THC i metabolizam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2008
22
0
0
41
Zdravo,

imam jendo pitanje, naime zanima me da li je tacno da THC ubrzava metabolizam, tipa ukoliko nakon konzumiranja THC-a jedemo (jer nam je apetit otvoren i sve ukusnije) da se to nece "primiti" ?


Hvala

:bonappetit:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Odavno me ne post nije ovako slatko nasmijao. Ubrzavanje metabolizma je dobro ako ne želiš da ti se 'prima' ali THC direktno ne djeluje na metabolizam, moze ga promjeniti jedino tvoja prehrana i tjelesna aktivnost. Ako te uhvati jaka glad, jedi voće, ne čvarke i čokoladice, jednostavno... Izbjegavaj sve vrste sokova, osim prirodnih (mislim na ono kad uzmes neku voćku i iscjediš je u čašu), izvjegavaj općenito sve sa umjetnim sladilima... Pazi što jedeš, pa se neće 'primit' nema tu nekog previse pametnog pravila.
 
18.01.2008
22
0
0
41
b r a i n c h i p je napisao(la):
Odavno me ne post nije ovako slatko nasmijao. Ubrzavanje metabolizma je dobro ako ne želiš da ti se 'prima' ali THC direktno ne djeluje na metabolizam, moze ga promjeniti jedino tvoja prehrana i tjelesna aktivnost. Ako te uhvati jaka glad, jedi voće, ne čvarke i čokoladice, jednostavno... Izbjegavaj sve vrste sokova, osim prirodnih (mislim na ono kad uzmes neku voćku i iscjediš je u čašu), izvjegavaj općenito sve sa umjetnim sladilima... Pazi što jedeš, pa se neće 'primit' nema tu nekog previse pametnog pravila.

Ma nemam ja problem s tim, nego mi je to nedavno neko rekao, jer i meni je jako cudno, koliko pojedem(o) u kasno doba noci i uopce se ne debljam :) Pa mi je jedino to bilo logicno :)
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Uuu ja i frend smo znali svaki po jednu kobasicu po pol metra ,tegla krastavaca cijeli kruh pa udri...
A slatko a fino...
A nemos stat.

E ludi su ti mančisi.
A poistovjećujem se sa brainchipom!
Bas ono ak ces se ubijat u masnom i slatkom svaki put dok lupi taj čas ,tako će ti se i primati...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Meni najbolje pasu slatkisi uz ganju...Gazirani sokovi su mi prejaki tad,rasturaju me,ali zato Nektar borovnica dusu dala za vreme high-a...
Dok sam high mogu jesti vise nego obicno...znatno vise...I prija mi,dok mom ortaku se zgadi jelo dok je high...
Sladoled od jagode mi odlicno pase...Kao i limunada uz njega...Zeludac me je sjebao jednom kad sam posle jointa popio jogurt...Htedoh da crknem...
I sve to sto pojedem tad mi pravi salo na stomaku koje veoma tesko skidam,a mom drugu ne utice nista prekomerno jelo,uvek mrsav ko cackalica...Jbg takav mu je metabolizam...Ne pada svakom isto pusenje i jelo...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja obozavam jest uduvan, a frend npr obozava piti i totalno mu se zatvori tek.. ozedni, ulovi neku vodu i samo udri.. meni smjesno al tako je..
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Cinjenica je da kod vecine ljudi marihuana povecava osecaj gladi ali tesko da THC ima takav uticaj na metabolizam. Pre mi je logicnije da THC ima uticaj na centar za osecaj gladi i sitosti, koji se nalazi u mozgu. Kod nekih ljudi uzrok gojaznosti lezi bas u poremacaju centra za osecaj gladi i sitosti(ali to je vrlo mali broj ljudi i cisto sumljam da vecina konzumira marihuanu).
Dajte da sprovedemo istrazivanje stanja telesne mase kod clanova pa ce mo mozda shvatiti da li to ima direktne veze sa povecanjem ili smanjenjem telesne mase usled konzumiranja marihuane. :) Ma jok... ovde vecina sedi ispred kompa veci deo dana... ovde je vecina lenja da jede i kada je gladna... mnogo faktora mora da se uzme u obzir..ma..ko bi to uspeo da izvede....neka se javi...:)
 
20.06.2007
17
3
1
34
ja mislim da kad si high da više jedeš jer ti padne razina šećera u tijelu, pa organitam traži da to nadoknadiš!!
 
18.01.2008
22
0
0
41
mari-huan-ko je napisao(la):
Cinjenica je da kod vecine ljudi marihuana povecava osecaj gladi ali tesko da THC ima takav uticaj na metabolizam. Pre mi je logicnije da THC ima uticaj na centar za osecaj gladi i sitosti, koji se nalazi u mozgu. Kod nekih ljudi uzrok gojaznosti lezi bas u poremacaju centra za osecaj gladi i sitosti(ali to je vrlo mali broj ljudi i cisto sumljam da vecina konzumira marihuanu).
Dajte da sprovedemo istrazivanje stanja telesne mase kod clanova pa ce mo mozda shvatiti da li to ima direktne veze sa povecanjem ili smanjenjem telesne mase usled konzumiranja marihuane. :) Ma jok... ovde vecina sedi ispred kompa veci deo dana... ovde je vecina lenja da jede i kada je gladna... mnogo faktora mora da se uzme u obzir..ma..ko bi to uspeo da izvede....neka se javi...:)

Evo ja :cow_yellow:
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Eh šta volim jest napušen ajmeee...
Bilo čega,slatkiša,voća,povrća,junk fooda,alge,kupus,sarme,burek,jogurti...

A doć zgažen u menzu i napravit 21 kunu račun hehe...

Ali paradoks koji brine ne samo mene,naime kako često duvam tako često i jedem,i šta više pojedem više smršavim, koma teža...kao da mi trava jede hranu umisto mene...:vb_smash:

:spcartmanmad: is my idol!:icon_exclaim:


:chef2::popcorn::vomitwar: