Tko je uzgojio gljive???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
e ovako...

u trenutku kada samo cekas da gljive krenu rasti, one se mogu slobodno izloziti zraku. znaci prije toga one moraju da budu u steriliziranim uvjetima. (donekle, najkritcnije je kad stavljas spore u tegle) NO, kad micelium probije kroz vermiculit u zadnjoj fazi posude se smiju izloziti zraku.

http://www.mushplanet.nl/cult_cubrye.php (ovdje je objasnjeno sve u kratko, cisto da imas sliku o tome sto pricam)

Inace se koriste plasticni kontejneri jer u njima mozes odrzati vlagu vrlo lako a to je 90-100% vlage cijelo vrijeme. ALI ako je u podrumu cijelo vrijeme takva vlaga mogu se tamo staviti u zadnjoj fazi, pod uvjetom da postoji mala kolicina svjetla. TJ. gljive nisu ko biljke i ne treba im puno sunceve svjetlost, vec vrlo mala kolicina svjetla potice micelium da proizvodi gljive.

zakljucak: da, gljive se mogu uzgajati u podrumu, ako je temperatura stalno oko 23-25 stupnjeva, vlaga 90-100% i mala kolicina svejtlosti.
ako hoce netko na veliko da se time bavi onda postoje aparati koji odrzavaju vlagu i mjere vlagu prostorije. ali ako je to nesto za vlastite potrebe, plasticni kontejneri su najjednosatvnija stvar. lako je odrzati valagu u njima jer su zatvoreni, pustas svjezi zrak 2-3 puta na dan, i ako je hladno nabavis male grijace i to je to.

ako imas sve uvjete growbox ti ne treba, on sluzi samo ako želis malo uzgojiti pa je odlican jer zadrzava vlagu kao i plastican kontejner, ista stvar.

do kontaminacije nece doci u toj fazi jer vermiculit ima dvije funkcije. Osim sto konstantno odrzava gornju povrsinom vlaznom i daje gljivama potrebnu vlagu cijelo vrijeme, tako sluzi kao neka vrsta filtera protiv bakterija. do kontaminacije moze doci radi drugih stvari ne radi zraka. kao npr abortusi, gljive koje krenu rasti ali ne izrastu u zrele gljive vec stanu na pola, pa ako ih ne uklonis na vrijeme one se ugnjile i pozelene, ali nije ni to kraj svijeta, jednostavno ako se to desi odvojis veci dio oko te gljive i maknes, ta-da-m!!!!

ufff valjad sam bila od neke pomoci :D

FSRE nudi printove za 1 euro :D

http://www.mushplanet.nl/- sve sto je potrebno znati o uzgoju, pa nek cita :wink:

sretno :!:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
"RedSh" je napisao(la):
ufff valjad sam bila od neke pomoci :Dquote]

Svaka izgovorena rijeè, a time i fizièka materijalizacija Svijeta Apstrakcije u Svijet materije je itekako korisna (jer sama po sebi jest Svrhovita).

Dala si svoj glas utemeljen na trudu i želji za pomoæ... itekako da je vrijedan :!:


Srdaèan pozdrav :D (javit æu sve i spržit na cd poznaniku)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
jos uvijek nitko????? zar nikad?????

pa di su ti veliki uzgajivaci??? ;)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
mozda sam malo agresivna... :twisted:

od sad cu biti samo njemi promatrac....

toliko od mene i da...bilo mi je drago druzit se!!!!

pozdrav svima :D
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
44
strpljenja Sestro :D , poklopit æe Ti se i uklopit...

ne daj se Ines :wink:

što DoP reèe Tvoj glas je vrijedan, a samim tim i Ti...

èak bih dodao da je od neopisive važnosti da Tvoja Energija bude s nama!
Uzajamnost Spoznaja daje snagu Osjeæaju.
zajedno se razvijajmo :D

lep pozdrav, devojko...
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
sinsemila_smajl je napisao(la):
strpljenja Sestro :D , poklopit æe Ti se i uklopit...

ne daj se Ines :wink:

što DoP reèe Tvoj glas je vrijedan, a samim tim i Ti...

èak bih dodao da je od neopisive važnosti da Tvoja Energija bude s nama!
Uzajamnost Spoznaja daje snagu Osjeæaju.
zajedno se razvijajmo :D

lep pozdrav, devojko...


A povukao je samo dva dima :D :D :D
 
21.09.2006
0
0
0
RedSh je napisao(la):
jos uvijek nitko????? zar nikad?????

pa di su ti veliki uzgajivaci??? ;)

Meni stize jedan growkit oko 20 novembra pa cu rado podeliti utiske sa vama.Nego,kakav je to supstrat u koji sipam tecnost iz sprica? Ima li kod nas da se nabavi? Koliko sam ja skontao sa ovog linka (http://www.mushplanet.nl/cult_cubrye.php) kada tegla pobeli treba da je prespem u kutiju za gajenje zar ne? ne znam sta znaci casing layer...Ne znam engleski toliko dobro :wink:
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
hi..
evo ja imam iskustvo iz druge ruke...prijatelj je uspio uzgojiti, ja bas i nisam..al bio sam uz njega svaki korak tako da znam o cemu se radi...
3 casinga su mu izrasla...
imam dosta iskustva (valjda) pa me mozete pitati...
informacije smo vadili sa cijelog neta ali najvise sa: http://www.shroomery.org/
tu smo pronasli sve sto nam treba..spore mozete kupiti skupo a mozete i besplatno...
evo ja sam narucio i dosle su bez problema...
nema sprica nego dobijete print tako da nema problema ni sa policijom ni slicno...

http://www.fsre.nl/

1 print dode 1 EUR...tek tako da im platiti postu...
posaljete na kartonskom papiricu zaljepljenu kovanicu od 1EUR i to je to...od toga mozete napvatiti nekoliko sprica...

za razvit micelij smo koristili Wild Bird Seeds...to vam hrana za divlje ptice...tj ne one domace...imate kupiti gdje god hocete...ja sam u Mercatora kupio...
20kn ogromnu kolicinu...
inace mozete koristiti dosta drugih stvari al ovo je cak jedno od boljih...
kasnije smo prosuli u zelju za cvijece i pustili da izraste...
problem je ne kontaminirat micelij i kasnije dobiti prave uvijete da narastu..npr. na ljeto nemozete posadit jer je ovdje u dalmaciji prevruce da narastu tako da je zima kao stvorena...

eto ako imate pitanja pitajte :)
 
07.03.2007
23
1
0
40
imported_RedSh je napisao(la):
jos uvijek nitko????? zar nikad?????

pa di su ti veliki uzgajivaci??? ;)

Nista pre impresivno ... sudjelovao u uzgoju gljiva, kod frendova, napravio neke djelove postupka, gledao dok su se radili i svi drugi, sve skupa 2 'ciklusa', jednom samo na razi, drugi put smo prvo kolonizirali sijeno. nismo nabavili vermikulit, samo perlit, prskali, vjetrili dok su rasle. Imali neku bakterijsku infekciju sa jednom od posuda sa sjenom, valjda nije bilo dovoljno pasterizirano. Ostalo, dakle prva tura na razi i jedna od posuda sa sjenom uspjela bez problema. u svakom slucaju, pojeli sve, djelovalo perfectly, dozirali po McKenninim savjetima, visoko, u ritualnom settingu. Jedino, u prirodi i grupi, ne sam u sobi kako je on govorio...
Uzgojili iz spora nabavljenih iz free spore ringa, za 1 E, Golden Teacher strain..
 
19.06.2005
7
1
0
Arayah kad kolonizirash seno a nije dobro pasterizovano , substrat obavezno napada zelena plesan , tada slobodno mozesh koristiti Benomil (u shpricu -i gde ga ubrizgash) u zelenu plesan naravno , ona staje sa svojim shirenjem. Chudi me da niko ne spominje Co2 ili ti ugljen dioksid, kada gljivu (bilo koju -indoor-muchish sa Co2 dok je u primordiji) TJ tek pustila nazovimo pupoljke i naglo joj damo provetravanje ,isto tako naglo ce na bukne i da brzo plodonosi.Pre svake primordije i plodonoshenje preporuchujem dezinfekciju sa rezredjenom VARIKINOM.
Bavim se godinama proizvodnjom gljiva (lekovitih) i spremam se za PSILOCYBE , s tim shto necu da radim u improvizovanim uslovima chekam josh malo kesha za profi LAB. I bicete obavesheni.

P.S. Ko beshe izjavi da se spore ne vide golim okom , svaka mu chast :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa kada imas jadan print i stavis spore u spricu bogami se ne vidi Qurca...inace se vide naravno ako je print kako spada :)
 
29.08.2007
27
1
0
69
Vidim da vam nedostaje baš uzgoj od početka do kraja.
Nemogu otvoriti novu temu, ne znam zašto...kliknem new thread i pojavi mi se link - odaberite u koji forum želite novu temu - i kad odaberem, otvori se prozor, ali samo mogu napisati naslov dok onaj prozor di ide tekst uopće ne reagira...:eek:hno:
Ako netko zna u čemu je problem bilo ga lijepo riješiti...

ili tu ima nekakvih restrikcija što se tiče otvaranja novih tema?...

Hvala:icon_biggrin:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
haj recite koji naziv....? Mislite ne možete otvoriti Novu Temu u ovom podforumu?...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.