Think Different bio-grow 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Pozdrav dragi vutroljupci:)
Nakon dugo vremena vračam se indor uzgoju nama drage biljke
Ovo mi je drugi indor grow.Prvi sam odradio prije nekih 5god.poslije toga je bilo par outdora
Forum pratim nekih 6godina.Da se vidjeti da nisam skupio nesto puno postova jer iskreno ne volim bas puno pisat
Doslo je i moje vrijeme kad sam konačno u mogucnosti da sebi nabavim opremu za indor uzgoj
Naravo prateći ovaj i neke od stranih foruma izbor opreme mi nije bio pretezak.
Ponuda vrsti sjemena je toliko velika i ima toliko dobrih banki sjemena da mi se je stvarno bilo tesko odlučiti koju odabrati.Čitajuči forume i mnoge dnevnike uzgoja odlučio sam se za svima poznat Dutch Passion.
Strain autoFem Think Different
http://www.dutch-passion.nl/en/news-and-development/Think-different-grow-review-by-Tang/

s obzirom da sam početnik a ovaj strain nije zahtjevan niti kompliciran odluka je pala upravo na nju:)

Sjeme: DP auto Think different




Breeder Dutch Passion
Flowering Type Autoflowering
Sex Feminised
THC Content 16-18%
Yield 250 - 300g
Plant Height 1-1.5m
Grows Greenhouse, Grows indoors
Harvest Month 10 weeks from seeds

Box: Diy box drvena konstrukcija u kombinaciji sa plastificiranim stiroporom dim:110x110x180cm

Ventilacija:3pc 120mm venta na dnu za upuh i 3na sredini
srednji ventovi su u ravnini mreze za scrog i puhat ce prema biljkama
-1 turbina od nape cca430l/h na gornjem dijelu boxa i 1 120mm 3000rpm pc vent
e sad turbina je spojena na digitalni temp kontroler i ona je programirana da se pali kada temp boxa dodje na 29 stupnjeva i gasi se kada smanji temp na 24
ovaj drugi vent radi cijelo vrijeme
-1x usb vent u boxu za dodatno mijesanje zraka

Svjetlo: 1x superplant 400w mh zarulja za vege
1x Phillips Son-t 400w hps za cvjetanje

Zemlja:Biobizz all-mix+20%coco fibre+10%perilit
Tegle :3x16litara
Gnojivo: hesi superVit,Advanced natural power Enzymes+,Biobizz grow,biobizz,fish-mix,biobizz bloom

Od ostale opreme imam naravno neizbjezan Ph metar vode,ph metar zemlje,higro metar+kontroler vlage
na koji je spojen Diy ultrasonic ovlaživač zraka.Znači 2 obična fogera il ti mist makera mali pc vent,crijevo usisivača i posuda.Strvarno dobro odrađuju posao i brzo dignu vlagu u boxu
Znaci kada vlaga padne ispod 45% kontroler pali ovlazivač koji se onda gasi kada digne vlagu na 70%
C02 generator inače za akvarije.Vidjet cemo koliko če biti koristi od ove male stvarčice.Vrlo jednostavan generator koji radi na principu Limunske kiseline i sode bikarbone.U buduce mi je na pameti neka manja boca sa ventilom.Nazalost uređaj koji mjeri co2 u zraku nemam jer je prilicno skup tako da nemogu biti siguran koliko ce ovaj mali generator proizvodit al opet bolje ista nego nista.

Evo to je za sada to.Misli da je oprema za početak ok.Naravno u budučnosti imam u vidu unapređivat box
Nadam se da mi nečete zamjerit na tolikom tekstu:)
Naravno svaka kritika/prijedlozi su dobro došli
Koliko pratim znam da ovdje ima dosta iskusnih growera pa ako netko ima nesto za predlozit ili prokomentirat slobodno neka kaže

evo par slikica kako to izgleda
Box

ventilacija ispuh

kontroleri i ovlaživač




TD stavljen na klijanje 1.12
Dvije biljke su nikle 4.11 a treća samo sto nije bacila listove van
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ove glinene kuglice pri vrhu ti ne trebaju a mozda ni ova mreza ako nisi 100% siguran da znas sta radis, sretan grow :)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ajde blagoslavljam te neka ovaj scrog uspije bit ćeš prvi ove sezone, nek te prati sreća. A sad idi pogledaj moj trenutni dnevnik pa sam zaključi šta s ostale tri saksije u tvom boksu :D uči na mojim greškama :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.853
1.098
Trøndelag
slazem se sa tarzanom zica mi ne ide uz automate,radije odradi lst ili supertopiranje (moze i jedno i drugo).
sretan grow!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Sve 5 sretno...Think different..neznam dali si radio sa njim ali mislim da ces imati takvu guzvu sa 4 komada za popi.diti.Je auto sorta ali je cudoviste :)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Sretno
Kako je i opa reko,td je stvarno cudoviste od biljke ako se dobro napravi ali sam vidjo na forumu TD-a gdje su ljudi skidali i 30-40grama s njega tako da sve zavisi kako se uradi.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sretno ;) pohvale za ovlazivac i kontroler mozes malo vise napisat o tome ima sigurno onih kojima ce dobro doci i jesi mozda ispirao zemlju prije sadjenja jer zna se desit da bude prejaka za mlade biljcice
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
uz ovakvu pripremu ne očekujem ništa manje od vrhunskih rezultata. sretno!
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
da odmah rijesimo dilemu 3 biljke su
vidim da nisam nigdje to napomenuo.my bad
ove 2 tegle koje se vide su 2 lowrydera koji idu frendu u box.
Moj poklon njemu:)
E ovako jedno škakljivo pitanje.
S obzirom da je box nekih mjesec dana u funkciji rezim je 18/6
sad ujutro su zvali iz elektre i pitali zasto je najednom tako velika potrosnja struje i da ce doc za dan-2 u kontrolu
WTF?pa nemaju oni sta bauljat po kuci i pregledavat?
osim sata ili?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ma koja crna elektra i potrosnja ocito da je neka zabuna jer znas koliko ljudi uzgaja sa puno jacim lampama pa nikoga nezovu iz elektre da ga pitaju zasto toliko trosis a vec ako je tako grijes se na struju i nema ti tko sta ulaziti u stan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and CilI

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
pa dobro to i je moj odg.Ma vjerojatno provjeravaju jer recimo sad sam dobio za slj. 3 mjeseca po 100kn ratu a pretplata je bila 600 pa im je vjerojatno sad cudno kako se to diglo tako naglo.
Nego ono sto oni mogu provjeravat u kući je samo sat jelda?koji je kat niže
ma znam da gro ekipe ima i 3 puta jace sisteme i čak slucajevi preko 50biljaka pa padnu zbog gluposti a ne potrosnje struje.
Ma ne muci me to toliko koliko moju staru.Odmah je rekla da sposla dolazim doma i da sve ćupam i bacam van.hahaha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pustinjak and CilI

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Ajde blagoslavljam te neka ovaj scrog uspije bit ćeš prvi ove sezone, nek te prati sreća. A sad idi pogledaj moj trenutni dnevnik pa sam zaključi šta s ostale tri saksije u tvom boksu :D uči na mojim greškama :)


da ne pišem cijeli postupak evo jedan diy video

e sad posuda i oprema moze biti drugacija jeftinija,manja posuda itd.video ti da ideju za napravit čak i nesto bolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
pa dobro to i je moj odg.Ma vjerojatno provjeravaju jer recimo sad sam dobio za slj. 3 mjeseca po 100kn ratu a pretplata je bila 600

preko zime imas grijalicu a preko ljeta ces vjerovatno imat klimu a mislim da je najbolje ocitavat svaki mjesec sam struju i po tome placati koliko si potrosio i tad te nece morati nitko ispitivat sta se desava a kad prestanes sa growom ces placat onoliko koliko si potrosio ovako ce ti podici ratu i u mjesecima kad nebudes growao imat ces preplacenog i tu dolaze takva pitanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Da ti ta turbina od nape nema neku brutalnu watazu? Mario je imao tako cini mi se neku jaku turbinu pa se iznenadio racunom...
Negdi sam citao da je sve okej ako je potrosnja do 15ak kw dnevno..
A ako si u kuci i imas jedno brojilo a recimo dva kata kuce odi u elektru i prijavi da imas dvije stambene jedinice samim time ce ti tolerirat vecu potrosnju..
Negdje sam vidio da neka nova brojila stavljaju a kazu da mogu tocno vidjeti kada i koliko se trosi ali neznam koliko je to tocna info..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.