TOP 15 knjiga po vasem izboru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BOTANIK

Aktivan Član
23.12.2006
55
18
8
Sve knjige od Carlosa Castanede, naglasak na knjigu "Umijeće Sanjanja"

Maja Mandić Marković - "Astralna Projekcija"


Franz Bardon - "Inicijacija U Hermetizam"

Robert Bruce - "Astral Dynamics - A NEW Approach to Out-of-Body Experiences"

Samuel Sagan - "Opening The Third Eye"

Mantak Chia - "Cosmic Healing" i ostalo od njega

Luke Charles - "Taoist Yoga" iliti Taoisticka Yoga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
20.02.2014
15
42
0
44
Od Davea Eggersa "Krug", Salmon Rushdie "Sotonski stihovi" odlična knjiga, Richard Dawkins "Sebični gen", Laura Esquivel "Kao voda za čokoladu" za sve one koje vole romantiku (ja ju ne volim, a ova knjiga mi je zakon), Joseph Heller "Kvaka 22", Vonnegutova "Klaonica", ma super su i neke kao dječje stvari, u originalu je Carrollova "Alisa" odlična knjiga, prebizarna, uzeti vutru i čitati "Alisu" u originalu, ne Disneyeve i slične dječje verzije, je dobra preporuka :D

Također latinoamerički fantastičari su odični, malo istraženi, a jako zanimljivi. Marques, Carlos Fuentes, Mario Vargas Llosa sa svojim magičnim realizmom fantastikom i bizarnom romantikom su odlični autori za one koje vole malo pomaknutu stvarnost :D I da, skoro zaboravvio Borghesa i "Aleph" :read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
02.08.2009
1
0
0
36
Da li neko ima knjigu Electroshock od Laurent Garnier -a? Ako zna gde ima da se kupi ili ako neko ima u pdf-u nek mi posalje privatnu poruku. Veliki pozdrav!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
najvise shamana, proroka i slicnih sveznalica :)


evo jadna stara:

E. M. Remark - ISKRA ŽIVOTA


slikaISKRA-ZIVOTA-Erih-Maria-Remark--39986333v800h600.jpg
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
irieman je napisao(la):
Moje preporuke

P.D Ouspensky - U potrazi za čudesnim
G.I. Gurdjieff - Belzebubovi razgovori s unukom
Vladika Nikolaj Velimirovic - Besede pod gorom


Evo i PDF-ova :icon_wink:

http://www.ivantic.net/Gurdjijev/Gurdjieff_Sve_i_svja.pdf
http://www.galaksija.com/literatura/Uspenski_-_U_potrazi_za_cudesnim.pdf
https://sites.google.com/site/vladikanikolajvelimirovic/beseda-pod-gorom
Jesi uspio procitat belzebuba do kraja. Ja nikako da dokrajcim doduse imam englesku verziju a bas se treba potrudit da se procita jer na momente se pogubi ode objasnjavat previse....ponekad mi se cini da popije koju casu vina pa sjedne pisat :)

sve u svemu nejgove ideje i razmatranja i dan danas najace od svih smrtnika
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Jesam ,i neke delove čak pročitao i po više puta ... :read:
ali sam se i ja da kažem "mučio" pa sam razvukao čitanje na neke 2 godine skoro ...

Negde sam pročitao da i sam Gurđiev savetuje da se sve njegove knjige čitaju po tri puta ,i tek tada postaju jasnije .

A konstantno razmišljam o njegovom "zakonu oktava" ,i definitivno delim mišljenje da je bio izuzetna njuška ,potpuno ludilo :)
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Imam pitanje jedno,koji pisac je pisao dela pod uticajiem razlicitih opijata i kako su se zvala dela ne mogu se setiti nikako : ) :read:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pokusavam da gadjam, mozda mislis na oldoza hakslija ("vrata percepcije"), ili timoti liri, ili hanter tompson, ken kesi, dzek keruak, tu je i bodler, pa stefen king, pa vilijam barouz...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Hvala na odg. ali nazalost nije ni jedan od navedenih citao sam hakslija odlican je ako nesto pomaze sad sam se setio pisac je rus :D
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Herman Hese - Stepski vuk (neverovatna knjiga, kako sam krenuo da je čitam u početku ništa posebno, kasnije postaje brutalno dobra toliko da kad sam kao pravio pauzu od knjige sve vreme razmišljao o njoj, dok je nisma pročitao)

Tolstoj - Vaskrsenje (Obožavam da čitam Tolstojeve pripovetke zbog detaljnog opisa, ova knjiga nešto sasvim pristojno ostalo još malo do kraja trenutni utisak jako dobar)

Ivo Andrić - Prokleta avlija (Seo sam da je čitam onako smoren još u srednjoj. Davno beše, bio lenj za sve i na kraju primoran da je pročitam krenem kako sam seo za sto tako nisam ustao dok je nisam završio).

Romeo i Julija - Šekspir (Mislio sam da je bzvz, ali sam je pročitao i baš zgotivio knjiga je dobra, ne baš sam vrh, ali je dobra).

Hamlet - Šekspir (E ovo je prava stvar, po meni fantastična knjiga)

Budin život - H. Sadhatisa podstiče na razmišljanje jako lepo i slikovito napisano gomilu pričica o Budi i njegovom životu, jako dobra knjiga.

Vladalac - Nikolo Makijaveli (Ništa specijalno)

Inazo Nitobe - Bushido (Vrh)

Hitler - Anton Nonmajer (Fina analiza, veliki deo knjige baš korektno i realno opisuje ovog nečoveka, jer kako sam čitao dosta o njemu pošto me zanimalo kako je moguće da neko širi toliko zlo, čak i iz njemu naklonjenih pisaca (uvek uvažim stavove obe strane) može se zaključiti da veliki deo ove knjige je istinit. Jako dobra i poučna knjiga)

pripovetke -Tolstoj

Politička enciklopedija SFRJ izdanje nabavio bio za nekih par stotina dinara (par e) odlična stvar, neverovatna posvećenost svih autora.

Previše pravnih knjiga koje sam iščitao i naučio me sprečava da se setim gomilu drugih koje sam pročitao u poslednje vreme, što u elektronskom izdanju (ne volim tako čitati, ali ponekad situacija natera), što iz biblioteke. Prosto čovek zaboravi da navede.
No, ako neko ima da preporuči neku knjigu o samurajima i uopšte tom periodu nek mi javi. To je trenutno na meti, tek sam krenuo d aizučavam Zen od Dejana Razića. Dodaću i Pitanja zen učitelju i još par knjiga o Budi. Ostalo još malo takođe da završim od Fransoe Vijon-a zaveštanja.. :read:

EDIT: Ima knjiga o najvećim zlikovcima u istoriji. Meni bio najzanimljiviji i najneverovatniji deo o Raspućinu.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
imam Tolstoja, pripovjetke o Kozacima. zanimljivo je, al naširoko opisuje krajolik i sve bitno i nebitno, kao da mi pokojna baba priča priču. :p

Hesse mi je genijalan, Sidartha i Igra staklenim perlama su mi najdraže.

upravo sam počeo Huxley-a, Brave new world, rano je da dajem neki sud.

Orwell-ova 1984. je isto odlična, u jednu ruku i zastrašujuća kad povučeš paralele sa stvarnim svijetom.

Castaneda, učenje Don Juana i svi ostali nastavci (8 komada) su isto tako odlične.

ima još toliko toga za napisati, ne znam što mi je draže.