THC ministry

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Vjerujem da je većina vas čula za thc ministry. Oni koji nisu neka malo proguglaju ili neka pročitaju sljedećih par rečenica.

Naime THC ministry je religijska organizacija osnovana na havajima. Da skratim bulshit, u njihovoj praksi se nalazi uživanje kanabisa. Po havajskom zakonu, a temeljeno na univerzalnoj povelji o ljudskim pravima svaka osoba ima slobodu prakticirati svoju vjeru. I tako po havajskim zakonima ako ste vjernik THC ministy-a možete prakticirati svoju vjeru sa jointom u ruci bez straha od progona. (navodno - nisam stručnjak za havajsko pravo)

E sad zašto bi ovo bilo bitno ekipi na forumu.
Mislim da je kane nekoliko puta spomenu thc ministry i mogućnost njegovog apliciranja na ove krajeve. Iz tog razloga ja sam se malo upustio u istraživanje pa rezultati su sljedeći:

zakon o vjerskim zajednicama RH u svojim odredbama o obredu kaže:

Članak 1.

Crkva ili vjerska zajednica drukčijeg naziva (u daljnjem tekstu: vjerska zajednica) u smislu ovoga Zakona je zajednica fizič*kih osoba koje ostvaruju slobodu vjeroispovjedi jednakim javnim obavljanjem vjerskih obreda i drugim očitovanjima svoje vjere (u daljnjem tekstu: vjernici) upisana u Evidenciju vjerskih zajednica u Republici Hrvatskoj (u daljnjem tekstu: Evidencija).

taman kada sam se ponadao da ću postati biskup :eyebrows: sam pročitao sljedeći članak

Članak 4.

Vjerska zajednica ne smije djelovati sa sadržajem i načinom obavljanja vjerskih obreda i drugih očitovanja vjere koji su protivni pravnom poretku, javnom moralu ili na štetu života i zdravlja ili drugih prava i sloboda njenih vjernika i drugih građana.

dakle štani od duvanja biskupske jombe :eek:hno:

Naravno, prvi sljedeći korak je pronaći neku UN-ovu konvenciju koja regulira ovo pitanje. Pošto su UN-ove konvencije međunarodni ugovori a međunarodni ugovori su iznad zakona (ali ne i iznad ustava!) moguće je da u zakonu piše jadno a u konvenciji drugo.

I tada sam našao članak 18 deklaracije o ljudskim pravima.


Taj članak govori o slobodi misli, savjest i vjeroispovjesti. Kaže da svatko ima pravo svjedočiti svoju vjeru bez straha od progona. "svedočenje" uključuje i održavanje obreda. Ali onda tu dolazi stavak 3 koji je vrlo sličan članku 4 hrvatskog zakona. Jedina razlika je u tome da u UN-ovoj povelji nije strogo ograničeno tj. zabranjeno.

Pomirivši se sa sudbinom da neću biti biskup skočih na forum da vam priopćim ovu tužnu vijest glede moje teološke karijere. :sad2:

Za one nadobudne koji bi sve rješavali na ustavnom sudu poruka: zaboravi!
Konvencija dopušta ograničavanje a zakonodavac je ograničio.
Naravno vas nitko ne sprečava da vjerujete da je vutra sveta biljka ali samo vjerovanje vas ne štiti od kaznenog progona za posjedovanje i ostalo.

E sad za nas Hrvate nema spasa ali vas ostale upućujem da pronađete zakon koji se odnosi na vjerske zajednice, religije, crkve ili kako god da se to kod vas zove i pogledajte dal se zakonodavac kojim slučajem zajebo i nije stavio ograničenje.

Možda nije kasno za spas vaše duše :icon_lol:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ma kad bi se skupilo 2-3 tisuce ljudi imali bi i mi THC ministry.Neznam sto vi mislite ali po meni taj THC ministry postoji samo da bi ljudi(bogati(kakvo god bilo havajsko pravo ta bogata ekipa ga je promjenila)) mogli pljugati u miru.Nazvati crkvu po molekuli?Vjerujem da nitko od svih ljudi u toj religiskoj organizaciji vjeruje bilo sto od toga sto kao vjeruju.Rastafarijanstvo...dosta ljudi se fura na to kako se rastafarijanstvo vrti oko pljuganja..ekipa iz THC ministry je vjerovatno prvo razmisljala o rastafarijanstvu ali kad je shvatila da je pljuganje samo dodatak,ne tako vazan dio te religije odustala od toga i odlucila se smao pljuganje uciniti religijom.Kad bi ti ljudi to zbilja vjerovali u to sto vjeruju THC ministry bi u osnovi bio Sotonizam a ovako je samo zajebancija.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
hvala tihojla na ovom iscrpnom istraživanju.

osim na hawajima ovo ima i u engleskoj od 2004
informiraju svoju vladu o ovome i zasada nemaju problema

sumnjam da bi prošlo kod nas
ja izvadio potvrdu od njih
piše mi da sam member in a good standing hahahah
i da sam fully aware of my human rights
rev. Paul nešto

http://www.cannabisassembly.org/
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
@dirty deeds
thc ministry to radi isključivo i samo zbog novaca
mislim 200$ za potvrdu o fumanju???

a ovi iz engelske cannabis assembly su mi rekli mailom
da su slučajno od onog rogera s havaja
dobili pravo na korištenje takve potvrde i ne naplaćuju ništ
pa su se nešto posvađali...
šta ja znam i nebriga me

kako god, naše sudstvo nije uopće doraslo ovakvim pitanjima i mislim da bi samo zbunio sudio te bi ti on za svaki slučaj dao visoku kaznu pa da može mirno spavat
ali opet s druge strane
ja stvarno vjerujem da tj. uvjeren sam na temelju
arheolooških, lingvističkih, povijesnih, i ostalih podataka da vutra iam psihoaktivna svojstva i da može imati funkciju svete biljke ako ju netko tako upotrebljava
a ako je netko tako upotrebaljva
onda je to njegovo vjersko pravo
to što se njegova vjerska praksa kosi sa medijskom hajkom i općenito moralnim križarstvom
to je druga priča

kako god okreneš
osnovna rasprava se vodi oko
slobode izbore koja nepostoji
i oko brige za javno zdravstvo koju vode doktori
pa ti sad vidi

tihojla je odlično obradio ovo gradivo što se tiče tehničkih detalja
međutim niej uključen medijski pritisak kojem bi bio izložen svaki sudac koji bi dozvolio nekom da se droksa jer se on droksa kao vjernik
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
DirtyDeeds je napisao(la):
Kad bi ti ljudi to zbilja vjerovali u to sto vjeruju THC ministry bi u osnovi bio Sotonizam a ovako je samo zajebancija.
ovaj dio nisam baš najbolje shvatio
pa malo pojasni
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Cijelu dekalaraciju Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima imate prevedenu ovdje :
http://www.human-rights.hr/deklaracija.htm nisam htio da je stavljam cjelu u post jer je predugačko već sam bio stavio pe evo editujem radi toga .

Article 18 of the United Nations Universal Declaration of Human Rights

"Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief, and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to manifest his religion or belief in teaching, practice, worship and observance."

Članak 18 Opće deklaracije Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima

"Svatko ima pravo na slobodu mišljenja, savjesti i vjere; to pravo uključuje slobodu da se mijenja vjera ili uvjerenje i slobodu da se, bilo pojedinačno ili u zajednici s drugima, javno ili privatno, iskazuje svoja vjera ili uvjerenje poučavanjem, praktičnim vršenjem, bogoslužjem i obredima."


Ne znam šta si ti proučavao Tihojla ali prema ovome gore je savršeno jasno da ima nade da budeš biskup travoslavne crkve , samo jedino pitanje da li jeHrvatska članica Ujedinjnenih naroda , isto bi trebalo da vrijedi i za ostale ex-Yu države . Jedino što ja vidim da bi možda moglo biti prepreka u tome je ovaj članak 29 stavka 2 . ali nije zato jer je tu članak 30. koji je opet na našoj strani .To što je vutra zabranjena našim zakonima ne znači da je zabranjena u religiozne svrhe , samo što smo mi svi odreda papci što se tiče zakona pa mislimo oni mogu šta hoće, u biti istina je da oni mogu šta hoće ali neće moći dokle hoće .A i ovi naši zakoni o religijama donijeli su ovi na vlasti koji su svi ili rimokatolici ili muslimani ili pravoslavci i židovi , tj. oni koji sebe smatraju jedinim pravim religijama na svijetu , svi drugi su za njih niko i ništa , dobro nisam nabrojao još neke npr. protestantske struje ,adventističke itd . ali samim tim što su u manjini za razliku od prvospomenutih oni i nemaju veze s tim što su naši zakoni o religijama takvi kakvi jesu i krše se s ovim zakonom Ujedinjenih naroda.

btw. uvijek me je zanimalo šta misle ovdašnji muslimani o tome da muslimani u nekim zemljama npr. u Afganistanu naveliko u živaju hašiš i vjera im to ne brani , ne znam sad ono njihovo za vrijeme ramazana kad im je zabranjeno uživanje mnogo čega drugog ali to je samo tada i prema njihovoj religiji koju bi oni mada ne bi smjeli nametali cjelom svijetu ,ali to je nije tema ove emisije.

Znam da će me neki odmah napasti i reći tako bi isto po tome zakonu neko mogao reći evo ja želim uzimati i heroin i bilo šta drugo kao u neke religiozne svoje potrebe , pa u biti da po tome zakonu bi i to bilo moguće samo je važno da ne dira u druge i da svojim postupcima ne krši prava drugih ljudi. I zato neka izvoli i neka se bori za svoje pravo da se ubije ako hoće koga jebe samo neka ne dira druge koj to ne žele . Ljudi imaju pravo da znaju i budu pravilno informirani o bilo kojoj drogi , a sad što je istina neka odluče sami za sebe . Ali da samo jedna strana kao što je kod nas ima isključivo pravo govori šta je istina o vutri i da ih neko smatra za vjerodostojan izvor informacije kao o što se smatra TV to nije u redu ni po zakonu , samo jbg , opet balkan i šta ćeš , udri po internetu , jer onakvih emisija kao što je Bullshit! u Americi teško da će biti skoro na našim TV i možemo samo sanjati o tome , a ko ima kablovsku i internet ? Vrlo malo ljudi zato nam i jest ovako kakvo jest i idalje s nama upravljaju ovi majmuni ko i dosad.

Članak 29
2. U korištenju svojih prava i sloboda svatko može biti podvrgnut samo onim ograničenjima koja su utvrđena zakonom, isključivo radi osiguranja potrebnog priznanja i poštivanja prava i sloboda drugih te radi ispunjenja pravednih zahtjeva morala, javnog reda i općeg blagostanja u demokratskom društvu.

" ograničenja koja su utvrđena zakonom " , ali taj isti zakon koji donosi ta ograničenja se kosi s člankom 18. i s člankom 30. i kaže još "isključivo radi osiguranja potrebnog priznanja i poništavanja prava ... drugih..." Kakve veze imaju drugi i njihova prava i slobode s mojim vjerovanjem i mojim štovanjem Boga pri kojem koristim kanabis kao sredstvo koje mi olakšava da postignem stanje koje mi olakšava da štujem Boga na svoj način , nikakvi drugi tu ne dolaze u konflikt sa mnom niti ja s njima ja nikome ne namećem da oni nešto moraju , pogotovo u smisli ako to radim svojoj privatnosti a što se tiče ovoga u javnosti svako ima pravo da mi kaže meni smeta taj tvoj dim,naravno u slučaju da sam ja taj koji dođe s dimom na javno mjesto na kojem je on bio prije mene a ako neko naiđe na mene kako duvam joint i molim Boga , ako mu smeta neka slobodno izvoli produžiti dalje sve dok ne bude dovoljno daleko da ne osjeti dim .
Izvolite pa proučite i dokažite da je drukčije.

Tu je još :

Article 9 of the European Convention on Human Rights

"Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to manifest his religion or belief, in worship, teaching, practice and observance."


"Freedom to manifest ones religion or beliefs shall be subject only to such limitations as are prescribed by law and are necessary in a democratic society in the interests of public safety, for the protection of public order, health or morals, or for the protection of the rights and freedoms of others."


Članak 9 Europske konvencije o ljudskim pravima

Da ne prijevodim samo ću reći da ovaj članak nije ništa drugo nego ovaj Članak 18 + Članak 29 stavka 2 iz ove Opće deklaracije Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima .

Kao što i Rev. Paul Farnhill kaže ovo je legalno prema UN i EU zakonima .
Samo pitanje koliko ove naše idiote zato boli kita , oni su navikli da se zakon podvrgava njima i njihovim lopovlucima i mjenjaju ga kad god oni hoće i kako im paše . Nije mi prvi put da vidim ove stvari i ja sam već pisao nešto malo i spominjao ove s Havaja na čelu s Roger Christie i Kanađane Church of the Universe (IAMM) i još neke druge 420 temple itd. Više puta mi je palo i na pamet da idem tražit na sudu nekoga i da razgovaram s nekim tamo glavnim šta oni misle o tim zakonima i ima li šanse da se takvo nešto kod nas primjeni ,ali zdrav razum mi uvjek kaže jadan ne bio ovo je balkan i samo će ti se nasmijati,nije me uopće strah da ću se nešto izdati jer ionako znaju za mene da pušim i murija i starci mi i svak živ , samo srećom murija nije imala nikad dokaza da me može ozbiljnije zajebavat . Da sam neki guzonjin sin ili još bolje guzonja ovo mi ne bi ni trebalo da se gonjam po sudovima za to pravo , ali kad bih ga želio napravili bi oni to za guzonju bez problema i to da niko ništa ne zna a murija kad takve uhvati ionako nekim čudnim putevima se to sve zataška i poslije kao da ništa nije ni bilo , ponekad uhvate onako ponekog od ološa koji im smeta ili im se zamjerio nešto poput onog Cveka s Korčule .
Na ovim prostorima narkomafija je toliko jaka da bilo kakva stvar koja će ih sjebati u njihovom bogaćenju vrlo teško može opstati , daj Bože da nisam u pravu i da pretjerujem u nekim svojim mišljenjima i pretpostavkama samo čisto sumnjam da sam daleko od istine .
Ove stvari,posebno u zadnjih nekoliko mjeseci otkad se ovaj Rev.Paul Farnhill aka HvyFuel. bori za ovaj prostor u za Cannabis Assembly , pratim malo više , i siguran sam da ću ... , čim ovi pobjede vlasti gore i dobiju prostor , tj. prostor već imaju samo trebaju da im ga odobre , inače već im ne mogu ništa za konzumaciju u privatnosti i za uzgoj , HvyFuel je pisao o tome na UK 420 ...da ću skuptiti što više stvari o tome prevesti i ići kao što sam i namjeravao od ustanove do ustanove sudovai ostalih štakora državnih tražiti pravo i ako mi ga ne daju , tražit ću
da mi daju napismeno potvrdu da mi ne odobravaju religijsku upotrebu kanabisa . Tako da ako ne dobijem što želim lijepo neka mi daju potvrdu za dokaz da imam dokaze kad odem tražit azil u Nizozemsku ili UK na osnovu diskriminacije na religioznoj osnovi . A da bi se dobio azil morate biti progonjeni na političkoj , religioznoj osnovi ili imati dokaze da vas neko drugi progoni uglavnom bez dokaza možete jedino otići provesti se par dana u azilantima . Bio ja pa znam u biti ne bih imao ništa protiv da ostanem živjeti par godina u kampu u kojem sam bio 15-ak dana dok sam čekao na razgovor , imao sam papir , kao za identifikaciju tj.potvrdu da sam predao zahtjev za azil i slobodno sam mogao izlaziti i išao do Coffee shopa i napušavao se vani , a i u kampu samo kriomice jer nisam znao da li bi me tamo mogli zajebavat zbog toga , ono baš niko nije pušio u kampu javno osim duhana . Živio bih tamo sve dok se ne snađem i zaposlim a i kad se zaposlim samo kad bi me pustili zašto ne uštedio bih pun qrac love na stan i hranu , što se tiče smještaja odličan je bolji sigurno nego kod nas u vojsci a niko te ne goni da radiš sklekove i sl. pizdarije , svaki dan sve čiste i usisavaju , čistije je nego nekome kod kuće , i imaš šta poželiš samo još da su mi dovodili onih kurvi s Tajlanda ili odakle sve nisu svezao bih se lancima i ne bi me bez oružja i vojske nikad istjerali iz kampa .
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
kanehbosem je napisao(la):
ovaj dio nisam baš najbolje shvatio
pa malo pojasni

Slazem se da je Marihuana sveta biljka.Samo sam htio reci da njima nije i da mislim da ne moze biti sredisnji dio religije.

Sotonizam...sotonizam kakvog je utemeljio Anton Szandor LaVey,na takav sam sotonizam mislio.Hedonizam,zabranjeno voce,zlo gledano ocima svijeta,sam biras boga...oni su izabrali
Marihuanu..
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Da upravo tako sam biraš i imaš na to pravo zagarantirano ovim svime gore sve dok ne diraš tuđe i da ne pišem opet jbg. druga je stvar šta naši majmuni na vlasti o tome misle i kad ćemo mi biti dovoljno svjesni i imati **** pa odemo da tražimo svoja prava kao HvyFuel . Samo znam da čim ga ovaj gore Englez probije i pravo na prostor dobije , idem i ja tražit to pravo pa kud puklo da puklo ko što sam gore pisao ako ne dobijem hoću onda potvrdu napismeno , crno na bijelo da mi zabranjuju religiju , i onda zbogom Bosno i barake na Breci viknu canne i kasetaš odvrnu jače dobit ćete razglednicu iz napušene zemlje Nederlari , zbogom žohari , i ko vas jebe vas i vaše Jadransko more i vaše šume gore i planine od Vardara pa do Triglava ,veliko se sranje odigrava, eto vas tamo pa se koljite ko što ste i naučili do sad daleko vam kuća od moje bila .I da budem iskren s obzirom na to da kad bih takvo nešto ovdje dobio i pošto bi me onda mnogi smatrali za budalu od prijatelja i roditelja i šire zajednice puno bi bilo draže da me odbiju ,samo želim papir napismeno gospodine sudija , crno na bijelo i pečat da se lijepo vidi i vaš potpis , potpis sam rekao a ne žbrljotinu onu neku kao ovo moje dolje u potpisu .

Kažem kao ovu dolje žbrljotinu iako je za razliku od potpisa ovih ovuda kurvinih sinova po općinama čisti krasopis , mišom u photoshopu po pozadini bijelog hasha :).
Šta mislite da se onako umjetnički potpisuju tj.parafiraju ? Sve je ono samo da mogu reći kad dođe pet do dvanaest ma nisam to ja potpisao to je neko drugi :)
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ne radi se o Univerzalnoj povelji o ljudskim pravima iz '46 nego o povelji o ljudskim i političkim pravima iz '66 koja je nadogradnja ove prve.

pročitaj na ovom linku

Zapravo možda je točniji prevod Povelja o građanskim i političkim pravima?

ps: sve emlje bivše juge su članice UN-a
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Tihojla je napisao(la):
Za one nadobudne koji bi sve rješavali na ustavnom sudu poruka: zaboravi!
Konvencija dopušta ograničavanje a zakonodavac je ograničio.
Naravno vas nitko ne sprečava da vjerujete da je vutra sveta biljka ali samo vjerovanje vas ne štiti od kaznenog progona za posjedovanje i ostalo.

Da , konvencija dopušta ograničavanje ali u onome članku 29 stavka 2 i to isključivo zbog prava drugih , ali kad se svi ovi članci saberu i oduzmu nikakav zakon te ne može ograničiti , nikakva država ni grupa ni pojedinac kaže Čl 30 nema pravo da krši ove zakone UN-a .
Ni na Havajima ni u UK niti u Americi niti u Nizozemskoj gdje je ogranak ovog THC ministrytj. THC ministry Amsterdam , gdje su ovi 420 temple nije bez ovih ograničenja , ali ništa ne može protiv onog 18 + 30 , a ono u članku 29 je samo radi toga da se naznači da se ne smije svojim postupcima ograničavati i narušavati slobode tih drugih isto tako ti drugi ne smiju narušavati naše slobode . Ovi tamo su se izborili , samo gdje je nama kultura i hrabrost koju oni imaju ,jbg . mi smo uvijek potlačeni narod i niko i ništa samo rijetki imaju ovdje **** i pameti ustati protiv nepravde,šta ćeš protiv činjenice da nas je prije drugog svjetskog rata bilo preko 93% nepismeno ovo sam otprilike ne sjećam se sad tačno podatka ali tu je negdje zato i dan danas s nama vrte kako im volja .

Misli ti šta god hoćeš jarane , samo rekao sam svoje čim ovaj dobije i UK prostor da mogu prakticirat svoju religiju i u javnostu , jer u prvatnom smislu im već ne mogu ništa sam Rev.Paul Farnhill je više puta posjećen od murije i vatrogasci su mu vidjeli ganju i poštar i susjedi , nikad mu ne mogu ništa onim izvali onu karticu i potvrdu da je to i to i ništa mu ne mogu . Druga je stvar sad to što je i gore kurvaluk na vlasti najvjerojatnije oni koji u budoćnosti sebe vide kao potencijalne profitere na vutri , jer i UK će kad tad morati napraviti sličan sistem i nije im u interesu a ni Anglikanskoj i ostalim crkvama da sad tu neko pokreće kojekakve religije ,kad bi ovaj gore provalio taj prostor masu ljudi bi se okrenulo za njim zato ga i zavlače na sve moguće načine da ga sprječe što se tiče onog prostora . Samo koliko god se onaj lik činio nekome smotan na izgled , ja ga smatram sposobnijim od barem nas 10 ovdje koji smo kladim se da će bar do kraja ove godine i ostvariti to pravo , pogledaj šta je sve dosad napravio .
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
dakle ne znam dal si pročitao moj gornji post ili ne, ali komentirati ću ovaj tvoj posljednji

Članak 29
.....
U korištenju svojih prava i sloboda svatko može biti podvrgnut samo onim ograničenjima koja su utvrđena zakonom, isključivo radi:
a) osiguranja potrebnog priznanja i poštivanja prava i sloboda drugih te
b)radi ispunjenja pravednih zahtjeva morala, javnog reda i općeg blagostanja u demokratskom društvu.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
DirtyDeeds je napisao(la):
Slazem se da je Marihuana sveta biljka.Samo sam htio reci da njima nije i da mislim da ne moze biti sredisnji dio religije.

Sotonizam...sotonizam kakvog je utemeljio Anton Szandor LaVey,na takav sam sotonizam mislio.Hedonizam,zabranjeno voce,zlo gledano ocima svijeta,sam biras boga...oni su izabrali
Marihuanu..

s onim boldanim dijelom se ne slažem
a o sotonizmu o kojem govoriš i rogeru ne vidim vezu.možda postoji ali ja je nevidim.

sve religije počivaju na šamanskim korijenima
međutim, entegeoni su danas
kriminalizirani, sotonizirani i
sekularizirani (što ne mora biti loša stvar, osim onog prvog dvoje)
problem je kompleksniji time što to dolazi od isntitucija koje su počele na tome
i niti govore o tome
niti ih se pita
ovo ti je moderno mračno doba i četvrti svjetski rat
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46


Pročitao sam ja opet i tvoj i svoje da nisam negdje nešto bezveze ili tipkarskih grešaka napravio , samo te ne kontam zašto zbog toga u 29 ti misliš da je konzumiranje vutre u bilo kakve svrhe a pogotovo religiozne ima išta protiv ovog u članku 29 , na čijoj si ti onda strani care ne kontam .I kažem evo opet i u Americi i Havajima i bilo gdje drugo gdje su ljudi na osnovu ovih UN zakona ostvarili svoje pravo takođe postoje ovi pravedni zahtjevi morala, javnog reda i općeg blagostanja u demokratskom društvu . Mogu prihvatiti to da neko kaže da smo mi u kurčevoj zemlji rođeni gdje možeš ***** svirat o UN zakonima ali da mi neko govori da ovo nema osnove na kojoj bi se neko mogao boriti za pravo ne prihvaćam . Stvarno se pitam na čijoj si ti strani . Sorry ali ... stvarno ne kontam .

edit :Da vidio sam sad i ovaj adaptirani zakon ali opet ne kontam zašto taj adaptirani zakon nisu stavili ovima gore a i tu ne vidim šta bi se to imalo kršit pušenjem vutre u bilo kakve svrhe , spominju i zdravlje u ovome proširenom članku 18 , što se zdravlja tiče neka popričaju s onim Lesterom Ginspoonom a i eno im Nizozemska gdje se u apotekama prodavalo jedno vrijeme , možda i danas ima znam da je bilo 2003 . Šta je onda Nizozemska luda sotonistička zemlja , usput članica Beneluxa, koja narušava sve moguće zakone ?

U biti i ova proširena povelja je ista stvar samo na drugi način složeno da nije tako ovi bi ga mogli lagano popušit jedan drugome i Roger i Paul , glavni smisao se ne mijenja puno .I da dodam i ovo pretpostavljo sam da su sve zemlje bivše Juge članice UN samo nisam bio 100% sigur , jer sam nešto načuo da prije tj. Juga nije bila potpisnik ovih povelja , čini mi se da sam to baš na ovom forumu negdje pročitao,nisam 100% sigur. I ako je tako da su članice onda ko želi samo treba pokrenuti nešto slično ovima ili još jednostavnije učlaniti se kod Rev. Paula Farnhilla da imaš bar neku osnovu i možeš lakše objasniti šta hoćeš u stvari , a ovaj lik je napravio već vrlo mnogo i svaka mu čast .
Ne boj se kad tad ćemo se mi izboriti zato kao i HvyFuel što je napraviosamo ko želi, i uostalom ne mora niko biti biskup ili nešto tu sad propovjedati možemo biti jednostavno vjernici i niko nam ništa ne može , samo When you defend the basic rights of freedom you need only two things,
faith and patience !
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Samo pokazuje da je amerika sa svim svojim nacistickim zakonima i regulacijom droga ipak po pitanju ljudskih prava u drugim podrucjima iznad nasih usranih krajeva. Ovaj slucaj nije jedini tamo gdje se konzumiranje inace zabranjene substance tolerira za vjerske obrede.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
tihojla je na našoj strani ali govori kao da nije na našoj strani, to sam mu i ja reko

tihojla agent KGBavisokog morala oće da nas zamrači:icon_lol:

odilčna rasprava
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ma nije on nego samo je možda previše realan , razumijem ja njega upotpunosti , i možemo se mi sad raspravljat satima da li je ovaj članak 29 . kočnica tj. onaj prošireni članak 18 koji je skoro čisti prepis onih stavki iz Čl.29 stare deklaracije . Samo što je u ovoj novijoj iz 1966 Čl. 29 govori o nečemu sasvim drugom . Sve je to njihova muljaža samo da se ljude još više zbuni . Uostalom da od toga nešto posebno ima ne bi ni ovi u najdemokratskijim i najliberalnijim zemljama prošli kroz tu rupu . Možemo raspravljat i prepirati se kao mala djeca jes nije jes nije jes nije , može ne može može ne može , samo jedno sam siguran ako bilo ko od nas zbavi potvrdu npr. da mu se odbija zahtjev kakav ja planiram sastavit i time mu se krši pravo na religiju , da na osnovu toga može ili bar ima 97 % šanse da dobije azil u nekoj od ovih zemalja gdje je takva potreba u religiozne svrhe dozvoljena i gdje ti niko ne može zabranit da vjeruješ i misliš šta god hoćeš sve dok time ne narušavaš prava ostalih ljudi koji takođe imaj pravo da misle i rade šta hoće .

Što se tiče sastavljanja tog zahtjeva još nemam blage veze kako bi to trebalo izgledat ali imam pravnika dobrog u koji mi je i rođak pa ću ga uhvatit malo za vrat i dati mu gomilu materijala da vide o čemu se rade i da mi sastave pristojan zahtjev s kojim mogu razguliti negdje na sud ili neku ustanovu gdje mogu tražiti svoja prava , pa i ako ne uapli opet dobro i kako rekoh još možda i bolje idemo opet tražit azil , a ovo ovdje neka rade kako god hoće samo ako Bog da bez mene , mislim na državu , stvarn ovo nema smisla jer i oni koji bi nešto htjeli da se jebu ****** bi se ali da im ne uđe , a to ne ide tako i da sve neko drugi odradi . I onda ću se daj Bože za koju godinu na vutra.org logirati iz Amesterdama ili nekog drugog grada u NL sasvim mi je svejedno .
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
huh sad je ovo postala rasprava o meni, osjecam se počašćeno :sun2:

dakle da ne bude zabune: tihojla je za legalizaciju

ono što ja govorim je trenutno stanje stvari.
UN ova konvencija daje za pravo da društvo (kojeg predstavlja sabor ili parlament) u interesu zaštite pravnog poretka, morala ili nečeg trećeg zabrani određene aktivnosti. Dakle ima to pravo. To ne znači da je obavezno to napraviti i to nipošto ne znači da je takva zabrana a priori ispravna ili neispravna. To samo znači da je dozvoljena i ako društvo to odluči ta zabrana se ne može smatrati kršenjem ustavnih ili ljudskih prava.

Kako stvari stoje večina društva (parlament) je u Hrvatskoj odlucila da je potrebno zabraniti upotrebu marihuane.

Ono što sam ja ovdje istaknuo da na žalost ne postoji zakonska rupa u Hrvatskoj koja bi se mogla iskoristiti da se skine teret kriminalizacije sa uživatelja marihuane.

Ja mislim da je zabrana odnosno kriminalizacija marihuane u bilo koje svrhe, dakle osobne, medicinske, industrjiske pa i religijske potpuno debilna i kontraproduktivna.

Ono što ja isticem je da se sudskine može osporiti ovakav zakon na temelju viših propisa ( međunarodnih ugovora, konvencija ili ustava) jer ti dokumenti sa ovakvim odredbama koje sada vrijede dopuštaju da marihuana bude kriminalizirana.

Neke države su odlučile kriminalizirati, neke dekriminalizirati ( nitijedna država pa čak ni nizozemska nije legalizirala!) To je izbor večine u tim državama.

Ista stvar bi vrijedila da je situacija obrnuta, dakle da marihuana nije kriminalizirana a da smo mi grupa skinsa koji je žele sudskim putem kriminalizirati.

Dakle, sudskim putem no pasaran

Jedini način da se ovakva situacija promjeni je demokratski mehanizam odnosno politički put .Nigdje u ustavu, konvenciji ili nećem trecim ne piše da trava mora biti kriminalizirana, već piše da, ako večina to želi, može biti kriminalizirana.

Dakle naš posao je da utječemo na glasače, na političare, na javnost da shvati da marihuana nije pošast itd itd. To treba rezultirati pritiskom da naši predstavnici u parlamentu promjene ovaj zakon i dekriminaliziraju marihuanu.

Dakle jedini put do bezbrižnog duvanja trave ide kroz parlament

PS. nadam se da sam sada bio dovoljno jasan. Hm morat cu to staviti u potpis

PS2. provjerite dal srodan zakon u vašoj zemlji sadrži ovakvu odredbu kao ovaj hrvatski. Ako ne sadrži onda imate šanse da se izborite za thc ministry. O tom po tom

PS3 jesam li spomenuo da sam ja za legalizaciju?
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
kanehbosem je napisao(la):
s onim boldanim dijelom se ne slažem
a o sotonizmu o kojem govoriš i rogeru ne vidim vezu.možda postoji ali ja je nevidim.

sve religije počivaju na šamanskim korijenima
međutim, entegeoni su danas
kriminalizirani, sotonizirani i
sekularizirani (što ne mora biti loša stvar, osim onog prvog dvoje)
problem je kompleksniji time što to dolazi od isntitucija koje su počele na tome
i niti govore o tome
niti ih se pita
ovo ti je moderno mračno doba i četvrti svjetski rat

Ne vidis vezu jer se takva filozofija naziva sotonizam..da se naziva bilo kojim drugim imenom razumio bi.Taj sotonizam,koji je sluzbeno priznata religija,ne stuje zlo.Sotona je za njih simbol grjeha u ocima nekih religija,tj. onoga sto krscani nazivaju grjehom a u biti nije zlo(sex(prije braka,perverzije....sve sto kao nije prirodno),hedonizam opcenito,uzivanje droga,potpuna sloboda pojedinca,ne okretanje drugog obraza nego osveta....).Oni smatraju da je sve u cemu covjek uziva dobro za njega.

Ne razumijem kako marihuana moze biti sredisnji dio religije?Moze biti sakrament,pomoc za postizanje odredjenih stanja uma...ali sredisnji dio,to ne razumijem.Zar bi to znacilo da je marihuana bog?Ne,naravno da ne mislis tako.Zar ti smatras da je marihuana nuzna da bi se postiglo nesto vise.Ne vjerujem ni da tako razmisljas..cak i ako vjerujes da su etnogeni nuzni da bi se osoba razvila znas da je marihuana samo jedan od njih.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
@tihojla
dobar odgovor
još bih dodao da osim parlamentarnim putem
postoji mogućnost i preko javnog zdravstva zato jer se prema nihovoj odluci
psihotropne tvari nalaze na popisu štetnih, opasnih ili možda neka treća kategorija
treba im uputiti dopis da u svijetlu novih istraživanja znanstvnika iz londona i nekih drugih preispitaju svoju odluku i eventualno maknu thc sa tog popisa ili da barem objasne zašto misle da je štetno za javno zdravlje ljudi i zašto treba biti na popisu
baš me interesira taj odgovor
evo još jedna situacija u kojoj se pokazuje potreba za istraživačkim novinarstvom
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
odogovor na ono o sotonizmu bi možda bio i odgovor na pitanje o marihuani kao središnjem djelu neke religije

dakle, sotonizam o kojem pričaš bi imao veze sa pušnjeme marihuane na način što
ako ti pušenje marihuane odgovara tvojoj slobodnoj volji onda to možeš raditi

ja bih rekao da je to prije sekularna upotreba osobne potrebe, rekreativne, uživalačkeili kako li već nego sotonističko, premda ima smisla ali zbog drugih konotoacija koje se vežu na riječ sotonizam mislim da nema

o psihoaktivnim supstancama kao središnjem dijelu religije možemo razgovarati samo u kontekstu korijena samih religija nikako o religijama kak danas izlgedaju..