Topiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Otvaram ovu temu pošto na forumu nisam mogo nači ili se negdje zavuklo detaljan opis tog zahvata.
pa volio bi da svatko ko je iskusio isprobo neka napiše svoje mišljenje ,može koju sliku i tako.
Naravno ovdije je riječ o topiranju glavnog vrha .šta se time dobiva ,količina ,više ravnopravnih vrhova,to jest osvijetljenje ....itd
kada se treba cepnuti i di ,kako..????
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Soze

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
tooooo zlo,hvala ovj link ti je do jaja.
Slažem se s tobom to nam fali na našem forumu,e sad treba netko kad mu je dosadno neka prevede i dopuni
pa da imamo i to na oku. DOBROVOLJCI DI STE :newbie:
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Uh, chitao sam dosta tekstova o topiranju, neki kazhu seci nedelju pre nego shto prelazish na 12/12, drugi nedelju kad je vetj u cvetanju(ja ovo nikad nisam radio da ne bi dodatno srtresirao biljku u ovoj fazi), seci tretju internodu, drugi pak kazhu mozhe i prva....Ono shto ti iz mog iskustva retji je da je sa sativom manja shansa da tjeh omahiti rez i da tjesh dobiti dva lepa vrha. Ipak meni su se indice pokazale kao jako pogodne za topping. Kad i omashish rez, pa sluchajno uradish FIM, dobijesh i po 6 vrhova :) Novi vrhovi nikad nisu velichine kakvi bi prvobitno bili, ali kolichina jeste vetja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
prevađam ja ovaj tekst već neko vrijeme.. budem postao komad po komad...

PicVajz... ja te niš ne kužim, jel bed da pišeš normalnim znakovima, ova jotacija me jako ubija... mučim se dok pročitam post, a i nisam jedini... ali opet kad smo kod zdravog razuma, postoji i neki pravopis...
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Ako je potreban jos jedan prevoditelj ovog teksta sa icmaga ja se javljam da prevedem dio toga tutoriala za toping ili LST ili supercropping,moje poznavanje Engleskog jezika bi trebalo biti dovoljno da prevedem takav tip teksta.. :)
SiD reci koji dio si ti preveo ili prevodis pa ako treba pomoc samo reci :)
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Štaje ovo ,toliko ste se prsili koče prevesti tekst, ovaj če onaj i na kraju karina,!!
Ili je negdje drugdje ako je molim link.sory. :leafblunt:
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
fala SiD na treninzima, sad sam prvi puta growal pa se nisam usudio lst niti hst, ali vidim da to treba svakako učiniti ako imate mali prostor za grow i želite dobar urod!!!:respect:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
topira se što prije koliko sam sa nekih videa skužio, ne čekaj da biljoza potroši energiju na izrastanje heda koje ćeš capnut, roki ga dok se vidi ali ne čekaj da izraste, jer biljoza onda baca energiju.
samo kreni, svima je prvi put, kasnije ćeš doktorirat
kad je manji hed koji topiraš, i stres je manji, manja rana na biljki i sl.
neznam dali se može topirat u cvatnji, ja nebi, i nisam još vidio da je neko radio
na youtubeu imaš stvarno dosta videa o tome i o savijanju listova, grana a da nemoraš ni vezat, samo malo pažnje i prakse i ide sve
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
nikad se ne topira u cvatnji,stres neizbježan.Topira se samo u vegetaciji,nakon 3-4 kata listova,pa se čeka 2 tjedna da se biljka oporavi,zatim možete opet,ali nikad ne stavljati biljku nakon topiranja odmah na cvjetanje,znaci opet treba proci oko 2 tjedna da se biljka oporavi od stresa i nastavi svoj rast...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: braind and Tadija
23.02.2008
1.048
1.455
188
  • Sviđa mi se
Reactions: buddha

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Jeste da je stara ali je ipak tema o topiranju pa ću je oživiti.
Biljke sam topirao prvi put prije mjesec dana, pa prije petnaestak i juče sam uradio FIM metodu na sve četiri vrha svake biljke. Kasnije kontam da nisam pretjerao, da ih nisam previše stresirao, da neće zbog stresa ispasti hermići itd. Uradio sam to jer im ne smijem dozvoliti da prerastu 1,5 m u visinu. Da li sam pogriješio, treba mi utjeha :) a u svakom slučaju ću napisati kako su to sve podnijele i šta će ispasti od tolikog topiranja.