THC, UVB i JA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
To se jednostavno rjesi. Napravis da se gasi automatski prije nego udjes u box ili podrucje gdje gajis. Stavis prekidac na vrata koji otvara i zatvara sklop npr..
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ljepo si ovo istražio, pa sad, po ovome... malo da se skoncentriram
valne frekvencije i koža:

200 - ne probija kožu
250 - probija kožu, staje nakon laganog ulaska u meso
300 - probija kožu i meso poprilično
350 - skračeno : kolje lagano
sve više od 350 je još gore

slika:
uvin.jpg


prema tome UVB lampi možete pristupit i do 10cm blizu s kožom i tako nonstop stajati neće vam ništa biti, pošto su uv-b lampe slabe i emitiraju takav spektar
za oko je gadnije UV-A, dublje se probija, tj. do leća i drka leča, uv-b ne ulazi duboko u oko, zaustavlja se u prvom sloju, bolje slika:

eyeuv1.gif


ovo je spektar zračenja i količina zračenja za pojedino mjesto na zemaljskoj kugli:

ozone_image004.jpg



http://svs.gsfc.nasa.gov/vis/a000000/a002100/a002199/a002199.mpg

eto malo detaljnije sve to

P.S. pošto sam kopao dosta okolo zaboravio sam bit texta, tj. odletjela inspiracija, ali nadam se da je to što je pronađeno zamjenit 1000 riječi!
ugl zaključak moj:

zašto ne, neče štatit biljci ako se dozira kako treba, samo treba je prilagodit, recimo prvo s veče daljine, pa približavat do želje, ali opet je problem pošto lampa nije sunce, pa ona nakon svega 10 cm gubi dosta valova (V. Duljine [lambda]) tako da full efect bi bio postignut s lampom koja ima duže pružanje frekvencija, tj. velikom lampom koja bi stala 1m van boxa i cijelu biljku tukla recimo sa 250-300, a ako neželite extremno, tj. uzgajate za sebe i prije vam je dobra vutra izlazila, zašto onda ljepo ne stavite ovo (reflektor uv-b) negdje pa strane tako da i donje budove napuni, da se ne pune samo top budovi koji i onako budu "ljuti" sa još više thc-a preko uv-b-a
budite pametni, raspodjelite tako da bude komplet biljka jebenica, ako baš želite nešto za se uništit onda stavite par cm od vrha buda i palite je određeno vrijeme

također smatram da veliko (dugo) obasjavanje nebi bio problem, samo je treba shemom približavanja naviknut i onda na prekidać vani (ako se bojite raka) palit gasit, prekidać dođe jeftino, ima ih raznih, malih za lampice što se stiskaju, do onih klik klak što se mogu postavit

pozz vutraši
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
@ gaucho: super zanimljivi podaci, znaš kako kažu, slika vrjedi 1000 rječi, a i sa slike se sve bolje vidi.
nije losa ideja za donje budove... ali mislim da bi trebalo razmisliti da li je biljka naučena primati uvb svjetlo odozdola jer će, ako lampu postavis ispod vrha biljke dio listova će biti obasjan odozdola... da je možda to svjetlo ne počne uništavati jer udara u donju stranu lista koja u prirodi ne prima uvb svjetlo... just a thought.
 

KaraJack

Aktivan Član
Neće, ja koristim method u fazi cvijetanja stavim lampu prema dole kao torpedo i svijetlo odozgor da donji budovi dobiju vise svijetla i moram reći da sam tu šemu pokupio od super grower iz njemacke, ali sve u svemu ovo sta si naveo je dobro pitanje dali će biljka primit UVB i kako će je primit.
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
za svjetlo ne sumnjam da pomaze ali uvb svjetlo je nesto drukcije...prema nekim teorijama i luci thc da se zastiti od tog zracenja. neam pojma... treba to probat pa vidit
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
I like... Much respekta... nelosa ideja, jos jednu s druge strane i ko bog si... gore normalan bud a dolje vidis razliku, nije losa ideja za isprobat razliku, donji su pod utjecajem uvba, a gornji ne toliko
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Ima li ko da koristi ovakvu lampu

Mene konkretno zanima koliko vremena bi trebala gorit da nebude štetno za biljke?
Ako je neko koristi neka da informaciju jer sve što piše je nedorečeno.
Unaprijed hvala
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Prezanimljiva tema no nazalost ode u zaborav. Jos jednom ponavljamo dali je itko napravio ista u vezi uzgoja i ove lampe? :sun2: