Topiranje automatic sorti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
cerak, ovo na slici mi se čini da si rezao prvi i drugi kat, zar nije trebalo drugi i treći ?

Cill, dali nakon supertopiranja se biljka razgrana u širinu ili se fokusira samo na te tri grane ?
Razmišljam da je supertopiranje nekakvo rješenje za gužvu u boxu ??, ili ipak griješim ??

U teoriju oko produženja vege-faze nešto i ne vjerujem. Ja sam topirao (klasično topiranje)odmah na drugom katu i mislim da mi nije produžilo vege fazu.
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
...s obzirom kako se razvija mislim da nije imala neki bitan stres, izgleda čvrsto, zadebljane stabljike i pravilno se grana. Kada očekuješ početak cvjetanja ?...zanima me dali če produžiti vegetaciju. Ja pokušavam izgurati 9 komada u 80*80cm pa razmišljam da je možda rješenje prevelike gužve LS + LST...hoču reči, gužve će svakako biti ali da ih sa LS fokusiram na tri glavne grane da mi ne odu u širinu.?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
To da izgleda čvrsto mogu ti potvrditi da je stabljika skoro postala drvena!
po specifikaciji cvetanje bi trebalo biti sledeći tedan...ali mi se čini da Cillieva metoda stvarno produžava vegetaciju jer u poredjenj s drugom biozom ova je stagnirala ceo tedan i od jednom poludela...da nebih pričo gluposti javim rezultat kad bude se šta zabavno dogadjalo! a do tada :read: :read: :read: učim od boljih i iskusnijih!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Ja vam ne preporucam nista od treninga osim lst za automatik, provjerio sad u zadnjem grow-u. Sto se tice st biljka stane par dana dok ne istjera ove noge grane na par cm onda naglo krene, samo sto u realnosti ne postižete nista previse s tim. Ono sto bi dobili bez lst dobit cete sad samo fokusirano na te 2 ili 3 nove "glavne" grane. U primjeru ST ja sam dobio 3 grane, samo sto je i dalje ova u sredini glavna nekako, dok ove druge dve sporedne.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ima samo dve opcije, ili si imao slabu genetiku, fenotip ili si nešto pogrešno radio.

Pogledao sam ti dnevnik, imao si dosta problema tokom uzgoja. Kada dobiješ kilometrinu biće bolje. :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: rakan

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
hmm.. ne bi se bas slozio Kirje, nije bas neki ogledan primjerak al evo primjera topiranog i netopiranog automatika (Blue Mammoth)




istina, biljka uspori s rastom par dana zato je ovaj netopirani malo razvijeniji na slici, ali na kraju (pravilnom izvedbom treninga) ipak dobijemo zeljene rezultate i povecava se prinos plodova na treniranoj biljci, tako da u realnosti ipak postizemo nesto.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Z&N

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Govorim svoje iskustvo, imao sam problema, ali su bili jednako pristuni na sve 3 biljke. Mozda postoji neka razlika, ali ne dovoljno velika da bi se islo raditi. Prvenstveno to govorim jer je iskustvo svih nas pokazalo da je žica majka. Oke, treba provest vise vremena oko biljke, ali budimo realni radimo ovo s ljubavlju za vlastite potrebe stoga to nebi trebao biti problem savit par vrhova. Cak i sa mozda 3-4 savijanja glavnog vrha mozemo dobit duplo vise uroda nego sa topiranjem, pricamo o automatiku to cudo prebrzo raste (pogotovo indoor nema smisla). Ovaj stav sam dobio iz svog skromnog growanja (ok. jedan je bio pa mozda i nema smisla da ovako nesto govorim, ali opet mislim da je realno), takoder u razgovoru sa par vas iskusnijih dugogodisnjih shvatio sam da imaju isti ovaj stav. Žica majka, rezanje biljke samo usporava, ako postoji razlika jako je mala. Ta razlika se moze postic sa kvalitetnijim uzgojem /ph bolje regulirat, bolja zemlja, jaca lampa, prihrana kvalitetnija/bolja te mali milion drugih stvari kako bi nase biljcice bolje izgledale. Topiranje moze super posluzit za bolje granjanje biljke, tj kontroliranje sirine etc (prvenstveno mislim na fotoperiodnu, jer u autosa nemas sta granat kad krene cvjetat) :)
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobro je kada govoriš kroz svoje iskustvo, a nije dobro kada nemaš samo kritike/ jedna biljka nije veliko iskustvo /.
Trebaš poznavati genetiku biljke i još dosta drugih stvari. Onda sve staviš u isti kalup. Ja imam dosta znanja a nikada neću kazat
da znam sve nego cu izjaviti, da cu da učim ceo moj život. Neću ulaziti koliko meni nabaci jedan automatik jer necu, da
demantujem tvoj trud oko tvog growa. Ja sam zadovoljan da si ga priveo do kraja. Razpravu sta valja i sta ne, možemo nastaviti
kada napunis adekvatnu kilometrinu jer ovako je jalovo terat to dalje.:D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
koje auto sorte bi preporuchio za ovu tehniku? kod vechine u opisu straina nije specificirano koliko traje vege.

jedinu prednost ovoga vidim u outdooru- pogotovo u hladnijim krajevima i na mjestima gdje zhelimo da nam biljke ostanu vishe stealthy ..za indoor mi se ne chini isplativo.jer..ako produzhish vege za 2-3tjedna..berbu imash otprilike kada bi imao i sa foto sortom.
ali..prednost je sam rad automatika ( za nas koji preferiramo blazhi rad )
no..za nekoga tko uzgaja iskljuchivo za ulje..ne vidim prednosti ove metode u indooru..

za out ju mozhda i isprobam slijedeche godine..taman bi mi i trebale manje biljke oko kojih nema puno petljanja i koje ne prelaze 80cm..pa me zanima kako podnose presadjivanje-ako se ono odradi nakon ST ..i..koliko bi joj vremena trebalo dati za oporavak..tj.izmedju ST i eventualnog presadjivanja? jer...ako bi ishla na to..prvu fazu-formiranje uzgojnog oblika-ST-bi obavila u indooru...i onda presadjivanje out sredinom 5.mj. + rachunam da bi se tako mogla i 2 ciklusa odraditi - pogotovo na obali .
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
da budemo skroz realni jedina prednost automatica opcenito i je u outdooru, a ovo ako volis slabiji rad onda jednostavno stavis malo manje u pljugu :) ako netko uzgaja iskljucivo radi ulja naravno da ima prednosti ako trenira, vise cvjetova= vise ulja (logicno) iako bi ja savjetovao fotoperiodne jer su automatici jos uvijek slabiji s kanabinoidima za razliku od njih, pa dobijemo kvalitetnije ulje..

moze se 2 puta odraditi berba s autosima kako ne :D samo naci neke koji su malo brzi i to je to
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za indoor ja ne radim automatike, nego foto jer tamo imaš sve kontrole u svojim rukama i ne vidim smisao odradit
indor, jedino ako te zanima strein.

Presadivati možeš koliko hoćeš ako to radiš pravilno. Još nisam primijetio do sada nikakav problem oko
toga kod mene. Biljka to uopće ne primijeti.

Ja imam posudu oko 0.8L, i posle STja držim biljke da prerastu posudu u širinu a premjer je 11 cm.
Približno od izklijanog sjemenja do presađivanja oko 20 dana. Tamo negdje. Uzgajam jih iz pod
2x55 watov neonki 6400k. 8-10 komada.
Može 2 puta, jedino automatike bi morala da presadis van početkom 5 mjeseca.
Racunaj sve skupa od izklijane sjemenke do berbe 80-90 dana.
Koji automatiki za van cu sutra dodat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Pa zato i jesmo na forumu da svatko napise iskustvo koje je stekao tokom growanja, napise svoje dojmove te misljenja o growanju i svemu ostalom. Ja sam samo to i napravio, odradio sam uspjesan st i napisao svoje iskustvo u usporedbi sa drugim treningom. Kilometrinu tko ima vecu nije bitno. Svrha foruma je da svi pisemo iskustva i dijelimo s drugima, ja sam samo to i uradio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and CilI