Tko je uzgojio gljive???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Stalno citam na ovom forumu kako se ljudi prepucavaju sta ti sve treba da uzgojis gljive. jedan kaze ovo, drugi ono...a u biti kad pogledas sve sranje i glupe informacije.

pa zato pitam TKO je do sada od vas uspjesno uzgojio gljive??? i na koji nacin?

jer do sada sve mi izgleda da ljudi zele uzgojit i da im ljudi koji nikada nisu uzojili nista daju savjete! pa mislim, EJ ljudi..dosta.

http://www.mushplanet.nl/

evo jedne pametne stranice, gdje svatko moze naci objasnjenje KAKO uzgojit na vrlo jednostavan nacin.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Mislim da bi mi koji smo previše zapali u teoretiziranje u praksi neostvarenih rijeèi mogli lijepo nauèit od sestre RedSh :!:


Srdaèan pozdrav
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
sad je pitanje jel si ti to bio jebeno sarkastican ili jebeno mudar???? :shock: kako god...

prosla 2 dana..i vidim da se jos nitko nije javio sa svojim iskustvom u uzgoju... sto stvarno dokazuje neprekidno teoretiziranje. ali da me krivo ne shvate...teoretizirajte ljudi, samo kad vec dajete savjete ljudima koji vas pritaju za pomoc, neka to bude iz vlastitiog iskustva tocna informacija.
samo toliko...

DC.lsd....vitez na bijelom konju :oops:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
DC.lsd je napisao(la):
Mislim da nas sve zabole sta ti mislis!!!

2 pogreške brate uèini:

Jedino ti daješ svoje (raz)mišljaje i nisi kompetentan govorit za masu...pogotovo kao još tek novopridošli èlan (što uopæe nije bed, dapaèe, dobrodošao :D ) te takoðer ako te zaboli za moje razmišljeje (ne govorim Misli pošto one ne pripadaja tijelu i individui) onda moraš prihvatit i da tvoje razmišljanje mora biti odbaèeno, èime ga uopæe onda niti ne bi trebao iskazivat i predoèavat.

...a ja to Istinski ne želim... :wink:



Što se tièe komentara sestre RedSh...ako ti nije jasno što sam podrazumjevao u svojim kazanim rijeèima, pitaj. Ne vidim nikakav problem. Ja sam jednostavno rekao da sam pogriješio u nekim navratima kada sam takoðer i sam prozborio pokoju o uzgoju pošto nemam praktiènog iskustva. No što se tièe Majke Prirode i samog Postojanja, tu nitko nije neobuèen i u neznanju. Samo ga valja otkrit unutar sebe pošto mi sami jesmo prostranstvo Beskonaènosti.

Nego, vidiš...ima jedan problem u današnjim danima koji je u tebi izazvao sumnju: Da li to DOP prièa sarkastièno ili mudro? Zašto je takav problem priznati grešku? Zašto se toliko pati da se bude u pravu? Pa ovo nije natjecanje ili salonsko prepucavanje! Smisao kazanog jest oplemenjivanje iskustvom kojim smo sami bili oplemenjeni i konaèno, doæi putem Dijaloga dok finalnog (ne apsolutnog!) Konsenzusa. Tek tada dobivamo na velièini jer smo se proželi i postali Jednim.

Ja sam jednostavno kazao da sam pogrješio...ništa više ništa manje.


Lijep pozdrav oboje :D
Aleksandar
 
05.06.2006
5
0
0
U bre matori zakomplikovao si nesto veoma jednostavno!!
takodje ME zabole za to...nisam mrakac iliti nebrijem
Ovde sam banuo po pomoc i ostacu dok nekome ja ne pomognem....prosto i jednostavno!! Nisam bio na onoj strani pa neznam kako je tamo al znam da mi tvoj sarkazam nije prijao sto verujem da TEBE zabole i tako treba da bude....

Pritom MISLIM ( a one pripadaju meni jer mislim ja a ne neko drugi npr ti) da se isto protivi tvom misljenju a gde ces lepse i JEDNOSTAVNIJE da ti objasnim nego da ti kazem koliko me b...k...!!!

Toliko.... pozdrav
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Brate dragi... i dalje sprovodiš isto iako sam potpuno Iskreno objasnio što htjedoh kazati. Zašto? Meni ovdje namjerom nije ulazit u tvoje Puteve djelovanja i osobno æu ti pripomoæi koliko god to (i ako) situacija bude tražila, kao što bih uèinio i bilo kojem drugom Biæu. J ase ne želim s tobom prepucavat, nadmetat, verbalizirat ili ti "solit pamet". Ja nemam to pravo i niti ga ne želim. Bit jest ostvarit Dijalog i doæi do Konsenzusa, a ne govorit koliko koga boli ***** za koga.

Takoðer, da te boli *****, ne bi niti fizièki materijalizirao Misao u rijeè i spoznajno ju ostvario, ovjekovjeèio i pružio.

Ja ponavljam: nisam koristio sarkazam jer od njega u prijašnjoj situaciji nemam koristi. Cura je pametno rekla: masu ljudi sere, prièa i kazuje drugima što da èine, iako pritom sami nisu to isto u praksi ostvarili i bili poduèeni iskustvom, time èineæi više štete nego koristi. I sve je to uprilièeno naslovom: Tko je zapravo uzgojio jebene gljive a da samo ne sere??? BUUM! Kristalno jasna percepcija Istine koja ledi krv u žilama svojom brutalnom preciznošæu. Osobno, samo (napominjem samo jer to je dužnost Biæa) sam kazao: "Da, i ja sam nekoliko puta po pitanju uzgoja gljiva teoretizirao a nisam imao blage veze u praksi". Jednostavno, kazao sam da sam pogrješio...jer ne patim od toga da krijem greške i da se prikrivam u vlastitoj sjeni želja.

Tako da, meni namjerom nije bilo ikoga spuštat, pametovat ili ga zajebavat veæ svojim priznavanjem grešaka pokazat i drugima da grješenje nije nužno zlo, veæ moguænost uèenja i mijenjenja ! Zato me po ovom pitanju post od sestre RedSh i oduševio.

Takoðer, ne, mene ne boli ***** i vjerujem da ne treba tako da bude. Èisto osobno, kao i sve reèeno.


A što se tièe Misli, tj. Misaonog Protoka...brate...možeš li ih predvidjet, obuhvatit, uzrokovat, zatoèit, manipulirat, odreðivat ili to one èine neovisno o tebi, tj. pritom èineæi tebe? Nama pripada naša vlastitost/subjektivnost/individualnost i to je taj kanalizator svakog Biæa zasebno, koji Misaoni Tok i Rijeku èini jedinstvenim i unikatno-raritetnim, te Beskonaèno neponovljivim jer samo Postojanje raspršuje u brojkom neobuhvatljiv spektar Sada i jedinih spoznaja.

Dijalogni Konsenzus brate...ne nadmetalaèka kompetitornost...





Lijep pozdrav (stavio bih smajl Sreæe al jebiga...da i on ne bude krivo protumaèen)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ma dosta prepucavanja vas dvoje....plizzzz..nema smisla....

pitanje na moju temu je bilo jednostavno a gle u sta se pretvorilo...dosta!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
RedSh je napisao(la):
ma dosta prepucavanja vas dvoje....plizzzz..nema smisla....

pitanje na moju temu je bilo jednostavno a gle u sta se pretvorilo...dosta!


Sve si dobro rekla sestro... Samo po sebi ovo jest besmisleno, no izvan sebe jest nužno...inaèe nikad do toga niti ne bi došlo.

Takoðer, ovo nije prepucavanje...da bi takvim postalo morao bih mu posvetit takav znaèaj...a to mi nije namjerom, a kamoli željom.. Ovo je ugodan razgovor.

Ovo mi je zadnji post spomenutog razgovaranja pošto ne spada u domenu postavljenog pitanja. Jedino, morao sam reagirati kako bih predumišljaj vratio u mišljenje i dao i govor svoje strane..koja nije bila razrješenom.



Srdaèno
 
05.06.2006
5
0
0
Ahhahahhaah...brate mili ti si luddd :D :D :D :D
pozitivno lud da me sada ne shvatis pogresno :D :D
Zadivljuje me tvoja umesnost da objasnis sta ti se desava!!!! i voleo bih ISKRENO da to osetim...makar na tren

pozdrav..i bez ljutnje molim :D :D
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
:D
nadam se da smo ovo poglavlje zavrsili...ajmo se vratiti nazad na zadatak..

dakle jel ima nekog ovdje ko je uzgajao???? i uspio??? :roll:
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
e
ali
vidite sada ovo ljudi.
Kako uzgojiti gljive..
Uzmite deblo[drvo] koje je vlažno,da nije suho.
Bacite spore na drvo
drvo stavite u podrum ako imate kuæu staru.[kod moje babe je u podrumu jako vlažno]
Dakle to drvo sa sporama stavite gdje je vlažno i kraj prièe...

pa jebote to su gljive..ne mara ;)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
EEEEeeeee domba..voljela bi i ja da je tako jednostavno..pa onda bi svi uzgajali gljive a nebi se ovoliko ****** :wink:

OtarG: pa normalno da nema srama..bitno je biti uporan i imati sve potrebne i tocne informacije. jednom ces uspjeti :D

uzivaj!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Nego da vas pitam: danas me baš jedan poznanik pita o gljivama, da mu kažem neke stranice s kojih se može naruèit spore (ima veze na muriji i na grani tako da nije bed) i kaže da ih on ima namjeru uzgajat u podrumu.

E sad, da li je to moguæe ili bi sigurno dolazilo svaki put do kontaminacije ili je obvezno to svaki put radit u growboxu (koji bi time i morao biti napravljen)?


Poz :D
 
05.06.2006
5
0
0
doors_of_perception je napisao(la):
Nego da vas pitam: danas me baš jedan poznanik pita o gljivama, da mu kažem neke stranice s kojih se može naruèit spore (ima veze na muriji i na grani tako da nije bed) i kaže da ih on ima namjeru uzgajat u podrumu.

E sad, da li je to moguæe ili bi sigurno dolazilo svaki put do kontaminacije ili je obvezno to svaki put radit u growboxu (koji bi time i morao biti napravljen)?


Poz :D

Heheheh...moze u podrumu..valjda...ali bi mu bilo bolje da sterilise taj podrum...i da growkit stavi u veliki grow box....manja povrsina za temperaturu i vlagu...
samo neka ga luftira 2-3 puta dnevno....
Sve je ovo valjda a uskoro ce biti sigurno :wink:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.