Topiranje automatic sorti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Sorry ekipa ako je ovo već negdje spominjano, ja nisam mogao naći, a ova vaša pretraga radi ko da nije dobila plaću zadnjih par mijeseci :)

Znači zanima me vaše mišljenje u vezi topiranjja automatic sorti, posebice low ridera. Jel netko od vas to već radio i kakvi su rezultati? Jeli isplativo ili nije? Ja u zadnje tri godine growanja automatica nikad se nisam usudio topirati ih, sad malo čitam strane forume pa vidim da su mišljenja oko toga podijeljena.
Ako razmišljam logički, rekao bih da je malo prekratak period uzgoja kod automatika da bih se biljčica regenerirala nakon toga i dala neki povećani prinos.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Sumnjam da će ti išta pripomoć topiranje. Ako oćeš trenirat automatike radi LST i to je to. Sam kužiš da je prekratko vremena da bi topping poboljšao neke rezultate, iako ima "super automatika" koji su sativa dominant, pa bi radi njihovog dužeg cvjetanja možda to i bilo ok. Za ove "obične" samo ih pusti, kvalitetno hrani i nek budu u što boljoj zemlji i to je to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
majstore, morat ces sam to otkriti dali ti se isplati... jer netko je probao, i nije mu se isplatilo i ne radi vise, a netko je probao, vidio, u dobro je, i radi i dalje...
nego , automatic je da ima kraci zivot pa mozda se ne isplati radi topping jer ga uspori bzvz i prije bi bio gotov itd...
ali bez obzira na kraci zivot, dobit ces 2 vrha, pa ipak mozda ti se i isplati, ako pocne fino rast biljka i hedovi malo kasnije krenu i dobis na kraju vise grama...
ali kod toping na automaticima ja mislim da je najvazniji tajming... neces je sigurno topat u kad izbaci pistile, a ni prvih 7 dana dok ima, ako me kuzis :)
iz iskustva nemogu pricat jer auto nisam nikad ni growao a kamolio topao ali znam da svaki grower ima svoje neke trikove i treba eksperimentirat da bi saznao svoje...
sretno :)

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FrogKhan

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
Upravo sad imam jednog skunk auto,,baš i nisam zadovoljam puuno se vuče iza druga dva loše po mom mišljenju..ali vidjet če mo ,

ima još 4 tjedna do kraja...

Za sad 0 bodova,Puno je manji i kržljaviji,čičci tanji ,sitniji, nikakavi ,a tretiran kao druga dva ,što se tiče hranjenja

Druga dva sam LST -iro,s tim sam zadovoljan jer sad su i oni dole čičci izašli skroz gore,dobijaju dosta svjetla i dobri su malo manji od

glavnih,30% i blagi lolipop samo zadnje čičke sam maknuo.

Upravo sad imam jednog skunk auto,,baš i nisam zadovoljam puuno se vuče iza druga dva loše po mom mišljenju..ali vidjet če mo ,

ima još 4 tjedna do kraja...

Za sad 0 bodova,Puno je manji i kržljaviji,čičci tanji ,sitniji, nikakavi ,a tretiran kao druga dva ,što se tiče hranjenja

Druga dva sam LST -iro,s tim sam zadovoljan jer sad su i oni dole čičci izašli skroz gore,dobijaju dosta svjetla i dobri su malo manji od

glavnih,30% i blagi lolipop samo zadnje čičke sam maknuo.

prve dvije foto,ista biljka topirani sk,auto treča LST i lolipop
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
No Joke je napisao(la):
Sorry ekipa ako je ovo već negdje spominjano, ja nisam mogao naći, a ova vaša pretraga radi ko da nije dobila plaću zadnjih par mijeseci :)

Znači zanima me vaše mišljenje u vezi topiranjja automatic sorti, posebice low ridera. Jel netko od vas to već radio i kakvi su rezultati? Jeli isplativo ili nije? Ja u zadnje tri godine growanja automatica nikad se nisam usudio topirati ih, sad malo čitam strane forume pa vidim da su mišljenja oko toga podijeljena.
Ako razmišljam logički, rekao bih da je malo prekratak period uzgoja kod automatika da bih se biljčica regenerirala nakon toga i dala neki povećani prinos.
za onaj prvi deo se obrati administratorima, a za ovo drugo ne budi lud
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
moze se automatike trenirat hst.
metodo sam nazvao super topiranje
automatika.

trening pocinjes kada rastlina
napravi mali drugi kat. sjeces
nastavak treceg kata i jednu bocnu
granu drugog kata. ostaju ti dve
grane prvog kata i grana drugog
kata. sa time si napravio tri
glavna topa i sporedne grane.
sjeceno mesto premazi slinom
puza. sada si ovom metodom
produzio vegi fazu za priblizno
14-21 dana. tri glavna topa kad malo
porastu razsiris zicom i za 14 dana
na vecoj visini to ponovis. super
topiras automatike koji so po
spesifikaciji veci od 80 cm
u visinu. donos na rastlino
je predvidoma dvakrat
vecji.

sam treniram sweet mango ghs
in netreniran ww rqs pa
vec sad vidim da ce ga
treniran sweet mango jako napucat.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
ovo sam napiso sada zato
da moze neko ovog ljeta u
autu jos da proba.

prije nisam mogo dok mi nije bilje
izraslo i potvrdilo. sweet mango
cekam ovih dana da
procvjeta. v vegi je 49
dana. bice tema u uzgoj faq
kad cure zavrse. znam da volite
fotke pa cu narednih dana da
jih stavim.

SWEET MANGO GHS - treniran super toping v vegi 49 dana, sad če procvjetat



WW RQS - netreniran v cvetenju 10 dana

 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
SWEET MANGO - GHS SUPER TOPING PRED STAVLJANJEM ZA DVA DANA U TAMU
IMG_1020.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tek sad sam naleteo na ovo, odlicno to izgleda chill, iskreno, nisam znao za ovo:"produzio vegi fazu za priblizno 14-21 dana." al budem probao na jesen pod obavezno ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Bogeyman je napisao(la):
..l budem probao na jesen pod obavezno ;)
probam na auto brasil, za sada zadovoljan ;)



edit:
sada si ovom metodom
produzio vegi fazu za priblizno
14-21 dana.
moram da prijavim da kod mene od produzenja vege faze nije bilo nista, procvetao je 16 dana nakon isklijavanja

sqtkw8.jpg
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Baš to sam htio. Povratne informacije. Kod automatika ja jako važno od proizvođača
koliko imaju pročišćenu liniju gena za cvjetanje. One, koje sam ja supertopirao
se je svima produžila vege faza. Nekima 10 dana i više. Ta produžetak je moje zapažanje. Vege
i cvet skupa je pri svima trajao oko 90 do 95 dana, a po specifikaciji bi trebalo najviše
75 dana. Opazio sam tudi, da je najbolje saditi sjeme 10-20 maja. Dobije najbolju potenciju
konačni produkt. Ima puno svetla, bilka super sazrijeva. Kasnije sajenje po mom izkustvu je lošije,
problemi sa plesnijo, nikako neće
da dozrije.

Daj malo vise podataka, kako se je sve skupa kod tebe dogadzalo. Kad si sadio, sjeme.
Kad je proklijalo iz zemlje, kad si supertopirao itd.