totalni DUDUK pita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2015
0
0
1
Pozdrav,
Nov sam na ovom sajtu, sto se tice otvaranja tema, ali dnevnike pratim redovno i uvek u meni izazivaju entuzijazam i cuvenu recenicu koja mi prodje kroz glavu, a to je: "Moram i ja da pokusam da gajim". I da, izvnite na ovako glupavom imenu, nisam imao inspiracije. :(

Pre svega nesto ukratko o meni. Jednostavno: na faksu, teram dvadesete i varim otprilike jednom nedeljno ( desi se da ne bude i 3 nedelje kad sam totalno kokuz), nista osim vutre i alkohola nisam probao sto se tice opijata(niti planiram:thumb:). Oprobao bih se u grow-u, kao sto sam vec rekao, ali i ako sam citao o tome, i dalje sam totalni DUDUK za to!o_O Zato ako bi neko mogao da se iscima da mi objasni sledece(mozda su i neka pitanja glupa:():

1. Nikad mi nije jasno kako mali groweri kontrolisu vlaznost vazduha u grow box-u, a da taj box nije nesto preterano nabudzen.
2.Sta su te zice sto groweri stavljaju u zemlju? (ovo je pretpostavljan preglupo pitanje:eek:)
3. Da li onaj FIM topping moze primenjivati vise puta i ako mugu preporuke o toppingu ?
4.Koliko i zbog cega je vazna temperatura vode kojom zalivamo biljke?
5.Da li postoji neka osnovna sema o zalivanju ili treba primenjivati ono kad se listovi opuste, pa po tome vidimo koliko je biljka zedna?

To je to sto se mogu setiti trenutno, nadam se da sam bio dobar za svoju prvu temu!:)

Stay safe!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pozdrav :)

1. Kako god mogu i umiju :) Mokri rucnici, misteri, posude sa vodom.... Ali ako je dobra ventilacija sva ta vlaga ode van pa opet bude slaba vlaga. Ako ne mozes dic vlagu u prostoriji u kojoj je box, tesko da ces i u samom boxu dic vlagu...ali raznim tim trikovima mozes malo podic. Ili smanjis temperaturu u boxu..... ili cak pojacat/stavit upuh vent ako je vlaga prostorije veca nego u boxu

2. Ne znam na sto mislis. Zicama za posudu mozemo vezat biljke/grane pa savijat na sve strane (LST). Ili ScrOG mreza koja je isto dio treninga. Ima o tome na forumu. Probaj u trazilicu upisat scrog ili treniranje itd...

3. Moze vise puta u vegetaciji. Ovisno kakav oblik i kako zelis trenirati biljku.

4. Bitno je da nije pre hladna ili pre topla cisto zbog stresa korijena. Sobna temperatura ce biti ok. Zemlja/korijen bi trebao biti par stupnjeva hladniji od vanjske temperature, zato se upuh stavlja na dno. (simulacija prirode)

5. Shema je skuzit kad je posuda suha (po tezini) ili kasnije vec znas npr svaka 3 dana full zaljevanje. Pocne se prvo zemlja odvajat od ruba i to je tu negdje onda za zaljevanje. Jos probas dignut posudi i ako je full lagana...to je to. Bitno je ne zaljevat previse, dozvolit korijenu da dodje do zraka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutromir Skankic
29.05.2015
0
0
1
Pozdrav Stipe!
Pre svega hvala na detaljnim odgovorima! :banana123:

p9270083_fotor-jpg.41781


Kad sam mislio na zice mislio sam na ovo (video sam kod Barbarossa).
A sto se tice treniranja biljke mislio sam na low-stress.

Mozes li mi molim te reci nesto vise o treninzima kod uzgajanja i koji je po tebi najbolji.

Hvala,

Veliki pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.