Toplinske(infracrvene) kamere

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Gledam sad nes na drugim forumima i cackam po netu.vani je 'popularno' da policija nadgleda kuce sa IR kamerom montiranom na avione kako bi uocila razlike u toplini prostorija i otkrila tko sadi.jel zna netko jer je u hrvatskoj to praksa il mi jos nemamo para za to?koristio sam search i nisam nista nasao na forumu.mislio sam da ova tema tu spada pa sam je tu stavio.ipak ovo mi je prva tema pa sam malo uzbuden :)
Nemojte mi zamjerit.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Slažem se mislim da su naši još bar 15 godina od nećega takvoga,ja sam ćitao o nekakvim uređajima koji prate nekakve feramone u zraku ili koji k.... prilikom sušenja na tavanima i sl.al ne brinem zbog toga.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja sam gledo u jednoj emisiji , filmic neznam sta, never get busted se zove i objasnjava lik kako mozes sadit i da te ne ulove, cega da se pazis i to... i bilo je toga da se kao vozikaju panduri autom i snimaju kuce nekom posebnom kamerom di vide neke razlike u toplini sta ja znam, i po tome mogu vidjet ko sadi... ali da toga ima ovdje... jako tesko xD
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
U HR sigurno nemaju takvih spravica hvala bogu , u HR poštari i policajci sami sebi moraju kupit cipele za rad . Zato jer država nema para a kamoli za neke naprave koje rade na tom principu još iz aviona .
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Koliko ja znam samo ako si sumljiv ili te prate onda ce proveravati sa infracrvenim.
Ako koristis sistem sa 400w lampom trosi oko 500w a moj komp trosi 800w pod punim opterecenjem tako da su po meni smesne malo te stvari. Mislite da panduri imaju toliko vremena da se vozaju u kolima ili helikopteru zbog takvog neceg samo radi provere. Jedino ako imas sistem koji nije za licnu upotrebu sa 2000w il vise inace sistemi do 400w niko nemoze ni pretpostaviti na sta ti trosis struju jer se tolika kolicina izgubi u ostaloj potrosnji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sve je to ok,.. ali MI kao MI, NEMAMO novaca za takve egzibicije...

...piši kući, propalo je...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ne. ta praks jednostavno nije moguća kod nas....država nema takvu financijsku inekciju da si takvo šta dopusti. Groweri na ovim prostorima vecinom uzgajaju pdo 250-400-600-1000 w, a oni koji za komercijalu pice je jako malo, lakse je otici preko grane i prosvercati desetak kila nego se ***** s tim, tako da i postoje te kamere morali bi svima upadat u stanove jer potrosnja nije velika...puno nas zivi po zgradama pa i da pice avionom iznad nas tribali bi pretres cile zgrade napraviti, ukoliko bi uopce uocili neki prekomjerni izvor topline od 10 kataova betona itd....jednostavno je neizvedivo...
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
To sam i mislio.al ipak kad sam vidio nije mi bilo sve jedno.ovo da prate mirise sam ja isto cuo al cisto sumnjam u to.trebali bi setat sa psima ili tim nekim snjofackim uredajima,pratit smjer vjetra.DJ jel to mozda ovaj filmic FLIR Technology Description - YouTube
Citao sam isto da nas sitne nemre ta kamera skuzit.valjda se za to netrebamo jos bojat,a jednog dana cemo imat boxove pod zemljom.al opet kad sam vidio te slike malo je strasno.http://img844.imageshack.us/img844/6699/ar12806997444889.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/9457/96cbde9dea8d62149aaac04.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/7302/595growroomdetectionjpg.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/4605/leo1w.jpg
http://img28.imageshack.us/img28/5671/leo2n.jpg
http://img593.imageshack.us/img593/617/flir4.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/4513/tipsthermalcamera1.png

A tu sam citao o tome.ima kako se zastitit.koji materjali odbijaju toplinu i svakakvih stvari.
"How To Hide Your Grow Room From Infrared Detection FLIR Cameras "
Security - Stoner Forums
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Naši nemaju još takve kamere u širokoj uporabi, već ove koje imaju koriste samo za nadgledanje državne granice.
A druga stvar je što su u all mighty USA sve kuće drvene i bjedne i nikakve, kod nas su nosivi zidovi od 20cm i još
u starogradnji od pola metra punog betona, to nemože isijavati nikakvu toplinu niti da hoće.

Tako da nemaš apsolutno nikakve brige oko FLIRA.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
bjezi brate jedan moj drugar koji radi u rh u policiji kaze ovako nebave se oni s ljudima koji uzgajaju 3 biljke da bi imali za sebe oni vataju one sto raspacavaju djeci po ulici take gluposti..vataju one sto iznajme stan za gajenje pa u stanu ima 70 biljaka i tako sta...a sto se tice vatanja samo potrosnja struje a nasi hps.ovi potrose manje nego komp...i jos nesto nemaju nasi para da kupe ovake kamere..imaju ova za granicne prijelaze a i to je bila donacija kamere iz 2000 pa presle standard u drugim drzavama pa dali ovim nasim papucarima da se igraju na prijelazim tako da no sekiracija
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
pa te kamere i da nabave mislim da bi bile korisnije za hvatanje puno kriminalca opasnih a takvi ima puno tako da mislim nemaju vremena da se oni bave sa netko ko uzgaja 1-2 bilke nije ekonoomski opravdano :)))
 
24.09.2009
28
2
3
54
ima hrvatska takve uređaje samo se ne koriste cesto(barem se nadam mada se nikad nezna)koristene su kod potrage za generalom Koradeom, koriste se za nadzor granica(e tu ne vidim svrhu jer se prelaze granice u sred podneva)a mogu se koristiti u otkrivanju growa kod kuce mada malo teze jer dosta ljudi a i ja doma imam pec koja isijava vise energije nego lampe..imao sam prilike viditi te uređaje jos u jna(80 i neke)koristili smo ih na strazi u vrijeme nemira na kosovu..
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
infra crvene ili toplinske kamere mogu i preko dana otkrit lhude jer covjek ima vecu temperaturu od okolisa.mozda negdje u africi na 50 stupnjeva nebi nista primjetile.ima onaj neki video kad covjek prdne a snimaju ga s tom kamerom pa se sve vidi.
 
09.10.2011
21
3
1
35
Mislim da nije isplativo zbog toga što kod nas i nije toliko rašireno sijanje marihuane. Pretpostavljam da više od pola količine koju ljudi konzumiraju ide preko granice. Nema puno ljudi muda ići sijati maricu. Mislim, ispravite me ako griješim.

Ja bih za završni rad trebala raditi sa ovakvom kamerom. Profesorica je to nazvala termovizijska kamera. Jel to to?? :banana: Jej. Do sada sam ih viđala samo u dokumentarcima kada snimaju kako zmije nanjuše svoj plijen.

Inače se koriste kada se kuća gradi pa da bi se provjerilo gdje su termoizolacije slabije uključi se ta kamera, a ono toplina iz kuće isparava (raspršuje se) poput vodene pare iz lonca. :)

He-Man je napisao(la):
Naši nemaju još takve kamere u širokoj uporabi, već ove koje imaju koriste samo za nadgledanje državne granice.
A druga stvar je što su u all mighty USA sve kuće drvene i bjedne i nikakve, kod nas su nosivi zidovi od 20cm i još
u starogradnji od pola metra punog betona, to nemože isijavati nikakvu toplinu niti da hoće.

Tako da nemaš apsolutno nikakve brige oko FLIRA.

Sve se može kad se hoće! Heheh xD