TOP 15 knjiga po vasem izboru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
1. Herman Hese - Stepski Vuk
2. Franc Kafka - Zamak
3. Ernesto Sabato - Tunel
4. Jovan Ducic - Blago Cara Radovana
5. H.L.Borhes - Sto Godina Samoce
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Robert Monroe +++++
Bruce Moen +++++
Robert Bruce +++++
Don Miguel Ruiz +++++
Rudolf Steiner ++++
Carlos Castaneda +++++
Florinda Donner Grau ++++
Courtney Brown +++
Adrian Cooper ++++
Richard Matheson +++++
Oliver Fox ++++
Muldoon Sylvan ++++
Peterson Robert ++++
Eckhart Tolle ++++
Hurtac James +++++
Alister Crowley ++++
Jane Roberts - seth +++
Ricard Bach +++++
Carl Jung ++++
Franc Bardon ++++
Rawn Clark ++++
Elias teachings +++

Editovao sam malko, jer je bilo neozbiljno ono pre...
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
1. Zločin i kazna - Dostojevski
2. Jebo ti sad hiljadu dinara - Boris Dežulović
3. Siddharta - Herman Hesse
4. Ništa nas ne smije iznenaditi - Ante Tomić (naj pisac)
5. KL!K:icon_lol:
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Trenutno sam pod dojmom Ericha Fromma i njegovog "Zdravog društva"...
Svima preporucam tu knjigu i sve ostale Frommove knjige.. Legendaran je.

"život je rutina u kojoj se gubi naša čovječnost"
 
04.06.2006
38
0
0
e ovako...posto je neko pomenio E.FROMMA savetujem da procitate knjigu UMETNOST LJUBAVI (moj prevod iz slovenackog, ne znam koji je srpsko-hrvatski)....dobra knjiga :)
inace studiram filozofiju i knjizevnost tako da mi je bilo zanimljivo citati sve vase postove. iskreno, ne znam koju knjigu bi ja izdvojila kao omiljenu, vise ih je, svaka je nesto posebno i vredna dubljeg proucavanja. knjiga koja je u zadnje vreme mnogo, ali bas mnogo uticala na mene i o kojoj sam dosta mislila i za vreme citanja plakala je bila PRIMO LEVI- POTOPLJENI I SPASENI (opet moj prevod iz slovenackog). Sto se tice filozofa, A.SOPENHAUER je isto pustio trag "u meni" :) i evo, ako hoce neko da mi pomogne, trazim njegovu jako poznatu knjigu SVET KAO VOLJA I PREDSTAVA koja nije prevedena u slovenacki, zadnji izvod je iz 1986 godine, Novi Sad, Buducnost (nisam 100%sigurna) tako da ako je gde god zapazite, javite mi odmah jer stvarno zelim da je imam!!!! :)
pominjali ste NICEJA, citajte Sopenhauera i jos bolje cete razumeti NICEJA, njegovi aforizmi su nesto naj naj naj najlepse i najdublje sto sam ikada procitala...mene je potpuno ocarao njegov nacin pisanja, i nije tezak, veoma je lak, kao sto kaze sam Nice u pocetku Ecce homo moras ga razumeti, ziveti, osetiti...(ne mogu da se setim citata iz pocetka knjige, napisacu sutra...). Ako zelite da pricate o niceju, otvorite topic, ja cu sa zadovoljstvom ucestvovati u diskusiji, i pokusajte da ga citate sa perspektive morale ;)
sto se tice modernistickih i postmodernistickih pisaca, neki medju njima su mi ok, neki ne bas ( npr.borhes, cak sam na ispitu rekla da me podseca na jancara i dobila 8). Marquez ok, sto godina samoce i ljubav za vreme kolere :)))) joyce...hahaha, malo je komplikovan, to je i zeleo da bude :) i tako to, zaboravila sam sta ste jos pisali..
a inace, knjiga koju nisam i nisam mogla da procitam i zbog koje sam se jako nervirala je KRITIKA PRAKTICNOG UMA, KANT naravno... :) al' dobro imam vremena celo leto...
a jos nesto, posto eto zivim u sloveniji i lose poznajem srpsku i hrvatsku knjizevnost jer jednostavno veoma malo ucimo o tome, zasto, ne znam, verovatno je i kod vas isto, mogli bi da predlozite nekoliko vasih pisaca, pesnika pa tako... :) ja vam za pocetak predlazem SRECKA KOSOVELA, slovenacki "konstruktivisticni" pesnik i VLADIMIRA BARTOLA- AL ARAF I ALAMUT...
ana
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
1. Carl Gustav Jung - Razmišljanja, snovi, sjećanja
2. Michel Houellbecq - Elementarne čestice
3. Michel Houellbecq - Platforma
4. Jiddu Krishnamurti - The awakening of intelligence
5. Francis Fukuyama - Kraj čovjeka / Kraj povijesti
 
14.12.2006
33
2
0
Adams-Vodic kroz galaksiju za autostopere
Hawking-Kratka povijest vremena
Huxley- Divni novi svijet
Dick- Bladeruner i sve ostalo
Carl Sagan-Kosmos
 
31.01.2007
33
1
0
36
Dark tower-Stephen King,
Dreamcatcher-Stephen King ,
Onze Minutos-Paulo Coelho,
Harry Potter-J.K.Rowling,
Black House-Stephen King and Peter Straub,
Majstor i Margarita-Bulgakov
Sidarta-H.Hese

malo vise od pet ali dobro, voli dete da cita...a ima ih jos koje obozavam ali necu da preterujem...
 
22.09.2007
26
0
0
34
sta volis citat ??? :icon_lol:


- fantasy
- Gosporad Prstenova & Hobit & Silimarilion od J. R. R. Tolkina... (sve se dogadja u istom svijetu...
- Romani o Svijetu Diska od Terry Prachetta... (tip je ili konstantno drogiran ili lud ko kupus... jer su mu romani bolesni...) ako ces ga citat prvo uzmi knjigu Mort ili Maurice i njegovi uceni glodavci
-
ciklus Pjesma Leda i Vatre od George R. R. Martina (Krv do koljena... masakr na svakoj drugoj stranici... i to DETALJNO opisan...)
...

- futuristicki
- Pustolovine Milesa Vorkosigana od Bujoldice... (prvi dio ti je Pripravnik za ratnika) prehebena knjiga...
- sve od Dine to znaci Kuca Atreida, Kuca Corrino, Najezda strojeva, ..... i jos massu toga... pisci su ti Kevin Anderson i jos neki zaboravio sam kako se zove
...

- Horor

- ima toga jos samo se sad nemogu sjetiti... al ovo je najbolje mislim...




nastavit cu ja ovaj post....
zove me fredn...
donio je rizle...
moram da idem...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
vec duze vrijeme imam bookmarkanu ovu stranicu gdje je Drago Plecko objavio cijelu svoju knjigu o drogama. nisam sve procitala ali ima vrlo interesantan dio o meskalinu i psilosibinu koje vjerujem da vrijedi procitati koga zanima.

http://www.dragoplecko.hr/druga.htm

sjecam se njegovih dokumentaraca sa Tv-a pa ako netko posjeduje ili moze da nade te dokumentarce nek javi voljela bi ih posjedovat jer su bili stvarno odlicni :D
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Robert Monroe

Napisao je tri knjige: Journeys Out Of The Body (Doubleday, 1971), Far Journeys (Doubleday, 1985) I Ultimate Journey (Doubleday, 1994).

Knjige su bazirane na njegovim iskustvima OBE (kao sto se vidi iz naslova).

Pre nego sto je poceo da pise, bio je vlasnik kompanije za Broadcasting I imao mrezu radio stanica u severnoj americi. Kako kaze nije nista znao o OBE, I kada je pocelo da mu se dogadja da “napusta” svoje telo mislio je da ludi I obratio se lekarima. Posto ni tu nije bilo pomoci odlucio je da se prepusti I iskoristi maksimalno to sto mu se nudi…
Dao je jedan novi pogled na zivot iz svoje perspektive koja nije zasnovana na verovanjima vec na direktnom znaju stecenom iskustvima koje je doziveo. Zato ga ja posebno cenim I postujem. Izbegavao je okultne I ezoterijske termine I drzao se svog licnog vidjenja. Uveo je I Phasing kao metodu za istrazivanje sopstvenog uma…
Kasnije je osnovao The Monroe Institute, koji se bavi istrazivanjima ljudske svesti. Posto je imao iskustva u radu sa obradom zvuka on I njegova ekipa saradnika Stvorili su Hemi-Sync program koji je zasnovan na zvucnoj stimulaciji “mozga”. Eksperimente su vrsili na hiljade ljudi od kojih su vecina naucnici, lekari, profesori… Veliki broj njih je imao pozitivna iskustva I odali su mu priznanje za postignuti rad.
Pored toga naisao sam I na dosta njegovih intervjua kao I dva audio intervjua koja su vredna paznje.
Po meni delo Roberta Monroe-a je nesto sto je od jako velikog kvaliteta I svakako vredno istarzivanja.

E sad bi bilo dobro da I drugi koji znaju daju svoj komentar, pa da se nadju linkovi I tako dalje, da na kraju dodjemo do nekih dobrih zakljucaka (to mislim za sve predloge). Sto se tice Monroea ja imam Ebook na englekom, a stvarno neznam dali je prevodjeno i gde se moze naci. Uglavnom su tu radili torr. (neznam konkretno ali izguglajte Robert Monroe torr. I bice rezultata sigurno, Balkan jbg.).