Tolerancija...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
1. Nikako da se sjetim otvoriti ovu temu.... Najbolje mi je sto na dosta sajtova pisu kako Trava ne stvara toleranciju :rofl:... Npr. ja sam s nekom travom 7 dana uspio zadrzati super high...jos par sam pusio nakon toga al to onda vec totalno drugo i mislim da sam nastavio jos 1tj. ne mjenjajuci znatnije kolicinu koju pusim, prakticki nebi osjecao nista(ITEKAKO BI, NEKI SUPTILNI EFEKTI OSTAJU A I TOTLNO JE DRUGA PRICA PUSENJE SVAKI DAN NO NE GOVORIM O TOME NEGO A "KLASICNOM" NAPUSAVANJU)...

2. Ovisno o sorti velika je razlika sto se tice tolerancije, s nekima se prakticki vec drugi dan osjeca razlika i sa pusenjem svaki 2-3 dan se takodjer razvija tolerancija a s nekima se danima nista ne mjenja niti se osjeca razlika ako se pusi svakih 2-3 dana.O cemu ovisi...možda Indica/Sativa, možda snazi.....

3. Postoji li dugorocna tolerancija(da traje duze od 1mj.) s travom....ja mislim da postoji. Zapravo siguran sam da postoji.... Neki tvrde da traje oko 3mj..... Kakva su vasa iskustva s time?

4. Rk Krk je u temi zadrzavanje daha spomenuo obrnutu toleraniju...e nekak mislim da to ne postoji.... Je da se nauci vise cijenit Travu, vise izvuci iz napusenosti, uživati i u suptilnim efektima...ali da se smanjuje tolerancija nema šanse...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da ako zapališ kvalitetu stvar,ali jednu na dan plafon,do opadanja efekta če teško doči,iako neznan na duge staze(3mj).Može jedino dim dosaditi.Ulično sranje je druga stvar,kupiš,zapališ jednu,odvali,za 2 sata nekako nisi extra zadovoljan,pa ideš provati još jednu,neloše...
Sutra stanje opada bar 30%.Ipak ovisi od kvalitete,a i količine.
Ovo je teško definirati.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Što se tiče ovog četvrtog nebi rekao da se to događa kod dima, kod salvije svakako ali kod trave ne.

A ovako ja tolernciju kad češće pušim sigurno nabijem ali nikad ja ne pušim dovoljno često da bi to bilo jako izraženo ali mislim da se osjeti. Uvjek je tu ona priča neznam pušiš par dana za redom i onda ne zapališ dva tjedna mjesec pa propališ frulu i sabiješ se ko da si ih 5 propalio.

Bezze_sa znam da je pisao da ima problema s tolerancijom jer puno duva pa mu nije to to nekad
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Super tema!
Potpuno se slazem da s vremenom raste tolerancija ali, po meni, najvishe zavisi od tachke 2. :D
Deshava mi se da u odredjenoj vrsti tek posle 10-15 dana pushenja pochnem stvarno da uzivam i da je provaljujem skrozzz... mada, deshavalo se da toliko oguglam da poshnem da rollam veeelike buxne, pa se desi da neko ko nije ranije probao tu vrstu prosto pozeleni...

pozdrav
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ja sam primetio da kad duze vreme pusim jednu te istu sortu nekako naviknem, al kad i bez pauze promenim neku drugu vrstu (pa makar i slabiju) efekt je znatno veci.
Onda opet posle nekog vremena vratim se na staru (ona na koju sam prije naviko) puca ko nikad.
A oko dugorocne tolerancije...hmmmm...ne vjerujem da takvo nesto ima.
Al ipak je ovo samo moj subjektivan stav, tako da nemojte me uzet zdravo za gotovo.

pozzz...:icon_mrgreen:
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
ma stvarno sam pretjero sto sam napiso 1mj...nego ono meni nije isto bila pauza nakon dosta dana zaredom 1 dan ili 1 tjedan.... pa sad kolko je da se tolerancija vrati skroz na 0 potrebno...

zanimljivo je i to sa promjenama sorti...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
po mom iskustvu stvari stoje ovako:

ako se kuri jača sorta, znači neki sknk, onda dolazi prije do tolerancije...iznenadio sam se šta npr. u amsterdam kad sam došo, prvi dan se razvalio nenormalno od pljuge i pol, nisam više mogo, a sljedeći već dan pušio po 5-10g dnevno jednu za drugom, mješajući sorte... tako da uvelike ovisi o snazi trave, jer što je jača, više "spali mozak" i onda sve nakon toga manje i zabija... također ovisi i o jednom bitnom čimbeniku: način na koji se puši...tolerancija puno prije stigne ako se prepušava vutrom...da se zapali jedna-2 dnevno, barem po meni, malo kasnije bi nastupila tolerancija...

Također, pošto je prije bilo više i jeftinija bila vutra, pušilo se na kese, a bila domaja u điru (mislim, ko i sad ovo šta se prodaje pod skankom)...ali ono zbog čega mi je tad bila ta "obična" vutra puno draža jer to šta je tolerancija puno puno puno kasnije nastupala... bitće jer je to više sativa, više diže, manje reže mozak pa kasnije i tolerancija nastupa....

sve u svemu, tolerancija bi ovisilila najviše o jačini vutre, većoj jačini sorte, ne mijenjanju sorti nego deranju po jednoj i načinu pušenja, tj. prepušavanju.
 
27.05.2008
24
0
0
34
DirtyD je napisao(la):
4. Rk Krk je u temi zadrzavanje daha spomenuo obrnutu toleraniju...e nekak mislim da to ne postoji.... Je da se nauci vise cijenit Travu, vise izvuci iz napusenosti, uživati i u suptilnim efektima...ali da se smanjuje tolerancija nema šanse...

Ja sam to video kad sam citao o salviji, rekoh mozda ima veze...


Jao ne mogu da verujem kakav je ovo efekat leptira bio! Ja sam ladno hteo da otvorim slicnu temu da vidim koliiku pauzu da napravim, izasla prva epizoda 13. sezone South Parka-a, pa da se pripremim :D
 
04.02.2009
21
0
0
36
pusim svaki dan i skroz me malo pocelo ''udarat'' sad me zanima kako da se vratim na one prve dane kad nakon jednog jointa nisi mogo doc sebi po 2 2 i pol sata samo se smijes i boli te briga za sve a sad popusim i nakon 20 min pola sata vec sam ajmo rec normalan koliku bi pauzu trebo napravit ili sta bi trebo npravit da me opet pocne pucat ona smijalica nakon pusenja molim vas pomozite
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
nakon 4 dana bi treo bit svoj na svome... tak sam bar ja cito negdje...
znaci probas s cetri dana prvo...
ak ne onda na tjedan dana to bi moralo radit...
 
28.01.2009
45
6
0
41
DirtyD je napisao(la):
1. Nikako da se sjetim otvoriti ovu temu.... Najbolje mi je sto na dosta sajtova pisu kako Trava ne stvara toleranciju :rofl:... Npr. ja sam s nekom travom 7 dana uspio zadrzati super high...jos par sam pusio nakon toga al to onda vec totalno drugo i mislim da sam nastavio jos 1tj. ne mjenjajuci znatnije kolicinu koju pusim, prakticki nebi osjecao nista(ITEKAKO BI, NEKI SUPTILNI EFEKTI OSTAJU A I TOTLNO JE DRUGA PRICA PUSENJE SVAKI DAN NO NE GOVORIM O TOME NEGO A "KLASICNOM" NAPUSAVANJU)...

2. Ovisno o sorti velika je razlika sto se tice tolerancije, s nekima se prakticki vec drugi dan osjeca razlika i sa pusenjem svaki 2-3 dan se takodjer razvija tolerancija a s nekima se danima nista ne mjenja niti se osjeca razlika ako se pusi svakih 2-3 dana.O cemu ovisi...možda Indica/Sativa, možda snazi.....

3. Postoji li dugorocna tolerancija(da traje duze od 1mj.) s travom....ja mislim da postoji. Zapravo siguran sam da postoji.... Neki tvrde da traje oko 3mj..... Kakva su vasa iskustva s time?

4. Rk Krk je u temi zadrzavanje daha spomenuo obrnutu toleraniju...e nekak mislim da to ne postoji.... Je da se nauci vise cijenit Travu, vise izvuci iz napusenosti, uživati i u suptilnim efektima...ali da se smanjuje tolerancija nema šanse...
Evo da se oglasim i ja........ne zelim se praviti pametan ili velicati nesto sebe...no nestoji bez razloga meni prefix rasta:) nije ovo tema kulture tako da cu sa ovim rasta zavrsiti uvodnu pricu:icon_lol:
Braco forumasi ne znam da li neko od vas ima da pusi bez pauze(vece od 2dana)vec jedno 15-ak godina.....retko da je bilo nesto lose...siptari su mi bila losa faza,ali tada nista drugo nije ni bilo...zelim reci pusim jako mnogo,i kvantitativno i kvalitetno...takodje imam jako dobre prijatelje Senegalce,Jamajcanine....koji takodje pushe jako mnogo,,mada njima je mnogo lakse nego meni ovde negde:)...
Tolerancija ne da postoji,nego se stice od prvog upaljenog jointa pa do okoncanja ovog zivota na zemlji:) Mozak koji jednom popije malo THC-a,vec pocinje da menja malo licnost...ako se zavrsi na tome,jako brzo nikom nista...ali ako se nastavi pusiti, mozak pije vise i vise THC-a,i za svaki sledeci put treba vise aktivne supstance da mozak registruje iste frekfence....
Sorta mislim da nije toliko bitna,koliko sama tolerancija na %THC! Pauze su neophodne ako mislis da zivis normalnim zivotom,a ne ko AFROMAN,nema vise ni zene ni posla ni para...:) 60 dana je potrebno da se organizam potpuno ocisti od thca,to ako hoces cistu krv:) a sto se mozga tice njemu daj i 24h pauze,vec se oseti promena...
Tako da polako zavrsim:) oprostite sto vas udavi,ali samo zelim da podelim svoja iskustva sa drugima,mozda nekome i pomogne....:sun2:
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
zelis reci da postoji dugotrajna tolerancija(ne bas stalna)?.... i meni to zvuci logicno, ne radi se o kemijskim procesima u tijelu,o tome koliko se THC zadrzava.... nego se jednostavno toliko naviknes na high i znas sta te ceka i toliko si situacija proso s travom i toliko dana i dana bio napusen te se faktor iznenadjenja polako gubi.... ponekad mozda do te mjere da vise ne kuzis da si napusen jer je to za tebe skroz normalno stanje...
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
neznam zasto svi tupe o tom thc-u , to je puno kompleksnija biljka da bi se pozornost obraćala samo na thc i njegov utjecaj na mozak i glavu
ovo o mjenjanju sorti definitivno je istina , bar u mom slučaju , znači pušit neku sativu s puno thc-a par dana ili tjedana nebitno koji vremenski period i onda zapalit neku indiku s manje thc-a a više nekih drugih kanabinoida (cbd ,cbn...) , indika će me razbit jednako kao da nisam ni pušio sativu i obrnuto.
takođe sam primjetio da mi tolerancija puno brže raste od indor uzgoja nego out , neznam zašto ali pretpostavljam da utjecaja imaju omjeri kanabionida u vutri , znači njihovi kemijski sastavi.

što se tiče obrnute tolerancije znam da kod kroničnih alkoholičara postoji tako nešto , ono cugaju cjeli dan i onda sljedeće jutro popiju rakijicu i razbucaju se :D , to sam i ja primjetio kada se duva dan-noć par dana, onda kad se ujutro zapali ubijem se ko aždaja od manje količine nego inače ,valjda se napune receptori pa im treba manja količina da se ponovo aktiviraju(dobro sad već pričam pizdarije:icon_lol:) ako sam ja uopće dobro razumio šta je obrnuta tolerancija :) , ali isto tako kad pusti ta jutarnja opet treba malo više u svakoj sljedećoj za isti efekt.
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
jep.... najgluplje mi kad neko trazi biljku sa najvecim % THC-a i to je to nit doda Sativa/Indica, kaki okus voli, kaki high voli... ma nista samo da ima puno THC-a... to valjda da se moze hvalit...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
3ananasa2 je napisao(la):
što se tiče obrnute tolerancije znam da kod kroničnih alkoholičara postoji tako nešto , ono cugaju cjeli dan i onda sljedeće jutro popiju rakijicu i razbucaju se :D

Čuj ovo što se tiče alkoholičara ne možeš primjeniti na vutru, ti alkoholičari kojima treba jako malo cuge imaju totalno uništenu jetru i ona im gotovo ništa alkohola ne prerađuje. Tako da oni su mogli nekad ko nojevi popit a kad si tako unište organizam pivo ili rakijica im dođe ko puno puno više.
 
28.01.2009
45
6
0
41
DirtyD je napisao(la):
zelis reci da postoji dugotrajna tolerancija(ne bas stalna)?.... i meni to zvuci logicno, ne radi se o kemijskim procesima u tijelu,o tome koliko se THC zadrzava.... nego se jednostavno toliko naviknes na high i znas sta te ceka i toliko si situacija proso s travom i toliko dana i dana bio napusen te se faktor iznenadjenja polako gubi.... ponekad mozda do te mjere da vise ne kuzis da si napusen jer je to za tebe skroz normalno stanje...
Bravo...bas to...JA SE IZVINJAVAM SORTA POPULACIJI,ALI BRACO DA SE MI NELAZEMO....SVI OVDE NA FORUMU PUSE TRAVU ZBOG THC-A,TO JE JEDINI NACIN I JEDINA AKTIVNA SUPSTANCA KOJA DAJE PRAVI HIGH OVOJ BILJCI:sun2:
A sorte su samo razliciti ukusi,kao i ko pusi cigarete...neko voli lakse,neko aromatizovane sa manje nikotina...itd......Zar neko misli da su stari Kinezi imali repertoar biljaka kao danas...ili u Indiji...tamo biljku gledaju kao svetu,a ne kao W.W. ili Orange Bud....naravno prave razlicite proizvode od trave,ali sigurno im nije bitno koja je sorta!
Tako da ja glasam za THC:icon_lol:, NE DA BIH SE HVALIO KAKO NEKI KAZU,VEC MOJE SKROMNO MISLJENJE...Ono stoji sve sto vi pricate da sativicne biljke duze drze isti efekat(nekoliko dana),ali po meni je to preterano udubljivanje,kada je ova tema u pitanju....Tolerancija se stice na aktivnu supstancu:sun2:
Blessss you
 
28.01.2009
45
6
0
41
DirtyD je napisao(la):
zelis reci da postoji dugotrajna tolerancija(ne bas stalna)?.... i meni to zvuci logicno, ne radi se o kemijskim procesima u tijelu,o tome koliko se THC zadrzava.... nego se jednostavno toliko naviknes na high i znas sta te ceka i toliko si situacija proso s travom i toliko dana i dana bio napusen te se faktor iznenadjenja polako gubi.... ponekad mozda do te mjere da vise ne kuzis da si napusen jer je to za tebe skroz normalno stanje...
Bravo...bas to...JA SE IZVINJAVAM SORTA POPULACIJI,ALI BRACO DA SE MI NELAZEMO....SVI OVDE NA FORUMU PUSE TRAVU ZBOG THC-A,TO JE JEDINI NACIN I JEDINA AKTIVNA SUPSTANCA KOJA DAJE PRAVI HIGH OVOJ BILJCI:sun2:
A sorte su samo razliciti ukusi,kao i ko pusi cigarete...neko voli lakse,neko aromatizovane sa manje nikotina...itd......Zar neko misli da su stari Kinezi imali repertoar biljaka kao danas...ili u Indiji...tamo biljku gledaju kao svetu,a ne kao W.W. ili Orange Bud....naravno prave razlicite proizvode od trave,ali sigurno im nije bitno koja je sorta!
Tako da ja glasam za THC:icon_lol:, NE DA BIH SE HVALIO KAKO NEKI KAZU,VEC MOJE SKROMNO MISLJENJE...Ono stoji sve sto vi pricate da sativicne biljke duze drze isti efekat(nekoliko dana),ali po meni je to preterano udubljivanje,kada je ova tema u pitanju....Tolerancija se stice na aktivnu supstancu:sun2:
Blessss you
 
04.09.2008
22
0
0
45
Ne znam, u 13 godina koliko koristim marihuanu ne sječam se neke tolerancije, možda nekad kad sam više pušio je bilo neke tolerancije, ali ja bi prije rekao da ti postane monotono svaki dan pušiti ako ti se dani svode na to da se napušiš, a ne na to da nešto radiš i nečim se zabavljaš napušen.

U zadnje vrijeme pušim u prosjeku 1 - 2 puta tjedno (manje, više) i mislim da sad nakon toliko godina iskustva najviše uživam.
Nekad te opali fino, nekad bi htio da te opali fino pa ti nebude baš tako kako si htio.
Uglavnom kod mene tolereancije nema, čak postaje sve bolje.
 
29.01.2008
26
2
0
35
rasta-mare je napisao(la):
Bravo...bas to...JA SE IZVINJAVAM SORTA POPULACIJI,ALI BRACO DA SE MI NELAZEMO....SVI OVDE NA FORUMU PUSE TRAVU ZBOG THC-A,TO JE JEDINI NACIN I JEDINA AKTIVNA SUPSTANCA KOJA DAJE PRAVI HIGH OVOJ BILJCI:sun2:

Care jbg al to nije istina, thc je samo jedan od psihoaktivnih kanabinoida u travi (iako se nalazi u daleko najvecim kolicinama) i odnosi ostalih imaju ogroman ucinak na sam high.
Pa ne bi bilo toliko razlicitih sorti koje razlicito pucaju iako imaju priblizno isti % thc-a da nije tako.

A dirty slazem se, iako tolerancija sigurno postoji mislim da je vecina toga zbog navike na napusenost... nakon par dana kad sam 24/7 napusen skoro pa nista ne puca vise al bas zato jer je postalo normala :bis:

Jer da sad ne pusim 2 godine opet me ne bi puklo ni blizu onome sto mi je bilo prvi prvi put :icon_lol::icon_lol: Al to nikad zaboravit necu :sun2:
 
27.02.2009
12
0
0
37
tolerancija se stwara ali samo ako se preteruje. znaci ako pusis 1-2 jointa dnewno, siguran sam da ce te raditi uwek isto ali ako zapalish 5-6 jointa pa sutra zapalish 2 onda te nece raditi ko pre a i
ti ces se tripowati da ti nije dosta, posto 6 i 2 joisnta nije isto . Ja pusim trawu mozda 4 godine ali sa pauzama( prwa pauza 5-6 meseci, posle je bila oko 3 meseca i tako naprawim nekad pauzu da se saberem a i da se priwatim
knjige). a tolerancija od mesec dana je najveca glupost koju sam cuo!!!!!!!!!! Zadnja 4 meseca pusim skoro swaki dan(bolje reci noc) i wishe od 3 stotke nisam zapalio, posto mi je bilo dosta, inace pusim sa 1 ili sa 2 ortaka, zawisi kako kad.

Nego da pitam da li marihuana unistawa mozdane celije i da li se zbog marihuane teze pamti??
znate one tripowe kad u sekundi ne mozete da se setite nesto, neko ime, neku stwar ili nesto slicno ali da li se zbog upotreba marihuane teze uci (imam sad ispit pa sam se istripowao da slabo pamtim)
pozz swim obozavaocima Svete biljke!!!!!!!