislativa, a ni baza osnovnih drustveno-psiholosko-medicinskih znanja prema kojoj bi se moglo prepoznati osobu koju droga ometa u zivotu i treba joj pomoc (pomoc, a ne buksa)... pa kako onda u takvoj situaciji provoditi kontrolu toliko ostrog tipa kao sto je testiranje u skolama i ocekivati da ce rezultati akcije biti pozitivni?


Rafazi_pihe je napisao(la):
Nije mi bila namjera isticati sebe niti bilo što slično tome

sve ok, mislim da nije tako ni ispalo...


Rafazi_pihe je napisao(la):
već sam želio istaknuti da je to ono što ovom društvu treba, a to je dokaz da se i uz konzumaciju lakih droga može biti biti i ostati odgovoran i kapitalistički rečeno produktivan član društva.

slazem se.
dokaz=informacija=znanje=edukacija, ne kontrola :sun2:
 
23.10.2007
2
0
0
34
Jose je napisao(la):
nevjerojatno je da dijete 3 mjeseca redovito moze snifati ljepilo i da to nitko, od roditelja do profesora, ne primijeti. primjer koji si dao je prilicno indikativan za ovo o cemu sam govorio, tj. da ne postoji kvalitetna preventiva, a razina informiranosti je jednaka nuli i identicna onoj poznatoj "necu zatrudnit ako se popisam nakon sta on svrsi unutra". dovoljno ti je pogledat kakva pitanja se cesto postavljaju i po ovom forumu.
natrag na temu... da se s takvim klincima kvalitetno razgovara, da se o njima brine i na njih preventivno djeluje, ne bi si przili mozgove ljepilima i kojekakvim sranjima. vecina ipak ima nesto u glavi, bez obzira na to sto nekima ni dragi bog ne moze pomoci...

To mi totalno nie jasno...pa zar nitko nie shwatio da snifa ljepilo?? to ima vrlo loš utjecaj na ljude... moji prijatelji su bili snifali i totalno su sad otišli kvragu... meni je to odvratan miris i gadi mi se i nezelim ni probat jer to sve odlazi direktno u mozak tako da...nebi ostalo onda ništa od mene...jbg...
 
02.11.2007
31
3
8
37
Svako nevoljno testiranje je narusavanje privatnosti odredjene osobe! KO hoce da se testira testirace se! Ali naravno onaj ko bi odbio test,odmah bi postao potencijalni "narkoman" !
 
05.11.2007
7
0
0
36
Voce_i_Povrce je napisao(la):
Svako nevoljno testiranje je narusavanje privatnosti odredjene osobe! KO hoce da se testira testirace se! Ali naravno onaj ko bi odbio test,odmah bi postao potencijalni "narkoman" !

tako je, slazem se...
Evo ja sam jos prilicno mlad (15 god.) travu sam probao prije 2-3 godine a od ovog ljeta redovito pusim i uzivam u tome i nikad nisam imao problema s travom jer mi dobro radi a pametno postupam tako da nema sanse da me doma primjete da sma high il bilo šta...
A u vezi ovih testiranja, ša oni to kad saznaju... malo ce te vise pratit al nece nista puno postic s tim a mene npr. koji sam sada u srednjoj mogu uvalit u govna s roditeljima...
A uostlaom, to je privatnost, ako cu pusit pusit cu i boli me *****... ako me starci ikad skuze nek me vode na testiranje, jebiga, ako budem glup pa me uvate al da ce me neki debili tjerat da ja idem na testiranje... ma daj....
ovo nema nikakvog smisla i nema teorije da cu ja otic na ovo testiranje ako ikada bude pa makar i bio negativan na thc...
 
15.12.2010
7
0
0
30
sam da kazem iako je tema stara taj test nebi nikome pomogo. Ako iotkriju da je neko bilo sto konzumiro i sta ce onda izbacit ga iz skole? To njemu nece sigurno pomoc. Njima niti nebi bio cilj pomoci tim ljudima. Njima nije cilj da poboljsaju kvalitetu zivota njihovje cilj da uniste svakog ko uzima drogu. I sta ako nekog izbace on ce zavrsit na cesti ili otic u losiju skolu sj.. at ce sei tek ce onda poceti uzimati teze droge ili alkohol. Na kraju nece biti nista od njega
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zato ne treba nikom biti pokusni kunić,pa i kad je tester u pitanju.Al najlakše je "djecu" testirati,još ako s njima upravljaju zatucani roditelji.Zvuči kao test samopouzdanja,hrabri i borci odijaju a oni slabiji,"bolji i pošteniji" počinju biti jjebani,i u svakom daljnjem postupku sve više obilježeni i "eliminirani".I meni svašta pada na pamet,mada ima i crnijih scenarija.Nema šanse da če mi dicu iko testirati na droge javno."odbijam" če biti usađeno u odgoj!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

doka_567

Banned
Banovan
03.01.2011
3
0
0
43
Rogonja je napisao(la):
tako je, slazem se...
Evo ja sam jos prilicno mlad (15 god.) travu sam probao prije 2-3 godine a od ovog ljeta redovito pusim i uzivam u tome i nikad nisam imao problema s travom jer mi dobro radi a pametno postupam tako da nema sanse da me doma primjete da sma high il bilo šta...
A u vezi ovih testiranja, ša oni to kad saznaju... malo ce te vise pratit al nece nista puno postic s tim a mene npr. koji sam sada u srednjoj mogu uvalit u govna s roditeljima...
A uostlaom, to je privatnost, ako cu pusit pusit cu i boli me *****... ako me starci ikad skuze nek me vode na testiranje, jebiga, ako budem glup pa me uvate al da ce me neki debili tjerat da ja idem na testiranje... ma daj....
.


slična situcaija je i kod mene, sad ce uskoro biti to testiranje i meni su starci potpisali taj papir u skoli....ak budem pozitivan sam ce mi napravit sranje s starcima
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
15. Maloljetnicima je zabranjeno učestvovanje u diskusijama na forumu.
Svatko tko tvrdi ili se dozna da je maloljetan bit će upozoren i banovan s foruma.
Žao mi zbog ovog,ali trebao si pročitati.A roditelji neznaju koje potencijalne probleme rade sebi i djeci.
 
15.12.2010
7
0
0
30
aj pliz reci u kakvu skolu ides i u koju zemlju. Mislim nemoras ak te strah. Kak ti uopce daju test i jel moras ic ak starci daju i kolko vremena prije saznas. Daj reci malo, opiši.
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
promjena drustva ;)


Uostalom ti testovi ne sluze nicemu drugom nego ubiranju love! Svi znamo da te trava nece navuc na nesto gore, ako si idiot sam si kriv i tu ti ni test nece pomoci.

Sve je to biznis ljudi moji, pod nazivom "preventiva"
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
WeedLala je napisao(la):
Možda bi i trebalo, drugovi od mog malog brata su odavno na travi. A on je 8. razred. Sta li ce da bude tek za koju godinu..
Opet ti gateaway argumenti. Nemoj takve bluposti pricat nama na ovom forumu.
I posto si u topic star par godina :D