Tolerance break i mikrodoziranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
pozdrav ekipa,

njuškam po forumu i ne naiđoh na sličnu temu. Šta mislite o mikrodoziranju i pauzama za obaranje tolerancije? Ovo pitanje je više namijenjeno za rekreativce, manje za pacijente, iako bi možda i oni koji koriste kanabis protiv bolova mogli da odgovore...
Da li redovno radite tzv. tolerance break-s tj. pauze u konzumaciji kako biste povratili osjetljivost na THC, tj. intenzitet high-a, bolji učinak ili šta već?
Da li imate određene poteškoće sa - snom, apetitom, anksioznošću...? Ako da, kako se nosite s njima?

Smatrate li da je kontinuirano mikrodoziranje najbolji način zadržavanja osjetljivosti?

Ja s vremena na vrijeme odradim tolerance break uglavnom od 5 - 7 dana. DO sada nisam imala nikakve značajnije poteškoće, osim malo sa snom. Tada uzmem melatonin i sve bude ok. Uvijek mikrodoziram kako bih dobila pozitivan terapijski, ali i zabavni učinak. eto, podijelite svoja iskustva i savjete. ::listomahanje::
 
01.03.2018
79
213
33
29
Jako retko, ali evo poslednjih dana pravim bas dosta pauze. Ako imam sta da radim ne bude nikakav problem, a ako sedim kuci besposlen.. ufff... :D Sa snom imam problema vario ili ne, ali zato tokom pauze imam veoma vividne snove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
pa vidi, imas i drugo resenje...recimo ako si dimio 2-3 pljuge dnevno svaki dan ti smanjis na 1-2 pa sledecih par dana na 1 pljugicu pred spavanje, i na kraju se iskuliras skroz 2 dana, dosta oslabi tolerancija a i psihicki lakse nego naglo saseci...jbg, sve je u glavi, nista strasno;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Evo ja baš jučer sasjeko al ne svojom voljom al sam svijestan da pretjerujem i da nemrem tak normalno funkcionirat.Inače sam radio stanke od 15-ak dana,al mi je to nedovoljno jer se kroz tjedan,2 opet vratim na frulicu uz kavu,a od nje pola toga kaj se na poslu dogovorim sa dobavljačima zaboravim!Radim i sa turistima pa onda umjesto da zašprehavam turistice ja spalim pljugu i mutavim ko debil!Al da ću fumat cijeli život budem,al bi to htio dovest u granice normale.
Da li imate određene poteškoće sa - snom, apetitom, anksioznošću...? Ako da, kako se nosite s njima?
Ja udrim prije spavanj pola ure meditacije i zaspim kao beba,al znam imat bolesne snove prvih tjedan dana i budit se mokar kao miš,al nočas nisam imao tih simptoma!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela
02.01.2018
60
183
33
Đir po celon svitu (:
Peace ljudovi,
tema predobro zamisljena,isto se nalazim u slicnoj situacij,svaki dan uzastopno se duva,al kako odolit kad je ovo proljece prelijepo stiglo,pogledam podne ono sunce,stap na ledja i fik jezero,mislim stvarno hehe :D
U svakom slucaju slazem se s tim da treba s vremena na vrijeme radit pauze za obaranje tolerancije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@lauba , super ti to s meditacijom, imam neke aplikacije na telefonu pa ću da probam to pred spavanje, mada mene čitanje uljulja kao i frula, plus jedan melatonin i taman budem.
Dosta čujem od ljudi da im kratkoročno pamćenje pati, da imaju problema s koncentracijom i da slabo funkcioniraju na poslu. Ja nekako mislim da je to indicija za neki malo duži brejk. Ne znam stvarno, ali meni čak i pomaže da se fokusiram i da mi misli previše ne letaju naokolo. Naravno, ja furam mikrodoziranje pa je možda i do toga. po danu samo sativa hibridi, a uvečer ništa slađe od majke indike za maksimalni chill.

@sweatMJ i meni je proljeće izazov, zato odgađam pauzicu. hehe :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and sweatMJ

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Kapiram da se nekom osladi... I meni je nekad ranije, non stop bih... A sad... Ne mogu da se nateram... Sedim na pola kile hedova od prosle godine i nikako da se nateram da pripalim. Nesto mi ne paše. Mozda je do sorte. Jbmli ga. Tako vec mesecima. Mozda mi je sve potaman? A kad mi je najteze bilo opravi me neka ulicarka, pola keta sam izdimio to vece i skontao neke stvari, bukvalno me iskuliralo za sve lose sto mi se tad desavalo i dalo mi neverovatnu volju i snagu. Bese to sad daleke 2012 god. Sledece sta sam uradio bilo je da narucim seme od Barney Farma... Procesljao ja u sledecim godinama nekoliko sorti, manje doduse nego sto bih hteo ali takav dim ne nađoh. Mozada lerdi naprskao neki hors, ne znam nisam probao niti bi, ali ne umem da objasnim taj osecaj mazabolemedupe-sadcudakrenemdasečupam-svejeoktitomozes koji sam od te ulicarke imao. Secam se da je bila cvrstih hedova i na tamnijoj strani, puna kristala sa tamno plavim i narandzastim pupoljcima. Pretpostavio sam posle da ima nesto od "plavih" sorti, pa cu da porucim neki bluberi ili blue dream ili sl. Dimio crimea blue, relaksira puno, bas telesni orgazam telo kao da nemam dok lezim, ali na vrlo prijatan nacin. I vrlo mi je bila sexy za izlazak, mikrodoziranje, gabori su mi izgledale kao najpozeljnije boginje plodnosti, upucavao sam se i staroj i mladoj... Ali nije to bilo to sto sam osetio od one robe. Znam da je ona negde napolju, ceka me...
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
mada mene čitanje uljulja kao i frula
Apsolutno da čitanje pomaže ali knjige ne nešto sa neta,bar je meni tak.A ja ti nisam baš neki za tablete i to bilo koje vrste čak i protiv bolova.A svako ima svoju neku šemu zato se i kaže da je svaki čovijek individua za sebe.Ova stanka će i bit minimum 3,a možda i 6 mjeseci,jer je teško promjenit naviku koju stalno ponavljaš 13godina svaki dan po 4-7,8 puta dnevno.Mišljenja sam da napravim godinu dana stanke da bi onda mogo kotrolirat želju za fumom,ovak napravim stanku 15-ak dana i taman kad počnem dolazi sebi vratim se na staro,hebem ti ego!:fuck: