Totalni pocetnik moli za pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
Prije 2 dana od frenda sam uzeo 15 sjemenki skanka(barem je tako rekao),ja imam veliku zelju uzgajati za svoje potrebe ali bukvalno nemam pojma kako,nasao sam sajt sa koji ima 8 sati direkte sunceve svetlosti,oko sajta sam posijao koprive da bi ga odbranio od prolaznika al se nadam da ih nece biti u ovoj vukojebini.Htio sam da 13 sjemenki posadim direktno na sajt a 2 u casice pa da ih kasnije presadim.A od gnojiva cu koristit stajsko,zemlja ce da bude humus izvadjen iz bukve.Sta mislite o ovome?
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
IMas mase stvari o uzgajanju.Idi u vanjsko uzgajanje i uci.Posto je vec kasno malo al nista strasno savjetujem ti da posijes sve te sjemenke i odneses ih van kad odrastu za neki 2 tjedna u kalicima.Pobrini se da nikom ne govoris o tom i da site bude spreman za nevidljivost ako si u gradu.Nauci kako se borit protiv buba i divljaci jer svakako ces imat problema sa tim.a stajsko gnojivo je dobro samo sto se tice te zemlje iskreno nisam nikad ni cuo za to.Nekako sam 100% siguran da se ne radi uopce o skunku nego o nekim domajama.Mozda je tvoje kolega duvo neki dobar dima pa je reko da je skunk i da ima sjeme od tog.To su vjer obicne domaje.nisi valjda platio to sjeme.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
tu gde si postavio ovu temu prvo procitaj sve zaheftane teme, kad krenes otvori dnevnik, kaci fotke i pitanja i trebalo bi da bude ok
 

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
Da platio sam sjeme ali je bilo jeftino oko 200 din.Preko leta sam na selu pa se mogu brinuti o njoj do sredine septembra,u kuci ih ne smijem sadit jer bi stari odmah provalio da je vutra.Mogu li se hedovi brati sredinom septembra?

oprostite na mozda glupim pitanjima al se niko naucen nije rodio
 
19.05.2014
39
19
8
ne mislis valjda sami humus ,humus ti je dodatak za zemlju odnosno biljku i humus mjesas sa zemljom..najbolje ti je kupit zemlju za cvijece i staviti 20%humusa i 80 zemlje inace ti uzalud 15 sjemenki
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Mani se cistog humusa stavljati itd..vidim da si iz Srb kad spominjes dinare,imas proverenu dobru zemlju za kupiti Terramagmu u svakoj vecoj ideji,metrou itd..cena 1500din dzak od 60L ,uzmes par komada i nemislis o zemlji..i treba ti posle samo plantela list i plantela cvet i to je to..:) Bolje ti je da kad isklijaju i malo porastu i ojacaju da presadis na sajt,a ako bas hoces pravo na sajt sa semenkicamamoze i tako..Samo se nadam da nisi zaista napisao tvoje pravo ime i prezime,Nebojsa Lekic..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unicum

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Power to je posebna zemlja i mnogo se tesko nalazi. Biljke posadjene u ovakvu zemlju obavezno budu zenske i bar 50% jace. :icon_biggrin:
 
04.04.2014
267
230
43
Pa i nije ti bas neka jaca fora sa tim imenom jer postoji dosta osoba u RL sa istim imenom i prezimenom tako da bi nekome mozda mogao da napravis problem. Totalno neodgovorno!
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj

vjerojatno se radi o ovome. u biti to je jako usitnjena piljevina, posao odradili termiti i sl.

kad se namoci izgleda ko da je...
jel pametno na tome sadit? nisam probao pa,,,, ipak mislim da nije preporucljivo.
previse celuloze.tokom navodnjava i utjecaja sunca pocelo bi se ubrzano raspadat i oslobadjat preveliki postotak korisnih i stetnih elemenata tako da bi moglo ispast cisto sr..e od grova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
Da,radi se o ovome,inace mi u ovu zemlju sadimo cvece i nista mu ne hvali

Nabavio sam neko folijarno djubrivo Morton plus N P K sa mikro elementima.Da li valja?
 

Gagiba

Aktivan Član
Ako budeš koristio zemlju iz panjeva obavezno je prvo preli vrelom vodom, isuši je malo pa je tek onda koristi, inače će ti gomila insekata, gljiva, tatabica, sporoćala, amfipoda, mumaraca i kalamprcova iskuljati na površinu čim posadiš šta bilo u to!! ;)
 

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
Nasao sam zemlju neku obicnu za cvijece.Danas sam ih stavio u vlazne maramice da klijaju.Nego sam mislio da napravim improvizovani box od plasticne boce i u tome da budu dok ne porastu 7-8 cm.Nasao sam neku sijalicu ESL 15W 104 mA 934 lumen 2700k .Gnojivo je m 19 9 27.

dali da ih stavim u to ili na sunce?
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Kakav box od plasticne boce,pa jer si gledao na forumu kako box treba da izgleda...mani se toga barem sad imas sunca a bice ga sto vise..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
nemoj nebojsa bespotrebno komplicirati, nije to raketna znanost jednostavno je jako, zatrpaj i pusti prirodu nek odradi svoje, ako ima problema tu javis, ovake nepotrebne komplikacije uglavnom lose i zavrse :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ena&Modelsy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.