TOP 15 knjiga po vasem izboru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.540
358
"Sofijin svet", Jostein Gaarder, nije loša, nedavno sam završila sa čitanjem i bilo mi je žao što je kraj.. Istorija filozofije tako čitljivo napisana i uklopljena u priču da bi je mogao čitati i onaj manje sklon toj tematici, a nebi mu bila dosadna ( čast izuzecima:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eysanuna
13.03.2016
51
24
18
46
evo meni je ova trilogija Prvi zakon odlicna...ako volite avanure/fantazije svakako preporucam..meni je bolje sjela nego Igra prijestolja
 

Prilozi

  • 18092015_Parni_rec_feat.jpg
    18092015_Parni_rec_feat.jpg
    102,1 KB · Pregleda: 31
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni and i33i

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Jaroslav Hasek - Dobar vojak Svejk
Po meni bi trebala biti obavezan obrazovani udzbenik na raznim poljima. Filozofiji, religiji...
Meni je nekako pokazala gdje bi Put mogao biti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duh1978

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
U zadnje vrijeme sam se navukao na audiobooks... Preslusao sam knjiga, vise i ne znam broja... Neke od najupecatljivijih serijala su:
Wheel of Time
Hyperion
The Lost Fleet
The Dark Tower
Old Mans War

Prije toga sam gutao knjige u pisanoj formi i najdrazi zanr mi je SciFi/Fantasy tako da sam procitao sva djela od Svete Trojke SciFi-a: Robert A. Heinlein, Isaak Asimov, Arthur C. Clarke kao i sva Tolkinova djela i sl...
 
10.02.2019
10
30
13
54
Najdraze knjige: SUHA GILJOTINJA,RAZGOVR S BOGOM 1,2
Teško mi se odlućit za najdraže jerbo volim čitat (oko 500 naslova na papiru imam u kući i još toliko u računalu a neke sam čitao i više puta),ali dojmljivije su ;Orlovi rano lete-Branko Ćopić( sve od Ćopića), Orlov dar-castaneda(inače sve od C.Castanede),Ispovijesti ruskog hodočasnika,Svjetovi u sudaru-Imanuel Velikovsky,Prorok-Khalil Djubran,Stepenište do neba-Zaharije Sitchin,Tao te ching-Lao Tzu,Dnevnik jednog penzionera-Miljeko Smoje(i inače sve od Smoje),Ljudska devolucija-Michael A. Cremo,Solaris-Stanislav Lem,Alisa u zemlji čuddesa-L. Carol,...:):wave::sun2:
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sta mi se danas desi. Nekad davno, poklonio daljem clanu porodice, koji ne zivi samnom, dvije knjige koje su stajale kod mene dug period. Taj moj neko knjige nije otvarao sigurno dvije godine. Danas ga obidjem malo, on mi iznese knjige. Lista on njih onako za stolom, tu mu roditelji, kad u jednon momentu iz jedne nesto ispade na pod, svi pogled uprijesmo na dole kad ono imamo sta i vidjeti :D svi prasnuse u smijeh, znaju da volim :D
Volim Ivu Andrica i Na Drini cupriju :)
IMG_20200214_175152.jpg

Kad sam ja ovo stavio za herbarijum bog te pito :D
al da se sjetim nema trika.
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Herman Hesse - Siddhartha. Poucna, bezvremenska, sustina zivljenja.
Brandon Sanderson - Mistborn trilogija. Naj naj, fantasy/fikcija