Thc ne djeluje radi navike tijela i mozga na tablete?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.02.2021
8
5
3
40
Godinama uzimam antidepresive i tablete za smirenje. Odlukom da postepeno smanjim tablete i pređem na cbd i thc smolu nije bila laka, ali sam morala. Nakon cca 7 dana skuzim da mi thc ne djeluje (navecer za spavanje). Sinoc sam npr uzela cca 2 zrna riže (thc-a smola) i opet sam se budila kao da ništa nisam uzela. Ima li tko iskustvo ili nešto što mi može razjasnit zašto me to ne uspava kako svi kažu da bi trebalo.
Hvala
PS: roba je orovjereno dobra :)
 
  • Haha
Reactions: TikTak92
22.02.2016
78
180
33
Pošto se THC metabolizira u jetri, možda tu nastaje neki problem?

Evo ovaj tekst opisuje taj proces:


Ili je zbog lijekova koji su se uzimali prije. Možda pričekati da se organizam očisti od prošle terapije.
 
Poslednja izmena:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
^^ radi , radi i te kako... zavisi kakvo si ulje uzela!
Ja sam licno nakon 15 godina uzimanja diazepama uvece pred spavanje, bukvalno preko noci zamenio ta sra*a kanabisom, u pocetku dimom, posle uljem..

AD su malo specificni, ali nemaju losu reakciju sa THC...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TikTak92
13.02.2021
8
5
3
40
Nisam mogla preko noci maknut sve tablete, bilo mi je prelose. Zanima me da li je normalno da me ne uspava 2 zrna riže thc smole?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: TikTak92

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Nemoj gledati tako.. 2 zrna nista ne znace, jer zavisi koliko je mg THC u ta 2 zrna..
Koliko dugo si uzimala AD, a koliko sedative, i u kojoj dozi? Kako si nabavila ulje?
P.S. Imas li istoriju zloupotrebe drugih PAS?
 
13.02.2021
8
5
3
40
Tablete godinamaaa!!! Sad sam na jednom AD i 2 cca normabela dnevno. Smolu sam nabavila u Sloveniji.
 
Poslednja izmena od urednika:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Nista strasno! 2mg diazepama nije zaista strasno.. ja samo guto i po 20mg pred spavanje...
AD ako si pocela da koristis, daj im sansu pre svega, jer pomazu kod anxioznosti definitivno.. ali treba 2-4 nedelje da prorade, plus ne ide diazepam uz njih u pocetku, vec clonazepam, 0.5mg x 3 dnevno...

Moras da se odlucis na jednu od terapija, nemoj mesati ulje sa tim.. pogotovo sto ne znas poreklo (osim ako sama ne uzgojis indicu i sama napravis ulje kao ja)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Sitri
22.02.2016
78
180
33
Ovaj članak koji sam postao govori o procesu metaboliziranja THCa, ne direktno o tvom problemu. U svakom slučaju možda treba neko vrijeme, da se određena količina thc pohrani u organizmu, a prošli lijek izađe iz sustava. Moguće da postoji nepoznata interakcija, pa nema za sada veliki učinak. Npr. pregnenolone prekusor svi streoidnih hormona može potisnuti utjecaj THC. Pitanje je da li tvoji AD lijekovi utječu na to.


Problem je što ne postoji dovoljno istraživanja, pogotovo ne onih koji se bavi interakcijom kanabisa sa drugim lijekovima. Zato mislim da očistiti organizam od prve terapije nije loše. Pogotovo ako se ova terapija koristila godinama. Inače antidepresivima i anksioliticima treba jako dugo da se deponiraju u organizimu, ali i da izađu van. Ne bi me iznenadilo da se neka takva dinamika događa.

Isto tako skidanje sa antidepresiva može biti jako težak proces, i zdravstveno stanje se može zakomplicirati, pa ne bi bilo loše ako se to dogodi komunicirati sa liječnikom. Možda bi dobar pristup bio prvo se postupno skinuti sa AD pa s vremenom krenuti na terapiju kanabinioidima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and nerp
13.02.2021
8
5
3
40
Nista strasno! 2mg diazepama nije zaista strasno.. ja samo guto i po 20mg pred spavanje...
AD ako si pocela da koristis, daj im sansu pre svega, jer pomazu kod anxioznosti definitivno.. ali treba 2-4 nedelje da prorade, plus ne ide diazepam uz njih u pocetku, vec clonazepam, 0.5mg x 3 dnevno...

Moras da se odlucis na jednu od terapija, nemoj mesati ulje sa tim.. pogotovo sto ne znas poreklo (osim ako sama ne uzgojis indicu i sama napravis ulje kao ja)
Jako provjerena roba!!! Ne bi se upustila u bilo sta. Ovo gore nisam bas skuzila
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Svi tako kazu... proverena roba... ruku daju! jedina je proverena indica kada je sama uzgojis/skuvas! Amin!
U svakom slucaju, ako si uzimala na svoju ruku (jer 20mg diazepama ti nece pripisati nijedan normalan lekar, nema sanse..)
mozda bi bilo najbolje obratiti se strucnoj osobi.. psihijatru (ne psihologu, psihoterpeutu i sl.)
Ako imas dileme, pisi slobodno ovde, ipak smo svi anonimni..

P.S. Mozda i najbitnije sto cu napisati u ovoj temi zasad!
Ako mislis d je problem skidanje sa tableta, i da li ce ti ulje pomoci.. da, moze!
Ali ako postoji undercover "problem" zbog kojeg korisits AD i BZD pre njega, to je sve samo maskiranje, tu ti moze pomoci samo strucno lice!
Cak ulje moze da te dovede do jos goreg stanja vremenom, pogotovo ako naglo prestanes da ga koristis!
Fora je sta nosimo ispod tih AD/BZD/THC maski... i to treba da se leci, a ne trenutno stanje...
 
13.02.2021
8
5
3
40
Naravno da idem psihijatru, vec 15 godina, ali mu ne planiram reci da sam presla ona ovo, ne podrzavaju to naravno!!! Imam fibromijalgiju, depresija, nesanica,...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Haha
Reactions: TikTak92

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
AKo mogu da nagadjam.. ne spavas jer pred spavanje premotavas filmove u glavi.. u vezi danasnjeg dana ili sutrasnjeg?
Uz gore navedeno obicno ide i neka od anxioznosti... fibromijalgija je po meni psihicki problem, ne fizicki!
A depresija per se samo dodje kao slag na tortu na kraju! Mada kod zena u nekim godinama postoji jos jedan triger za nju, a to je vec hormonske prirode...
Samo nagadjam, ne zameri mi..
 
22.02.2016
78
180
33
Slažem se sa @nerp .

Isto tako ima jako puno različitih strainova canabisa i nisu svi za sve bolesti. Npr. ovi strainovi su dobri za liječenje depresije:


A i depresija je jako kompleksna bolest, u puno različitih oblika i može imati razne uzorke. To što @nerp kaže. Treba liječiti uzrok, pa onda posljedicu.

Znam jednu osobu kojoj se depresija drastično pogoršala nakon godina uzimanja kanabisa. Ali ta osoba nije liječila depresiju kanabisom, nego se je doveo u stanje deficita serotonina. Na kraju mu je trebalo psihijatrijsko liječenje.

Znači treba vidjeti što je uzork, otkloniti ga. Pa onda izabrati neki dobar strain koji dokazano pomaže ljudima kod depresije. Barem bi ja tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
13.02.2021
8
5
3
40
Uzrok je klasican kao kod vecine i to mi nije sad tema. Znaci godinama pijem lijekove i “sve znam” o tome. Smanjila sam sve tablete kako bi presla na cbd i thc i samo me zanima i brine sto me thc ne uspava. A i ove vase “strane” termine ne kuzim: strain?
 
Poslednja izmena od urednika:
22.02.2016
78
180
33
Pod strain mislim na vrstu. Svaka vrsta ima specifičan omjer kanabinoida i ostalih korisnih spojeva koji onda pomažu kod raznih bolesti. Npr. za karcinom je dobar omjer THC:CBD 4:1, anksioznost 1:1.

U svakom slučaju ako si krenula sada sa uljem i nemaš nekih nuspojava zašto ne pokušati dok god je situacija ok. Sa vremenom se može i lagano povećavati doza ulja i vidjeti kakav će biti učinak.

Sretno! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.