The Pocetak Growa::

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale prvo puno sreće !!!!!!!!!!!!!

E sad ovako da ti kažem:
Prije sveg skini sjenilo sa neona koje imaš to aluminisko koje reflektira...
U biti ono ti je loše jer zajebaje svejtlo neona to znam iz iskustva...
Približi biljke na par cm. neonskim slobodno dobro im dođe vidit ćeš.
Drugo to sjenilo iskoristi za reflektor kao što sam ja napravio ne tako davno.....
Evoi ti slika da se snađeš i vidiš....

Vidiš i sam da nijedna neonska nema zaštitu. Pogledaj da negriju puno izbaci trafoe van box-a na zadnju stranu tog seta neona....
Sa tim đeš smanjit temp.... unutar Box-a
Evo ti i reflektro netrebaš nego 6 vida/šarafa za njega...
To je od istog sjenbila kojeg imaš na svom neonskom setu...


Nebi trebao imat problema da napraviš ovaka reflektor samo pazi prste jer je oštro hehehehe

Klijanje je bar jednostavno nije toliko bitno baš staro sjeme nego gdje je bilo...
Ja radim standardno isto:
Ubrus papir navlažim pristojno uzmeme sjemenke normalno koje su crne i tamne krupnije bez obzira jeli domaća/skunk itd... stavim na taj mokri papir par kom... i poklopim sa još jednim slojem papira vlažnog i u kesu prvidnu od zamrzivača preklopim da nema zraka stavim na pozor u dnevnom boravku par dana (3/4 dana) proklijaju skoro sve 95%...

Drži pristojnu vlagu unutar Box-a dok je vege... u toku....
Zaljevanje ima svak svoje načine ali ti mogu reć da neforsiraš previše sa vodom...
Ako si zalio sa količinom vode i recimo 2/10 izađe van kroz dno pitara ako su normalni uvjeti temp... u box-u onda bi trebao bit miran bar 2 Dana do ponovne iste količine vode ako ne i malo veće kako biljke budu rasle...
Đubrenje nemoj da ti pada napamet prvih 20 Dana pa čak nemoj ni prije pokazivanja spola.

Ostalo vidit ćemo kako se bude razvijalo stanje pa još jednom sretno............
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Ok oces mi objasniti na koji nacin taj dio od aluminija, koji mi povecava svjetlo u boxu za nekih tri puta, steti svjetlu iz neonki. To prvi put cujem. Ok, ja cu izvaditi taj dio van ali nemogu od njega raditi reflektor. To sam na neki nacin posudio i bilo bi mi glupo da to sad rezem pa radim reflektor. Radije cu ga napraviti od nekih drugih materijala koji ce posluziti svrsi. Ovako temperatura u boxu mi je 25 do 28 stupnjeva, tako da bih mogao unutar kucista ostaviti sve kako treba, jos uvijek je vrijeme malo hladnjikavo pa kad zatopli bi to prebacio iza. Sta kazes.?

Ako bi taj aluminij posluzio za rasprostranjivanje svjetlosti iz hps-a zasto bi neonkama nastetio..? Dali ima neke veze sa neonom ili..? Daj reci bas me zanima.
I usput taj tvoj reflektor je super ispao..imas +rep :))
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Ok oces mi objasniti na koji nacin taj dio od aluminija, koji mi povecava svjetlo u boxu za nekih tri puta, steti svjetlu iz neonki. To prvi put cujem. Ok, ja cu izvaditi taj dio van ali nemogu od njega raditi reflektor. To sam na neki nacin posudio i bilo bi mi glupo da to sad rezem pa radim reflektor. Radije cu ga napraviti od nekih drugih materijala koji ce posluziti svrsi. Ovako temperatura u boxu mi je 25 do 28 stupnjeva, tako da bih mogao unutar kucista ostaviti sve kako treba, jos uvijek je vrijeme malo hladnjikavo pa kad zatopli bi to prebacio iza. Sta kazes.?

Ako bi taj aluminij posluzio za rasprostranjivanje svjetlosti iz hps-a zasto bi neonkama nastetio..? Dali ima neke veze sa neonom ili..? Daj reci bas me zanima.
I usput taj tvoj reflektor je super ispao..imas +rep :))
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Oni cooleri koji su na vrhu i izvlače zrak pretpostavljam, vidim da si ih vezao za gumice (lastike) kako bi smanjio vibracije, super fora koju sam i ja koristio, ali jedini bed je sto te gumice nakon nekog vremena izgube svoje svojstvo posuše se i počnu pucati pogotovo ako je u boxu HPS. tako da imaj u vidu da ces ih trebat cesto mjenjat u slucaju da su obicne tanke gumice koje nisu oblozene nikakvim support materijalom.
Box mi izgleda kao "mad scientist lab":icon_lol:
Samo ti deri prijatelju:bong7bp:
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Oni cooleri koji su na vrhu i izvlače zrak pretpostavljam, vidim da si ih vezao za gumice (lastike) kako bi smanjio vibracije, super fora koju sam i ja koristio, ali jedini bed je sto te gumice nakon nekog vremena izgube svoje svojstvo posuše se i počnu pucati pogotovo ako je u boxu HPS. tako da imaj u vidu da ces ih trebat cesto mjenjat u slucaju da su obicne tanke gumice koje nisu oblozene nikakvim support materijalom.
Box mi izgleda kao "mad scientist lab":icon_lol:
Samo ti deri prijatelju:bong7bp: