Tražim pm mentora za indoor grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
Nadam se da bi mi mogli pomoci!

Vec sam pokusao sa jednom sjemenkom u drvenom ormaru od 1x2m i sa 2 kompjuterska ventilatora ali nije prezivila.. Sada nakon 2 mjeseca spreman sam pokusati ponovno jer mi je jako stalo do ovoga :))) Pusac sam vec 10 godina i mislim da je vrijeme za moju prvu biljku.

NA RASPOLAGANJU
Balast,grlo, prigusivac i lampu 600w sylvana HPS,
8x ventilatora od PC-a, razne adaptere na koje mogu do spojiti (do 2 Amp)
2 feminizirane sjemenke (koje sam narucio preko neta, zapakovane)

STIŽE (stiže u roku dan-dva)
Digitalni termometar/vlagomjer sa sondom > koju planiram staviti pokraj stabljike
Digitalni tajmer za utikač

FOLIJA
Sto se folije tice, nisam jos siguran koju da narucim, slab sam sa novcem trenutno pa idem korak po korak dok ne skrpam sve da budem siguran da ce "beba" prezivjeti i biti zdrava i velika :))
Mislio sam uzeti maylar foliju, ali preskupa mi je....a zelim sto prije zapoceti. A isto, citao sam da je prenapuhana cijena maylar folije i cak da ona manje mozda i reflektira od obicne alu folije?

GROW BOX / Konstrukcija
Kako sam ogranicem s novcem, morat' cu improvizirati box.
Planirao sam napraviti nekakvu konstrukciju (za ove 2 sjemenke), obliziti sve unutra alu folijom i dobro obljepiti sa ljepljivom trakom (naravno pripaziti da je 100% mrak i da iznutra je sve 100% oblozeno folijom). Treba mi pomoc oko boxa, za pocetak, od cega najbolje da napravim i koliki box za 2 sjemenke.

PROBLEM

Nemam love za CoolTube, ni lovu za ventilator za CT, tako da ne znam kako da smislim ventilaciju a da ne sprzim i ove biljke, a opet da nije svijetlo predaleko zbog lumena (cak je i ova sto je svijetlo sprzila imala produzenu glavnu granu ((stem)) kada je bila predaleko od hps-a, a kad' sam ju priblizio bilo je kasno i samo je prestala rasti i sve, ostavio sam ju 10 dana, samo je umrla tako od šoka.... T_T)

Tako da mi je main problem "Hladjenje" HPS zarulje.

PLAN

Imam ogromnu sobu koja je jako hladna i tu planiram box staviti (imaju prozori, moram u box) i jos da ne spominjem da je zima pa gledam nekako iskoristiti tu zimu (ova sjema je navodno za za oko 60ak dana, ali sam spreman izdvojiti koliko god mjeseci da bude sto bolja i sto punija).

Planiram konstrukciju napraviti od drvenih dascica pa prekriti dekom ili nekom plastikom, dobro obljepiti sve, napraviti rupe za ventove pa onda na povrsinu deke ili tanke plastike (ili neceg treceg) nekako zapljepiti aluminjsku foliju.

Razmisljam da li da koristim neki manji box za vegetaciju (najvise jer je 600w hps) jer takav box vec imam skoro spreman i iskoristim 2 grla za zarulje za 2x floruscentne dok biljka ne naraste + ustedio bih na vremenu dok napravim pravi box?

ZEMLJA
Imam 10kg kupovnog humusa i dvoriste puno zemlje na raspolaganju. Razmisljao sam mozda samo sadim u humusu? Cujem i to moze? Malo me strah ove zemlje vani, ali jeste cista (nema nikakvih metala, smeca itd u blizini), razmisljam da li sam najsigurniji sa humusom (i zbog love isto iskreno).


P.S. Nov' sam na vutri, dosao sam na preporuku poznanika, velike pohvale, ali potrudio sam se procitati koliko sam mogao, a i citao sam jako dosta i prije vutre o uzgoju i biljci.

Jako mi je ugodno surfati forume vutre i hvala na pomoci!
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
PC ventovi i 600W mi nekako ne idu zajedno ako vec nemas nista i slab si sa parama WC vent oko 5-10eura.
Boks mozes napraviti od iverice(mislim da je to naj jeftinije drvo) oko2.5-5eura 1m2

deke i plastike ne bih preporucio sa 600W jer veoma lako moze doci do požara dok spavas...
trenutno mi ne pada na pamet nista pametno naso sam lim oko 3-4Eura metar(mozes ga iskoristit kao reflektirajucu foliju i konstrukciju(iako je maylar bolji)

zemlja ti je najmanji trosak od svega 5-10 eura ti je 80L zemlje dovoljno za 3-4 biljke.

jeftinije bi ti bilo stari frizider sa otpada uzet i pretvorit ga u boks mnogo manje posla ali problem je sto si uzeo lampu koja je ogromna pa si ograničen na veliki boks osim ako nisi spreman ulozit na malo jaču ventilaciju da kontrolira lampu
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Predodžbu imaš,prakse nemaš.
Tebi neće biti problem vrućina hps-a nego hladnoća prostora.
Zaboravi te pc ventilatore,zaboravi zemlju iz dvorišta.
60 dana je vrijeme trajanja cvatnje u idealnim uvjetima (+ još koji dan uvijek).
Ofarbaj box u bijelo ako nemaš adekvatnu foliju.
Što znači... još pripreme trebaš ;)
Ne stavljaj sjemenke na klijanje dok ne 'zavrtiš' box bar 24 sata 'na prazno' da vidiš kakve ćeš uslove dati biljki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crni1500

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
WC vent oko 5-10eura?

Jedini mi je problem turbina + CT i to je zajedno preko 1000kn minimum, a sto se zemlje tice; samo sam spomenuo, nisam rekao da je ne moguce da kupim zemlju. Htjeo sam napomenuti da imam humus.... Za foliju, rekao sam da mi nije problem nabaviti foliju, ne znam sta ima neadekvatno uvezi folije koju sam mislio uzeti?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nisu skupi nikako a izbacuju oko 80m3 CT mozes napravit od vaze i istog(WC ) ventilatora.a ako ti je velik boks netreba ti CT nego sam da ventilacija izbaci radi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kaolite

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
bb125e sa dostavom puno manje košta a CT ti ne treba jer će se ionako smrzavati biljke.
Za takav zimski grow su idealni automatici ,slabija lampa (400w npr) i 24-0 režim svjetla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: čićo mićo

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
bb125e?

Vidim ovi WC ventilatori su oko 150/m3h specificno sto nasao za oko 100kn novi (F-100 ventilator), ali trebalo bi mi sveukupno oko 400-500 m3/h za hps od 600w u growbox od oko 2 x 1.5m .
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
- skoro pa je nemoguce uzgajat po zimi u prostoriji koja nije grijana
- wc ventovi po tim cijenama nisu dovoljni. Vidi Blauberg Turbo 125 ili Tubo (bez R) 150 koji je jeftiniji ali bucniji.
- ct ti ne treba. treba ti dobar reflektor i unutarnja ventilacija koja ce hladit biljke
- alu folija je najgore rjesenje jer stvara hotspotove i refleksija je oko 75%, dok diamond ima oko 98%. Radije ofarbaj sve u bijelo.
- humus ti ne pomaze. Treba ti provjerena zemlja koju koristimo. PotH, Terra Magma, Florabella, Biobizz, Compo Sana....itd
- ta velicina boxa je idealna za 4 biljke..... al mozes i 2
- vege box i fluo lampe u hladnoj prostoriji zaboravi.
- ako nemas materijala za izgradit box, jeftinije i jednostavnije cete ispast kupit gotov box, koji vec ima i mylar i sve.

Ako ti je prostorija prazna, mozes zagradit jedan ugao sobe sa 2 stranice necega. Sa time si izbjegao izradu boxa i ventilaciju, ali u tom slucaju pogotovo trebas imati grijanu prostoriju.

Kako god odlucio, kad su lampe ugasene, temp ne bi smjela pasti ispod 18°C.
600w je vec malo ozbiljnijia prica i neke stvari ne mozes improvizirati. Osnovne uvjete moras zadovoljit. Temperatura i ventilacija je jedna od tih osnovnih stvari ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
Veliko hvala na savjetima, planiram naravno grijati sobu (ako ne bih isao na 24/24), svjestan sam navedenih cinjenica (osim ovoga sa zemljom). Nisam bas newb u vutri, samo sam pocetnik u uzgoju, ali nije ni da se nisam nacitao.... :)

Sjemenke, naravno, necu zabosti prije nego sam spreman!

Planiram potrositi dan-dva na testiranje i stelovanje boxa sa ventovima i lampom "na suho" dok ne budem siguran da imam odgovarajucu temperaturu/vlaznocu zraka i sa i bez svijetla.

I vjerujte mi ove bebice su zvijerke za ugrijati manji prostor, a imam vec jednu doma
5360-vivax-home-kalorifer-fh-2040-55f7daa4097cc1b4366115347f5bdf1c_product_large.jpg

Updateovat cu post

Najverovatno cu ici na varijantu 24/0h prva 2-3 tjedna veg. stage i onda 18/6h flower sa odrzavanjem temperature od 3 do 5c +/- .
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Najverovatno cu ici na varijantu 24/0h prva 2-3 tjedna veg. stage i onda 18/6h flower sa odrzavanjem temperature od 3 do 5c +/-
a?

cvjetanje je 12/12 rezim ili manje. 18/6 je tipican vege rezim.

sto 3-5°C ?

Temperaturu namjestis da je 26-27 u hladu dok radi lampa i oko 20 dok je mrak.
Ja radim sa 600w i moram grijat skoro do sobne temp prostoriju ;)
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Ako se prostorija ne grije dovoljno, bar 21 stupanj, visoka vlaga će zapljesnivit sve vrhove odnosno uništiti cijeli grow:djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43

"why did I choose 24/0 instead of 18/6? My belief, which is founded more on eyeball than empirical evidence, is that the youngsters do, indeed, prosper under a couple of weeks of 24/0 during the first 2-3 weeks? I don't know if that's because they're doing most of their work underground during that period and can work full time @ root development, but that's my best guess. The older vegging plants are getting the same treatment that the little guys/girls get and have just been along for the 24/0 ride."
source: https://www.thcfarmer.com/community/threads/24hr-veg-vs-18-6-what-do-you-do-and-why.38549/page-2

Temperaturu namjestis da je 26-27 u hladu dok radi lampa i oko 20 dok je mrak.
Ja radim sa 600w i moram grijat skoro do sobne temp prostoriju

Mislim da bi mi bilo i bolje i sigurnije za biljke radi razlike u temperaturi, upravo zbog grijanja.

cvjetanje je 12/12 rezim ili manje. 18/6 je tipican vege rezim.

Valjda znas do sada da nije nuzno samo 12/12 i 18/16. Mnogi ljudi su pod drugacijim rezimima jednako dobro ili cak i bolje zadovoljili djevojke.


To ti mene testiras ili sta? Lol... Djevojke vole da im je temperaturna razlika izmedju noci i dana do -/+ 5 stupnjeva, pa cu kroz testiranje buduceg boxa sa svijetlom i grijenjem uspjeti takvu klimu.

Ako se prostorija ne grije dovoljno, bar 21 stupanj, visoka vlaga će zapljesnivit sve vrhove odnosno uništiti cijeli grow:djede:

Znam, u pravu si, zato sam uzeo vlagomjer s kojim cu osigurati odgovarajuce uvjete prije germinacije.

Ne brinite ljudi, necu zuriti, zelim da bebe imaju najbolje moguce uvjete koje im mogu napraviti.

Dobio si savijete od "doktora"..poslusaj sve sto su napisali i bice lijepih biljki..
Sretno u izradi grow-a;)

Hvala puno na savJetima :), zato sam i tu, da osiguramo biljkama najbolji moguci grow.

Ovako je izgledao prvi box, a sada radimo novi (slican satoru) vecih razmjera ;)
14686033_10154004337083181_107700693_n.jpg


A sto se svjetala tice, sta da kazem, I like to put on a show.
 
Poslednja izmena:

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
Ispravka,

24/0 > 12/12
ili
18/6 > 12/12
ili
24/0 > 22/2 > 20/4 > 12/12

Yes my point was that the process that happens during dark hours for class C3 plants(Cannabis) also happens during light hours so really the only thing that technically changes during the night is that the process of photosynthesis stops and the plants grow taller in search of light. The Calvin cycle which most people refer to as the "dark stage" happens during the light stage in the same amount as it does during the dark stage in Weed(class C3) so Scientifically Marijuana does not need the dark and will "yield" more as long as there is sufficient H20 and food to accommodate the photosynthesis during the long light hours. class C4 plants are like humans in which they need rest but class C3 plants(Cannabis) do not. They will thrive as long as they get light, food, water etc. They will not get tired and need to sleep or rest. The only thing the dark time will do is stretch the plant and stop it from photosynthesizing and gathering of C02.

Stick with 24/0 your plant will thank you. It will be more compact with stocky buds and less node spacing.
source: http://www.rollitup.org/t/24-0-vs-18-6-debate-is-over.292985/

dodatak sa source-a: i noticed my plants get bushier when i veg 24/0..now i start at 24/0 for a week from clone then 22/2 for a few days then 20/4 till their as big as i want em to be and then i flower
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
biljka nece htjeti cvjetati ako nema 12sati mraka. max sto ce ici i to zavisi od sorte je 14 sati svjetla i 10 sati mraka
 

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
ovo sve iznad 12/12 je kroz vegetaciju (prvi, drugi, treci i cetvrti tjedan)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ovo sam naso negdje

U vegetaciji koristim GLR Gas Lantern Routine koji ide ovako, 12 sati on/5 sati off/2 sata on/5 sati off... Ovom metodom uštedim četiri sata dnevno... :)

U cvjetanju koristim DLR Diminishing Light Routine koji ide ovako, prva dva tjedna 12/12 te svaki idući tjedan smanjit trajanje svjetla za pola sata tako da biljke završavaju na 9 sati on/15 sati off... Tu je ušteda otprilike 30% u odnosu na 12/12 ciklus... :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Nemas se tu sta mislit dok radi svjetlo ventilacija kontrolira.kad neradi svjetlo grijalica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.