The Kush Family (Kosher Kush, Violator Kush, Bubba Kush 2.0, Master Kush) by Sensi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Pozdrav veseloj ekipi Vutra foruma!:wave::respect:

Nema stanja, krenuo je novi grow!:thumb:

Sjemenke - foto, fem - Kosher Kush (Reserva Privada DNA genetics), Violator Kush (Berney's farm), Master Kush (Humbolt), Bubba Kush 2.0 (Humbolt)

Grow box - Pirate Box 120x120x200
Turbina - Prima Klima 430m3/h
Filter - Prima Klima Coco Eco 480m3/h
Rasvjeta - LED Hans 4 kom. 180 watta
Klipni ventilatori 4 kom. i jedan veliki za na pod ( u cvjetanju)
Stiropor 5 cm na podu boxaB

25 litarski autopotovi - 4 kom.
Tank za vodu - 100 litara

Zemlja (klijanje) - Plagron LightMix
Zemlja (vege, cvjetanje) - Plagron ProMix
Plagron kokos kuglice, Plagron Perlit

Gnojivo - BioTabs, Orgatrex, Bactrex, Micotrex, SiliciumFlash, PK 5-8 (za cvjetanje), Boom Boom sprej
Rezim svjetla 18/6

Topiranje 2 puta, plus eventualno po potrebi LST.


Mix zemlje - 50 % zemlja, 50% perlit. U zemlji u perlit umjesano 125 grama (200ml) SiliciumFlasha, 125 grama (200 ml) Startrexa, Mycotrex 7 grama (4 grama u zemlju, 3 grama u rupe kod presadjivanja), 3 BioTabsa gurnuta 20 cm u zemlju.
Na dno pota su stavljene kokos kuglice 4-5 cm.(oko 3 litre).
mix.jpg
Startrex lijevo, SiliciumFlash desno mix1.jpg
Mix zemlje i prelita u omjeru 50:50 mix2.jpg

Mix je radjen po tablici koja pise na kutiji SilicijumFlasha, ali mi je kasnije @Pantagan rekao da moze komotno za trecinu (i malo vise) manje svega (osim Tabsa, njih ide 3 komada).

Klijanje je odradjeno u Easy Plug kockicama i u roku 2-3 dana su bile vani te su presadjenje u Plagronovu LightMix zemlju u potove od 2 litre.

Grow je poceo prije vise od mjesec dana u vege boxu, ali je na pocetku bilo nekih problema u vidu premokre zemlje u 25 litarskim potovima jer sam ih prerano pustio na autopot navodnjavanje, a totalni manjak vremena mi nije dao da sjednem i otvorim dnevnik. Detaljnije u nastavku.

Proklijale su 23.10.(osim Kosher Kush koja je proklijala 6 -7 dana kasnije jer sam nju naknadno stavio), a 3.11 su presadjene u velike potove. Osobno mislim tjedan dana prerano. Trebao sam ih ostaviti da jos malo ojacaju.
Kod presadjivanja zalivene sa 1 litrom vode u kojoj je stavljeno 2 grama Bactrexa i 2 ml Orgatrexa, te su pospricane sa Boom Boom sprejem. Kod koristenja SiliciumFlasha ne treba dodavati Orgatrex, al ja sam ipak stavio 2 ml da dobiju malo poticaja za rast.

7.11. sam sve zalio sa 2,5 litre vode svaku, a 12.11 pustam autopot navodnjavanje i tu sam napravio gresku!

Korijen jos nije bio dovoljno razvijen da sa dna uzima vodu pa mi se donji dio zemlje namocio vodom i zakocio rast biljaka jer je zemlja zbog toga postala premalo prozracna. U kombinaciji sa mozda malo prejakim mixom zemlje i vode biljke dosta dugo stagniraju i donji listovi pocinju smedjiti. U prepisci sa @Pantagan - om savjetuje mi da nista ne zalijevam do daljnjeg dok se biljke ne oporave. Zatvaram autopot, micem vodu iz podlozaka i ostavljam biljke da se oporave.

Evo kako su izgledale stare malo manje od mjesec dana. Jad i tuga. Ozbiljno sam razmislajo da sve bacim i krenem ponovo, al izgubio bi previse vremena jer i ovaj grow radim za zenino ulje.

Kosher Kush
P1070363.jpg
Bubba Kush 2.0 P1070364.jpg
Violator Kush P1070365.jpg
Master Kush je jedini bio ok jer sam nju tjedan i pol dana kasnije presadio (duga prica, da ne pisem sad ovdje)
master kush copy.jpg

Dok sam cekao da se zemlja posusi svaka 4 dana sam ih folijarno spricao sa Boom Boom sprejem (3 ml na litru vode).
Znaci od 23.11 pa do 27.11 su pospricane folijarno Boom Boom sprejem i to im je stvarno naocigled pomoglo. Krenule su rasti, svi novi listovi super, a stare ostecene listove sam skinuo.

Dosad su topirane dva puta osim Kosher Kush koja ce biti topirana samo jednom. Prvi puta 5 kat, a drugi puta kada sam ih topirao nisam broja katove pa ne znam koji sam kat topirao.:D

25.11 su izgledale ovako (spori rast, al ipak su krenule nekako, 32 dana stare)
- gore lijevo Violator Kush, gore desno Bubba Kush 2.0, dolje lijevo Kosher Kush, dolje desno Master Kush
zajednicka - 32 dana stare.jpg

28.11
ih zaljevam sa 3 l ciste vode (do runoffa), a Kosher Kush dobiva i 3 ml Orgatrexa i pola grama Bactrexa na litru vode.

Znaci do sada vecinom na vodi i Boom Boom spreju. Iznenadio sam se koliko je Boom Boom sprej pomogao oporavku biljaka.

25 litarski autopotovi su dosta duboki i zemlja se duze susi sada kada su hladniji dani (manje biljke i manji korijen), pa je u kombinaciji sa preranim pustanjem autopot navodnjavanja dovelo do problema. Po ljeti je to islo puno brze jer je bilo toplije, tako da mislim da je 15 litarski autopot za zimu mozda bolja opcija.

1.12. - Evo kako izgledaju sa danasnjim danom (snimljene veceras)
zajednicka 1.12.jpg

Master Kush
master kush 1.12.jpg master kush1 1.12.jpg

Bubba Kush 2.0
bubba kush 1.12.jpg bubba kush1 1.12.jpg

Violator Kush
violator kush1.12.jpg violator kush 2 1.12.jpg violator kush 1.12.jpg

Kosher Kush
kosher kush 1.12.jpg kosher kush1 1.12.jpg

Hansovi su u vege modu 45 cm od vrhova biljaka
zajedno sa hansovima 1.12.jpg

Sa danasnjim danom su stare 39 dana (osim Kosher Kush koja je oko 32 dana stara). Ako uracunam probleme koji su trajali 10-12 dana izgledaju kao malo manje od mjesec dana stare. Vazno da su one krenule i da je saniran problem.
Jos uvijek nisu na autopot navodnjavanju. Najvjerojatnje cu pustiti autopot kad ih prebacim na cvjetanje (eventualno mozda i prije).

Temmperatura noc je 20-21 stupanj, dan 23-25. Vlaga 39-43 posto. Bilo bi dobro da je malo veca, al sad u doba centralnog grijanja je to malo teze postici. A i ko hebe vlagu, takva je kakva je, neka se one prilagode tome.:D

Suma sumarum - U 2 litrenim potovima ubuduce ostaju minimalno 2 tjedna i onda idu u velike potove, odnosno barem do 4 kata. Ubuduce stavljam manje gnojiva u mix zemlje, autopot navodnjavanje pustam tek u trecem tjednu nakon presadjivanja (ako su 25 litarski potovi u igri), ako ne i duze. Boom Boom sprej je prava stvar za spasavanje biljaka, samo ga treba razrijediti na 3 ml na litru vode ako se koristi cesce.

Volio bi da su ipak malo vece biljke nakon toliko vremena, al sta je tu je. Picimo dalje u revijalnom tonu.

:wave::vutra::wave:
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
High Tech Apoteka standard, ono sve on point, inače navijam za Kosher Kush :D (nedavno je exotic seed banka izbacila ljep produkt na bazi kosher kusha i larry og-a, pod nazivom herz og, tako ako voliš kuš sorte, isprobaj i ovu)
Jedno pitanje, zašto 20 cm gurati biotabove? koliko korijenu inače vremena treba da dođe do tih tabova, ili kako to funkcioniše, jel se taj tab rastvori u zemlji, i upije se u medium? ili korijen crpi direktno iz njega hranu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Vec sam uzgajao Koshera od iste banke. Oce otici dosta u visinu (vidi se vec i na ovako maloj biljci da ce biti visoka). Koliko se sjecam otisla mi je zadnji puta na 1.50 u visinu.

Po manualu Tabsi idu 20 cm duboko u 25 litarskim potovima. Razgrade se oni u zemlji i drze do 2 mjeseca (u kombinaciji sa ostalim gnojivom - startrex, silicium flash, mycotrex (mikoriza) se mjesaju u zemlju, a bactrex i orgatrex se dodaju umjesani u vodu).
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
125 grama (200ml) SiliciumFlasha, 125 grama (200 ml) Startrexa, Mycotrex 7 grama (4 grama u zemlju, 3 grama u rupe kod presadjivanja), 3 BioTabsa gurnuta 20 cm u zemlju.
2 grama Bactrexa i 2 ml Orgatrexa, te su pospricane sa Boom Boom sprejem. Kod koristenja SiliciumFlasha ne treba dodavati Orgatrex, al ja sam ipak stavio 2 ml da dobiju malo poticaja za rast.
Moje misljenje je kako si previse turao hrane u kratkom razdoblju.Boom boom sprej uz org i bac ti ne treba,Silicium flush i Startex?!Druze puno je tu svega za biljke stare 10 dana..Govorim ti to jer smatram kako navodnjavanje nije problem ali to je samo moje misljenje.Bitno je da je problem iza tebe i da sretno izvuces one masne,ljepljive trihome koje ti znas izvuci:)Malo ko izvuce tako dobru kvalitetu;):thumb:
Sretno:thumb::thumb::thumb::respect:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Stipe
Premokra zemlja (donji dio pota) jer sam ih pustio 3-4 dana da plivaju u vodi. Pratio sam vodu u podlosku i nisu pile nista vode pa je nastala blokada sa kisikom kod korijena i nutrijenata. Do pustanja autopota su rasle normalno.
Da je do previse gnojiva ne bi rasle uopce, ostale bi male. Cim sam pustio da se zemlja posusi krenuo je rast.

@hazeri
Boom Boom sprej mi je spasio biljke. Vidjelo se na ocigled da im je to pomoglo.
Startrex i SiliciumFlash idu zajedno u kombinaciji u pocetku. Trebalo je biljke presaditi u 15-16 danu, mozda cak i malo kasnije i sve bi bilo ok.
Slazem se s tobom da moze ici manje gnojiva u mix zemlje, al najvaznije je da su one sad krenule i rastu.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
I ja sam mislio napisati da si možda rano presadio biljke, barem 1 tjedan ranije, možda je i do toga, po mom mišljenju je najbolje tamo od 2.5-3. tjedna uzet presaditi, do tada se koliko toliko korijen razradi, barem moje mišljenje da je to možda glavni faktor.. nego svakako, drago mi je što se polako vraća u normalu, pratio sam do sad tvoje dnevnike, svaki put ubiješ u pojam, i u ovaj put ne sumnjam.. keep it up
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Trebalo je biljke presaditi u 15-16 danu,
Znas i sam da sam ti to sam rekao kad sam vidio biljke...Mislim da kod autopot navodnjavanja treba voditi racuna o godisnjem dobu prilikom presadivanja jer se radi o led rasvijeti,a ne hps-u pa se samim time i zemlja sporije susi...Al uhvatis ruku..;):thumb:
Boom Boom sprej mi je spasio biljke.
Evo upravo ih porsko..spasavam NL bas sa Boom boom sprejom:)Odlicna folijarna prehrana..:thumb:
Ali i dalje tvrdim da toliko komponenti gnojiva nebu dobro napravilo...ja sam se naucio na svojim greskama jer sam istu stvar radio..i jos neznam:)Al imam volju nauciti:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rina1990

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Master Kush je presadjen kasnije i sa njom nije bilo problema. Ovo su dosta duboki potovi i treba vremena da se korijen rasiri i dodje do dna.

@hazeri
Ja sam sa 25 litarskim autopotovima krenuo raditi tek ljetos kada je bilo dosta toplije, a sad se pokazalo da u ovom hladnijem vremenu treba ipak kasnije presadjivati upravo zbog LED-a koji manje grije i pa se i zemlja sporije susi dok korijen jos nije razvjen.
Kada se korijen rasiti po potu onda nema nikakvog problema.

Boom Boom mozes primjeniti svaka 3-4 dana u omjeru 2-3 ml na litru, ako nastane neki problem, a cak je dobro povremeno tokom vege pospricati biljke, plus prva dva tjedna cvjetanja. To im ne bi trebalo naskoditi nikako, samo koristiti.

Boom Boom sam spricao cim se upalilo svjetlo i to u kolicini da se cijedilo sa listova. Bilo me malo strah da ne spalim listove ( al s obzirom na stanje biljaka me bilo bas briga:D, al reko ajd da vidim oce pomoci pa da nesto i naucim :D) i bilo je sve pet.
:thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
podsjetio me wayne na dnevnu temperaturu pod ledom, 28C bi bila poželjna, meni je hibernacija odgovarala a temp je kao kod tebe,spori rast. probaj zagrijati par dana , viša temp veče isparavanje.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Frend nije temperatura zahebancija..dobro kaze japanac..usporava rast.Eto ti mog Blue dreama na tim temperaturama...145 dana je rastao...Recimo sada vec vidim da im nije bas "pretoplo",a guram 20 noc 28,30 dan...
Preporucam plin;):thumb::thumb::thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Srećno!! Ja isto primjecujem da je temp jedna od bitnijih stvari. sto zbog samih biljaka, ali i zbog zemlje koja se bas sporo susi kad je hladno i vlazno. mislim a to dobrim dijelom usporava razvoj. nagadam manje vise ali pikiram na to kod mojih biljoza.. mislim da bi za nas koji po zimi sadimo bilo idealno nabavit glinene podloske i stavit nekakve grijace direktno ispod njih. to bi grijalo zemlju i brze bi se susila...
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
krivo procitao tvoju nocnu.. da 24-25 dnevna je ok, ali nocne ispod 18 su problem. malo se morao igrat sa tim grijalicama jer nemaju pravi termostat i primjetim razliku kad padne ispod 18 recimo, puno vlage, sve se uspori... na to sam mislio..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star