Topiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ovisi kada si topirao. Ak topiras na velikoj biljci, skoro pa ni ne stane. Drugi dan odma vidis aktiviranje donjih novih grana.
Ona topiranja na na biljci od 2-3 kata znaju usporit na 2-3 dana.
@L0oD
di ces 10 dana :D To samo kod ovih mucenica od 3cm pa jos topiraju i cropaju i dodaju 4x dozu eurosupera98 da krene kao :D
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
prije tjedan sam topo sve bebice, nek su jako isterale nove grane, neke sporije idu, ali sve su živnule za 2 dana...
sad me zanima, pošto imam po 6-8 listova na svakoj, i 6-8 grana koje kreću uz te listove, bili dobio na prozračnosti u kasnijoj fazi da sad jednoj npr. bebi odrežem sve fanove, dali bi ona ubrzala sa rastom novim radi toga, napominjem da su mi grane sada skoro formirale nove listiće...
mislim da ću isprobat na jednom cbd jacku...:bocni:::razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
02.02.2017
90
153
33
55
isto pitanje i mene muci...
prosle godine sam one moje dve jadnice u basti cerupao sve u 16, misleci da eliminacijom fanova ubrzavam rast grane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Naisao sam na metodu da se topira iznad 2 seta pravih listova, s tim da se prvo pusti da biljka izraste do 5,6 seta. Rezultat bi trebao biti taj da se dobiju 4 glavna topa priblizno iste visine i velicine. Cini mi se da je za metoda odlicna za pocetnika(mene) i da je dosta jednostavno ne zajebat i vise biljki staviti u istu ràzinu.
Gledam kako ljudi ovdje biljke stipaju, savijaju, lome, ne lome i sto vec rade. A ovdje totalna jednostavnost.
Na google se nadje pod uncle ben topping technique.
Uglavnom, jel itko probao tako sta i jel za pocetnika mozda dobar izbor?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Budfield

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
I meni zvuči dobro to topiranje ujke Bena, ak budu 4 glavne grane onda bude to sve fino okupano sa zrakama svjetla i zraka, bez straha od plijesni i potencijalno debeloplodno...:razvaljen:: ..doduše sad sam ih na 4. katu capno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Ok mi se pokazalo.
Slazem se da treba ranije topirati, jer, mozda je do sorte, al grane su se dobro pocele izduzivati prije topiranja.
I mislim da sam mogao ugurati jos 2 biljke da sam napravio loli i uze stavio stapove za potporu.
Al bio je prvi grow i isao sam sa sto manje intervencija u biljke.
Slijedeci put cu tako, pa kako bude
 
14.06.2018
22
5
3
38
Kako mislite jel mozete malo pojasnit novi sam na forumu ali uzgajam vec par godina pa me zanima kojom metodom dobivaju da budu sve glavni vrhovi
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
istražuj malo forum, sve je opisano i uslikano, google ti je frend ko i meni, svaki grow ima svoje specifičnosti (outdoor pogotovo) tako da nema univerzalnog recepta,

Topiranjem dobivaš više glavnih vrhova i to je High stres trening kao i FIM i svako drugo čupkanje i lomljenje stabljike, savijanje/vezivanje je Low stress (LST), mogao bi ja pisati do sutra ali mi se ne da...sve je već opisano i uslikano