Top 16 medicinskih strainova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Svega lijepog ima navedenog u treadu,ali nigdje ne vidim Z8 X Afghan Haze? Z8 je u biti selekcija Z6 i Z7,odnosno baza im je Cannatonic x Nordle,što za sobom povlači možda najkvalitetnije vrste cannabisa hvaljenog i opjevanog u zadnjih 40g...G13,Haze,Master Kush Ultra,Afghani,Skunk#1. U principu radi se o dijelu svijeta koji se vrti oko indijske Hindu regije,Afganistana i Pakistana...Za Z6 i Z7 Fem seeds je kao male korištena fem Cannatonic(resin seeds),a za regular seeds je korišten Nordle male(resin seeds). Z8 je u biti jedan selektirani ženski fenotip koji je skoro pa uvenuo,ali ga je Shantibaba oprašio sa Afghan Haze male i kao F1 dao na aukciju da bi mi amateri mogli istraživati i eventualno selektirati željeni odnos thc-cbd. Traži se zlatni odnos(golden ratio) 1:1618 a to bi trebalo biti 12% CBD i 19,5% THC.Afghan Haze (Shantibaba)male koji je korišten u crossingu ima odnos 1:1 thc/cbd je odredio okus, grmoliki rast (malo neobičan za haze) i on je fenotip koji se traži.Kažu da je jako dobar za pljugu iako je male:) Zaključak bi bio da je Z8 jedan vrlo kompleksan i bogat hibrid kod kojeg u osnovi tri različita fenotipa daju potpuno različite odnose nama najvažnijih CBD i THC. Golden ratio bi trebao biti rastom kao Indica,a okusom i tipom djelovanja kao Sativa,s tim da je potpuno operiran od bilo kakvih paranoja i ubrzanog rada srca.Pravi feno ima efekt kao da ste uključili HD,i općenito sva čula diže na viši level.Vrlo dobar je za daily use.Thc nivo dosta visok,vjerovatno pokupljen od G13. Ovi ostali naginju ili čistoj sativi ili čistoj indiki,ali također bez negativnih efekata. Onaj tko se uhvati sa recrossingom i stabilizira fenotip je kralj Cannabisa!!! Uvjeren sam da bi uz adekvatan tester kit kroz 2 g. stvar bila riješena. cca 50 regular sjemenki i udri :) Nikad se ne zna,možda jednog dana ?!?!
Zatose nemojte čuditi toliko različitim biljkama kada uzgajate z8 ;)
Lp
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prilicno je nestabilna vrsta/prica sa tom Z serijom, zato o tome ima malo i na netu. mozda ce trebati sacekati z12 pa da covek zna da od 3 menke koje zasadi nece dobiti "tri različita fenotipa koja daju potpuno različite odnose nama najvažnijih CBD i THC"
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
tko ce cekat z12 ja sigurno ne al vidim da nisam jedini i kolega micurin plovi istom rijekom tako bi se dalo stabilizirat zeljeni feno i ja cu ga sigurno trazit dok ga nenadjem jer ovo sto sam dobio sa z7 me je odusevilo al najbitnije je da je mama prezadovoljna sa djelovanjem i ako bi uspio naci taj z8 o kojem prica micurin nece nitko biti sretnije od moje obitelji al za to definitivno treba tester ili pomoc nekog labaratorija da obavi testiranje....al ni to nije moguce bitno je znat sta trazis i bit uporan a rezultat ce doci prije ili kasnije

mičurin je napisao(la):
tipom djelovanja kao Sativa,s tim da je potpuno operiran od bilo kakvih paranoja i ubrzanog rada srca.Pravi feno ima efekt kao da ste uključili HD,i općenito sva čula diže na viši level.Vrlo dobar je za daily use
ovo je savrsen opis rada z7 koju imam nema price o bilo kakvoj paranoji mozes obavljati sta god da ti padne na pamet prvi rad koji se osjeti je totalna bistrina nakon neznam koliko piva zapalim i pljuga me izostri toliko da neosjetim da sam ista pio i nakon toga slijedi opustanje misica al ono sto je meni najbolje je da si totalno smiren i opusten al u bilo kojem momentu bi mogao ustat i prestijat bastu nema krvavih ociju i meni jako bitno da me nepretvori u kineza nakon dva dima...Prije dok sam pusio mogao si me skuzit sa kilometra da sam zapalio a sad zena neprimjeti kad zapalim....meni je ovo definitivno cista medicina isprobana i svakim danom sve vise me odusevljava....eto toliko od mene odo sad zapalit ubilo me tipkanje
 
18.01.2014
6
0
0
Pozdrav, evo muku mučim za sjeme, ne zelim pogrijesiti raspitujem se, vec sam pitao neke članove ali nisam još odlučio, želio bi čut još misljenja. Dakle, majka je prije godinu operirala rak zeluca i sad zelim biti spreman ako se bolest vrati. Zahvalan bi bio na preporuci nekog sjemena, a da je iz ove domace trgovine da sad ne pišem.


Da pojednostavim, jel dobar izbor channel+ od medical seed?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
obožavam kad piše cbd: very high
šta to znači? danas je raspon veliki, ali bojim se da taj very high iznosi cca 1%, uz to uzmi neku bogatu CBDom i pomiješaj ih u ulje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Stvar nije ni blizu tako jednostavna kako se čini na prvu.. U ovom momentu je trend vraćanja svih kanabinoida pa i CBD-a u onom nekom prirodnom omjeru karakterističnom za land race sorte,uglavnom sative (uzgajanje vani u ekvatorijalnom području) i indike koje se još uvijek uzgajaju masovno vani u Indiji Maroku,Pakistanu,Afghanistanu itd.Nakon što je sistematski izbacivan CBD,a pojačavan THC neki proizvođači sjemena se vraćaju izvornim genetikama pa selektiranjem i križanjem starih sorti koje su se uglavnom u doba procvata Amsterdama i kofi šopova masovno uzgajale pod svjetlom,sada ih ponovo križaju i selektiraju na otvorenom u staklenicima.Najviše u Švicarskoj,Španjolskoj,Danskoj..
Još uvijek nema,ili je zanemariv broj sorti za koje se može garantirati da će svaka biljka imati određeni odnos THC-CBD-CBN.Zbog toga je za pravi odabir biljke potrebno raditi selekciju i to sa minimalno 20-tak komada. Ne treba ići na dugu vegetaciju,nego odmah nakon što krene drugi red listova prebaciti na cvjetanje. Mali potovi od 5L su sasvim ok,i čim se može skinuti pelcer staviti od svake biljke po 2 klona u mother plant box.Obavezno označiti koji je klon od koje biljke,i za vrijeme growa bilježiti sve što je bitno za svaku posebno. Kako koja biljka ispada iz igre,treba je baciti zajedno sa klonovima jer nam nisu potrebne(hermići ili genetski deformirane).
Ostavljamo one najzdravije i po izgledu (fenotipu) posvetiti najviše pažnje onima koje je proizvođač označio kao "one prave".
Kad je selekcija gotova treba napraviti analizu da se vidi čega i koliko sadrži,i kada se odlučimo za najbolju,onda njenu majku koristimo za skidanje klonova i full grow! Znači 6 mjeseci je neki minimum da dobijemo ono što nam je potrebno.
Za testiranje postoje amaterski kitovi,koji i nisu baš pouzdani i ima odstupanja,pa bi bilo najbolje poslati uzorke u neki od profi labova .Naravno da bi bilo dobro suziti izbor i poslati pad malih uzoraka jer to ujedno znači i manji trošak.
Moj trenutni favorit je CBD Skunk Haze,ali ima još dosta vrsta s kojima bi se valjalo poigrati i pronaći ono što je najdjelotvornije za određeu bolest. Malo googlaj i potraži što pacijenti pišu da im je najviše pomoglo...
sretno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kontam ja i da ti je sad aktuelna ta prica i da citas i tako to... al kakve veze ima post o bridingu u temi Top 16 medicinskih strainova. mislim, ako ima ko da odgovori na konkretno pitanje coveku "jel dobar izbor channel+ od medical seed?" a da ga je koristio bilo bi super, il da preporuci neku vrstu, problem je "rak zeluca"... cak i da se predstavi neka vrsta u kontekst neke bolesti bilo bi ok, al briding ovde i selekcija, sta da kazem... mozda da citiram pravilnik "Izaberite relevantan forum za svoju temu" i u tom kontekstu izberite relevantnu temu za svoj post
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Potrudio sam se da čovjeku pojasnim o čemu je riječ kada pita za channel+ od medical seed.I naslov straina i seed bank imaju prelijepo ime,marketinški idealno za široke mase. Pola sata sam razmišljao i tipkao da bih mu otvorio još neku mogućnost!!! Ako misliš da sam napisao nešto bez veze i što mu neće biti od koristi,onda pobriši ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja vidim da si mu otvorio samo ovu mogucnost "Malo googlaj i potraži što pacijenti pišu da im je najviše pomoglo..." al ajd nek on pogleda pa ako mu pomaze nemam nista protiv, al malo sam toga shvatio da si uopste pisao za channel +
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
Kapetan82: Chanel + je odličan za pušit, predivan miris i okus...da cjela soba miriši od jednog vrha
ne znam za ulje....ni radio ni jeo
da si olašaš muke...uzmeš par razlličitih vrsta i napraviš od njih ulje
tak ja radim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
30.04.2015
10
4
3
39
Pozdrav svima, zelim prvo da se svima zahvalim koji izdvajaju i ulazu toliko vremena u ovaj forum da bi nam svima koristio, a pogotovo nama pocetnicima. Procitao sam dosta tog zelim i ja da se konacno bacim na posao. Licno me samo ulje zanima. Nadam se da cuvodje dobiti odgovor.
Molio bih vas za vasu pomoc.
Mama mi boluje od leukemije (MULTIPLI MIJELOM, MYELOM MULTIPLEX). Uradjena joj je autologna transplatacija kostane srzi prije 4 godine i bila je poslije toga dobro. Medjutim bolest se ponovo pokrenula. Imala je nekoliko zracenja i sada pije stalno citistatike (Alceran). Pored toga ima strasne bolove, koji joj otezavaju kretanje. Pored toga ima i trombozu lijeve noge i sada dodatno prima heparin koji joj obara trombocite tako da ne moze da primi svoju redovnu terapiju jer su lijekovi u kontraindikaciji.

Molim za pomoc kod odabira sjemena, sta prepoorucujete u mom slucaju?
Zbunjen sam, toliko sjemena,neki govore da je samo THC bitan drugi da je CBD podjednako bitan.
Idem za dva dan za sloveniju i austriju pa sam to mislio usput da kupim.

Hvala unaprijed.

p.s.da li se ulje moze konzumirati kod tromboze?