Think Different bio-grow 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ok.njih zanima koliko si potrosio ali nezanima ih kako...bar bi tako trebalo biti.Ja sam imao dvije od 400 i placao sam tako da sam sam ocitavao.
Evo Mario neka kaze pa kada ti se rodi klinjo poveca se potrosnja taman tako negdje kao da imas jednu od 400...nije 200kn neka ekstremna potrosnja
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Nisam te skužio. Ili ti mene nisi skužio. Reko pogledaj moj dnevnik jer imamo iste uvjete i 4 bilje unutra su jako loša ideja i to možeš vidjet tamo. Ja ti savjetujem jednu, dvije najviše pogotovo jer koristiš brendirano sjeme, šteta je.
Also evo ti ovo https://vutra.org/posts/311371/ i za ocitanja to mozes preko neta na moj racun preko hepove stranice ako si iz RH. Sretno bratr
 
Poslednja izmena:

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Da ti ta turbina od nape nema neku brutalnu watazu? Mario je imao tako cini mi se neku jaku turbinu pa se iznenadio racunom...
Negdi sam citao da je sve okej ako je potrosnja do 15ak kw dnevno..
A ako si u kuci i imas jedno brojilo a recimo dva kata kuce odi u elektru i prijavi da imas dvije stambene jedinice samim time ce ti tolerirat vecu potrosnju..
Negdje sam vidio da neka nova brojila stavljaju a kazu da mogu tocno vidjeti kada i koliko se trosi ali neznam koliko je to tocna info..

a gle ta turbina odnosno vent nemoze biti jači od 200-250w .ovo je sa starije nape i nazalost nista ne pise na njemu.gledajuci malo nape po netu niti jendna nema vise od 300w
druga stvar je da se ona pali mozda 2 puta u sat vremena.a radi mozda 7-10min. zeznuo sam se sto nisam uzeo tajmer sa mogučnošču mjerenja potrošnje energije koja prođe kroz njega

sto se tiče 3 biljke.znam dobro kakav moze to biti monstrum od biljke ali i također ljudi koji su uspijeli izvuči 250 pa do 400g po biljci znaju sto rade.
iskreno ne mislim da cu ja biti taj.za pocetak ce me bilo sta zadovoljit.vidjet cemo kako ce se odvijat grow.jedan od razloga zasto sam i isao na scrog je da ih mogu kontrolirat i rasporedit kako treba
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
to za vent imas pravo da je negdje izmedju 200-250w al nisam te upozoravao jer sam vidio kako si ga spoji sto nije bio moj slucaj ja sam imao 2 od 250w sto sam naknadno saznao koja su radila koliko i svjetlo pa kad mi je stigao racun bilo mi je jedno od najvecih iznenadjenja u zivotu:eek:
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Dobro ako se pali tako malo a ne stalno dok svijetlo gori..
Nego ako je stara napa isto pripazi jer stariji istroseni uredaji znaju vuci vise struje nego kad su novi.. Nemoj me hvatat za rijec ali tako sam cuo nek me neko ispravi ako grijesim..
Bilo bi dobro da provjeris patrosnju tocnu da znas zasto su zvali uopce..
Nisam nikad cuo da su nekog zvali..
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Pa jedva cekam da dodju doma pa da ja malo njih priupitam u cemu je točno problem.Mislim bolje za njih da se vise trosi
A vjerojatno misle da im nesto nije uredu s brojilom pa se zele uvjerit dal radi normalno.
Btw nije hep u pitanju.Neznam točno ko je jer je stara nedavno mijenjala te pretplate
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Pozdrav ljudi.
Evo biljke usle u 10. dan.S obzirom da su biljke male dovoljno je 1 tjedno zaljevanje.

Prije par dana su se pojavili problemi sa fungus mušicama.Na svu sreću nije ih bilo puno izvan zemlje a koliko je bilo ličinki u zemlji neznam.Glavno je da sam uspio rijesit problem
ali nazalost jedna biljčica nije uspjela.Odmah mi je bila sumnjiva jer kako su ove dvije rasle ova se nije micala s mijesta
Korjenja jednostavno nema.Evo i slike
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
17 dan.TD se drzi i napreduje dobro.Imao sam laganih problema sa temperaturom.Naime mojom krivicom sam dopustio da padne ispod 15c i lagano su se poceli pojavljivat problemi.Biljke su klonule i dobile lagano svjetlo zelenu boju sto je pokazatelj nedostatka dušika.Čitajući sam shvatio da je to ubiti problem zbog niske temperature je onda slabije absorbiraju dušik
jer sumnjam da nakon 14 dana im moze falit gnojiva.Zemlja sama po sebi ima dovoljno toga da biljka izgura 3tj bez gnojenja.Vec me je bilo strah da sam uhebo žešće
Ubox je ubačena grijalica sa termostatom tako da sada niska temp ne stvara problem i vidim da im je bolje i da napreduju:) što mi je drago
Prije 3 dana su presađene i zalijane vodom sa dodatkom supervita,enzyma i 20% bioGrowa
Jučer su pokazale i prve pistile:) laganini kreće ludnica
Također stavljena je i hps lampa umjesto mh



laganini su se počele granat:)
nr1 nr2

 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Evo laganini 24dan.Biljke su fino pocele rast i granat se.
Nekih velikih problema i nema bas.
24.12 su dobile prvo gnjojenje i to u pola doze samo
Konacno sam se i rijesio problema prilikom slikanja,nema više crnih crta niti naranđastog svjetla
Nedavno sam bas uspio nači na netu na koje sve načine se moze doci do boljih fotki prilikom upaljenog svjetla jer naravno da nismo bas uvijek u mogučnosti ih
slikat po mrako uz blic
Neki od vas vjerojatno i znaju za to
Riješenje je jednostavno-Polarizirane sunčane naočale:)
dovoljno ih je prislonit na objektiv kamere
bez naočala

sa naočalama

 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
uh uh.. sta reci,, think different je jedan od high yielding automatica (bar u specifikacijama) a nazalost u ovom growu nece zasjati punim sjajem, automatici uzimaju danak neiskustvu i naplate svaku pogresku ako ne znas sta radis..

da si se barem odlucio za neku fotoperiodnu vrstu pa je fino izvegetirao i dobio barem priblizne rezultate koji bi opravdali opremu koju imas, šteta struje jbg..


ne uzmi za zlo samo dobronamjeran komentar, sad šta je tu je.. dovedi ovo do kraja a iduci grow ce biti bolji ;) poz
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Poz vutroljupci:) skoro 2 tj nista od reporta;/ bio sam na godisnjem odmoru van drzave pa nisam bio u mogucnosti reportat prosli vikend.
@Tarzan-slazem se s tobom u potpunosti i naravno da nema nikakve ljutnje.Ovdje sam kako bi upravo od iskusnijih clanova dobio neki
savjet ili pomoć.Svjestan sam da sam u nekim stavrima pogrijesio_Ono gdje ja vidim svoj zajeb je kao prvo pre mala temperatura u boxu za vrijeme
ugasenog svijetla a to male biljke shebe skroz a druga je ta sto nisam poceo odmah sa normalnom dozom gnjojiva.
Jer nisam htio da kojim slucajem skurim biljke a u biti sad vidim da TD voli žderat i to puno.Na slikama se vidi nedostatak N-a.Ove najstarije listove i najvece sam morao maknut jer su skroz bili zuti i tako reci mrtvi
Sad je vec potrebno i zaljevanje svaka 3 dana koliko je pocela pit

Na kraju krajeva i nije mi toliko zao ovog growa.Uplanu mi je i bilo da krenem s automaticom kako bi bilo materijala do sljedeceg growa
U međuvremenu je i stigla nova posiljka:) Mylar diamond folija,biobizz top max i bio heaven
i naravno menke
Dinafem Strawberry Amnesia
RQS Shining silver Haze

37.dan
nazalost od scroga nista
odrađen je LST

b1 b2

 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Stvarno so male. Svaka škola se plati. Nista zato,
iskustvo sada ima svoju težinu.
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Lagano se ušlo u 52.dan
Nekih problema nije niti bilo
Dobivaju ful dozu gnojiva po Biobizz-ovoj shemi
Koliko uspijem vidjet biljke ne ukazuju na ikakve probleme,fino su se počele punit.
Bilo je nešto zutih starijih listova koje sam uklonio da ne smetaju jer od njih ionako nikakve koristi
Miris koji je u prostoriji je blag nekako vočkats ali nije intezivan toliko
Znaci jos nekih 3-4tj do kraja
Za sada kako stvari stoje ja sam zadovoljan sa ovim grow-om iako nisam izvukao maksimum od ovog straina i pokazao njegov puni potencijal
Gledajuci na netu razne dnevnike sto Auto sto Photo sorti vidim da dosta ljudi griješi sto pregnjojavanjem,sto zaljevanjem,svijetlom a neki i
toliko izmuče biljku da na kraju jadna uvene i propadne i onda kad vidim sebe koji sam totalni početnik i to jos sa autom koji ne prasta greske i vidim do kud sam izguro na posljetku sam Zadovoljan:)


biljka br1


biljka br2


i dve tri skupne
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
61. dan
Izgleda da im se lagano blizi kraj.U zadnjih 3 dana su listovi poceli zutjet i to puno,nekih 80%
Mislim neka me netko ispravi ako grijesim.
Koliko bi ih jos bilo pametno ostavit?5-7dana?
Sta se tice mirisa sad pred kraj su bas dosta počele mirisat.Lagani citrus smell ugodan

Pogledajte prilog DSC_0369.jpg Pogledajte prilog DSC_0372.jpg Pogledajte prilog DSC_0371.jpg Pogledajte prilog DSC_0370.jpg

Pogledajte prilog DSC_0366.jpg Pogledajte prilog DSC_0368.jpg Pogledajte prilog DSC_0367.jpg Pogledajte prilog DSC_0365.jpg

Pogledajte prilog DSC_0373.jpg Pogledajte prilog DSC_0374.jpg
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Pozdrav ljudi
Evo usle u 72. dan
Mislim ih ostavit jos 8 dana i onda berba
Nazalost vec su se 2 mikroskopa zagubila prilokom dostave a 3 je na putu tako da nažalost nemogu pogledat trihome
Prije tj dana prebačeno na rezim 24/0 da se ti vrhići bolje udebljaju
Zalijevanje samo čistom vodom.Temperatura i vlaga u granicama normale
Zadnjih tj dana miris je bas intezivan i jako se osjeti.Kad otvorim box doslovno me ošamari miris agruma:)





 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Poz ekipa
Evo tocno na 80. dan je pala berba
Nakon zadnja 48 sata provedena u mraku biljke su skinute i stavljene na sušenje
Nekog dugog i mukotrpnog trimanja i nije bilo jer nije toliko puno ostalo lisne mase.Ono sto sam i odtrimao ide danas uporciju maslaca
Vrhovi se pod rukom osjete tvrdi ko kamen,miris je blago bolestan,intezivan.Kombinacija limun-badem
prva biljka DSC_0377.JPG ,glavni vrh DSC_0379.JPG i sve zajedno DSC_0381.JPG

druga biljka DSC_0382.JPG ,glavni vrh DSC_0385.JPG i sve zajedno DSC_0386.JPG
znaci sve zajedno 536g mokrog
namjerno sam vagao mokro da poslije kad se osuši znam odprilike koliko se gubi na masi u %,čisto radi
informacije
Od kartonske kutije sam napravio box za sušenje.2pc venta upuh-ispuh i mrežica na kojoj leze budovi
DSC_0374.JPG DSC_0375.JPG DSC_0387.JPG

E sad ako netko moze preporucit koliko dugo bi bilo dobro ju drzati ovako na susenju prije nego ju ubacim i skartoc pa tegle na curing?

Na kraju growa mogu rec da sam zadovoljan s obzirom da sam se po prvi put upustio u rad s automaticima
Lagano vec teku pripreme za sljedeci grow za koji cu otvorit dnevnik za koji dan i ne nisu ponovno automatici nego sativice:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.