Topljenje snega na krovu (Sadnja na tavanu)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pozdrav forumasi,svi koji me znaju i ne znaju:)
E sada,listao sam dosta ali na ovakvu temu jos nisam naisao,
Treba za 10-ak dana da pocnem grow i razmisljao sam sta ce biti na zimu kada sneg padne na krov da li je moguce da se topi od toplote? Iako je grow 2 m visine a od vrha boksa do krova ima izmedju 60-80cm. U grow ide MH/HPS 400w naravno sva potrebna ventilacija, za ubacivanje,izbacivanje,mesanje zraka.. Nemam CT jer mislim da mi za sada nije potrebno,bice samo reflektor jer na tavanu je mozda 5-6 stepeni veca nego napolju jer nije izolovan.. Jos jednom pitam da li je moguce topljenje snega na krovu iznad boksa od toplote? Jer onda kerovi(murija) lako primetili i mogao bi imati problema,inace ovo ce mi biti prvi grow i dosta ulaganja imam u njega,tako da ne planiram da se zajebavam ili slicno citao sam 8 meseci i dalje citam,ali praksa je praksa tako da jedva cekam da pocnem:)

Pozz
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pa ja grow pocinjem oko 15og septembra 3x WW i 3x Super skunk tako da grow planiram zavrsiti sredinom-krajem decembra,valjda nece veliki sneg napadati,a i nije nesto jako osvetljenje da moze bas toliko da mi se otopi mada ko zna,zato sam okacio ovde temu,ako neko ima slicno mesto za gajenje da mi da savet da li je on imao slicnih problema,ti likovi sto su padali na tom linku koliko mogu da primetim imali su citavu labaratoriju uzgoja marihuane,sto ja nemam ni u nameri jer ovo sve ide za moje potrebe :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nemojte uspoređivate one likove vani kad se cijeli krov otopio od tko zna koliko topline i wati s žaruljom od 400w i 2 kubika toplog zraka.
Poželjno je ispuh staviti napolje mada nebi ni to ugrijalo potrkrovlje toliko da se topi. Premalo energije.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
O tome i ja pricam,u planu mi je uzeti Alu crevo i spojiti sa otvorom odakle ce izlaziti vazuduh i alu crevo samo spustiti na zemlju blizu prozora jer ce onda razmak izmedju izlaza vazduha i krova biti cak 2 ili 2,5 metra i moce da ide kroz ceo tavan i kroz prozore,mada videcemo kako ide i bez toga. Nije mi bitno da li ce se osetiti jer vazduh svakako izlazi na krovu kuce i ide dalje u vazduh tako da jako tesko moze da se oseti.a i maximalnu temperaturu u boxu planiram nastimati da bude 27,28 stepeni kad gore svetla i 19,20 kad su ugasena tako da tu nema neke preterane topline
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
lik je pitao ima li sanse.dao sam mu primjer sad koliko ce on stavit wati unutra ne znam mozda je komercijala mozda je 3 biljke kako ja to da znam.potrudio sam se da mu nadem informacije kakve takve