The grow dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
kad malo bolje razmislim prekinuću ja ovaj grow i bacam to sve...dobio sam nekog sjemenja za koje bar znam da če niknut a ima velike šanse da je fem...mislim da je moguća genetika između ove 4 sorte,big bang/nortern lights/the church/satori
čak je i velika šansa da je sjeme fem pošto je nađeno u hedovima fem biljaka pa mora da je jedna od tih ošla malo hermi i oprašila ostale...kako god okrenem bolje je sigurno nego ovo smeće...izgubio sam 3 tjedna vegetacije u čekanju da ove sjemenke niknu i nema tu smisla više...ostaviču ninu u pogonu ali samo dok nevidim kojeg je spola,a ako je fem onda ču je cijelu otrimmat i trenirat dok ova sljedeća tura ne poraste dovoljno da ju ubacim u boks pa da više bacim u normalan pogon a ne ovako...izgubio sam lovu za sjeme i compo sannu i samo upo u minus,em vremenski em novčano!
Vratiću se sa slikama nakon što malo sredim situaciju jer ovako samo dolazim i živciram samog sebe zbog neuspjeha!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ma samo sadi moguce je da ispadne po koji hermic a ne mora moguce je i da su sve uglavnom fem.Probaj opisanu metodu vjeruj pomaze(makar im skracivati dan postepeno i poceti cvjetanje sa plavom lampom pa u2-3tjednu zamjeniti za crvenu ako ides samo sa jednom lampom do kraja)

sretno:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Prijatelju hvala na savjetu,inače stvarno nikad nisam problema imo nit hermije u boksu dobio...ovo mi je u biti prvi peh pravi sa sjemenjem...osobni naravno,imo sam prije taj green-o-matic šugavi pa je isto slabo klijo 2/5
Ma kako rekoh uvjeren sam da je samo staro sjeme,nije dobro skladišteno i dugo stoji pa je zao bzvz,da je svježe bi niklo sigurno...!
Desi se nekad samo što se nisam nado,baš rekoh ono da uzmem mix po prvi put da probam a ono *****...hehehe
Vidjet čemo sad kako če ovo niknut,barem 2 cure da dobijem,a ninu ču vjerojatno poklonit prijatelju koji me pito da mu dam jednu :) samo ako je cura naravno...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@4herbs mogu ti reci da mozes na kraju biti jako zadovoljan ako ces dobit ta sjemenja i ako je stvarno rijec o grow-u gdje je od regular seed-a izletio hermi pa je grow imao par sjemenki . obicno te sjemenke su zene i obicno izgledaju i ispadaju i vise nego dobro . ako ces ih pazit kako spada i davati im sve sto treba nemora im se pojavit hermi no u to nemozes biti nikad siguran naravno al eto iz iskustva govorim ja sam bio prezadovoljan jednim takvim grow-om dapace ocaralo me njih par bilo mi je tako zao sto nisam uzeo kojeg klona da ti nemogu opisat ...
samo da kazem da se cak i u perfektnim uvijetima uz minimalan stres moze desiti da zena jednostavno izbaci jedan muski spol i oplodi svega par budova sa par sjemenki i to u cilju samoodrzanja .

da zao mi je za ovaj seed sto ti nije valjao no eto desava se nekad i najboljima jbg ipak je to bioproizvod :) no ako vec kupujes seed pazi od koje banke ga uzimas i ako mozes kloni se fem. sjemena i nekih novih zapravo i ne dobro stabiliziranih sorti , jer nakraju to je jedan veliki biznis i desava se puno da banke izbacuju "nove sorte" a zapravo su to nestabilni hybridi i tak da ne duzim ... a za germinaciju pazi kojom metodom radis. Stari(cca 2-3god pa na dalje ) seed u vlagu znaci vlazni toalet papir ili kako vec a svjeziji seed samo u zemlju dirket jer njih mos i ubit ako im je previse vode a da ne govorim fresh seed i metoda ubacit seed u casu vode = smrt

pozz
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
vidim ti ja mot 4herbs, ti si, ko i ja, prčkalo. pomažemo mi njima kad ne ide. a u biti s tim smo najčešće najgori neprijatelji.
kakvi žileti, kakvi carski rezovi na sjemenkama. (ja otkad sam prestao bit turbo angažiran bolje im ide)
a bilo je tu svega, od carskih rezva na sjemenkama isto ko i ti, pa pretjerivanje vodom, hranom. a sve od velike brige.
ja nemam iskusta s drugim proizvođačima, sad vidim da taj green izbjegavam, ali ja sam mandalom toliko zadovoljan da ne mislim minjat konja koji pobjeđuje.
i da se pohvalim evo upravo ugledao blagoslovljene dlačice na 2 biljke, od mame statori i tate haze skunka. žvi interes na što će to ličit do kraja (moglo bi cvitat jedno 3 godine :D )
satori i speed queen + point of no return su ispali dečki (sram ih bilo)
ganesh još čekam,iskreno se nadam curi jer djeluje ko indika opaka. i legendarna 8 miles high cura. ja zadovoljan, za sad...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
8 miles je jaaaaka za udarit...mandala je super,iskreno safari mix je ludilo za outdoor,ogromne su al baš ono možda največi listovi koje sam ikad vidio,jako uniformiran rast na 2 cure koje sam imo,ma ludilo kažem vam to je turbo genetika!
Evo i kod mene rvih dobrih vijesti,el nino je ženka potvrđeno,danas ugledah prvi kaliks i sad sam siguran da je cura hehehe!
Himalaya gold je u 2 dana ispucala 4 cm klicu i sutra bi trebala bit vani več...ma joj presretan sam,moram priznati da sam bio očajan i čak sam sjedio i meditiro kraj biljaka i nadi da im prenesem malo pozitivne energije,neznam jel to zaslužno ali mi je čudno kako je naglo ispucala toliko klicu,prekjuče još nije ni puknuta sjemenka bila a danas je več ono prava kličetina izbila :) ko če ga znat...molio sam u dubini duše da iznikne i stvarno je vigorno krenula pa eto za sad 2 komada od 5 niklo i još čekam white widow ali on nije ni puko još!
Kako god herbs je natrag u igri

Nina je sad u 23. danu vegetacije i bit če još sigurno 2 tjedna dok ju himalaya malo ne sustigne a još bi bilo super da i widow nikne jer sam ju obečo kolegi poklonit kad ju malo izvegetiram pa eto reko da javim sretne vijesti svima i slike če bit uskoro,Nina je topirana i čekam sad da izbaci te grančice,jako je niska i nabita,svo granje stoji na visinu gornjih fan listova i jako jako gust rast ima,ko salata izgleda,listovi su ono jedni od najširih koje sam ikad vidio a granje je jako gusto,možda i prenabijeno za moj ukus,apsolutno nikakav trening ne dolazi u obzir kod ove cure i čak mi je žao što sam toping napravio pošto je jako spora,sve indice su takve naspram sativa,njih topiraš pa se odma vide promjene a ovo če bit jako gusto i nabito,vidjet čemo kako če se završit i kako če bit kad prebacim na 12/12 a do onda če bit nekih slika za dan dva!
Pozz svima...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Stoneru - fala na komentaru htjeoh ti reć da sjeme večinom stavljam na zemlju a ne u zemlju i prekrijem vlažnom maramicom a preko cijele posude aluminijsku foliju da drži vlagu i svjetlost od prodiranja i to mi je super služilo uvijek,eto kod kolege sam ubacio 3 special kusha,malo sam gledo po netu i krasno to izgleda za tako jeftinu genetiku,puno bud siteova daje biljka uz pravilan trening pa čemo vidjet,kod njega u boksu če bit pod 250 wattnim hpsom,kako god ja sam sad presretan i sad mogu opušteno nastavit,Ninu hranim čistom vodom s ph oko 6,5 i danas dodao 1ml superthrivea na 6 litara vode,preporučeno je 1ml na galon (3,5l vode) al ne usudim se toliko baš pa sam duplo slabiju dozu dao u biti,H202 25 ml na 6 litara isto u vodu dodano i curka je poprilično zdrava,samo rekoh jako jako niska,čak razmišljam da dignem lampu da malo poduprem izduživanje neko jer je ovo strašno gusto i nabijeno,ali ima da bude i hedina nabijenih na njoj :) kako god vidjet čemo za tjedan dva kako če bit a možda ostavim i duže još u vegetaciji,nemam pojma...ima ona još 30 cm sigurno prostora prije 12/12 a do onda himalaya gold mora da naraste i da ju malo istreniram prije prebacivanja na flowering :) Himalayu sam nazvo Helena u čast mojoj curi jer mi se žali na Ninu...reko sam joj ono el nino - Nina = logično mi bilo to ime ali okej...Sve pet kod mene za sad
presretan sam što je tako ispalo jer sam več izgubio nadu i sad neznam šta da radim s ovim sjemenjem što sam stavio na klijanje,morat ču to negdje utrpat,ako kushevi ne uspiju svi onda ču kod kolege ubacit u boks :)
Pozz i da naglasim da su mi extra bile tvoje widow curke,stvarno perfektan grow ako mene pitaš :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
De zapravo evo vam odma slike da se pohvalim,Nina je stvarno krasna indica,i miriše jako jako slatko na trljanje stabljike,miris mogu samo reči da je funky za sada :)

Evo i slika











 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Svaki par listova,par bud siteova :) vidjet čemo kako če ič nisam još probo dosad cfl pa me baš zanima,zanimljivo je koliko je niska...mogo bi komotno još nekoliko tjedana vege :)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Tarki je napisao(la):
Previše lišća, zato ne volim cflove.

to je istina i ja potvrđujem, pod cfl su lisnate ko salata, ali ako su nas učili da je list skladište hrane za kasnije to možda i nije loše.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
bude se ona rastegla bez brige budi pogotovo na 12 /12 ali jos ce se rastegnut i u vegetaciji. takve je gradje bilo mojih par prije par godina . bit ce kapitalac :p vidi se ... bit ce ti napeto ju trenirat xD
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
ako treba da se rastegne rokati joj azota do granice pregnojavanja,izalivati obilno i podici svjetlo.
Al kao sto kaze Stoner rastegnuce se ona dovoljno,pogotovo ako se duze vegetira.u cvjetanju to ode i preko metar.Naravno ako je u velikoj posudi(sto i jest):watchplant::bong7bp:

cestitam na curi:costumed-smiley-027 (baca malo na raziju mujanovic u mladjim danima:costumed-smiley-027:watchplant::icon_lol:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.