Top 16 medicinskih strainova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Ovih 16 medicinskih vrsti skoro da je teška glupost, uglavnom radi se o marketingu. Nije to sve toliko različito koliko se radi o marketinškom triku.

Ljudi koji žele medicinski kanabis ne bi se trebali puno opterečivati oko odabira vrsti, mislim da je najbolje izabrati bilo koju indiku. Sve što ima puno afgana u sebi dovoljno je jako u vidu THC-a , a isto tako sadrži znatne količine CBD-a.

Ima jeftinih sjemenki od Mandale, Nirvane, KC Brains... npr. idealan je Afghan#1 od Sensi Seeds, Dutch Passion, Flying Dutchmen-a.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
littleGreen je napisao(la):
Ovih 16 medicinskih vrsti skoro da je teška glupost, uglavnom radi se o marketingu. Nije to sve toliko različito koliko se radi o marketinškom triku.

Ljudi koji žele medicinski kanabis ne bi se trebali puno opterečivati oko odabira vrsti, mislim da je najbolje izabrati bilo koju indiku. Sve što ima puno afgana u sebi dovoljno je jako u vidu THC-a , a isto tako sadrži znatne količine CBD-a.

Ima jeftinih sjemenki od Mandale, Nirvane, KC Brains... npr. idealan je Afghan#1 od Sensi Seeds, Dutch Passion, Flying Dutchmen-a.

„In an attempt to take a closer look into marijuana's alleged medicinal values, we consulted Danny Danko, High Times magazine's senior cultivation editor, to help us identify the most popular strains for medicinal use. Highlighting excerpts from Danko's new book,High Times Field Guide to Marijuana Strains , we compiled a list of marijuana strains that he claims to have medicinal value.“
Danny Danko - Wikipedia, the free encyclopedia
Toliko o marketingu, možda su mu platili da reklamira te strainove....
Ali to je savjet za pušenje, i to ne u bijesnim količinama, nego u medicinskim – recimo čovjek osjeti tegobe, uzme Wickie Pipe Lighter Original - WickiePipe , malo posoli svoj omiljeni strain, pa puf puf i onda mu je bolje:sun2:, to što ti pričaš za indice vrijedi za ulje, ali ne kod MS njima savjetujem one čiji je omjer THC:CBD 1:1.
Razlog zbog kojeg sam to postao je taj što su me mnogi pitali koja je za njih i njihovu bolest, svaki mora naći svoj strain i svako ima pravo na svoje mišljenje, zato se i zove forum. Nisam neki stručnjak, ali to je moje mišljenje bazirano na iskustvu:cow_yellow:
I za zdravlje cijena nije bitna - pitaj oboljele:dada
 
22.05.2012
2
6
0
65
Več nekoliko vremena čitam sve o lečenju raka i drugih bolesti tu i na drugim forumima.I sama sam ga več dva puta pobedila.Koristim ulje od W.Withow,Criticala i J Herera.Tako kaže R.simpson,koji siguno ima više iskustva od nas svih zajedno.Kaže,da su to za naša područja najbojle.Kad si bolestan pr.vo ti je važno da dođeš do ulja i da što prije kreneš sa terapijom.Zašto izmišljati toplu vodu?Kad doktor kaže kako uzimati neki ljek,ne debatirate sa njim zašto tako i ne drugačije.Neke stvari jesu,kakve su.Slažem se da mora svako prilagoditi sebi količinu ako mu ne odgovara protokol uzimanja.Ne podnosi svako velike doze.Onda se predoziraju i uplaše,pa u bolnicu i panika.Ja svake toliko navece pojačam dozu.Pa ako mi se ujutro vrti u glavi,naveče smanjim dozu .Za par dana opet probam malo pojačat,pa tako opet par dana.Preko dana uzimam manje doze,da funkcionišem a naveče veču.Važno je da funkcionira.Svake toliko napravim krvnu sliku i markere na koje ne treba obračat previše pažnje.Nekad i ne pokazuju pravo stanje.Važno je pozitivno razmišljanje,radovanje životu i svakom danu posebno.Dođu i dani kad nisam najbolje.A to se dešava i zdravima.Važno je da smo tu da imamo dobre prijatelje da pomažemo drugima ,jer tako i sebi činimo dobro.Treba biti borac.Oni koji samo kukaju i nikad nisu nićim zadovoljni ne piše se dobro.Svima želim puno lepih dana i malih radosti koje donose sreču.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
meni je najbolje pomogao leafly.com za odabir sorte. mozhda nemaju opisane sve strainove ,ali tih 500tinjak shto imaju odlichno su obradjeni-pogotovo shto se medicinske upotrebe, djelovanja i efekta tiche.
+ uzasno jednostavno pretrazhivanje na njihovom "strain review-u"
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
THC:CBD 1:1 je marketinški trik također. Kako ćeš napraviti sjeme koje rađa isto potomstvo, pogotovo ako je vrsta daleko od IBL-a? Možda se može kupiti klon 1:1, ali u vidu sjemenki jedina garancija je da će sorta imati znatan postotak CBD-a uz THC.

Što se tiće cijene koju se izdvaja za sjeme, bolje dati malo za kvalitetu nego puno za tu istu kvalitetu. Od skupih sjemenki jedino što po meni valja je Chimera, Soma, DJ Short, THSeeds, Mr Nice. Ali opet zašto kupiti nešto u tome rangu kad od Nirvane možeš dobiti jako slično za puno manje para. Uostalom sve više od 20 eura za 10 sjemenki i još k tome feminiziranih je skoro apsurdno. Feminizirano sjeme trebalo bi koštati puno manje, a ne više.

Uglavnom, kao lijek za sve bolesti bit će idealna skoro svaka bolja indika.
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
PowerSeed je napisao(la):
hoces nam kazati da sative nemaju medicinsku vrednost?

Sam si izvukao taj zaključak, nisam to rekao.

Sativa je daleko kompleksnija od indike, u više pogleda, stoga nije preporuka za prvi izbor prosječnom novm medicinskom korisniku.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
littleGreen je napisao(la):
... Sativa je daleko kompleksnija od indike, u više pogleda, stoga nije preporuka za prvi izbor prosječnom novm medicinskom korisniku.

bilo bi lepo da novom medicinskom korisniku objasnis malo tu "kompleksnost" sativa, kada si vec krenuo da savetujes

* * *

The effects of Indica predominate strains are generally described as a sense of calm or serenity. Indica dominant strains are used to relieve stress and to relax. This strain can help reduce nausea for cancer patients, stimulates the appetite, and reduced intraocular pressure. Due to the sedative nature of indica is is best used during non-active times during the day or in the evening.

Sedating
Relaxing
Muscle relaxant
Decreases nausea
Treats acute pain
Increases appetite
Increases Dopamine


The effects of Sativa predominate strains are generally described by a sense of energy, well-being and confidence. Sativa’s stimulate the neurotransmitter serotonin which acts in the central nervous system and is responsible for mood, appetite, and sexual function. Those with heightened anxiety or certain mental health concerns may need to use caution. Sativa is generally used during the day.

Activating
Anti-Depressant
Chronic Pain
Increases Focus
Increases Creativity
Increases Seratonin
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
He-Man je napisao(la):
Ja ovo ponavljam kao pokvarena ploča, CBD je bitan za sve što se tiče medicniskog aspekta.
I treba tražiti sorte s što većim %CBD-a, barem ove "normalnije" s visokim %CBD-a također imaju i visok %TCH-a >10-15%
Naravno ima i sorti koje imaju visok CBD dok im je THC
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
littleGreen je napisao(la):
... Skunk je recimo dosta bogat THC-om a fali mu CBD-a...

mozda samo lemon skunk izvuce preko 20%, shiva i early skunk ~18%, ostale vrste skunka koliko ja znam imaju izmedju 8% i 15% thc-a, a cbd im se krece od < 0.1% do ~0.15%
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moram se nadodati, zaboravili ste jednu sortu: Hammerhead.
Znam da kod mene nije bas najbolje uspijevala, ali ne znaci da nema ljekovita svojstva.

Hammerhead (medical seed company):

Thanks to its high CBD content, it has a great narcotic effect and muscle relaxant, an attribute that makes it excellent for some medicinal uses. Its flavour reminds us of that from the ‘white’ family, but it hides a sweet tone that gives a distinctive touch.

80% Indica / 20% Sativa
Genotype: White Rhino x Medicine Man
THC: 15-20%
CBD: High
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mrcina z otoka

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Kali je napisao(la):
80% Indica / 20% Sativa
Genotype: White Rhino x Medicine Man
THC: 15-20%
CBD: High

Medicine Man je samo Shantijeva verzija White Rhina nastala kad se on odvojio od Greenhouse Seeds-a. U principu ista stvar, samo što neki ljudi više vjeruju Shantiju jer je Arjan marketinški mag, a to nije u duhu kanabis kulture, bla bla... da ne ulazim u detalje, već se puno puta raspravljalo o tome.
A White Rhino je zapravo White Widow x Afghani, jedna od prvih medicinskih sorti, old school couchlock.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
janca15 je napisao(la):
Več nekoliko vremena čitam sve o lečenju raka i drugih bolesti tu i na drugim forumima.I sama sam ga več dva puta pobedila.Koristim ulje od W.Withow,Criticala i J Herera.Tako kaže R.simpson,koji siguno ima više iskustva od nas svih zajedno.Kaže,da su to za naša područja najbojle.Kad si bolestan pr.vo ti je važno da dođeš do ulja i da što prije kreneš sa terapijom.Zašto izmišljati toplu vodu?Kad doktor kaže kako uzimati neki ljek,ne debatirate sa njim zašto tako i ne drugačije.Neke stvari jesu,kakve su.Slažem se da mora svako prilagoditi sebi količinu ako mu ne odgovara protokol uzimanja.Ne podnosi svako velike doze.Onda se predoziraju i uplaše,pa u bolnicu i panika.Ja svake toliko navece pojačam dozu.Pa ako mi se ujutro vrti u glavi,naveče smanjim dozu .Za par dana opet probam malo pojačat,pa tako opet par dana.Preko dana uzimam manje doze,da funkcionišem a naveče veču.Važno je da funkcionira.Svake toliko napravim krvnu sliku i markere na koje ne treba obračat previše pažnje.Nekad i ne pokazuju pravo stanje.Važno je pozitivno razmišljanje,radovanje životu i svakom danu posebno.Dođu i dani kad nisam najbolje.A to se dešava i zdravima.Važno je da smo tu da imamo dobre prijatelje da pomažemo drugima ,jer tako i sebi činimo dobro.Treba biti borac.Oni koji samo kukaju i nikad nisu nićim zadovoljni ne piše se dobro.Svima želim puno lepih dana i malih radosti koje donose sreču.


Ne izmišljam toplu vodu, nemaju svi rak...
Dobro je ulje, ali za razliku od indica, ne mogu baš spavati i nekako mi djeluje na desnu nogu, počnem je vuči, možda i na ulju indice radim isto, pa me indica toliko umrtvi da ni ne osjećam da ju vučem... Ali je kombinacija ww i critical odlična za raspoloženje
Jack herer sam posadio i jedino što ću od njega raditi su svježi sokovi:drink: - znam da će neki pomisliti da je to svetogrđe ili da se bahatim, ali to sjeme je bila donacija za moje zdravlje, tako i ispada da će biti:dada

He-Man je napisao(la):
Ja ovo ponavljam kao pokvarena ploča, CBD je bitan za sve što se tiče medicniskog aspekta.
I treba tražiti sorte s što većim %CBD-a, barem ove "normalnije" s visokim %CBD-a također imaju i visok %TCH-a >10-15%
Naravno ima i sorti koje imaju visok CBD dok im je THC
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
macedonia je napisao(la):
to je ono sto je potrebno ako nije marketinski trik onda to je ono pravo , a jel neko upoznat jel se moze naci menke od ovoga streina?
[h=5]Nisam našao sjeme, ali ako imaš koga u [/h][h=5]Oakland[/h]
  • Rockridge & Piedmont Ave
  • Adams Point, Grand Lake, Lakeshore & Uptown
  • Trestle Glen, Crocker Highlands & Glenview
  • Dimond District, Lincoln Highlands & Redwood Heights
  • Claremont Hills, Hiller Highlands & Glen Highlands
  • Montclair, Oakmore, Woodminster & Crestmont
Piedmont
Berkeley

  • Claremont, Berkeley Hills & UC Berkeley Campus Area
  • North Berkeley & Kensington
Lamorinda

  • Orinda, Moraga & Lafayette
[h=2]Onda mu reci da ti pošalje poštom, 1 ounce = 28.3495231 grams[/h]2320 kn je za uncu (OZ)tj., cca 30 g...
Ili otputuj tamo
:bananallama:
To je za Amere koji imaju karticu, a i popust je na ovaj strain za teške bolesnike... Možda bi meni dali popust:bananica
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
ali našao sam nešto slično, Z7 od cbd crewa
Z7.jpg