Tko je taj Soma?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav Vutro!

ab1e850a-0536-4338-8ae6-2584eccd760c-jpeg.434250

I eto, da i ja cak nakon i 30 dana nisam dosao do rijeci. Kako napisati i sta napisati nakon posjeta ovom covjeku. Pitati cete vjerovatno odakle Bizz kod Some. I ja se pitam. Ukratko, jedan od clanova (neću imenovati medjutim ako zeli sam moze) koji je takodjer imao priliku upoznati Somu, ubacio me u neku grupu, pale su neke slike i eto nas dvojice kod Some u hramu :D Mojim rijecima, jednostavan covjek s malo rijeci a koji puno govori. Tako sam ga dozivio. I sutio sam. Sjedio, sutio i slusao. Nemos vjerovat :) Da ne duljim previse dalje, u tom posjetu se desilo izbijanje nekim voskom i tako da se nismo sjetili niti slikati niti ista po tom pitanju poduzeti. Nakon sto smo otisli, ocigledno smo ostavili ok dojam i eto ostali u kontaktu. Tako smo dosli i do teme sponzorstva ovdje kod nas na forumu. Hvala Somi na podršci! Nadam se da će i naša zajednica prepoznati neke od njegovih sorti te podržati Somu nazad. U tom duhu Soma i njegov tim su napravili​

vutra30-baner.jpg

poseban kod za Vutra organizaciju za 30 % popusta koji vrijedi do 20.04.2022.

vutra30

vutra30-baner.jpg

I eto, Soma je tu. Citati ce i ovu temu i sve ostale teme koje ce biti otvorene a vezane za njega. Ako imate pitanja pisite slobodno.

Ja sam sjeo i dao si slobodu da iz razlicitih textova sastavim jedan koji ukratko predstavlja Somu. Evo ono sto sam ja sročio...

Siguran sam da će iskusniji poznavatelji kanabisa imati saznanja vezana za Soma Sacred Seeds (Soma Seeds). Moram se vratiti sve te godine u vrijeme kada Instagram i Facebook nisu postojali i kada su se sve informacije prenosile između malih skupina uzgajivača. Najveći entuzijasti okrenuli bi se forumima poput našeg Vutra.orga(2004.) ili na web stranici Soma Seeds (još 2002. godine), gdje se govorilo o novim sojevima kanabisa i izlagalo se o najnovijim sojevima koji su bili prepoznati i u Nizozemskoj. Oni sretniji i pustolovniji putovali bi u Amsterdam kako bi uživali u najnovijim ekskluzivnim sortama dostupnim u Coffee Shopovima. Kako bi maksimalno iskoristili svoje putovanje, kupili bi I po nekoliko paketića sjemena koje bi ponijeli kući te natjerali svoje kolege uzgajivače da se ozelene od zavisti. :D
Usporedimo li danas s prije nekoliko desetljeća, stvari su se jako promijenile. Danas možete saznati o najnovijim trendovima gotovo u stvarnom vremenu kroz razne nacionalne kanabis klubove. Osim toga, trgovine sjemenkama imaju opsežan katalog sjemena koji može stići u gotovo svaku zemlju u rekordnom vremenu. Nakon dugo vremena u pripravnosti, Soma Seeds se vratio kako bi zadovoljio one stare škole pušača, kao i one koji još uvijek nisu imali priliku upoznati ove legendarne sorte iz prošlosti. Štoviše, ova banka sjemena ima puno novih i zanimljivih krosova u rukavu... Kompletnu zajednicu kanabisoljubaca čeka poslastica!​

1.png
Tko nije čuo, pušio ili čak uzgajao pobjedničke sorte kao što su Amnesia Haze, NYCD (New York City Diesel), Lavender, Buddha's Sister ili Somango? Tako je, svi oni pripadaju banci sjemena Soma Seeds i čine genetsku osnovu mnogih sadašnjih sorti. Ovi hibridi također predstavljaju polazište za izradu kataloga mnogih drugih banaka sjemena.
Somina priča je i zanimljiva i uzbudljiva u isto vrijeme. Kanabis je za njega postao ritual i promijenio mu perspektivu svijeta. Kanabis je njegov stil života; životna filozofija koju svakodnevno prakticira. Tu filozofiju također uključuje u svoje tehnike uzgoja i razvoja novih sorti, koje se temelje na sustavu Živog tla, te uvijek pokazuje potpuno poštovanje prema okolišu.​

2.jpg

Povijest Soma Seeds-a

Soma je rođen u Pennsylvaniji 1949. Pridružio se zračnim snagama sa 17 godina s namjerom da započne vojnu karijeru. Nažalost, njegov san je prekinut kada su ga zdravstvenim pregledima proglasili nepodobnim. Godinu dana kasnije pridružio se odjelu za poštu u renomiranoj tvrtki IBM u New Yorku, gdje je preko kolege imao prvi kontakt s kanabisom. Nevjerojatno iskustvo koje mu je pružilo petnaest smotanih džointa za 5 dolara natjeralo ga je da promijeni mentalitet i način gledanja na život. Dao je otkaz na poslu u IBM-u... i od tada je prošlo više od 50 godina!
Soma je imao aktivnu ulogu u kontrakulturalnom pokretu San Francisca kasnih 60-ih i ranih 70-ih, kada je hipi pokret bio u punom zamahu. Živio je u komuni i eksperimentirao s dietilamidom lizerginske kiseline (LSD). Kasnije je osnovao nekoliko tvrtki, uključujući pekaru i vegetarijanski restoran.

Soma, uhićen zbog uzgoja 200 kg marihuana.

Upravo je u Vermontu 1971. godine počeo uzgajati kanabis organski i gotovo slučajno. Nehotice je mladi Soma znao sjemenke iz budova baciti kroz prozor dok je motao pljugu. Sljedećeg proljeća sjeme je počelo nicati u njegovom vrtu. Kad je to primijetio, iskopao ih je kako bi ih mogao premjestiti na mjesto na obližnjoj planini (Putney Mountain).

Godinama kasnije, na Floridi, uspio je uzgojiti sojeve iz jugoistočne Azije, sorte ruderalis, čiste afganistanske sojeve, itd. Ovo razdoblje značilo je prekretnicu u njegovom životu, jer je shvatio da nema boljeg načina za pušenje trave od pušenja biljke koji si sam uzgojio. Nekoliko godina kasnije Soma je bio prisiljen pomiriti se s poteškoćama oko uzgoja marihuane u Sjedinjenim Državama kada je uhićen zbog uzgoja 200 kg afganistansko-tajlandske sorte na otvorenom.​

4.png
Uzgoj kanabisa u zatvorenom prostoru počeo je postajati popularan u SAD-u kasnih 80-ih zbog pravnih problema oko biljke. Sve do 1991. Soma je bio jedan od prvih koji je eksperimentirao s uzgojem pod lampama, a do tada je već stvorio finu genetsku kolekciju. Kako sam objašnjava, afganistansko-tajlandska sorta koju je uzgajao u tom razdoblju ostaje daleko iznad mnogih trenutnih sojeva.


Od SAD-a do Amsterdama

Godine 1994. Somina vizija navela ga je da otvori još jednu tvrtku, u ovom slučaju trgovinu s konopljom pod nazivom Sow Much Hemp, gdje je prodavao bezbroj predmeta povezanih s konopljom, kao što su papir, tkanine od konoplje ili čak knjige. Tijekom tog vremena počeo je pisati u prestižnom časopisu High Times pod pseudonimom 'Amos Washington'.​

High Times, referentni časopis o kanabisu

Američki časopis High Times već je više od 40 godina jedna od najpopularnijih publikacija o kanabisu u svijetu. Odanost svojoj uredničkoj liniji, kao i kvaliteta informacija i dobar rad uredničkog i izdavačkog tima, učinili su ga pravim klasikom, s desecima brojeva i sve većim brojem čitatelja.
3.jpg

Iste godine započeo je svoje putovanje s Amsterdam Cannabis Cupom. Izabran je za počasnog člana žirija i ubrzo je saznao za slobodu oko kanabisa u Nizozemskoj. Ovaj ključni događaj natjerao ga je da preispita svoj život i počeo je razmišljati o preseljenju u Amsterdam, što se na kraju dogodilo godinu dana kasnije(1995).
Tijekom sljedećih nekoliko godina Soma se probio na scenu osvajajući Cannabis Cups u Nizozemskoj i održavajući sve veće seminare tijekom natjecanja i događanja. Tako su njegove sorte postajale poznatije, posebno na glavnim europskim forumima o kanabisu.
2001. godine rođena je web stranica Soma Seeds. Godinu dana kasnije, njezini su sojevi osvojili veliku većinu nagrada na Cannabis Cupu, što je i glavni razlog zašto je stvoren forum web stranice. U međuvremenu, Soma je aktivno sudjelovala i na drugim forumima poput voiceyourself.com. Godine 2003., kada je pokret kanabisa rastao u skokovima i granicama, G-13/Hazecrosses je oživio i on je počeo putovati po cijelom svijetu.​

2.jpg

Skok Some do gdje je u ovome trenutku.

Soma je osvojio kanabis kup u kasnim 90-im, kao i početkom 2000-ih, sa sojevima kao što su Reclining Buddha ili NYCD (New York City Diesel), koji je bio pobjednik u Cannabis kupovima 2001. i 2004. godine. Ova sorta postavila je trend i danas je u središtu pozornosti zahvaljujući svom limunskom, mandarin terpenskom profilu koji su mnogi drugi otkrili desetljećima kasnije u sojevima poput Tangie. Zajedno s NYCD, sojevi Amnesia Haze, Buddha's Sister, RockBud, Somango i Lavender probili su se na španjolsku scenu 2000-ih, iznenadivši sve svojim izvanrednim profilima terpena, koji su se toliko razlikovali od onih nizozemskih sorti koje su se pojavile. odrastao u to vrijeme.​

5.jpg
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.318
27.230
1.098
Trøndelag
Da se nadovezem na temu da mi je bilo izrazito zadovoljstvo i cast upoznati jednog od pravih breedera iz ere Nevilla, Shantibabe i nekolicine old skul ekipe. Kao i cijelog dana kasnili smo, prvo uzasno spora voznja jer je ogranicenje 100kmh pa onda dok smo dosli jos u centar. Iako smo znali kud idemo mi umjesto da odemo direkt k njemu svratimo u ghs coffe shop i tu mazemo neku bijesnu sativu. Nakon dima zaputili smo se ulicom natrag i uskoro smo se nasli pred ulaznim vratima. Pozvonili smo na zvono i otvorise se vrata a ispred nas se ne vidi kraj stepenicama. Penjuci se gore nisam mogao a da se ne zapitam kako cemo sici dolje :D
Kada smo konacno dosli na vrh stepenica docekase nas jos jedne kruzne koje su vodile direktno u atelje. Usli smo unutra, Hi guys I‘m Soma i covijek nas na ulazu pocasti sa brutalnim hitom wax-a, ostalo je povijest…
veliki pozdrav i za Alberta i Jonathana koji su nas docekali, dan je bio vrhunski u vrhuskom drustvu. Ovo je bio prvi ali ne i zadnji put, tako da do sljedeceg puta :)
Ps Elemental jos nije izasao u prodaju kao i auto sorte :)
26C0941E-A674-4F04-A400-DFC3C1C6482A.jpeg 3820592C-8501-4E44-BF2C-012191813D70.jpeg D347237D-FD1C-4E61-8E10-12A7B31D150D.jpeg 7A975266-70FC-44ED-9E94-E231F63A54DF.jpeg 32C069B7-2652-4FA9-9411-F78BFEF42335.jpeg FA5B5C78-190F-48DB-86E5-70F10F211E8B.jpeg
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
Imao sam tu čast,probat Somango....
Odličan strain!
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
Odlično štivo! Čestitke dečki na upoznavanju i dovođenju na forum legende.
Evo zanimljive price o Sominom putu sa hazeovima koju je objavio power na forumu još prije.
Soma and G13Haze

In 2001 an unexpected new source of Haze genetics entered the scene, but yet again, rather than being completely new they were from the original Haze hybridisation work of Neville over a decade earlier. An expatriate American breeder called Soma resurrected some of Neville's genetics after being given ten old seeds by Ed Rosenthal. Soma tells the story on page 78 of his book Organic Marijuana Soma Style: “In 2001 I tried sprouting some very old G-13 Haze seeds that came from Neville of cannabis genetics fame, They were created in 1988. I had ten of these 13-year-old seeds. Only one sprouted and it was a male. That left me with but one choice – in order to use the genetics, I had to breed the male to some of my existing strains and select some choice female phenotypes. As the G-13 Haze crosses circulate the globe, many growers are totally enthused by what they have come up with from these seeds. It has brought a heavy sativa influence to all the strains it has been hybridised with.”

Neville created the G13 x Haze cross in 1988 using the Haze C male and the female G13 clone. Neville describes the G13 cutting in the 1988 The Seed Bank catalogue: “G13 is an outstanding indica cutting reputedly 'liberated' from the government research program in Mississippi, and now we have it. Widely grown as a commercial indoor plant in the US, G-13 has proven to be one of the best breeding plants in our collection. G13 hybrids have fast indoor flowering, high resin production,excellent potency, and extreme hybrid vigour.”

G13 x Haze seeds were offered for sale in the 1989 The Seed Bank catalogue but were only on sale for 1 year, apparently the genetics did not combine well. Neville never used the G13 x Haze genetics in any subsequent work and instead chose to work with the NL5 x Haze cross. The G13Haze male Soma found leans heavily to the Haze side of it's genetics, so I guess Soma's thinking was that he basically had a version of the Haze C male but with some G13 influence. Neville and Shantibaba proved that the Haze C male is a great breeding plant so Soma would have thought he had a similarly classic breeding male to work with. Soma wrote in his Hybridisation article: “In my newest crossings between the G-13 Haze male (wanted to bring more of the sativa genetics into the mix) and Buddha’s Sister, Somango, Somativa, White Willow, Lavender, Citralah, White Light, New York City Diesel, Rockbud, Reclining Buddha, and Free Tibet, I am finding some of the finest plants ever.”

Other seed sellers have subsequently used Soma's G13Haze male cutting in their own hybrids. DNA Genetics have created several strains using this male such as Connie Chung, Sour Cream, Super Cannalope, Chocolope, C13 Haze and Martian Mean Green. Barney's Farm have also sold seeds created by a Dutch breeder using the G13haze male, in 2005 they won a Cannabis Cup for best sativa with a C5 x G13Haze male cross under the name Willy Nelson. The same breeder has also crossed the G13Haze male to Soma's Amnesia Haze and the A5 and C5 Haze cuts, these hybrids have been available in seed form from several shops in Amsterdam. Barney's Farm actually sell a seed line called G13Haze but it's exact lineage is unknown, it is listed by Barney's as G13 x Hawaiian sativa, but as the G13 clone has been dead for over a decade, it is more likely that is is a hybrid using pollen from the G13Haze male.

Self-confessed Haze lover ojd made this comment on the G13Haze male in an internet post on *********.com in December 2008: “I have grown or smoked a lot(or most) of the varieties crossed to the G13Haze male by a lot of the companies – DNA, Soma and more and I must say if your looking to bring Haze flavours and qualities to the mix this is the clone you want, it really hazes up anything you cross it to and can even overtake the cross with mad haze.”

A of DNA Genetics had this so say about the G13Haze male in a post on *********.com in November 2008: “we have been working with this male for 4-5 years now and we are always finding great things from him.“

Given that the G13Haze male is the only plant known to be in existence grown from original seed made by Neville in 1988, it is hardly representative of that hybrid. Also, being a Haze dominant phenotype with minimal G13 influence being apparent in his progeny, it can be considered that it has similar breeding properties to the original Haze C male that fathered it. The Haze C male has proven to be a great breeding plant, being used in many crosses by Neville and Shantibaba with great success; it therefore follows logically that the G13Haze male, being similar to his father should have similar breeding potential. The great success enjoyed by Soma and DNA Genetics in recent years with their hybrids using the G13Haze male therefore reinforces the reputation of it's Haze C male father and his influence on the commercial cannabis genepool.

Soma's Amnesia Haze

Soma also offers a seedline called Amnesia Haze which he claims he created from a Laotian sativa female and Shantibaba's Afghan/Hawaiian male, the strain description he wrote gives no clues to the lineage however: “Amnesia Haze is one of the finest Hazes Soma Seeds has to offer. The smell and taste are unforgettable, until you smoke it and forget everything!”

Amnesia Haze was released in 2003 at the same time as the G13Haze crosses and was entered in the 2004 Cannabis Cup by where it won overall 1st place. Soma makes no mention of the breeding process that created Amnesia Haze in his book Organic Marijuana Soma Style. In the strain description for Super Silver Haze at mrnice.nl Shantibaba writes: “A winner of multiple awards including 97,98 and 99 HTCC as well as it being called by other names in various different countries such as Amnesia haze, the Bomb etc…. “

Shantibaba clearly thinks that Amnesia Haze and SSH are related, perhaps Soma crossed a SSH mother to the G13Haze male to create Amnesia Haze? Some people speculate that Soma used one of the surviving Haze clones (A5 or C5) and pollinated her with the G13Haze male, this makes sense as Amnesia appeared at the same time as his G13Haze crosses.

The Dutch nutrient company Hy-Pro has also released a version of Amnesia Haze. Little information is available, but it may be Amnesia Haze x G13Haze male.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Infinity

S obzirom da evo do maloprije smo raspolagali samo s verbalnom informacijom, ovdje je direkt screenshot iz njihovog sustava. Jedna dodatna informacija, trenutno nije medjutim biti ce odredjen prag za free shiping :)

Sjemenke salju za Srbiju, Bosnu i Makedoniju Takodjer! 6-12 dana kažu dostava. Mogući mali zastoji pri isporuci.

81EADA5B-C1F9-476D-88BA-96B53AC0BF04.png
 

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Najjače mi je na stranici u opisu sjemenki piše min. yield :respect:
Po meni je to odličan pokazatelj da je quality over quantinty.

I da, jel za Bosnu šalje i taj super soil mix ili samo sjemenke? Kako je to uopšte kvalifikovano? Jer koliko znam kod nas je zabranjeno uvoziti gnojivo i te stvari pa mi nije jasno kako bi to kvalifikovali.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.318
27.230
1.098
Trøndelag
quality over quantinty.
Uvijek bi tako trebalo biti :)
Doduse moze se i kolicina izvuci da se ne gubi kvaliteta, upravo zato je tu Somin super soil, naravno mozes napraviti i svoj po istoj recepturi pa se zove po tebi :)

Nego kada smo vec u temi o Somi otkrit cu vam jednu zanimljivost. Kada smo bili kod Some i prilikom upoznavanja kada je saznao od kud dolazimo otkrio nam je da mu je majka bila sa nasih prostora. Bila je Mađarica porijeklom i emigriraa je u USA.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@cannabis_connoisseur Evo ja uhvatio malo vremena pa da bacim prijevod nabrzaka, jer prica je stvarno zanimljiva a ima ljudi kojima engleski nije bio prvi jezik u skoli :D Pitao sam i Somu za ovu temu, kaže mi "tipkati cu i ja tu malo kasnije" :)

Soma i G13Haze

Godine 2001. na scenu je stupio neočekivani novi izvor genetike Haze-a, ali opet, umjesto da budu potpuno novi, bili su iz originalnog Haze-ovog hibridizacijskog rada Nevillea prije više od par desetaka godina. Američki uzgajivač po imenu Soma, uskrsnuo je dio Nevilleove genetike nakon što mu je Ed Rosenthal dao deset starih sjemenki. Soma priča priču na stranici 78 svoje knjige Organic Marihuana Soma Style: “Godine 2001. pokušao sam isklijati neke vrlo stare sjemenke G-13 Haze koje potječu od Nevillea koji je poznat po toj genetici kanabisa stvorenoj 1988. godine. Imao sam deset od ovih 13 - godišnjih sjemenki. Samo je jedna niknula i to MUDONJA. To mi je ostavilo samo jedan izbor – da bih koristio genetiku, morao sam odgojiti mužjaka i oploditi neke od svojih postojećih sorti. Dok G-13 Haze krosevi kruže zemaljskom kuglom, mnogi uzgajivači su potpuno oduševljeni onim što su dobili od ovih sjemenki. Ovaj kros je donio snažan utjecaj sative na sve sojeve s kojima je hibridiziran.”

Neville je stvorio G13 x Haze kros 1988. koristeći muški i ženski G13 klon Haze C. Neville opisuje rezanje G13 u katalogu The Seed Bank iz 1988.: “G13 je izvanredna indika reznica koja je navodno 'puštena' od strane vladinog istraživačkog programa u Mississippiju, i mi ga sada imamo. Široko uzgajana kao komercijalna sobna biljka u SAD-u, G-13 se pokazao kao jedna od najboljih biljaka za uzgoj u našoj kolekciji. G13 hibridi imaju brzo cvjetanje u zatvorenom prostoru, visoku proizvodnju smole, izvrsnu potenciju i ekstremnu hibridnu snagu.”

Sjeme G13 x Haze ponuđeno je na prodaju u katalogu Banke sjemena iz 1989., ali je bilo u prodaji samo godinu dana, očito se genetika nije dobro kombinirala. Neville nikada nije koristio genetiku G13 x Haze ni u jednom daljnjem radu, već je umjesto toga odlučio raditi s križanjem NL5 x Haze. G13Haze mužjak Soma koji je pronađen uvelike se oslanja na Haze stranu svoje genetike, pa pretpostavljam da je Soma mislio da je u osnovi imao verziju mužjaka Haze C, ali s nekim G13 utjecajem. Neville i Shantibaba dokazali su da je mužjak Haze C odlična rasplodna biljka pa je Soma pomislio da ima sličnog klasičnog rasplodnog mužjaka za rad. Soma je napisao u svom članku o hibridizaciji: “U mom najnovijem križanju između mužjaka G-13 Haze (želio je unijeti više genetike sative u mješavinu) i Buddhine sestre, Somanga, Somative, Bijele vrbe, lavande, Citralaha, Bijelog svjetla, New York City Diesel, Rockbud, Ležeći Buda i Slobodni Tibet, pronalazim neke od najboljih biljaka ikada.”

download.jpeg

Drugi prodavači sjemena kasnije su koristili Sominu mušku reznicu G13Haze u svojim vlastitim hibridima. DNA Genetics je stvorio nekoliko sojeva koristeći ovog mužjaka kao što su Connie Chung, Sour Cream, Super Cannalope, Chocolope, C13 Haze i Martian Mean Green. Barney's Farm također je prodavao sjeme koje je stvorio nizozemski uzgajivač koristeći mužjaak G13haze, 2005. godine osvojili su Cannabis Cup za najbolju sativu s križanjem C5 x G13Haze mužjaka pod imenom Willy Nelson. Isti uzgajivač je također ukrižao G13Haze mužjaka na Soma's Amnesia Haze i A5 i C5 Haze rezove, ovi hibridi su dostupni u obliku sjemena u nekoliko trgovina u Amsterdamu. Barney's Farm zapravo prodaje liniju sjemena pod nazivom G13Haze, ali je točna loza nepoznata, Barney's ga navodi kao G13 x Hawaiian sativa, ali kako je klon G13 mrtav više od desetljeća, vjerojatnije je da je to hibrid koji koristi pelud mužjaka G13Haze.

Samozatajni ljubavnik Haze-a "Ojd" dao je ovaj komentar na mužjaka G13Haze u internetskoj objavi na *********.com u prosincu 2008.: “Uzgojio sam ili pušio puno (ili većinu) sorti koje su prešle na mužjak G13Haze od mnogih tvrtki – DNK, Soma i još mnogo toga i moram reći da ako želite unijeti Haze okuse i kvalitete u mješavinu, ovo je klon koji želite, on stvarno zamagljuje sve na što prijeđete i čak možete reči da G13Haze obuzima kros ludom izmaglicom.”

Jedan od DNK genetike rekao je ovo o mužjaku G13Haze u objavi na *********.com u studenom 2008.: „Sarađujemo s ovim mužjakom već 4-5 godina i uvijek pronalazimo velike stvari od njega.”

S obzirom da je mužjak G13Haze jedina biljka za koju se zna da postoji uzgojena iz originalnog sjemena koje je napravio Neville 1988., teško da je reprezentativan za taj hibrid. Također, budući da je fenotip Haze dominantan s minimalnim utjecajem G13 koji je vidljiv u njegovom potomstvu, može se smatrati da ima slična svojstva uzgoja kao izvorni mužjak Haze C koji ga je oteo. Mužjak Haze C pokazao se kao sjajna rasplodna biljka, koju su Neville i Shantibaba s velikim uspjehom koristili u mnogim križanjima; stoga logično slijedi da bi mužjak G13Haze, budući da je sličan svom ocu, trebao imati sličan uzgojni potencijal. Veliki uspjeh koji su Soma i DNA Genetics uživali posljednjih godina sa svojim hibridima koji koriste mužjaka G13Haze stoga jača reputaciju njegovog muškog oca Haze C i njegov utjecaj na komercijalni genetski pool (bazen) kanabisa.




vutra30-baner.jpg

poseban kod za Vutra organizaciju za 30 % popusta

vutra30
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav. S ovom slikom i postom sudjelujem u nagradnoj igri.


nagradna.png