The Secret

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pogledao film i interesanta ideja ali totalno nepotvrđena i labava tak da ne mogu reć da vjerujem da funkcionira(možda da možda ne ali nitko nije fino dokazao)

Ali zanemarivši to dobar je način razmišljanja koji predlažu, jer ako ne na svijet oko sebe zasigurno utječemo na vlastitu biologiju(Bruce Lipton) i vjerujem da takav pristup životu kakav predlažu u filmu da može dosta dobro poslužiti, a sad ako i funkcionira kako to oni kažu još bolje
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zvuči kao new age bullshit ali je istina, to je temelj svega, temelj sve magije i kreacije. To nije samo zakon atrakcije, to je čisto očitovanje magije. Ljudi su magična bića i cjeli život neprestano čaraju htjeli oni to ili ne, ali toga nisu svijesni, i u večini umova ljudi je bullshit i strah, i zato takav svijet stvaraju, nesvjesno.

U dokumentarcu je to iznešeno vrlo simplicistički, i to nije dovoljno da napravi od čovjeka maga. Rekli su "imate moć", ali ta moć nemože biti realizirana zamo zahtjevom, zato jer je u normalnom ljudskom umu kaos i nevjerica. Magija se temelji na podizanju i gomilanju energije, laserskom fokusu namjere, i čvrstom uvjerenju u cilj bez sumnje... to ljudi nemaju. Njihova energija je minimalna, namjera je kolebljiva, fokus raspršen kao svjetlo žarulje, a vjera nikakva... takvi su i rezultati. Svijet oko čovjeka je uvijek onakav kakv je i u njegovom umu, zato jer ga on upravo takvog stvara, problem je taj što je čovjek nesvjestan i pokušava promjeniti sve samo ne izvor.
svjesnost je jedini put ;) i onda je sve moguće...

"Kada nešto želiš, sav se Svijet uroti da tu želju i ostvariš", govorio je stari kralj ;) (alkemičar)
 
01.02.2009
0
6
0
38
omg omg
ova stvar je meni promijenila zivot u totalu...
preporucila bi svima il da procitaju knjigu od Rhonda Byurne, a i da pogledaju film...
stvar je tako mocna...
kako weedran kaze svi znaju za tajnu, svjesno ili nesvjesno, stvar je u pozz razmisljanju...
i mislim na karaju krajeva nece svi to prihvatiti, mnogi hoce al vremenom cisto zaboravljaju na to, izlapi im...
kako god preporucila bi svima ''tajnu'', samo ti se moze dobrom vratiti...

ev linkic, tko zeli da skine knjigu na nasem jz.:
http://www.4shared.com/file/82065311/c14432f5/RhondaByrne-Tajna.html?s=1
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Slazem se s tobom u potpunosti Vedrane,no ipak misljenja sam da je ovaj film dovoljan da zagolica mastu i navede ljude na dalje istrazivanje koje ce ih usmjeriti ka krajnjem cilju, postizanju viseg nivoa svijesti.

"Svijet je samo vidljivi dio Boga. A u njemu Alkemija znaci prenositi duhovno savrsenstvo na materijalnu razinu. "
:)

P.S. Hvala za link wicca :kiss:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma meni se kao prvo nije svidjelo način na koji je produciran film, ono kao to je to, napokon ste spašeni bla bla; ne sviđa mi se to.
A i teško mi prožvakattakve stvari, skeptikom se smatram ili trudim bit a u filmu nisu ponudili neke osobite osnove na temelju čega vjerovati.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Na temelju čega vjerovati u sebe?

Pa da, stvarno, na temelju čega vjerovati? nema baš nikakvog smisla. Čemu uopće pokušavati primjeniti "tajnu" u svom životu, jer nema nikakve logike da to funkcionira. I to nije sarkazam, ozbiljno mislim. Ako vjeruješ u svijet materije i fizičkih zakonitosti kao svaki "normalni" čovjek, tada je ideja "tajne" apsurdna. Stvar je samo u vjeri. Makar tvoja vjera u opis svijeta bila potpuno logična, "zdravorazumska" i u skladu sa znanošću... to je ipak samo tvoja vjera, i kao takva određuje tebe i tvoje moći. Jer u ono što ne vjeruješ nema šanse da postigneš, bilo to znanstveno moguće ili nemoguće.

Što te košta da povjeruješ u jednu takvu bizarnu moć koju možda imaš, i testiraš?

Svijet nije ono što 99% ljudi misli da jest, ono u što VJERUJU da jest. To je i "znanost" potvrdila milijun puta, ali je previše apstraktno i neshvatljivo normalnim logičkim umom, stoga se drže stare dobre definicije materijalnog svijeta.

I činjenica je da ljudi kao bića stvarno ne vjeruju u nešto ako nemaju razlog za vjerovati u to, bilo kakav to razlog bio. Ljudski um je kompjutor koji se ponaša po programu matematički točno jer drugačije i nemože, tako je napravljen. Svi mi trebamo RAZLOG da VJERUJEMO u nešto, i na svakome od nas je da to sam nađe i stekne.

Ja imam razlog da vjerujem u "tajnu" zato jer vjerujem u određeni opis svijeta koji nije u skladu s konvencionalnim učenjem, da ne vjerujem u takav svijet, nebi vjerovao ni u "tajnu", sasvim logično.
________________

Dokumentarac je napravljen u new age ozračju (nema veze ali je zbog toga možda teško probavljivo nekima), osnovna ideja/poruka je istinita, ali oni su već i odredili cilj na kojem da upotrijebiš tu "tajnu" (što nije nužno loš cilj), ali ti ciljevi su materijalistčke prirode. Ljudi vole materiju, fokus svijesti večine ljudi je na ostvarenju što više novca i užitka pet osjetila (što nije nužno loše, ali po mom mišljenju kavez za ljudsku svijest). Dovoljno je da zagolica maštu kao što Eva kaže, ali nije rečeno ljudima kako da izvuku pravu moć iz te "tajne", pa i da je rečeno to nije dovoljno, jer je potrebno promjeniti čitavu vjeru u sebe i svijet, a za to treba puno vremena i rada na sebi.
A ovako ako samo povjerujemo u tu "tajnu" i držimo se nekog svog postavljenog cilja - rezultati dolaze već i zbog toga, ali je snaga te sile vrlo vrlo mala, i trebat će vrlo mnogo vremena da se manifestira u realnosti, ako će se uopće manifestirati, naravno ovisno o vama. Ali se 100 postotno manifestira sav kaos u našem umu, a njegova manifestacija je isprepletena sa svim ostalim snovima ljudi.

Ta "tajna" je prava moć, i upravo se njome služe vladari ovog svijeta, tajna društva i oni koji su postavili sustav i drže svijest naroda u kavezu. Ta "tajna" može biti upotrebljena protiv sustava i u tome je prava ljepota nje. Otkriti narodu ovu tajnu za njih je kocka, ali znaju oni svoj posao i kako okrenuti ljude protiv samih sebe ili ih zatvoriti u iluziju još jače.
Iz moje točke gledišta, biti "majstor" provođenja "tajne" nije dovoljno ali je nužno za provođenje akcije u reakciju. Po meni je na prvom mjestu SVJESNOST, a s njom slijedi sve ostalo. Bez svjesnosti čovjek je slijepac, a slijepac može stvarati samo besciljnu iluziju neovisno koliko moći posjeduje... i to je upravo što će ljudi s ovom "tajnom" raditi.
Ok, to su samo moji pogledi, moja perspektiva iz koje promatram život, ništa više, samo moja priča.

Ako daš apsolutnu moć umu u kojem je se odvija auto-destrukcija on će uništiti svijet i sebe. Ali ako daš apsolutnu moć umu u kojem je samo ljubav on će učiniti od svijeta ljubav.

"Tajna" nije ništa novo, nikakvo revolucionarno otkriće. "Tajna" je stara koliko i čovjek, tj. stara koliko i svemir sam. "Tajnu" pripovjedaju sve spirtualne škole kroz čitavu povijest, samo u svom obliku. A na nama je samo da VJERUJEMO, ili ne vjerujemo. Sve je samo izbor. Možete odabrati da vjerujete konvencionalnoj znanosti, ili možda religiji, ili glasovima u svom umu, ili halucinacijama, ili nekoj trećoj osobi, ili instinktima, ili slušati jedan tihi tihi glas koji se može razabrati kad ostvarite apsolutnu tišinu u umu... svjejedno, sve je samo izbor.

What you believe is what you get
 
01.02.2009
0
6
0
38
@Šaman preporucila bi ti film ''Yes Man''- Jim Carrey, ako ga vec nisi gledao.. mislim da se smisao tajne dosta prozima tim filmom, i da sama bit tajne i jest ta da prihvatis sve prilike koje ti se pruze u zivotu...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
da da... the secret... neznam za vas ali ja sam se presmjesno osjecao nakon tog filma :D

caka je...
govore oni istinu, bas kao sto weedran kaze, prikazali su znanje staro koliko i covjek... ali ne u svrhu budjenja vec u svrhu zarade.... mislim... i oprah je imala emisiju o secretu, kao sto i sad cijela amerika o tome prica, svi briju na to... postoje cijele obitelji s onim "vision boradovima"... ma smijesno...

komercijalizirat ce i okrenut cak i zadnji dio istinite informacije... money makes the world go around ;)

ali bitna je poruka, koja je jako dobra... a ionako sve ovisi o tvojoj percepciji... shvatis film kako ga shvatis i tako ti utjece na zivot.. a svatko ga shvati na svoj nacin...

ma... sve su to "samo jedne od mogucnosti", misliti da "je to to" znaci samo se ubaciti u jos jedan zatvor uma... misliti da si shvatio "stvarnost" je glupost... jer stvarnost je beskonacna.. bas poput njenih "uzroka" :D

tako da.. percipirajte ju svi kako zelite, samo uz puno ljubavi ;) a ako vam se da.. slobodno vizualizirajte i prizivajte stvari u svoj zivot :D ako duboko vjerujete ionako cete to napravit ;) bez obzira na secret :D
 
12.02.2009
1
7
0
34
Weedran je napisao(la):
Na temelju čega vjerovati u sebe?

Pa da, stvarno, na temelju čega vjerovati? nema baš nikakvog smisla. Čemu uopće pokušavati primjeniti "tajnu" u svom životu, jer nema nikakve logike da to funkcionira. I to nije sarkazam, ozbiljno mislim. Ako vjeruješ u svijet materije i fizičkih zakonitosti kao svaki "normalni" čovjek, tada je ideja "tajne" apsurdna. Stvar je samo u vjeri. Makar tvoja vjera u opis svijeta bila potpuno logična, "zdravorazumska" i u skladu sa znanošću... to je ipak samo tvoja vjera, i kao takva određuje tebe i tvoje moći. Jer u ono što ne vjeruješ nema šanse da postigneš, bilo to znanstveno moguće ili nemoguće.


What you believe is what you get

baš to:costumed-smiley-027

danas si svatko sam bira u što želi vjerovati. Imam jednu poznanicu koja čvrsto vjeruje u sudbinu, tj. da je sve negdje zapisano i da se sve odvija prema tom planu. I ona u tome uživa, i zašto prditi po njezinoj vjeri, iako ja osobno nikada ne bih izabrala vjeru u sudbinu.
Vjerovati da nema drugog puta i da ne odlučujem ja o tome što ja želim, mi se nikako ne sviđa.
Gledala sam na Oprah :)icon_lol:), kada su govorili o Tajni i kako je puno ljudi promijenila život. Oni su si sami promijenili život... možda zbog knjige, a možda su shvatili da je vrijeme za promjenu.
Mene baš knjiga i nije dojmila. Ne znam. U biti, ne kažu ništa novo, zar ne?
Ali je vjerovatno nekome i pomogla da napravi novi korak u svojem životu, što je predivno, jer ja biram vjerovati u ljude. :family1:
 
01.02.2009
0
6
0
38
alo pod tajnom se i podrazumijeva vjera, bar sam je ja tako dozivjela...
ali tajna ti pomaze da vjeru ucvrstis, jer danas je potrebno svijetu nesto vidljivo i opipljivo da bi vjerovao, da bi ih podigao da porade na sebi, da se bore za sebe, da se skontaju u zivotu...
jednostavno da se probude i izadju iz svojih cahura...
tajna nije nisto narucito, a za mnoge niti nepoznato, to znaju svi, ali nekada ti je potrebna potvrda, kada odbacis ruke od svega, kada ti dopizdi sve, a sto se u zadnje vrijeme u drustvu sve vise i desava, sve je vise mladih koji su klonuli duhom, radije bi sjedili doma, ili ti negdje zavuceni i odavali se raznim prorocima, a mogu rec da se to dogadja i sa starijim svijetom... ono tipa kada cujem osobu koja ima 50godina kaz: ''et ja bi sada laganice po zemljicu, prosao sam dovoljno toga''...
mislim ono HALO, nikda nisi dovoljno star ili ti mlad da bi prosao sve u zivotu, nikada ne znas sto te ocekuje ili se novo sprema... treba samo znati uzivati u zivotu, izvuci ono najbolje iz njegove srzi, koliko god je moguce prilagoditi sebi zivot... a ne prilagodjavati se kojekakvim nametanjima od strane drustva...
po meni to je bit tajne.... otkriti sebe i probuditi se, jer nista ti nece pasti s neba, trebas se boriti, a tajna kaze ak nesto strasno zelis to ce se i ostvariti, pa ne misli se da sada legnes i ono mislis et ja zelim to i to, a moglo bi i ovo, je dobit ces al na qrcu...
ako nesto zelis, onda ces se boriti da to i ostvaris, a sto vise mislis na nesto sto zelis, vise ces se usmjeriti samo na to, i na ostvarenje svoga cilja... cista psihologija...
ono sto mi je zao jest sto se na tajni zaradi brdo love... to je jebe u svakom smislu... opet iskoristavaju ljude....


:)
 
07.09.2009
19
3
0
38
ovog bloga... http://kako-goa-koristi-tajnu.blog.hr/
vjerujem da bi ta blogerica tu tajnu podijelila sa cijelim svijetom, pa ću je i ja s vama...
počnite od prvog odnosno zadnjeg, najstarijeg posta i uđite u putovanje te djevojčice...

još bih dodao kako je zanimljiva početnička sreća, ne znam da li ima onih koji ni nju nemaju ali.. kad sam prvi put počeo meditirat osjećao sam svoje tijelo više nego ikoji drugi put, pa kad sam poker prvi put igrao, mi je probbli išlo kolko se sjećam :D nego ta početnička sreća ili bih rekao znatiželja i otvorenost, nevinost. da baš ne uđem previše u te pjesničke duše, ljepota ukratko... :)
 

Slične teme

S
Odgovora
7
Pregleda
3K
San Pedro de Peyote
S